Постанова від 11.04.2019 по справі 394/342/19

УКРАЇНА

Новоархангельський районний суд Кіровоградської області

26100, смт. Новоархангельськ Кіровоградської області, вул. Слави, 26, тел. 2-10-45, E-mail: inbox@na.kr.court.gov.ua

11.04.2019

1-в/394/13/19

394/342/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 квітня 2019 року Суддя Новоархангельського районного суду Кіровоградської області ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника Новоархангельського ВП Голованівського ВП ГУНП в Кіровоградській області про встановлення адміністративного нагляду відносно:

ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Скалева Новоархангельського району Кіровоградської області, жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, не одруженого, з середньою освітою, не працюючого, раніше судимого: 27.02.1997 року Новоархангельським районним судом Кіровоградської області за ч. 2 ст. 140 КК України, до 2 років 5 місяців позбавлення волі; 24.10.1997 Новоархангельським районним судом Кіровоградської області за ст.ст. 17, 81, ч. 3 ст. 81 КК України до 1 року 6 місяців позбавлення волі; 05.07.2004 року Новоархангельським районним судом Кіровоградської області за ст. 395 КК України до штрафу в розмірі 600 грн. на користь держави; 04.03.2011 року Новоархангельським районним судом Кіровоградської області за ч. 1 ст. 185 КК України до 1 року позбавлення волі, звільненого від відбування призначеного покарання на підставі ст. 75 КК України з іспитовим строком на 1 рік; 30.07.2014 року Новоархангельським районним судом Кіровоградської області за ч. 3 ст. 185 КК України до 3 років позбавлення волі, звільненого від відбування призначеного покарання з іспитовим строком на 2 роки; 15.08.2016 року Новоархангельським районним судом Кіровоградської області за ч. 2 ст. 185 КК України до 3 років 1 місяця позбавлення волі;

Звільнений з місць позбавлення волі 27.06.2018 року згідно ст. 1 п. Б, ст. 9 Закону України «Про амністію у 2016 році».

ВСТАНОВИВ:

Начальник Новоархангельського ВП Голованівського ВП ГУНП в Кіровоградській області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду громадянину ОСОБА_2 в поданні зокрема зазначив, що останній після відбуття покарання прибув за обраним місцем проживання с. Ганнівка Новоархангельського району Кіровоградської області та був поставлений на профілактичний облік у Новоархангельському ВП Голованівського ВП ГУНП в Кіровоградській області, як особа, що формально підпадає по ознакам судимостей під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі. З ОСОБА_2 були проведенні профілактичні бесіди, щодо недопущення вчинення нових злочинів та скоєння адміністративних правопорушень, а також про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду, але останній відповідних висновків не зробив та три рази вчиняв адміністративні правопорушення за які був підданий адміністративному стягненню.

Начальник Новоархангельського ВП Голованівського ВП ГУНП в Кіровоградській області в поданні просив встановити відносно ОСОБА_2 адміністративний нагляд та встановити наступні обмеження: заборонити залишати місце постійного проживання у період з 22.00 год. до 06.00 год. ранку наступного дня; заборонити відвідування торгових об'єктів, де реалізуються спиртні напої на розлив з метою їх придбання; заборонити виїздити з особистих справ за межі району, без письмового дозволу начальника Новоархангельського ВП Голованівського ВП ГУНП в Кіровоградській області; з'являтись на реєстрацію до Новоархангельського ВП Голованівського ВП ГУНП в Кіровоградській області кожну другу та четверту п'ятницю місяця.

ОСОБА_2 з приводу обставин викладених в поданні пояснив, що дійсно його було засуджено за умисні злочини та він реально відбував покарання. Після відбуття покарання він прибув проживати в с. Ганнівка Новоархангельського району Кіровоградської області. Після відбуття покарання він вчинив чотири адміністративні правопорушення, за які був притягнутий до адміністративної відповідальності. Не заперечував проти встановлення йому адміністративного нагляду на строк один рік. Клопотань, заяв, щодо виклику або залучення захисника, а також виклику особи, яка склала подання не заявляв.

Заслухавши ОСОБА_2 дослідивши подання та додані до нього матеріали приходжу до висновку, що воно обґрунтоване і підлягає задоволенню враховуючи наступне.

В ході розгляду подання встановлено, що ОСОБА_3 будучи особою судимою та відбуваючою реально призначене судом покарання, після звільнення з місць позбавлення волі, після проведених профілактичних бесід та попереджень на шлях виправлення не став, а навпаки вчинив три адміністративні правопорушення передбачені ст. 177 КУпАП, ч. 1 ст. 175-1 КУпАП відповідно 14.10.2018 року, 15.10.2018 року, 20.01.2019 року, за які був підданий адміністративним стягненням.

Адміністративним наглядом виходячи із приписів ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» є система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.

Завданням адміністративного нагляду в розрізі поняття ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» є запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, здійснення виховного впливу на них.

В ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» зазначений перелік осіб, відносно яких встановлюється адміністративний нагляд, зокрема він встановлюється, щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства; засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення; засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Підставою для встановлення адміністративного нагляду відповідного до п. в) ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону.

Відповідно до абзацу 2 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» - адміністративний нагляд щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону, встановлюється в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.

Згідно ч. 1 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.

Ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць. Під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.

Ст. 11 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, які звільняються з місць позбавлення волі» передбачає, що у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду, передбачених статтями 9 і 10 цього Закону, особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, притягаються до відповідальності згідно з законодавством.

Враховуючи положення зазначених норм матеріального та процесуального права, приходжу до наступного висновку, що подання обґрунтоване і підлягає задоволенню, оскільки в судовому засіданні встановлено, що після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_2 за місцем проживання характеризується негативно, на шлях виправлення не став, незважаючи на попередження органів поліції, неодноразово вчинив адміністративні правопорушення (що має систематичний характер) за які був підданий адміністративним стягненням, а тому з метою запобігання скоєнням останнім злочину вважаю за необхідне та доцільне встановити відносно нього гласний адміністративний нагляд, строком на один рік та встановивши обмеження визначенні у ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, які звільняються з місць позбавлення волі».

Приймаючи до уваги викладене та керуючись ст. ст. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 10, 11, 13 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, які звільняються з місць позбавлення вол»,-

ПОСТАНОВИВ:

Встановити ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючому АДРЕСА_1 гласний адміністративний нагляд строком на 1 /один/ рік та встановити такі обмеження :

1) Заборонити залишати місце постійного проживання у період з 22.00 год. до 06.00 год. ранку наступного дня;

2) Заборонити відвідування торгових об'єктів, де реалізуються спиртні напої на розлив з метою їх придбання;

3) Заборонити виїздити з особистих справ за межі Новоархангельського району Кіровоградської області, без письмового дозволу начальника Новоархангельського ВП Голованівського ВП ГУНПУ в Кіровоградській області;

4) Реєструватись в Новоархангельському ВП Голованівського ВП ГУНПУ в Кіровоградській області кожної другої та четвертої п'ятниці місяця.

Термін адміністративного нагляду починається з 11.04.2019 року.

Попередити ОСОБА_2 , що за порушення правил передбачених ст. ст. 9, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, які звільняються з місць позбавлення волі» передбачена адміністративна відповідальність за ст. 187 КУпАП та кримінальна відповідальність за ст. 395 КК України.

Контроль за здійсненням адміністративного нагляду за ОСОБА_2 покласти на Новоархангельський ВП Голованівського ВП ГУНПУ в Кіровоградській області.

Постанова може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду через Новоархангельський районний суд протягом семи діб з моменту оголошення.

Суддя :