Постанова від 08.04.2019 по справі 1340/5856/18

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 квітня 2019 рокуЛьвів№ 857/2833/19

Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючий-суддя Довга О.І.,

суддя Сапіга В.П. ,

суддя Запотічний І.І.

секретар судового засідання Гнатик А.З.

за участю представників:

позивача - Джала С.Ю.

відповідача1 - Соколов О.В.

відповідача3 - Добровольська Ю.Р.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Мостиської міської ради Львівської області на ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 19.02.2019 р. (головуючий суддя Брильовський Р.М., м. Львів, 15:25:47) у справі № 1340/5856/18 за адміністративним позовом Мостиської міської ради Львівської області до Мостиської районної ради Львівської області, Мостиського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Головного управління ДФС у Львівській області, Мостиської районної державної адміністрації, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів - Гостинцівська сільська рада Мостиського району Львівської області, Чернівська сільська рада Мостиського району Львівської області, Управління Державної казначейської служби України у Мостиському районі Львівської області про визнання протиправними бездіяльності, дій, рішень, актів та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

04.12.2018 року позивач звернувся в суд першої інстанції із адміністративним позовом до Мостиської районної ради Львівської області, Мостиського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Головного управління ДФС у Львівській області, Мостиської районної державної адміністрації, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів -Гостинцівська сільська рада Мостиського району Львівської області, Чернівська сільська рада Мостиського району Львівської області, Управління Державної казначейської служби України у Мостиському районі Львівської області, в якому просив суд з врахуванням уточнень до позовних вимог: визнати протиправною бездіяльність Головного управління ДФС у Львівській області у вигляді нездійснення постійного контролю, в тому числі у непроведені документальної перевірки за зверненнями Мостиської міської ради, щодо правильності та своєчасності надходження до місцевого бюджету Мостиської міської ради податку на доходи фізичних осіб від платників податків Мостиської районної ради Львівської області та Мостиського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та у незабезпеченні повернення з Мостиського районного бюджету у бюджет Мостиської міської ради помилково зарахованого податку на доходи фізичних осіб в сумі 108199 грн. 42 коп., сплаченого станом на 11.09.2018, Мостиською районною радою до бюджету с. Гостинцеве, та в сумі 46 734 грн. 71 коп., сплаченого станом на 14.09.2018 Мостиським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді до бюджету с.Черневе; зобов'язати ГУ ДФС України у Львівській області здійснювати постійний контроль за правильністю та своєчасністю надходження до місцевого бюджету Мостиської міської ради податку на доходи фізичних осіб від платників податків Мостиської районної ради Львівської області та Мостиського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді шляхом проведення планових та позапланових документальних перевірок вказаних платків податків, самостійно визначаючи суму грошових зобов'язань, передбачених ПК України, зокрема, якщо дані перевірок щодо утримання податку у джерела виплати, в тому числі податкового агента, свідчать про порушення правил нарахування, утримання та сплати податку на доходи фізичних до місцевого бюджету Мостиської міської ради та за наявності підстав притягуючи платників податків до фінансової відповідальності за ст.127 ПК України; визнати протиправними (незаконними) рішення сесії Мостиської районної ради № 42 від 22.03.2018 та дії Мостиської районної ради Львівської області по сплаті протягом 2018р., станом на 11.09.2018р., до місцевого бюджету с.Гостинцеве Мостиського району податку на доходи фізичних осіб в сумі 108 199 грн. 42 коп. та зобов'язати Мостиську районну раду утриматись від сплати ПДФО до бюджету с.Гостинцеве; визнати протиправною бездіяльність Мостиської районної ради по несплаті протягом 2018 року, станом на 11.09.2018 року, ПДФО в сумі 108 199 грн. 42 коп. до місцевого бюджету Мостиської міської ради та зобов'язати Мостиську районну раду Львівської області, починаючи з 12.09.2018 сплачувати податок на доходи фізичних осіб до місцевого бюджету Мостиської міської ради; стягнути з Мостиської районної ради Львівської області в користь місцевого бюджету Мостиської міської ради кошти на відшкодування шкоди, заподіяної її протиправними актами, діями та бездіяльністю по несплаті ПДФО до бюджету Мостиської міської ради, в сумі 108 199 грн. 42 коп; визнати протиправним (незаконним) розпорядження голови Мостиської райдержадміністрації від 31 серпня 2017р. № 946 «Про затвердження Положення про Мостиський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді» та дії Мостиського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді по сплаті протягом 2018 року, станом на 14.09.2018, до місцевого бюджету с.Черневе Мостиського району податку на доходи фізичних осіб в сумі 46 734 грн. 71 коп. та зобов'язати Мостиський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді утриматись від сплати ПДФО до бюджету с.Черневе; визнати протиправною бездіяльність Мостиського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді по несплаті протягом 2018 року, станом на 14.09.2018, ПДФО в сумі 46 734 грн. 71 коп. до місцевого бюджету Мостиської міської ради та зобов'язати Мостиський районний центр соціальних служб для сім'ї та молоді, починаючи з 15.09.2018 сплачувати податок на доходи фізичних осіб до місцевого бюджету Мостиської міської ради; стягнути з Мостиського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді в користь місцевого бюджету Мостиської міської ради кошти на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними актами, діями та бездіяльністю по несплаті ПДФО до бюджету Мостиської міської ради в сумі 46 734 грн. 71 коп.

