03 квітня 2019 рокуЛьвів№857/1296/19
Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:
головуючого судді: Матковської З.М.,
суддів: Бруновської Н.В., Затолочного В.С.,
при секретарі судового засідання: Гнатик А.З.
з участю представників: позивача Мокрія Р.З., відповідача Ворошилової Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства «Шахта «Надія» на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 18 грудня 2018 року у справі №1340/5269/18, головуючий суддя Брильовський Р.М., рішення проголошене о 12.15 год у м. Львові, повний текст рішення складений 26.12.2018 р., за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства «Шахта «Надія» до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправною бездіяльність,-
Публічне акціонерне товариства «Шахта «Надія» звернулось до суду із позовом до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо дублювання в інтегрованій картці платника податків податкового боргу з податку на додану вартість по декларації № 9053801076 на суму 1712083, 00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що постановою Львівського окружного адміністративного суду від 06 жовтня 2014 року у справі №813/6744/14 задоволено подання контролюючого органу на суму - 1718135,00 грн. 17 березня 2016 року Львівським окружним адміністративним судом винесена ухвала у справі №813/6744/14 з питань відстрочення виконання судового рішення, у відповідності до якої, суд відстрочив виконання постанови від 06.10.2014 про стягнення з ПАТ «Шахта «Надія» коштів в сумі 1718135,71 грн до 31 грудня 2017 року. Зазначає, що в інтегрованій картці платника податків позивача податковий орган відобразив борг по ПДВ декларації за № 9053801076 від 19.09.2014 року, 30.09.2014 року та 31.12.2017 року. На думку позивача, контролюючий орган зобов'язаний на підставі ухвали суду від 17 березня 2016 року у справі № 813/6744/14 ввести податковий борг з 31.12.2017 року та вилучити первинний.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 18 грудня 2018 року в задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись із рішенням суду першої інстанції, позивачем подана апеляційна скарга, в якій зазначає, що не може погодитись з рішеннями суду першої інстанції і рахує його як таким яке винесене з порушенням норм процесуального та матеріального права, з порушенням норм Конституції України та КАС України, всупереч нормам податкового кодексу України, ненадана належна оцінка матеріалам справи та порушено Європейську практику балансу сторін. Зазначає, що суд першої інстанції при обґрунтуванні судового рішення пропустив, що зменшення боргу по штрафних санкціях згідно ст. 126 ПКУ відбувалося контролюючим органом на підставі неіснуючого рішення Господарського суду за № 96, яке в контролюючого органу відсутнє.
Окрім того, суд при ухваленні оскаржуваного рішення не надав належної оцінки відображенню в інтегрованій картці платника податків самій відстрочці 30.09.2016 року.
На погляд підприємства, контролюючий орган не мав жодного правового права зменшувати податковий борг за інший період не дивлячись на Рішення суду, яке є обов'язковим до виконання, оскільки Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 17 березня 2016 року по справі за № 813/6477/14, суд чітко визначив відстрочку виконання рішення суду, а не податкового боргу, що суперечить Європейській практиці. Просить рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове рішення, яким позов задовольнити.
01.03.2019р. позивачем подано доповнення до апеляційних вимог, у якому зазначає, що контролюючий орган не виконував Ухвали Львівського окружного адміністративного суду щодо відтермінування виконання рішення суду по декларації №9053801076 від 19.09.2014 року, а провів зменшення податкового боргу по неіснуючому податковому боргу та декларації, термін виникнення якої перевищує 1095 днів, що на погляд підприємства є грубим порушенням норм чинного законодавства та не було враховано судом першої інстанції.
Щодо декларації, термін виникнення якої перевищує 1095 днів, вважає, що суд першої інстанції при ухваленні рішення, зазначив декларацію за № 9006251678 як штрафну фінансову санкцію (cт. 126 ПК України) за актом, нарахованим у минулих роках на суму 1388708,60 грн. Вважає, що у зв'язку із наведеним Декларація від 19.01.2011 року за № 9006251678 вважаються сплаченою, тому в обліковій картці платника податків не повинно бути відображено податкового боргу, який за рішенням суду зобов'язаний бути списаним.
Відповідачем поданий відзив на апеляційну скаргу, в якому зазначає, що рішення суду першої інстанції є законним та обґрунтованим, прийнятим з дотриманням норм матеріального та процесуального права при вірному встановленні обставин справ. Вважає, що оскільки відстрочка надана судом до 31.12.2017 року, відповідно, 31.12.2017 року в ІКІІ 2017 року проведено нарахування платежу за розстрочкою/ відстрочкою податкового боргу згідно з рішенням суду про розстрочення (відстрочення) податкового боргу № 813/6744/14 на суму 1712083,00 грн., внаслідок чого на цю суму збільшується податковий борг ПАТ «Шахта «Надія».
