Справа № 522/18160/18
Провадження № 1-«кс»/522/4263/19
04 квітня 2019 року м. Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , розглянувши клопотання прокурора відділу військової прокуратури Південного регіону України ОСОБА_2 у кримінальному провадженні № 42018160690000248 від 03.10.2018 року, за ознаками злочину, передбаченого ст. 364 ч.2КК України, про надання тимчасового доступу до документів, -
Прокурор відділу військової прокуратури Південного регіону України ОСОБА_2 звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів в рамках кримінального провадження № 42018160690000248 від 03.10.2018 року, за ознаками злочину, передбаченого ст. 364 ч.2КК України, мотивуючи наступним.
Досудовим розслідуванням установлено, що службові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 , зловживаючи службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди для себе
та ПП « ОСОБА_3 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ПП « ОСОБА_4 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ДП « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ВАТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 »,ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » « ІНФОРМАЦІЯ_14 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 », упродовж 2018 року провели процедури публічних закупівель із порушенням законодавства та уклали з цими суб'єктами господарювання 34 договори підряду на виконання робіт з будівництва казарм поліпшеного типу у військових містечках № НОМЕР_1 (смт Чорноморське Одеської області), « ІНФОРМАЦІЯ_19 » та « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (с. Дачне Біляївського району Одеської області), № 1 ( АДРЕСА_1 Миколаївської області), №№ 63а, 72 та 100 (м. Миколаїв), № 9 (м. Кропивницький) за явно завищеними цінами, чим спричинили тяжкі наслідки державним інтересам.
Так, під час проведення процедур закупівель із вищевказаними суб'єктами господарювання (учасниками відбору) в діях службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_21 вбачається порушення вимог п. 1 ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі» щодо дотримання принципів добросовісної конкуренції серед учасників, об'єктивної та неупередженої оцінки тендерних пропозицій, у результаті чого із усіх 40 укладених договорів підряду 20 договорів підряду укладено із суб'єктами господарювання (учасниками відбору), які надали максимально завищені цінові пропозиції, та 11 договорів - із суб'єктами господарювання (учасниками відбору), які одноособово брали участь під час подання пропозицій та їх розкриття (розгляду).
Також встановлено, що на виконання доручення Президента України у 2018 році Міністерством оборони України запроваджено програму будівництва 184 казарм поліпшеного типу для розміщення 23 тисяч військовослужбовців, на що передбачено витрачання 1,3 млрд. грн. бюджетних коштів.
Виконання вказаної програми на території ІНФОРМАЦІЯ_22 , у зв'язку з чим упродовж 2018 року службовими особами цього управління з використанням електронної системи « ІНФОРМАЦІЯ_23 » проведено процедури публічних закупівель.
Відповідно до виділених бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_24 проведено процедури публічних закупівель робіт з будівництва казарм поліпшеного планування, в тому числі, у військових містечках Ч НОМЕР_2 ( АДРЕСА_2 Дністровського району Одеської області), № 6 (с. Михайлівка Миколаївської області), № 68 (м. Очаків Миколаївської області), №№ 63а, 72 та 100 (м. Миколаїв).
За результатами проведених процедур зазначених закупівель службові особи ІНФОРМАЦІЯ_21 , зловживаючи службовим становищем, діючи всупереч інтересам служби, на порушення вимог ст.ст. 3, 16, 30 Закону України «Про публічні закупівлі», за результатами проведення окремих торгів на виконання робіт з будівництва казарм поліпшеного типу визнали переможцями суб'єктів господарювання, цінові пропозиції яких значно перевищували цінові пропозиції, запропоновані іншими учасниками.
Зокрема, під час проведення торгів щодо закупівлі робіт із будівництва будівлі казарми поліпшеного планування у військовому містечку № Ч-1 (смт. Чорноморське Одеської обл.; шифр - Ч-1/К-5) переможцем торгів визначено Товариство з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (далі - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 »), з яким 04.06.2018 укладено договір підряду № 97/18, відповідно до якого договірна ціна становить 20 384 298, 00 грн., а строк дії - до 30.12.2018.
Водночас, відповідно до додатків № 2 та № 3 до Договору підряду від 04.06.2018 № 97/18 визначено 6 етапів виконання робіт у період з червня 2018 року по грудень 2018 року.
В свою чергу, відповідно до розміщених відомостей на сайті електронної системи « ІНФОРМАЦІЯ_23 » щодо здійснених платежів через казначейські рахунки на виконання вищевказаного договору, встановлено, що у період з 27.06.2018 по 20.11.2018 Південним ТерКЕУ на підставі «Актів приймання виконаних будівельних робіт» за формою № КБ-2в та «Довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрат» за формою № КБ-3 здійснено 7 перерахунків на рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », який розміщений в АБ « ІНФОРМАЦІЯ_25 », в загальній сумі 8 839 943, 33 грн.
