Справа № 826/10855/17 Суддя (судді) першої інстанції: Смолій І.В.
04 квітня 2019 року м. Київ
Шостий апеляційний адміністративний суд в складі: головуючого - судді Лічевецького І.О., суддів - Земляної Г.В., Мельничука В.П., при секретарі - Рейтаровській О.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні за апеляційною скаргою Офісу великих платників податків ДФС на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 жовтня 2018 року адміністративну справу за позовом Іноземного підприємства «Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед» до Офісу великих платників податків ДФС про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
Іноземне підприємство «Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед» (надалі за текстом - «Підприємство») звернулось до суду з позовом про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень № 0003684102 від 25.07.2017 р., № 0003574102 від 25.07.2017 р., № 0003564102 від 25.07.2017 р., яким застосовано штрафні санкції за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних.
На обґрунтування своїх вимог позивач зазначав, що несвоєчасна реєстрація була обумовлена змінами в програмному забезпеченні у зв'язку з затвердженням нової форми податкових накладних.
Підприємство стверджувало, що приблизно у 40 % випадків воно не отримувало від контролюючого органу квитанцій про прийняття або неприйняття податкових накладних.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 жовтня 2018 року позов задоволено.
В апеляційній скарзі Офіс великих платників податків ДФС, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить скасувати вказане судове рішення і прийняти нову постанову про відмову у задоволенні позову.
Зокрема, скаржник звертає увагу на те, що твердження позивача, що несвоєчасна реєстрація зумовлена виключно технічними змінами у програмному забезпеченні не підтверджується жодними доказами та є нічим не обгрунтованим припущенням.
Відповідач наполягає на тому, платнику податків своєчасно направлялись квитанції про неприйняття податкових накладних.
Перевіривши повноту встановлення окружним адміністративним судом фактичних обставин справи та правильність застосування ним норм матеріального і процесуального права, Шостий апеляційний адміністративний суд дійшов наступного.
Судом першої інстанції встановлено, що 05.07.2017 р. посадовцями Офісу великих платників податків ДФС проведено камеральні перевірки своєчасності реєстрації Підприємством податкових накладних, результати яких оформлено актами № 1589/28-10-41-02/21651322, № 1590/28-10-41-02/21651322, № 1591/28-10-41-02/21651322.
Згідно акту № 1589/28-10-41-02/21651322 від 05.07.2017 р. позивач у період з 01.10.2015 р. по 08.04.2016 р. несвоєчасно зареєстрував податкові накладні на суму 1 277 810 грн. 58 коп., у тому числі: з порушенням терміну реєстрації до 15 календарних днів на суму ПДВ 780 216 грн. 87 коп.; з порушенням терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів на суму ПДВ 463 790 грн. 47 коп.; з порушенням терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів на суму ПДВ 33 803 грн. 24 коп.
На підставі цього акту контролюючим органом прийнято податкове повідомлення-рішення № 0003564102 від 25.07.2017 р., яким до Підприємства застосовано штрафи: за затримку реєстрації податкових накладних до 15 днів у розмірі 78 021 грн. 69 коп.; за затримку реєстрації податкових накладних від 16 до 30 днів у розмірі 92 758 грн. 10 коп.; за затримку реєстрації податкових накладних від 31 до 60 днів у розмірі 10 140 грн. 97 коп.
За даними акту перевірки № 1590/28-10-41-02/21651322 від 05.07.2017 р. позивачем порушено вимоги пункту 201.10 статті 200 Податкового кодексу України (надалі за текстом - «ПК України») внаслідок несвоєчасної реєстрації у період з 09.04.2016 р. по 14.04.2016 р. податкових накладних: до 15 календарних днів на суму ПДВ 1 718 096 грн. 79 коп.; від 16 до 30 календарних днів на суму ПДВ 112 350 грн. 23 коп.
Названий акт став підставою для прийняття Офісом великих платників податків ДФС податкового повідомлення-рішення № 0003574102 від 25.07.2017 р. від 25.07.2017 р. про застосування до позивача штрафів: за затримку реєстрації податкових накладних до 15 днів у розмірі 171 809 грн. 68 коп.; за затримку реєстрації податкових накладних від 16 до 30 днів у розмірі 22 470 грн. 05 коп.
Відповідно до акту перевірки № 1591/28-10-41-02/21651322 від 05.07.2017 р. Підприємством у період з 15.04.2016 р. по 16.11.2016 р. зареєстровано податкові накладні: з порушенням терміну реєстрації до 15 календарних днів на суму ПДВ 343 198 грн. 51 коп.; з порушенням терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів на суму ПДВ 111 676 грн. 64 коп.; з порушенням терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів на суму ПДВ 133 709 грн. 28 коп.
У зв'язку з виявленими названим актом порушенням податкового законодавства відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0003684102 від 25.07.2017 р. від 25.07.2017 р., яким застосовано штрафні санкції за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних: на строк до 15 днів у розмірі 31 319 грн. 85 коп.; на строк від 16 до 30 днів у розмірі 22 335 грн. 33 коп.; на строк від 31 до 60 днів у розмірі 40 112 грн. 78 коп.
Ухвалюючи рішення у справі, суд першої інстанції дійшов висновку, що оскільки лише з 01.01.2017 р. предметом камеральної перевірки може бути своєчасність реєстрації податкових накладних, у Офісу великих платників податків ДФС було відсутнє право проводити такі перевірки за період з жовтня 2015 р. по листопад 2016 р.
На думку колегії суддів, зазначений висновок суду є наслідком неналежного застосування судом нормативно-правових актів, що регулюють ці правовідносини.
Підпунктом 75.1.1 пункту 75.1 статті 75 ПК України передбачалось, камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків, та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.
Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21 грудня 2016 р. № 1797-VIII, який набув чинності 01.01.2017 р., було внесено зміни у наведену правову норму.
Відповідно до цих змін предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.
Приймаючи до уваги, що відповідач провів камеральні перевірки 05 липня 2017 р., останній діяв у межах наданий йому повноважень.
Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» законодавець розширив перелік обставин, що можуть бути предметом камеральної перевірки, проте не обмежив права контролюючого органу у часі.
Відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Згідно пункту 11 підрозділу 2 Розділу ХХ ПК України з 1 лютого 2015 року реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних підлягають всі податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних (у тому числі які не надаються покупцю, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування) незалежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній / розрахунку коригування.
Відповідно до пункту 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Абзацом 11 пункту 201.10 статті 201 ПК України передбачалось, що реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування. У разі порушення цього терміну застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21 грудня 2016 р. № 1797-VIII були внесені зміни у названу статтю ПК України.
Відповідно до цих змін реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені. У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом. Платник податку має право зареєструвати податкову накладну та/або розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, в якій загальна сума податку не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу протягом 365 календарних днів, що наступають за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування.
Пунктом 1201.1 статті 1201 ПК України передбачено, що порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 цього Кодексу, тягнуть за собою накладення на платників податку на додану вартість, на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:
10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;
20 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
30 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
40 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.