Посилання позивача на Постанову Львівського окружного адміністративного суду від 08.11.2016 року по справі №813/1554/15, яка набрала законної сили 12.01.2017 року на підставі ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду по справі №876/9199/16, відповідно до якої суд постановив визнати податковий борг ПАТ «Шахта «Надія» таким, стосовно якого минув строк давності встановлений ст. 102 ПК України та зобов'язав прийняти рішення про списання безнадійного боргу, є недоречним, оскільки вищезазначена постанова набрала законної сили 12.01.2017 року, - після відстрочення податкового боргу ПАТ «Шахта «Надія» згідно ухвали Львівського окружного адміністративного суду від 17.03.2016 року та внесена в інтегровану картку ПАТ «Шахта «Надія» 02.03.2017 року відповідно до рішення в.о. заступника начальника - начальника Львівського управління Офісу великих платників податків ДФС від 02.03.2017 року за №1. Враховуючи вищенаведене, Головне управління ДФС у Львівській просить відмовити у задоволенні апеляційної скарги ПАТ «Шахта «Надія».
В судовому засіданні апеляційного розгляду справи представник позивача апеляційну скаргу підтримав з підстав наведених у скарзі, просив апеляційну скаргу задовольнити, рощення суду перої інстанції скасувати та прийняти нове ріення, яким пощов задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача проти апеляційної скарги заперечила, просила скаргу залишити без задоволення, а рішення суду без змін.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено та з матеріалів справи слідує наступне. Публічне акціонерне товариство «Шахта «Надія» зареєстроване 16.03.2001 року як юридична особа, код ЄДРПОУ 00178175, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, та знаходиться за адресою: 80086, Львівська область, Сокальський район, с. Сілець.
31.07.2018 року позивач звернувся до Головного управління ДФС у Львівській області із заявою про надання розшифровки загальної суми заборгованості по ПДВ за мінусом пені у відповідності до облікової картки платника податків.
Згідно відповіді Головного управління ДФС у Львівській області від 14.08.2018 року №28430/13-01-07-09 повідомлено позивача, що станом на 01.07.2018 року обліковується заборгованість по податку на прибуток підприємств, що перебувають у державній власності в сумі 1886718,31 грн (в тому числі пеня в сумі 907036,21 грн) та по податку на додану вартість в сумі 138580737,92 грн ( в тому числі пеня в сумі 35943092,01 грн).
Позивач вважає, що контролюючий орган двічі відобразив в обліковій картці ПАТ «Шахта «Надія» податковий борг по ПДВ декларації за № 9053801076 від 19.09.2014 року, у зв'язку з чим порушив його права, тому звернувся із даним позовом до суду.
Суд першої інстанції в задоволенні позову відмовив з тих підстав, що відповідач діяв в межах повноважень та у спосіб, що передбачені законами України, з урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії) та неупереджено.
Апеляційний суд погоджується із висновками суду першої інстанції, вважає їх вірними та такими, що відповідають нормам матеріального права та обставинам справи з огляду на наступне
Спеціальним законом з питань оподаткування та установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків, визначені заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу є Податковий кодекс України (далі ПК України).
Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1. статті 16 ПК України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Підпунктом 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 ПК України визначено, що податкове зобов'язання - це сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Відповідно до пп. 203.1, 203.2 ст.203 Податкового Кодексу України, податкова декларація по податку на додану вартість подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Пунктом 56.11 ст. 56 Податкового кодексу встановлено, що не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Організація діяльності з ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків та інших платежів, визначена Порядком ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 07 квітня 2016 року № 422, (далі - Порядок).
Відповідно до Положення №422: інтегрована картка платника (далі - ІКП) - форма оперативного обліку податків, зборів, митних платежів до бюджетів та єдиного внеску, що ведеться за кожним видом платежу та включає перелік показників підсистем інформаційної системи органів ДФС, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та цільовими фондами; облікова операція - дія в ІКП, яка призводить до змін облікових показників; облікові показники - показники, що інтегруються в процесі ведення оперативного обліку; оперативний облік - процес відображення, систематизації та узагальнення первинних показників через їх перетворення в облікові показники в ІКП; первинні документи - документи, що складені платниками податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску та/або органами ДФС, іншими органами влади згідно з чинним законодавством (податкові декларації, митні декларації, аркуші коригування, уточнюючі розрахунки, податкові повідомлення-рішення, рішення контролюючого органу, вимоги про сплату боргу (недоїмки) з єдиного внеску, судові рішення, рішення про розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу), інформація органів Державної казначейської служби України про надходження податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів та єдиного внеску тощо).