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 19.02.2019 р. у справі № 1340/5856/18 адміністративний позов Мостиської міської ради Львівської області залишено без розгляду в частині: визнання протиправною бездіяльності Головного управління ДФС у Львівській області у вигляді нездійснення постійного контролю, в тому числі у непроведені документальної перевірки за зверненнями Мостиської міської ради, щодо правильності та своєчасності надходження до місцевого бюджету Мостиської міської ради податку на доходи фізичних осіб від платників податків Мостиської районної ради Львівської області та Мостиського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та у не забезпеченні повернення з Мостиського районного бюджету у бюджет Мостиської міської ради помилково зарахованого податку на доходи фізичних осіб в сумі 108199 грн. 42 коп., сплаченого станом на 11.09.2018, Мостиською районною радою до бюджету с. Гостинцеве, та в сумі 46 734 грн. 71 коп., сплаченого станом на 14.09.2018 Мостиським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді до бюджету с.Черневе; зобов'язання Головного управління ДФС у Львівській області здійснювати постійний контроль за правильністю та своєчасністю надходження до місцевого бюджету Мостиської міської ради податку на доходи фізичних осіб від платників податків Мостиської районної ради Львівської області та Мостиського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді шляхом проведення планових та позапланових документальних перевірок вказаних платків податків, самостійно визначаючи суму грошових зобов'язань, передбачених ПК України, зокрема, якщо дані перевірок щодо утримання податку у джерела виплати, в тому числі податкового агента, свідчать про порушення правил нарахування, утримання та сплати податку на доходи фізичних до місцевого бюджету Мостиської міської ради та за наявності підстав притягуючи платників податків до фінансової відповідальності за ст.127 ПК України; визнання протиправним (незаконним) розпорядження голови Мостиської районної державної адміністрації від 31.08.2017 № 946 "Про затвердження Положення про Мостиський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді".

Не погоджуючись з прийнятою ухвалою, позивач подав апеляційну скаргу, в якій, покликаючись на порушенням норм процесуального права, просить скасувати дану ухвалу першої інстанції та направити справу для продовження розгляду до суду першої інстанції.

Представник позивача в судовому засіданні підтримує доводи апеляційної скарги.

Представники відповідачів доводи апеляційної скарги заперечують, вважають, що суд першої інстанції прийняв законне рішення.

Заслухавши суддю-доповідача, представників сторін, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Постановляючи оскаржувану ухвалу, суд першої інстанції виходив з того, що позивачем пропущено строк звернення до адміністративного суду, встановленого статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України.

Даючи правову оцінку такому висновку суду першої інстанції, колегія суддів виходить з наступного.

