28 березня 2019 року м. Дніпросправа № 1140/3195/18
Третій апеляційний адміністративний суд
у складі колегії суддів: головуючого - судді Сафронової С.В. (доповідач),
суддів: Мельника В.В., Чепурнова Д.В.,
за участю секретаря судового засідання Царьової Н.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Бобринецької районної ради Кіровоградської області на рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 20 грудня 2018 року (суддя Пасічник Ю.П., м. Кропивницький, повний текст рішення складено 20.12.2018 року) у справі № 1140/3195/18 за позовом ОСОБА_1 до Бобринецької районної ради Кіровоградської області, про визнання бездіяльності протиправною, -
21.11.2018 року ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) звернувся до суду з позовом до Бобринецької районної ради Кіровоградської області (далі по тексту - відповідач або районна рада), в якому просив визнати протиправною бездіяльність відповідача, яка полягає у невиконанні встановленого статтями 14, 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» обов'язку з оприлюднення на власному офіційному веб-сайті не пізніше як за 20 робочих днів до дати розгляду з метою прийняття двох проектів рішень районної ради, а саме: Про призначення Кубенко Н.В. на посаду директора комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Бобринецького району» Бобринецької районної ради; Про внесення змін до рішення районної ради від 21 грудня 2017 року №272 «Про районний бюджет на 2018 рік».
Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції Бобринецька районна рада Кіровоградської області подала апеляційну скаргу, в якій просила скасувати рішення та прийняти нове, яким в задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі. Свої вимоги обґрунтувала тим, що судом не надано належної оцінки нормам чинного законодавства, висновки суду не відповідають обставинам справи, що призвело до прийняття невірного рішення. Апелянт зазначив, що дійсно, частиною 3 статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» передбачено, що проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття. Однак, згідно статті 14 Регламенту Бобринецької районної ради сьомого скликання, затвердженого рішенням другої сесії районної ради сьомого скликання 18 грудня 2015 року №33, із змінами, рада проводить свою роботу сесійно. Сесії можуть бути як чергові так і позачергові. Чергові сесії Ради скликаються в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, в окремих випадках скликається позачергова сесія. Відповідно до частини 11 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування підлягають обов'язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». Проекти актів органів місцевого самоврядування оприлюднюються в порядку, передбаченому Законом України «Про доступ до публічної інформації», крім випадків виникнення надзвичайних ситуацій та інших невідкладних випадків, передбачених законом, коли такі проекти актів оприлюднюються негайно після їх підготовки. Апелянт вказував, що відповідно до Регламенту Бобринецької районної ради сьомого скликання у випадку виникнення надзвичайних ситуацій та інших невідкладних випадків, передбачених законом, проекти рішень Ради оприлюднюються негайно після їх підготовки. 09 жовтня 2018 року проведено конкурс на зайняття вакантної посади директора Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Бобринецького району» Бобринецької районної ради. Конкурсною комісією вирішено визнати Кубенко Н.В. переможцем конкурсу на зайняття вакантної посади директора Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Бобринецького району» Бобринецької районної ради та внести подання голові Бобринецької районної державної адміністрації для призначення Кубенко Н.В. на посаду директора Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Бобринецького району» Бобринецької районної ради. Проект рішення «Про призначення на посаду директора комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Бобринецького району» Бобринецької районної ради оприлюднений на офіційному веб-сайті Бобринецької районної державної адміністрації 07 вересня 2018 року без зазначення прізвища. 09 жовтня 2018 року за результатами конкурсного відбору, переможцем якого конкурсною комісією визнано Кубенко Н.В. проект рішення «Про призначення Кубенко Н.В. на посаду директора комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Бобринецького району» оновлено на сайті Бобринецької районної державної адміністрації 30 жовтня 2018 року із зазначенням прізвища переможця конкурсу. На підставі проведеного конкурсу переможцем якого була визнана Кубенко Н.В. 26 жовтня 2018 року головою Бобринецької районної державної адміністрації ініційовано скликати позачергову сесію районної ради з метою прийняття рішення про призначення Кубенко Н.