Таким чином, генпідрядником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » будівельні роботи в обсязі та в строки, передбачені договором підряду № 97/18 від 04.06.2018, не виконано, акт готовності об'єкта до експлуатації не підготовлено та не підписано, будівлю казарми поліпшеного планування у військовому містечку № Ч-1 (смт. Чорноморське Одеської обл.; шифр - Ч-1/К-5) замовнику не передано та, відповідно, в експлуатацію не здано, у зв'язку з чим слід дійти висновку щодо заподіяння державі в особі ІНФОРМАЦІЯ_21 тяжких наслідків у сумі 8 839 943, 33 грн.
Водночас сформована службовими особами Південного ТерКЕУ ціна будівництва по вказаним вище об'єктам є явно завищеною. З електронної системи « ІНФОРМАЦІЯ_23 » вбачається, що за цією ж програмою, будівництво будівель казарм поліпшеного планування в аналогічних тендерах (в квітні-травні 2018 року) інші учасники процедури публічних закупівель могли забезпечити за 10 млн. грн. (казарми №№ НОМЕР_2 та 2, 57 опз, у с. Кайдаки Дніпропетровської області, військове містечко № НОМЕР_3 ) та за 12 млн. грн. (казарма № 4 в/м № 2 у смт. Черкаське Дніпропетровської області) та 13 млн. грн. (казарма АДРЕСА_3 ) та в інших об'єктах будівництва, з якими були укладені відповідні договори підряду на виконання будівельних робіт.
Згідно матеріалів провадження та витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » зареєстровано за адресою: АДРЕСА_4 , де може знаходитись документація підприємства, що має значення для кримінального провадження.
До суду надійшла заява прокурора в якій зазначено, що клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів він підтримує, та просить провести розгляд за його відсутності.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачений цим Кодексом, в зв'язку з чим суд вважає за можливе розглянути клопотання за відсутності слідчого.
У відповідності до ч.4 ст. 107 КПК України, розгляд клопотання проведено за відсутності учасників судового провадження та без фіксації за допомогою технічних засобів, оскільки всі особи, які беруть участь у судовому провадженні до суду не з'явилися.
Виклик особи не здійснювався на підставі ч. 3 ст. 163 КПК України.
Розглянувши клопотання, вивчивши надані до нього матеріали, вважаю необхідним клопотання задовольнити, з наступних підстав.
Статтею 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, у випадку можливості використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та у разі неможливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а також у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 160 КПК України у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів повинні бути зазначені підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи.
Згідно з п. 1 ч. 5 ст. 163 КПК, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність підстав вважати, що ці речі або документи перебувають чи можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи.
Наявні у кримінальному провадженні матеріали дають достатні підстави вважати, що перелічена інформація яка перебуває у володінні Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ; зареєстрованого та розташованого за адресою: АДРЕСА_4 ) або в його відокремлених (структурних) підрозділах, має суттєве значення для кримінального провадження, оскільки іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, неможливо.
За таких обставин, є підстави, передбачені ст. 159-163 КПК України, для надання тимчасового доступу до зазначених у клопотанні речей та документів.
Керуючись ст.ст. 131- 132, 159-163, 372 КПК України, слідчий суддя -
Клопотання прокурора відділу військової прокуратури Південного регіону України ОСОБА_2 у кримінальному провадженні № 42018160690000248 від 03.10.2018 року, про надання тимчасового доступу до документів - задовольнити.
Надати тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю вилучення (здійснення виїмки) копій документів, в тому числі в електронному вигляді на носії інформації, які перебувають у володінні Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ; зареєстрованого та розташованого за адресою: АДРЕСА_4 ) або в його відокремлених (структурних) підрозділах, зокрема до всіх оригіналів документів про виконання договору підряду № 97/18 від 04.06.2018, а саме:
-договорів та додатків до них, які укладено генпідрядником з третіми особами (фізичними чи/та юридичними) для виконання вищевказаного договору підряду, з наданням підтверджуючих договорів та документів;
-документів та договорів про залучення генпідрядником третіх (фізичних та/або юридичних) осіб для виконання окремих робіт;
- актів прийняття виконаних будівельних робіт, актів приймання-передачі робіт, актів приймання-передачі матеріальних цінностей та інших документів про підтвердження наявності та виконання договірних зобов'язань генпідрядника з третіми особами;
- відомостей про залучених генпідрядником третіх осіб - постачальників матеріальних цінностей, підтверджуючих документів (накладних, товарно-транспортних накладних, актів прийняття генпідрядником матеріальних цінностей для виконання вищевказаного договору підряду, платіжних доручень та банківських виписок із сумами сплачених коштів) та інших документів, які підтверджують перерахування коштів третім особам за надані послуги чи виконанні роботи,
за період з березня 2018 року по день виконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідальні особи зобов'язані надати доступ та можливість вилучення копій вказаних документів прокурорам групи прокурорів, у складі: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_2 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 та ОСОБА_17 , та слідчому Приморського відділу поліції в місті Одесі Головного управління Національної поліції в Одеській області: ОСОБА_18 та за їх дорученням іншим працівникам правоохоронних органів.
Роз'яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Встановити строк дії ухвали протягом одного місяця з дня її постановлення тобто до 04.05.2019 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1 .
04.04.2019