Відповідно до підпункту 1 пункту 2 Розділу IV Порядку №422 звітні документи подаються за вибором платника податків, якщо інше не передбачено законодавством, в один із таких способів: засобами електронного звязку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством; особисто платником або уповноваженою ним особою; надсилаються поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.
Судом встановлено, що ПАТ «Шахта «Надія» самостійно подано декларацію по ПДВ за серпень 2014 року №9053801076, що сторонами не заперечується.
Як встановлено судом з долученої до матеріалів справи інтегрованої картки платника ПАТ «Шахта «Надія» з податку на додану вартість, 30.09.2014 року проведено операцію нарахування податку по декларації №9053801076 від 19.09.2014 року (термін сплати 30.09.2014 року) на суму 1712083,00 грн, в результаті чого на зазначену суму збільшився податковий борг.
Згідно з положенням підп.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована н суму такого грошового зобов'язання.
Підпунктом 41.2 ст.41 ПК України визначено, що органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень.
Відповідно до ст. 95 ПК України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
У відповідності до абз.1 п.95.3 ст.95 ПК України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Судом встановлено та з матеріалів справи слідує, що постановою Львівського окружного адміністративного суду від 06.10.2014 року у справі №813/6744/14 задоволено подання Сокальської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області про стягнення з рахунків ПАТ «Шахта «Надія» податкового боргу в сумі 1718135,71 грн.
Разом з тим, ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 17.03.2016 року задоволено заяву ПАТ «Шахта «Надія» про відстрочення виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду у справі №813/6744/14 від 06.10.2014 року.
Відповідно до ухвали, відстрочено виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду у справі №813/6477/14 від 06.10.2014 року за поданням Сокальської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області до публічного акціонерного товариства «Шахта «Надія» про стягнення коштів в сумі 1718135,71 грн до 31.12.2017 року.
Відповідно до пункту 1 Розділу II Порядку №422 з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками.
ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу.
Облікові та звітні показники включаються до еталонних довідників з подальшим обов'язковим внесенням відповідних змін до реєстрів операцій та показників, які формуються ДФС за погодженням Міністерства фінансів України. Зміни до реєстрів операцій та показників вносяться не пізніше 15 числа місяця, наступного за місцем впровадження нових операцій та/або показників.
Спеціальне кодування всіх операцій, що використовуються для відображення в ІКП облікових показників, забезпечує автоматизоване ведення ІКП.
Облік нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску відображається в ІКП окремими обліковими операціями в хронологічному порядку. При цьому кожна операція фіксується в окремому рядку із зазначенням виду операції та дати її проведення.
Інформаційна система органів ДФС після відображення облікової операції забезпечує автоматичне проведення в ІКП розрахункових операцій.
В ІКП на дату проведення кожної облікової операції підбиваються підсумки за всіма її графами.
27.09.2016 платнику надано розстрочку/відстрочку податкового боргу з податку на додану вартість за рішенням суду про розстрочення (відстрочення) податкового боргу. Наказ ДПА України від 07.12.2010 року №927 №813/6744/14 на суму 1712083,00 гривень, що відображено в інтегрованої картці платника податку.
Відповідно до положень розділу VI Порядку № 422 відображення в підсистемі, що забезпечує облік платежів, відомостей про надані платникам податків розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу), здійснюється відповідно до статті 100 глави 9 розділу II Податкового кодексу України та порядку розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) платника податків.
Первинним документом, що є підставою для розстрочення (відстрочення) сплати грошових зобов'язань (податкового боргу) перед бюджетом та скасування наданих розстрочень (відстрочень), є: рішення про розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу); договір про розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу); рішення про скасування розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу); додаткова угода до договору у разі дострокового погашення розстрочених (відстрочених) сум; додаткова угода до договору у разі прийняття рішення про перенесення раніше визначених строків розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу); графік погашення розстрочених (відстрочених) сум боргу, складений на підставі рішення суду або відповідного закону, що передбачає надання платнику податків розстрочення (відстрочення).