Судом встановлено, що 29 січня 2019 року від Головного управління ДФС у Львівській області надійшло клопотання про залишення позовної заяви Мостиської міської ради Львівської області без розгляду в частині позовних вимог, а саме: визнання протиправною бездіяльність ГУ ДФС України у Львівській області у вигляді не здійснення постійного контролю, в тому числі у не проведенні документальної перевірки за зверненнями Мостиської міської ради, щодо правильності та своєчасності надходження до місцевого бюджету Мостиської міської ради податку на доходи фізичних осіб від платників податків Мостиської районної ради Львівської області та Мостиського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та у не забезпеченні повернення з Мостиського районного бюджету у бюджет Мостиської міської ради помилково зарахованого податку на доходи фізичних осіб в сумі 108199 грн. 42 коп., сплаченого станом на 11.09.2018, Мостиською районною радою до бюджету с. Гостинцеве, та в сумі 46 734 грн. 71 коп., сплаченого станом на 14.09.2018 Мостиським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді до бюджету с.Черневе; зобов'язання ГУ ДФС України у Львівській області здійснювати постійний контроль за правильністю та своєчасністю надходження до місцевого бюджету Мостиської міської ради податку на доходи фізичних осіб від платників податків Мостиської районної ради Львівської області та Мостиського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді шляхом проведення планових та позапланових документальних перевірок вказаних платків податків, самостійно визначаючи суму грошових зобов'язань, передбачених ПК України, зокрема, якщо дані перевірок щодо утримання податку у джерела виплати, в тому числі податкового агента, свідчать про порушення правил нарахування, утримання та сплати податку на доходи фізичних осіб до місцевого бюджету Мостиської міської ради та за наявності підстав притягуючи платників податків до фінансової відповідальності за ст.127 ПК України.

Клопотання обґрунтоване тим, що листом від 6 березня 2018 року Мостиська міська рада зверталась до голови Мостиської районної державної адміністрації ОСОБА_4, начальника Городоцької ОДПІ ОСОБА_5 та керівника Городоцької місцевої прокуратури ОСОБА_6, в якому просила вжити передбачених законом заходів щодо усунення недоліків по сплаті ПДФО та провести роботу по зарахуванню ПДФО за другу половину вересня 2017 року по час 16.03.2018 до бюджету Мостиської міської ради. 29.03.2018 Головне управління ДФС у Львівській області листом № 11863/10/13-01-13-01-15 «Про надання роз'яснення» надало відповідь на зазначений лист позивача. 2 квітня 2018 року позивач повторно звернувся з листом до керівника Городоцької місцевої прокуратури ОСОБА_6 та начальника ГУ ДФС у Львівській області ОСОБА_7 Відповідь на вказаний лист позивачу було надано ГУ ДФС у Львівській області 2 травня 2018 року листом № 15941/10/13-01-13-01-16 та скеровано на адресу позивача. Вказаний лист позивачем отримано 5 травня 2018 року, що підтверджується витягом з сайту «Укрпошти» про відстеження поштового відправлення № 7900053832799. Вказує, що перебіг строку звернення позивача до суду в цій частині позовних вимог розпочався 05.05.2018, а з позовом до суду позивач звернувся лише 04.12.2018, тобто з порушенням як спеціального (тримісячного) так і загального (шестимісячного) строку звернення до суду.

16.03.2018 Мостиська міська рада звернулася з листом №2.19-539 до голови Мостиської районної державної адміністрації ОСОБА_4, начальника Городоцької ОДПІ ОСОБА_5 та керівника Городоцької місцевої прокуратури ОСОБА_6 Позивач просив кожного з адресатів в межах своєї компетенції вжити передбачених законом заходів щодо усунення недоліків по сплаті ПДФО та провести роботу по зарахуванню ПДФО за другу половину вересня 2017 року по даний час до бюджету Мостиської міської ради.

21 березня 2018 року Городоцька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області скерувала лист для розгляду по суті до Головного управління ДФС у Львівській області, що підтверджується копією супровідного листа Городоцької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області «Про перенаправлення листа» від 21.03.2018 року №273/7/13-16-03-00-06.