В. на посаду директора комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Бобринецького району» Бобринецької районної ради. Апелянт вказував, що цей випадок передбачений прямо приписами ч.7 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» для районних рад, де зазначено: сесія районної ради скликається - також за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради або голови відповідної місцевої державної адміністрації. Терміновість розгляду вищевказаного проекту рішення на позачерговій сесії районної ради, виник у зв'язку з необхідністю укладання договору між комунальним некомерційним підприємством «Центр первинної медико- санітарної допомоги Бобринецького району» Бобринецької районної ради та Національною службою здоров'я України, та отримання ліцензії для надання повноцінних послуг населенню лікарями І рівня медицини. Апелянт вказував, що 07 листопада 2018 року була проведена позачергова сесія районної ради та прийнято рішення від 07 листопада 2018 року №318 «Про призначення Кубенко Н.В. на посаду директора комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико - санітарної допомоги Бобринецького району» Бобринецької районної ради яким рекомендовано Бобринецькій районній державній адміністрації укласти з нею контракт. Апелянт наголошував, що відповідно до частини 6 статті 28 Бюджетного Кодексу України інформацію про бюджет оприлюднюють з додержанням вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» в частині оприлюднення публічної інформації у формі відкритих даних, а не відповідно, до Закону України «Про доступ до публічної інформації». На підставі клопотання голови Бобринецької районної державної адміністрації від 30 жовтня 2018 року №01-16/88/1 «Про надання матеріалів на сесію районної ради» щодо включення відповідного питання на розгляд позачергової сесії, проект рішення «Про внесення змін до рішення районної ради від 21 грудня 2017 року №272 «Про районний бюджет на 2018 рік» оприлюднено на офіційному веб-сайті Бобринецької районної ради 31 жовтня 2018 рок, тобто негайно.
Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Суд першої інстанції, задовольняючи позовні вимоги виходив з того, що згідно з переліком, на розгляд 20 сесії Бобринецької районної ради, крім питань «Різне» виносилось 5 питань, а саме: 1) про призначення Кубенко Н.В. на посаду директора комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Бобринецького району» Бобринецької районної ради; 2) про внесення змін до рішення районної ради від 21 грудня 2017 року №272 «Про районний бюджет на 2018 рік»; 3) про внесення змін до рішення районної ради від 30 березня 2018 року №289; 4) про встановлення тарифу на надання послуг теплопостачання за 1 Г/калорію на опалювальний період 2018/2019 року; 5) про звернення депутатів Бобринецької районної ради сьомого скликання до Президентам України щодо негайного скасування постанови КМУ про підвищення ціни на газ для населення. При цьому, проекти рішень районної ради з питань, що повинні були бути розглянуті на 20 сесії та були розглянуті, не були оприлюднені на офіційному сайті районної ради на виконання обов'язків, встановлених ст.ст.14, 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» за 20 днів до дати їх розгляду з метою прийняття, так і в день проведення сесії - 07 листопада 2018 року. Доступ до публічної інформації, крім передбаченої Законом публічної інформації з обмеженим доступом, щодо якої існує спеціальний порядок її поширення, можливо за допомогою двох способів, а саме отримання такої інформації з загальнодоступних встановлених законом джерел оприлюднення суб'єктами владних повноважень публічної інформації, або за результатами надання такої інформації у відповідь на конкретне відповідне звернення особи. Суд першої інстанції посилався на приписи ч. 3 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», яким передбачено, що проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття. Доступ до системи обліку, що містить інформацію про документ, що знаходиться у суб'єкта владних повноважень, забезпечується шляхом оприлюднення на офіційних веб-сайтах суб'єктів владних повноважень такої інформації, а в разі їх відсутності - в інший прийнятний спосіб; та шляхом надання доступу до системи за запитами. Суд першої інстанції зазначав, що розпорядники інформації несуть відповідальність за забезпечення доступу до системи обліку відповідно до закону. Вимогами чинного законодавства на суб'єктів владних повноважень покладено обов'язок формувати розповсюджувати та забезпечувати доступ осіб до загальнодоступної публічної інформації, яка виникає та створюється в процесі здійснення ними своїх владних, делегованих повноважень, шляхом розміщення та оприлюднення такої інформації у спосіб встановлений законодавством. Зазначене за своєю суттю і є тим самим механізмом встановленим на забезпечення дотримання суб'єктами владних повноваження права громадян на доступ до публічної інформації. Суд першої інстанції прийшов до висновку, що відповідач порушив ч. 3 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», чим протиправно порушив право позивача на публічну інформацію, допустивши бездіяльність.
Матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_1 є журналістом газети «Аграрне життя», проживає у АДРЕСА_1
31.10.2018 року на офіційному веб - сайті районної ради (http:/bobr-rada.com.ua) оприлюднено перелік питань, які повинні бути розглянуті на 20 сесії районної ради 07.11.2018 року. Згідно з переліком, на розгляд 20 сесії районної ради, крім питань «Різне» виносилось 5 питань, а саме: 1) про призначення Кубенко Н.В. на посаду директора комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Бобринецького району» Бобринецької районної ради; 2) про внесення змін до рішення районної ради від 21 грудня 2017 року №272 «Про районний бюджет на 2018 рік»; 3) про внесення змін до рішення районної ради від 30 березня 2018 року №289; 4) про встановлення тарифу на надання послуг теплопостачання за 1 Г/калорію на опалювальний період 2018/2019 року; 5) про звернення депутатів Бобринецької районної ради сьомого скликання до Президентам України щодо негайного скасування постанови КМУ про підвищення ціни на газ для населення.
Розпорядженням голови районної ради від 31.10.2018 року №30-гр скликано двадцяту позачергову сесію районної ради. Відповідно до розпорядження на розгляд сесії районної ради винесено питання про: призначення Кубенко Н.В. на посаду директора комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Бобринецького району» Бобринецької районної ради; про внесення змін до рішення районної ради від 21 грудня 2017 року №272 «Про районний бюджет на 2018 рік»; про внесення змін до рішення районної ради від 30 березня 2018 року №289; про встановлення тарифу на надання послуг теплопостачання за 1 Г/калорію на опалювальний період 2018/2019 року; про звернення депутатів Бобринецької районної ради сьомого скликання до Президентам України щодо негайного скасування постанови КМУ про підвищення ціни на газ для населення.
07.11.2018 року відбулась 20 сесія Бобринецької районної ради 7 скликання. Перелік рішень, які були прийнято на засіданні 20 сесії Бобринецької районної ради 7 скликання, оприлюднено на офіційному веб-сайті районної ради: Про призначення Кубенко Н.В. на посаду директора комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Бобринецького району» Бобринецької районної ради; Про внесення змін до рішення районної ради від 21 грудня 2017 року №272 «Про районний бюджет на 2018 рік»; про внесення змін до рішення районної ради від 30 березня 2018 року №289; про встановлення тарифу на надання послуг теплопостачання за 1 Г/калорію на опалювальний період 2018/2019 року; про звернення депутатів Бобринецької районної ради сьомого скликання до Президента України щодо негайного скасування постанови КМУ про підвищення ціни на газ для населення.
Проекти двох рішень з п'яти прийнятих не було оприлюднено на сайті ради за двадцять днів до скликання сесії.
Встановлено, що 31.10.2018 року ОСОБА_1 як журналіст газети «Аграрне життя» звернувся до Бобринецької районної ради з зверненням в якому повідомив, що помітив порушення з боку районної ради, а саме, вказав на несвоєчасне оприлюднення проектів рішень на офіційному веб-сайті районної ради.
Згідно з листом Бобринецької районної ради Кіровоградської області від 09.11.2018 року № 01-17/205, районною радою взято до уваги моніторинг термінів оприлюднення проектів рішень, виконаний ОСОБА_1 та повідомлено про виявлені в моніторингу неточності.
Встановлено, що з спірного питання ОСОБА_1 звертався за роз'ясненнями до Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Верховної Ради України. Листом від 04-32/20-494 від 18.08.2017 року Комітет повідомив ОСОБА_1, що опублікування проектів рішень стосується всіх проектів нормативно-правових актів і рішень, що збирається прийняти рада.
Також встановлено, що ОСОБА_1 звертався 05.11.2018 року до Бобринецької районної ради Кіровоградської області з зауваженням та пропозицією стосовно термінів оприлюднення рішень районної ради.
Доводи позивача відносно своїх вимог сходяться до того, що проекти рішень Бобринецької районної ради Кіровоградської області «Про призначення Кубенко Н.В. на посаду директора комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Бобринецького району» Бобринецької районної ради» та «Про внесення змін до рішення районної ради від 21 грудня 2017 року №272 «Про районний бюджет на 2018 рік» не були оприлюднені на офіційному веб-сайті ради у строк встановлений статтями 14, 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», з порушенням 20 робочих днів до дати розгляду. Вказує, що всі рішення районної ради містять суспільний інтерес і повинні бути для жителів району завчасно оприлюднені для ознайомлення з ними.
