Справа № 127/10426/19
Провадження № 3/127/2416/19
15 квітня 2019 рокум. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Каленяк Р.А., ознайомившись з адміністративними матеріалами, які надійшли з Управління державного агентства рибного господарства у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, не працюючого, адреса проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2, за вчинення правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 85 КУпАП,-
До Вінницького міського суду Вінницької області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 85 КУпАП.
Під час підготовки справи до розгляду було встановлено, що вказаний адміністративний матеріал підлягає поверненню для доопрацювання з наступних підстав.
Згідно ч.1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Порядок оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення посадовими особами органів рибоохорони визначено «Інструкцією з оформлення органами рибоохорони матеріалів про адміністративні правопорушення», затвердженою наказом Міністерства аграрної політики України від 09.04.2003 N101 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22.04.2003 N320/7641; далі - Інструкція).
В п.2.5 Інструкції зазначено, що якщо правопорушення пов'язане зі збитками, заподіяними рибному господарству внаслідок незаконного вилову (добування) або
знищення водних біоресурсів, або правопорушенням заподіяна
матеріальна шкода, то про це зазначається у протоколі.
В порушення зазначеного в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено розмір збитків, завданих вчиненим правопорушенням.
Крім того, адміністративні матеріали, додані до протоколу, містять неоднозначну інформацію щодо вартості вилученої риби, а саме в описі - оцінці зазначено, що вартість риби становить 103,15 грн., матеріальну шкоду в розрахунку визначено в сумі 4 233 грн.
Відповідно до п.2.7 Інструкції при складанні протоколу слід чітко викладати всі відомості, передбачені формою протоколу, звертаючи особливу увагу на точність і повноту викладення складу порушення, які саме речі, предмети і документи вилучені; за фактом викритого порушення; їх індивідуальні ознаки, кількість, номери тощо. Вилучені речі й документи зберігаються до розгляду справи про адміністративні правопорушення у місцях, визначених посадовими особами органів рибоохорони, яким надано право розгляду таких справ або прийняття рішення щодо направлення їх на розгляд до суду.
З доданих до протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що вилучені речі, що є безпосереднім об'єктом правопорушення, згідно розписок, передані особам ОСОБА_2 та ОСОБА_3, проте з адміністративного матеріалу суд позбавлений можливості встановити місце зберігання вилучених речей, що перешкоджатиме вирішити питання про їх долю.
Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Під час розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя зобов'язаний забезпечити дотримання прав особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також своєчасність, повноту і всебічність такого розгляду, встановити усі обставини справи, як фактичні так і ті, що характеризують цю особу.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність або відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовують ся при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
В матеріалах справи містяться копії протоколу про адміністративне правопорушення, пояснень ОСОБА_2,ОСОБА_4, Самацького, описів-оцінок, розписок, довідки №175, розрахунку матеріальної шкоди, які належним чином не завірені, що позбавляє суд належним чином вивчити та дослідити зазначені докази.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 85 КУпАП направити до Управління державного агентства рибного господарства у Вінницькій області для доопрацювання.
Керуючись ст. ст. 268, 277 КУпАП, -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення №127/10426/19 відносно ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 85 КУпАП, направити Управління державного агентства рибного господарства у Вінницькій області для доопрацювання.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя: