Постанова від 11.04.2019 по справі 397/516/19

Копія

Справа № 397/516/19

н/п : 3/397/211/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.04.2019 року. Олександрівський районний суд Кіровоградської області у складі:

головуючого - судді Мирошниченка Д.В.,

за участю: секретаря - Петренко Л.О.,

прокурора - Буданцевої В.П.,

особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1,

розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, який одружений, працює сільським головою Красносілківської сільської ради Олександрівського району Кіровоградської області, зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП), -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, будучи суб'єктом декларування, визначеним п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон) - головою сільської ради, у період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2018 року до 01.04.2018 року в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а саме: 03.04.2019 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Вказане правопорушення вчинене за наступних обставин.

Відповідно до рішення № 1 першої сесії Красносілківської сільської ради Олександрівського району Кіровоградської області від 06 листопада 2015 року ОСОБА_1 обраним головою сільської ради.

Таким чином, ОСОБА_1 станом на 00.00 год. 01.01.2018 року був суб'єктом декларування у відповідності до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3, ч. 1 ст. 45 Закону та суб'єктом, на якого поширюється і поширювалася дія цього Закону.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 45 вищезазначеного Закону, особи, уповноважені на виконання функцій місцевого держави або місцевого самоврядування зобов'язані щорічно до 1 квітня, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства, подавати декларацію за минулий рік, у порядку, встановленому цим Законом.

Тобто, у голови сільської ради ОСОБА_1 01.01.2018 року виник обов'язок подати декларацію за 2017 рік у період з 00 год. 00 хв. 01.01.2018 року до 00 год. 00 хв. 01.04.2018 року.

Відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларації за 2017 рік ОСОБА_1 подав декларацію 03.04.2018 року, тобто після кінцевої дати подачі такої декларації - несвоєчасно.

Рішенням від 04.04.2017 року № 124 «Про визначення поважної причини несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» НАЗК визначило, що поважною причиною несвоєчасного подання декларацій є неналежне функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Період неналежного функціонування Реєстру визначається окремим Рішенням НАЗК на підставі інформації, наданої адміністратором Реєстру, та акта, підписаного посадовими особами НАЗК та адміністратора Реєстру.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні наведеного адміністративного правопорушення визнав частково, пояснив, що несвоєчасно подав електронну декларацію у зв?язку з тим, що не функціонував сайт НАЗК, а саму декларацію він намагався подати ще починаючи з 24.03.2018 року.

У судовому засіданні прокурор вважала встановленими та доведеними обставини вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки останній несвоєчасно подав без поважних причин декларацію як особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Суд, заслухавши прокурора та особу, яка притягується до відповідальності, вивчивши матеріали справи, дійшов до наступного висновку.

Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

У відповідності до ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Цією ж нормою закону передбачено, що для притягнення особи до адміністративної відповідальності її дія або бездіяльність повинна бути протиправною, тобто порушувати встановлений законом порядок.

Відповідно до приписів положення ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний зокрема з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. Закону, суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону є, у тому числі особи, уповноваженні на виконання функцій держави та місцевого самоврядування.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 45 Закону, особи, зазначені у п. 1, пп. «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

З матеріалів справи встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного правопорушення підтверджується:

-протоколом № 91/19 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 19.03.2019 року (а.с. 1-7);

-рішенням № 1 першої сесії сьомого скликання Красносілківської сільської ради, про визнання повноважень Красносілківського сільського голови ОСОБА_1 (а.с. 19);

-відомостями з Єдиного державного реєстру декларацій, згідно яких декларація за 2017 рік ОСОБА_1 як суб'єктом декларування, подана 03.04.2018 року о 10 год. 35 хв. (а.с. 12);

-довідкою Красносілківської сільської ради № 02-30-67/01 від 18.02.2019 року, про наявний доступ до мережі «Інтернет» з 2012 року по даний час (а.с. 15);

-рішенням НАЗК від 04.04.2017 року № 124 «Про визначення поважної причини несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (а.с. 34-35).

Таким чином, з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 повинен був і мав можливість вчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2017 рік, однак без поважних причин не виконав вчасно вимогу фінансового контролю та порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону, заповнивши несвоєчасно на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію за 2017 рік, тобто після кінцевої дати подачі такої декларації - 03.04.2018 року.

Пояснення ОСОБА_1 відносно неналежного функціонування сайту НАЗК, суд не може взяти до уваги, оскільки в матеріалах справи відсутні відомості про поважні причини несвоєчасного подання декларацій особами уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зазначених рішенням НАЗК № 124 від 04.04.2017 року.

Отже, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, повністю доведена у судовому засіданні та матеріалами справи, в частині несвоєчасної подачі не заперечується і ним самим.

При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, обставини, що пом?якшують та обтяжують відповідальність, а також те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. 00 коп.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір у провадженні по справі про адміністративні правопорушення у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладене таке стягнення та становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 40-1, 279, 280, 283-285, 289 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п?ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п?ятдесят) грн. 00 коп.

Штраф сплатити на рахунок р/р 31110106011041, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП),отримувач: УДК в м.Кіровограді,МФО 899998 ідентифікаційний код: 37964328,код бюджетної класифікації: 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції".

Штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня отримання постанови. У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова буде направлена для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.

На підставі ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів, з метою примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 384 гривні 20 копійок, який необхідно сплатити на рахунок: отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ - 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача - 899998, рахунок отримувача - 31211256026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106.

Постанова суду може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подачі апеляційної скарги через Олександрівський районний суд Кіровоградської області.

Суддя: /підпис/

Копія вірна:

Суддя Олександрівського районного суду

Кіровоградської області ОСОБА_2

Постанова набрала законної сили _______________________ і підлягає виконанню.

Оригінал постанови зберігається у адміністративній справі № 397/516/19 (н/п 3/397/211/19).

Строк пред'явлення постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.

Суддя Олександрівського районного суду

Кіровоградської області ОСОБА_2