Із матеріалів справи вбачається, що актом камеральної перевірки № 1589/28-10-41-02/21651322 від 05.07.2017 р. зафіксовано факт несвоєчасної реєстрації позивачем податкових накладних, у тому числі: № 4895 від 05.04.2016 р. на суму ПДВ 31 175,33 грн. на 7 днів; № 4896 від 05.04.2016 р. на суму ПДВ 4 281,02 грн. на 7 днів; № 4897 від 05.04.2016 р. на суму ПДВ 30 751,04 грн. на 7 днів; № 4900 від 05.04.2016 р. на суму ПДВ 26 037,83 грн. на 7 днів; № 4902 від 05.04.2016 р. на суму ПДВ 41,65 грн. на 7 днів; № 4912 від 05.04.2016 р. на суму ПДВ 27 036,95 грн. на 7 днів; № 4913 від 05.04.2016 р. на суму ПДВ 1 403,14 грн. на 7 днів; № 4922 від 05.04.2016 р. на суму ПДВ 31 991,50 грн. на 7 днів; № 4941 від 05.04.2016 р. на суму ПДВ 29 412,09 грн. на 7 днів; № 5008 від 05.04.2016 р. на суму ПДВ 1 489,07 грн. на 7 днів; № 5011 від 05.04.2016 р. на суму ПДВ 36 215,14 грн. на 7 днів; № 5016 від 05.04.2016 р. на суму ПДВ 25 473,25 грн. на 7 днів; № 6056 від 06.04.2016 р. на суму ПДВ 645,76 грн. на 20 днів; № 6239 від 06.04.2016 р. на суму ПДВ 247,45 грн. на 20 днів; № 6277 від 06.04.2016 р. на суму ПДВ 1 765,63 грн. на 26 днів; № 6498 від 06.04.2016 р. на суму ПДВ 30 502,78 грн. на 20 днів; № 6504 від 06.04.2016 р. на суму ПДВ 19 214,78 грн. на 29 днів; № 6512 від 06.04.2016 р. на суму ПДВ 21 282,29 грн. на 26 днів; № 6515 від 06.04.2016 р. на суму ПДВ 30 358,08 грн. на 26 днів; № 6517 від 06.04.2016 р. на суму ПДВ 36 977,80 грн. на 29 днів; № 6524 від 06.04.2016 р. на суму ПДВ 25 802,64 грн. на 21 день; № 6529 від 06.04.2016 р. на суму ПДВ 811,28 грн. на 21 день; № 6530 від 06.04.2016 р. на суму ПДВ 20 390,73 грн. на 21 день; № 6554 від 06.04.2016 р. на суму ПДВ 35 229,07 грн. на 21 день; № 6560 від 06.04.2016 р. на суму ПДВ 33 892,54 грн. на 21 день; № 6602 від 06.04.2016 р. на суму ПДВ 26 290,05 грн. на 21 день; № 6615 від 06.04.2016 р. на суму ПДВ 23 043,07 грн. на 26 днів; № 6616 від 06.04.2016 р. на суму ПДВ 2 211,64 грн. на 21 день; № 6625 від 06.04.2016 р. на суму ПДВ 33 480,27 грн. на 21 день; № 6626 від 06.04.2016 р. на суму ПДВ 1 761,12 грн. на 21 день; № 6629 від 06.04.2016 р. на суму ПДВ 880,96 грн. на 27 днів; № 6631 від 06.04.2016 р. на суму ПДВ 28 865,71 грн. на 26 днів; № 7145 від 07.04.2016 р. на суму ПДВ 1 772,54 грн. на 25 днів; № 7147 від 07.04.2016 р. на суму ПДВ 25 516,82 грн. на 25 днів; № 36572 від 30.03.2016 р. на суму ПДВ 1 773,44 грн. на 6 днів; № 36573 від 30.03.2016 р. на суму ПДВ 46 367,70 грн. на 6 днів; № 36738 від 30.03.2016 р. на суму ПДВ 31 661,31 грн. на 56 днів; № 4968/41 від 05.04.2016 р. на суму ПДВ 49,09 грн. на 1 день; № 4978/41 від 05.04.2016 р. на суму ПДВ 501,78 грн. на 1 день; № 4988/41 від 05.04.2016 р. на суму ПДВ 571,80 грн. на 1 день; № 28835/33 від 26.10.2015 р. на суму ПДВ 8 457,82 грн. на 6 днів; № 34552/44 від 31.10.2015 р. на суму ПДВ 2 141,93 грн. на 56 днів; № 9915/30 від 08.04.2016 р. на суму ПДВ 2 645,46 грн. на 5 днів.