29 березня 2018 року Головне управління ДФС у Львівській області листом № 11863/10/13-01-13-01-15 «Про надання роз'яснення» надало відповідь на лист Мостиської міської ради від 16.03.2018 року №2.19-539. Головне управління ДФС у Львівській області надало позивачу роз'яснення, що ПДФО підлягає сплаті до відповідного місцевого бюджету за місцезнаходженням (розташуванням) власних або орендованих приміщень (будівель) в різних адміністративно-територіальних одиниць, в яких працюють наймані працівники такого суб'єкта господарювання, незважаючи на відсутність у такого суб'єкта господарювання відокремлених підрозділів.

2 квітня 2018 року Мостиська міська рада звернулася з листом № 2.18-654 до керівника Городоцької місцевої прокуратури ОСОБА_6 та начальника ГУ ДФС у Львівській області ОСОБА_7, в якому просила серед іншого забезпечити сплату Мостиською районною радою ПДФО до бюджету Мостиської міської ради (тобто за фактичним місцезнаходженням (розташування)) власного приміщення, в якому працюють наймані працівники: (м. Мостиська, вул. Грушевського, 22).

17 квітня 2018 року Городоцька місцева прокуратура супровідним листом № 05/22-175 вих-18 скерувала начальнику Головного управління ДФС у Львівській області ОСОБА_7 для розгляду по суті, лист Мостиської міської ради № 2.18-654 від 02.04.2018.

2 травня 2018 року Головне управління ДФС у Львівській області листом від 02.05.2018 № 15941/10/13-01-13-01-16 «Про надання роз'яснення» надало відповідь на лист Мостиської міської ради від 02.04.2018 №2.18-654. Головне управління ДФС у Львівській області повідомило позивача, що ПДФО підлягає сплаті до відповідного місцевого бюджету за місцезнаходженням (розташуванням) власних або орендованих приміщень (будівель) в різних адміністративно-територіальних одиниць, в яких працюють наймані працівники такого суб'єкта господарювання, незважаючи на відсутність у такого суб'єкта господарювання відокремлених підрозділів. Вказаний лист було надіслано Мостиській міській раді 04.05.2018, що підтверджується наявними в матеріалах справи документами. Мостиська міська рада отримала лист Головного управління ДФС у Львівській області від 02.05.2018 № 15941/10/13-01-13-01-16 «Про надання роз'яснення» 5 травня 2018 року.

До суду першої інстанції з даним позовом Мостиська міська рада звернулася 4 грудня 2018 року.

6 лютого 2019 року Мостиська міська рада подала в суд першої інстанції заяву про поновлення строку звернення до суду, в якій зазначила, що позивач скористався порядком досудового врегулювання спору. Позивач зазначив, що листом від 10.07.2018 №2.18-1296 оскаржив бездіяльність ГУ ДФСУ до ДФС України (та інших центральних органів влади), в якому просив зобов'язати Головне управління ДФС України у Львівській області провести перевірку щодо правильності та своєчасності сплати ПДФО Мостиською районною радою та Мостиським РЦСССДМ та скласти відповідні документи реагування, застосувати фінансові та штрафні санкції, забезпечити сплату ПДФО до бюджету, в тому числі і шляхом подання відповідного позову до суду. Проте, Головне управління ДФСУ у Львівській області не прийняло рішення по суті даної скарги, тобто щодо проведення чи не проведення перевірки, а ДФС України надала лише формальну відписку «Про розгляд листа» від 22.08.2018 № 5/99-99-В-01-01-16, яка також не є рішенням за результатами скарги позивача. На переконання позивача перебіг шестимісячного строку звернення до суду почався з дня звернення до ДФС України та ГУ ДФС України з листом від 10.07.2018 №2.18-1296. Також зазначив, що 11.12.2018 позивач подав повторну скаргу та клопотання про проведення перевірки №2.19-2348 голові ДФС України та начальнику ГУ ДФСУ у Львівській області, однак знову отримав лише формальні відписки. Позивач стверджує, що лише 02.10.2018 отримав належні та допустимі докази від контролюючого органу про те, що відповідачі сплачують ПДФО до інших бюджетів (бюджетів Гостинцівської та Чернівської сільських рад) та конкретні суми цих коштів, що підтверджує також і бездіяльність відповідача ГУ ДФСУ у Львівській області щодо нездійснення постійного контролю за правильністю та своєчасністю сплати ПДФО. З огляду на викладене, позивач вважає, що строк звернення до суду в цій частині (що стосується клопотання ГУ ДФС у Львівській області) є поважними та просить поновити такий строк.