У своїх доводах відповідач вказує, що несвоєчасне оприлюднення проектів рішень «Про призначення Кубенко Н.В. на посаду директора комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Бобринецького району» Бобринецької районної ради» та «Про внесення змін до рішення районної ради від 21 грудня 2017 року №272 «Про районний бюджет на 2018 рік» зумовлене тим, що перше рішення стосується публічного конкурсу на посаду директора комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Бобринецького району» і про розгляд рішення щодо призначення директора комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Бобринецького району» було повідомлено 07 вересня 2018 року без зазначення прізвища. Стосовно рішення «Про внесення змін до рішення районної ради від 21 грудня 2017 року №272 «Про районний бюджет на 2018 рік», відповідач вказував, що нормами Бюджетного кодексу України дозволено скорочені терміни підготовки та розгляду рішень з питань бюджету. Відповідач вказував, що проекти рішень готувались на позачергову сесію ради.
Згідно ч. 2 ст. 34 Конституції України - Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір.
Згідно ч. 1 ст. 2, ст. 3 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Громадяни України реалізують своє право на участь у місцевому самоврядуванні за належністю до відповідних територіальних громад. Будь-які обмеження права громадян України на участь у місцевому самоврядуванні залежно від їх раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, терміну проживання на відповідній території, за мовними чи іншими ознаками забороняються.
Згідно ст. 5, ч. 1 ст. 22 Закону України «Про інформацію» кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів. Реалізація права на інформацію не повинна порушувати громадські, політичні, економічні, соціальні, духовні, екологічні та інші права, свободи і законні інтереси інших громадян, права та інтереси юридичних осіб. Масова інформація - інформація, що поширюється з метою її доведення до необмеженого кола осіб.
Згідно ч. 11 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування підлягають обов'язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». Проекти актів органів місцевого самоврядування оприлюднюються в порядку, передбаченому Законом України «Про доступ до публічної інформації», крім випадків виникнення надзвичайних ситуацій та інших невідкладних випадків, передбачених законом, коли такі проекти актів оприлюднюються негайно після їх підготовки. В актах та проектах актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування не може бути обмежено доступ до інформації про витрати чи інше розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним чи комунальним майном, у тому числі про умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримують ці кошти або майно, а також до іншої інформації, обмеження доступу до якої заборонено законом.
Отже передбачено, що оприлюднення проектів рішень органів місцевого самоврядування (районної ради) здійснюється у терміни передбачені Законом України «Про доступ до публічної інформації», крім випадків виникнення надзвичайних ситуацій та інших невідкладних випадків, передбачених законом, коли такі проекти актів оприлюднюються негайно після їх підготовки.
Статтею 10 Закону України «Про доступ до публічної інформації» передбачено, що кожна особа має право: 1) знати у період збирання інформації, але до початку її використання, які відомості про неї та з якою метою збираються, як, ким і з якою метою вони використовуються, передаються чи поширюються, крім випадків, встановлених законом; 2) доступу до інформації про неї, яка збирається та зберігається; 3) вимагати виправлення неточної, неповної, застарілої інформації про себе, знищення інформації про себе, збирання, використання чи зберігання якої здійснюється з порушенням вимог закону; 4) на ознайомлення за рішенням суду з інформацією про інших осіб, якщо це необхідно для реалізації та захисту прав та законних інтересів; 5) на відшкодування шкоди у разі розкриття інформації про цю особу з порушенням вимог, визначених законом.
Обсяг інформації про особу, що збирається, зберігається і використовується розпорядниками інформації, має бути максимально обмеженим і використовуватися лише з метою та у спосіб, визначений законом. Розпорядники інформації, які володіють інформацією про особу, зобов'язані: 1) надавати її безперешкодно і безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується, крім випадків, передбачених законом; 2) використовувати її лише з метою та у спосіб, визначений законом; 3) вживати заходів щодо унеможливлення несанкціонованого доступу до неї інших осіб; 4) виправляти неточну та застарілу інформацію про особу самостійно або на вимогу осіб, яких вона стосується.
Зберігання інформації про особу не повинно тривати довше, ніж це необхідно для досягнення мети, задля якої ця інформація збиралася. Відмова особі в доступі до інформації про неї, приховування, незаконне збирання, використання, зберігання чи поширення інформації можуть бути оскаржені.
Зокрема, стаття 10-1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» визначає, що розпорядники інформації зобов'язані надавати публічну інформацію у формі відкритих даних на запит, оприлюднювати і регулярно оновлювати її на єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на своїх веб-сайтах.