Розстрочення (відстрочення) заборгованості (недоїмки) зі сплати єдиного внеску надається відповідно до рішення суду або законодавства, яким передбачено надання такого розстрочення (відстрочення), а первинним документом для відображення такої операції в інформаційній системі органів ДФС є графік погашення розстрочених (відстрочених) сум заборгованості (недоїмки) зі сплати єдиного внеску.
В інформаційну систему органів ДФС заносяться дані щодо наданих платнику податків розстрочок (відстрочок) грошових зобов'язань (податкового боргу): документ, що є підставою для розстрочення (відстрочення) зобов'язання (боргу) відповідно до статті 100 розділу 9 глави II Податкового кодексу України, рішення суду, відповідного закону, що передбачає надання платнику податків розстрочення (відстрочення); код та найменування органу ДФС, що прийняв рішення про розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу); код платника; ознака (розстрочення або відстрочення); номер та дата рішення про розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу); номер та дата договору про розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу); дата початку дії розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу); період надання розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) (зазначаються дати початку та закінчення нарахування); кількість термінів розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу); номер та дата рішення суду у справі про банкрутство, яким затверджено мирову угоду з графіком погашення розстрочених (відстрочених) сум заборгованості; код платежу та вид бюджету; сума грошового зобов'язання, що підлягає розстроченню (відстроченню), у тому числі: основний платіж, основний платіж за актом, штрафна (фінансова) санкція; сума податкового боргу, що підлягає розстроченню (відстроченню), у тому числі: основний платіж, основний платіж за актом, пеня, пеня за актом, штрафна (фінансова) санкція.
На підставі показників «період надання розстрочення (відстрочення)» та «кількість термінів розстрочення (відстрочення)» інформаційна система автоматично розраховує графік погашення сум розстрочених (відстрочених) грошових зобов'язань (податкового боргу). Занесена та збережена інформація одразу відображається в журналі відстрочок (розстрочок).
У разі наявності у платника податкового боргу (заборгованості зі сплати єдиного внеску) кошти, що надходять від такого платника або в результаті здійснених щодо стягнення податкового боргу, простроченої заборгованості органами ДФС (Державної виконавчої служби України, органами Казначейства) заходів, зараховуються в рахунок погашення податкового боргу (заборгованості зі сплати єдиного внеску) згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником: у першу чергу кошти зараховуються в рахунок погашення основної суми боргу, далі - в рахунок погашення штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих на такий борг, в останню чергу - в рахунок погашення пені, нарахованої на такий борг.
У разі надання (відстрочки) зі податкового боргу, погашення заборгованості здійснюється згідно з черговістю його виникнення.
Згідно з даних відображених в інтегрованій картці платника ПАТ «Шахта «Надія» з податку на додану вартість:
- 27.09.2016 року зменшено борг по штрафних санкціях ст. 126 ПКУ за актом нарахованим у минулих роках по рішенню суду про розстрочення (відстрочення) податкового боргу № 813/6744/14. Наказ ДПА України від 07.12.2010 № 927, на суму 239269,43 грн. (код операції 6BD);
- 27.09.2016 року зменшено борг по штрафних санкціях ст. 126 ПКУ за актом нарахованим у минулих роках по рішенню суду про розстрочення (відстрочення) податкового боргу № 813/6744/14. Наказ ДПА України від 07.12.2010 № 927 на суму 4442,85 грн. (код операції 9ZU);
- 27.09.2016 року зменшено борг по штрафних санкціях ст. 126 ПКУ за актом нарахованим у минулих роках по рішенню суду про розстрочення (відстрочення) податкового боргу № 813/6744/14. Наказ ДПА України від 07.12.2010 № 927 на суму 4442,66 грн. (код операції 9ZU);
- 27.09.2016 року зменшено борг по штрафних санкціях ст. 126 ПКУ за актом нарахованим у минулих роках по рішенню суду про розстрочення (відстрочення) податкового боргу № 813/6744/14. Наказ ДПА України від 07.12.2010 № 927 на суму 4443,03 грн. (код операції 9ZU);
- 27.09.2016 року зменшено борг по штрафних санкціях ст. 126 ПКУ за актом нарахованим у минулих роках по рішенню суду про розстрочення (відстрочення) податкового боргу № 813/6744/14. Наказ ДПА України від 07.12.2010 № 927 на суму 19932,88 грн. (код операції 9ZU);
- 27.09.2016 року зменшено борг по штрафних санкціях ст. 126 ПКУ за актом нарахованим у минулих роках по рішенню суду про розстрочення (відстрочення) податкового боргу № 813/6744/14. Наказ ДПА України від 07.12.2010 № 927 на суму 15544,49 грн. (код операції 9ZU);
- 27.09.2016 року зменшено борг по штрафних санкціях ст. 126 ПКУ за актом нарахованим у минулих роках по рішенню суду про розстрочення (відстрочення) податкового боргу № 813/6744/14. Наказ ДПА України від 07.12.2010 № 927 на суму 22834,03 грн. (код операції 9ZU);
- 27.09.2016 року зменшено борг по штрафних санкціях ст. 126 ПКУ за актом нарахованим у минулих роках по рішенню суду про розстрочення (відстрочення) податкового боргу № 813/6744/14. Наказ ДПА України від 07.12.2010 № 927 на суму 12465,08 грн. (код операції 9ZU);
- 27.09.2016 року зменшено борг по штрафних санкціях ст. 126 ПКУ за актом нарахованим у минулих роках по рішенню суду про розстрочення (відстрочення) податкового боргу № 813/6744/14. Наказ ДПА України від 07.12.2010 № 927 на суму 1388708,60 грн. (код операції 9ZO).