Колегія суддів вказує не те, що як зазначає позивач, Головне управління ДФС України у Львівській області неодноразово не реагувало на звернення позивача, не приймало рішення по суті скарги, а надавало лише формальну відписку листами, однак, позивач отримавши від Головного управління ДФС у Львівській області відповіді викладені у листах від 29.03.2018 № 11863/10/13-01-13-01-15 та від 02.05.2018 № 15941/10/13-01-13-01-16, вважаючи такі відповіді лише формальною відпискою не здійснював жодних дій щодо оскарження їх в судовому порядку.

У відповідності до ч. 4 ст. 122 КАС України, якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, або законом визначена обов'язковість досудового порядку вирішення спору, то для звернення до адміністративного суду встановлюється тримісячний строк, який обчислюється з дня вручення позивачу рішення за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.

Суд апеляційної інстанції зазначає, що порядок досудового врегулювання спору можливий лише у передбачений законом спосіб, однак в цьому випадку такий порядок досудового врегулювання відсутній, а відтак покликання позивача на це є безпідставними. Разом з тим, про порушення прав позивача, останньому було відомо ще з березня 2018 року, що підтверджується неодноразовою перепискою з державними органами. Небажання позивача оскаржити дії чи бездіяльність Головного управління ДФС у Львівській області, які, як вказує позивач, тривали протягом тривалого часу, не може вважатися поважною причиною пропуску строку звернення до суду. Тим більше, що позивачу ніхто не чинив часові чи інші перешкоди для оскарження відповідей Головного управління ДФС у Львівській області викладених у листах від 29.03.2018 № 11863/10/13-01-13-01-15 чи від 02.05.2018 № 15941/10/13-01-13-01-16.

Крім того, судом встановлено, що 15 лютого 2019 року від Мостиської районної державної адміністрації надійшло клопотання про залишення позовної заяви Мостиської міської ради Львівської області без розгляду в частині визнання протиправним (незаконним) розпорядження голови Мостиської районної державної адміністрації від 31.08.2017 № 946 "Про затвердження Положення про Мостиський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді".

Клопотання обґрунтоване тим, що оскаржуване розпорядження є індивідуальним актом, яке породжує певні правові наслідки, які спрямовані на регулювання господарських відносин і мають обов'язковий характер тільки для того суб'єкта, якому його адресовано, а саме для Мостиського районного Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Вважає, що відсутність у позивача, прав чи обов'язків у зв'язку із виданням оскаржуваного розпорядження не породжує для останнього і права на захист, тобто права на звернення із цим адміністративним позовом, що узгоджується із правовою позицією викладеною в постанові ВСУ від 28.02.2017 у справі № 800/590/1.6. Стверджує, що позивач пропустив строк на оскарження вказаного розпорядження, оскільки 05.01.2018 Мостиською міською радою скеровано на адресу рай держадміністрації лист №2.18-27 про вжиття заходів щодо усунення недоліків по сплаті ПДФО до бюджету Мостиської міської ради. Отже, станом на січень 2018 року у позивача були підстави для пред'явлення позовних вимог, однак позовну заяву скеровано до суду лише 29.11.2018, а уточнення позовних вимог в частині визнання протиправним (незаконним) розпорядження голови райдержадміністрації 29.12.2018. Вказує, що на виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» усі розпорядження голови Мостиської райдержадміністрації розміщуються на офіційному веб-сайті райдержадміністрації mostyska.loda.gov.ua, в рубриці «Система обліку публічної інформації», розділ «Система обліку публічної інформації 4». Проте, Мостиська міська рада звернулась в Мостиську райдержадміністрацію з листом № 2.18-2091 про надання інформації щодо рішень (розпоряджень), актів чи інших документів, що приймались головою Мостиської райдержадміністрації та (або) директором Мостиського районного Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді щодо зміни місцезнаходження (юридичної адреси) з м. Мостиська на с. Черневе лише 13.11.2018. Таким чином, позивач пропустив строк звернення до суду в частині оскарження розпорядження голови Мостиської районної державної адміністрації від 31.08.2017 № 946 "Про затвердження Положення про Мостиський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді".