Згідно ст. 14, ч. 1, 3 ст. 15 вищевказаного Закону, розпорядники інформації зобов'язані: 1) оприлюднювати інформацію, передбачену цим та іншими законами; 2) систематично вести облік документів, що знаходяться в їхньому володінні; 3) вести облік запитів на інформацію; 4) визначати спеціальні місця для роботи запитувачів з документами чи їх копіями, а також надавати право запитувачам робити виписки з них, фотографувати, копіювати, сканувати їх, записувати на будь-які носії інформації тощо; 5) мати спеціальні структурні підрозділи або призначати відповідальних осіб для забезпечення доступу запитувачів до інформації та оприлюднення інформації; 6) надавати та оприлюднювати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об'єктивність наданої інформації і оновлювати оприлюднену інформацію. Розпорядники інформації зобов'язані оприлюднювати: зокрема, нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних), прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, інформацію про нормативно-правові засади діяльності. Проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.
Таким чином, передбачено, що проекти рішень органів місцевого самоврядування повинні бути оприлюднені не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.
Норма про оприлюднення проектів рішень має імперативний, встановлюючий характер, передбачає певні дії та встановлює певний обов'язок для розповсюджувачів інформації, у тому числі щодо проектів рішень.
Проект рішення «Про призначення Кубенко Н.В. на посаду директора комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Бобринецького району» Бобринецької районної ради» з прізвищем претендента на посаду та рішення саме у цьому формулюванні було оприлюднене 30.10.2018 року, тобто за сім днів до розгляду 07.11.2018 року. Оприлюднення такого проекту 30.10.2018 року о 22:02 год. підтверджується викопіюванням з офіційної веб-сторінки ради.
Проект рішення «Про внесення змін до рішення районної ради від 21 грудня 2017 року №272 «Про районний бюджет на 2018 рік» було оприлюднено 31.10.2018 року о 19:34 год., тобто за шість днів до розгляду 07.11.2018 року на сесії ради.
Згідно ч. 4, 6 ст. 28 Бюджетного кодексу України Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування забезпечують публікацію інформації про місцеві бюджети, в тому числі рішень про місцевий бюджет та квартальних звітів про їх виконання. Інформація про бюджет, визначена цією статтею, оприлюднюється з додержанням вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» в частині оприлюднення публічної інформації у формі відкритих даних.
Проект рішення районної ради «Про внесення змін до рішення районної ради від 21 грудня 2017 року №272 «Про районний бюджет на 2018 рік» не є таємною інформацією, не містить службові чи закриті данні, навпаки, становить суспільний інтерес. Інформація про бюджет є публічною, тому оприлюднення такої інформації має відбуватись з додержанням вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття. Таке правило не містить виключення, єдиною умовою його порушення є коли проекти рішень стосуються чи містять інформацію про факти, що загрожують життю, здоров'ю та/або майну осіб, і про заходи, які застосовуються у зв'язку з цим.
Судова колегія вказує, що забороняється обмежувати громадян у їх праві на отримання публічної інформації будь якого змісту від органу місцевого самоврядування у тому числі шляхом її знаходження на офіційній веб-сторінці. Несвоєчасне оприлюднення інформації про проекти рішень районної ради призводить до того, що жителі громади або особи, кого може стосуватись проект рішення, не мають часу подати свої зауваження чи заперечення до проекту рішення.
Згідно ч. 6 ст. 139 КАС України якщо суд апеляційної чи касаційної інстанції, не повертаючи адміністративної справи на новий розгляд, змінить судове рішення або ухвалить нове, він відповідно змінює розподіл судових витрат.
Не передбачено повернення судових витрат у разі відмови у задоволенні апеляційної скарги. Судові витрати, що здійсненні суб'єктом владних повноважень не повертаються, у тому числі й з підстави відмови у задоволенні апеляційної скарги.
Судова колегія погоджується з висновками суду першої інстанції та вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, рішення суду першої інстанції слід залишити без змін, як таке, що прийняте з додержанням вимог матеріального та процесуального права.
Керуючись статтями 315, 316, 321, 322 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
Апеляційну скаргу Бобринецької районної ради Кіровоградської області - залишити без задоволення.
Рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 20 грудня 2018 року у справі № 1140/3195/18 - залишити без змін.
Постанова Третього апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Головуючий - суддя С.В. Сафронова
суддя В.В. Мельник
суддя Д.В. Чепурнов