Датою погашення боргу згідно ухвали суду про відстрочення виконання судового рішення 31.12.2017, в ІКП 2017 року проведено нарахування платежу за розстрочкою/ відстрочкою податкового боргу згідно з рішенням суду про розстрочення (відстрочення) податкового боргу №813/6744/14 на суму 1712083,00 грн, внаслідок чого на цю суму збільшився податковий борг платника податку.
Враховуючи вищенаведене, апеляційний суд приходить до висновку, що відповідач виконав вимоги ухвали Львівського окружного адміністративного суду від 17.03.2016 року, якою відстрочено виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду у справі № 813/6744/14 від 06.10.2014 року до 31.12.2017 року. Оскільки відстрочка виконання рішення суду була надана судом до 31.12.2017 року, відповідно, 31.12.2017 року в ІКІІ 2017 року проведено нарахування платежу за розстрочкою/ відстрочкою податкового боргу згідно з рішенням суду про розстрочення (відстрочення) податкового боргу № 813/6744/14 на суму 1712083,00 грн., внаслідок чого на цю суму збільшується податковий борг ПАТ «Шахта «Надія».
Посилання апелянта на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 08.11.2016 року по справі №813/1554/15, яка набрала законної сили 12.01.2017 року на підставі ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду по справі №876/9199/16, відповідно до якої суд постановив визнати податковий борг ПАТ «Шахта «Надія» таким, стосовно якого минув строк давності встановлений ст. 102 ПК України та зобов'язав прийняти рішення про списання безнадійного боргу, є невірним та безпідставним, оскільки зазначена постанова набрала законної сили 12.01.2017 року, тобто після відстрочення податкового боргу ПАТ «Шахта «Надія» згідно ухвали Львівського окружного адміністративного суду від 17.03.2016 року та внесена в інтегровану картку ПАТ «Шахта «Надія» 02.03.2017 року відповідно до рішення в.о. заступника начальника - начальника Львівського управління Офісу великих платників податків ДФС від 02.03.2017 року за № 1.
Таким чином, суд першої інстанції вірно зазначив, що дублювання податкового боргу з ПДВ по декларації № 9053801076 на суму 1712083,00 грн. в інтегрованій картці платника податків відсутнє, оскільки в інтегрованій картці датою 27.09.2016 відображено розстрочку/відстрочку податкового боргу з платежу за рішенням суду про розстрочення (відстрочення) податкового боргу № 813/6744/14 від 27.09.2016 на суму - 1712083,00 гривень.
Відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати перерозподілу не підлягають.
Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції та вважає, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, доводами апеляційної скарги висновки, викладені в судовому рішенні, не спростовуються і підстав для його скасування не вбачається.
Приведені в апеляційні скарзі доводи, висновку суду не спростовують, а зводяться до переоцінки доказів та незгоди з ними.
Відповідно до ст. 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
За таких підстав апеляційна скарга задоволенню не підлягає, підстав для скасування рішення суду першої інстанції колегія суддів не знаходить.
Керуючись статтями 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства «Шахта «Надія» - залишити без задоволення, а рішення Львівського окружного адміністративного суду від 18 грудня 2018 року у справі №1340/5269/18 - без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття, та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня проголошення, у разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя З. М. Матковська
судді Н. В. Бруновська
В. С. Затолочний
Повний текст постанови складено 15.04.2019р.