31 серпня 2017 року голова Мостиської районної державної адміністрації прийняв розпорядження № 946 «Про затвердження Положення про Мостиський районний Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді». Зазначене розпорядження було розміщено на офіційному веб-сайті райдержадміністрації «mostyska.loda.gov.ua», в рубриці «Система обліку публічної інформації», розділ «Система обліку публічної інформації 4», що підтверджується інформацією на вказаному сайті, де зазначено у рубриці «Перелік розпоряджень голови Мостиської районної державної адміністрації за серпень 2017 року» оскаржуване розпорядження зазначене під № 178, а у рубриці «Розпорядження голови Мостиської районної державної адміністрації за серпень 2017 року» можна отримати усі прийнятті Мостиською районною державною адміністрацією розпорядження за серпень 2017 року, в тому числі оскаржуване розпорядження № 946 «Про затвердження Положення про Мостиський районний Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді». Отже, оскаржуване розпорядження було оприлюднено на офіційному сайті Мостиської районної державної адміністрації та було відкритим і загальнодоступними.

Відповідно, Мостиська міська рада Львівської області мала можливість дізнатися про порушення на її думку прав, свобод чи інтересів з часу опублікування розпорядження № 946 «Про затвердження Положення про Мостиський районний Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді».

05.01.2018 позивач скерував на адресу райдержадміністрації лист №2.18-27 про вжиття заходів щодо усунення недоліків по сплаті ПДФО до бюджету Мостиської міської ради. Таким чином, позивачу було відомо про оскаржуване розпорядження ще у січні 2018 року, про те з позовом позивач звернувся лише 4 грудня 2018 року, що свідчить про пропуск шестимісячного строку звернення до суду з вимогою про визнання протиправним (незаконним) розпорядження голови Мостиської районної державної адміністрації від 31.08.2017 № 946 "Про затвердження Положення про Мостиський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді".

Суд апеляційної інстанції щодо пропуску строку звернення до суду із оскарженням розпорядження № 946 «Про затвердження Положення про Мостиський районний Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді», зазначає наступне.

Як видно із матеріалів справи, для підготовки позову до суду вчинялися дії щодо витребування таких рішень, що підтверджується копіями запитів від 05.11.2018 №2.18-2034, №2.18-2035, №2.18-2036, №2.19-2037, листами від 12.11.2018 №2.18-2085, №2.18-2089, від 13.11.2018 №2.18-2091, №2.18-2092, №2.18-2093, копіями відповідей: листом Мостиського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді від 12.11.2018 №01-11/210, листом ГУ ДФСУ у Львівській області від 08.11.2018 №11341/9/13-01-08-03-14, листом УДКСУ у Мостиському районі від 09.11.2018 №813/1.1-15, листом Мостиської районної ради від 09.11.2018 №03-15/2.

Однак, колегія суддів не приймає такі покликання апелянта до уваги, оскільки як вже зазначалося, оскаржуване розпорядження було оприлюднено на офіційному сайті Мостиської районної державної адміністрації та було відкритим і загальнодоступними, отже для оскарження вказаного розпорядження необхідно було лише ознайомитись з таким на офіційному веб-сайті Мостиської районної державної адміністрації «mostyska.loda.gov.ua».

Відповідно до частини 1 статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно з частиною 2 статті 122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Враховуючи наведене вище, суд апеляційної інстанції проходить до висновку про відмову в задоволенні апеляційної скарги у зв'язку з пропущенням позивачем строку звернення до адміністративного суду, встановленого статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ст. 316 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст.243, 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

апеляційну скаргу Мостиської міської ради Львівської області залишити без задоволення, а ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 19.02.2019 р. у справі №1340/5856/18 - без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня її проголошення.

Головуючий суддя О. І. Довга

судді І. І. Запотічний

В. П. Сапіга

Повне судове рішення складено 15 квітня 2019 року.