Згідно акту камеральної перевірки № 1590/28-10-41-02/21651322 від 05.07.2017 р. Підприємство, серед інших, допустило несвоєчасну реєстрацію податкових накладних: № 12803 від 12.04.2016 р. на суму ПДВ 10 875,39 грн. на 15 днів; № 12806 від 12.04.2016 р. на суму ПДВ 23 843,52 грн. на 20 днів; № 12896 від 12.04.2016 р. на суму ПДВ 50 641,94 грн. на 15 днів; № 12898 від 12.04.2016 р. на суму ПДВ 30 412,23 грн. на 15 днів; № 12912 від 12.04.2016 р. на суму ПДВ 28 139,01 грн. на 15 днів; № 13139 від 12.04.2016 р. на суму ПДВ 3 671,29 грн. на 15 днів; № 13140 від 12.04.2016 р. на суму ПДВ 33 039,17 грн. на 14 днів; № 13142 від 12.04.2016 р. на суму ПДВ 21 815,14 грн. на 23 дні; № 13192 від 12.04.2016 р. на суму ПДВ 24 996,51 грн. на 21 день; № 13215 від 12.04.2016 р. на суму ПДВ 999,13 грн. на 15 днів; № 13216 від 12.04.2016 р. на суму ПДВ 35 470,84 грн. на 23 дні; № 13993 від 12.04.2016 р. на суму ПДВ 27 088,35 грн. на 15 днів; № 14159/22 від 13.04.2016 р. на суму ПДВ 48,42 грн. на 6 днів; № 14763/20 від 13.04.2016 р. на суму ПДВ 86,88 грн. на 6 днів.
За даними акту камеральної перевірки № 1591/28-10-41-02/21651322 від 05.07.2019 р. позивач порушив терміни реєстрації податкових накладних, у тому числі: № 24861 від 19.07.2016 р. на суму ПДВ 22 841,28 грн. на 2 дні; № 25605 від 20.04.2016 р. на суму ПДВ 37 776,05 грн. на 1 день; № 25955 від 20.04.2016 р. на суму ПДВ 23 922,71 грн. на 1 день; № 26478 від 19.07.2016 р. на суму ПДВ 3 000,00 грн. на 2 дні; № 26544 від 19.07.2016 р. на суму ПДВ 2 450,00 грн. на 2 дні; № 26730 від 19.07.2016 р. на суму ПДВ 5 890,80 грн. на 2 дні; № 26731 від 19.07.2016 р. на суму ПДВ 29 352,48 грн. на 2 дні; № 28434 від 20.07.2016 р. на суму ПДВ 30 036,00 грн. на 1 день; № 28435 від 20.07.2016 р. на суму ПДВ 2 945,40 грн. на 1 день; № 17854/30 від 15.04.2016 р. на суму ПДВ 414,36 грн. на 4 дні; № 17858/30 від 15.04.2016 р. на суму ПДВ 793,80 грн. на 4 дні; № 17861/30 від 15.04.2016 р. на суму ПДВ 1 627,44 грн. на 4 дні; № 17864/30 від 15.04.2016 р. на суму ПДВ 294,54 грн. на 4 дні; № 17871/30 від 15.04.2016 р. на суму ПДВ 2 343,84 грн. на 4 дні; № 17873/30 від 15.04.2016 р. на суму ПДВ 4 274,52 грн. на 4 дні; № 17882/30 від 15.04.2016 р. на суму ПДВ 1 197,96 грн. на 4 дні; № 17893/30 від 15.04.2016 р. на суму ПДВ 47,52 грн. на 4 дні; № 17896/30 від 15.04.2016 р. на суму ПДВ 567,78 грн. на 4 дні; № 17898/30 від 15.04.2016 р. на суму ПДВ 10 011,38 грн. на 4 дні; № 179908/30 від 15.04.2016 р. на суму ПДВ 214,18 грн. на 4 дні; № 17940/30 від 15.04.2016 р. на суму ПДВ 1 618,38 грн. на 4 дні; № 17944/30 від 15.04.2016 р. на суму ПДВ 89 817,01 грн. на 4 дні; № 18779/40 від 15.04.2016 р. на суму ПДВ 50,62 грн. на 4 дні; № 18788/40 від 15.04.2016 р. на суму ПДВ 97,42 грн. на 4 дні; № 18789/40 від 15.04.2016 р. на суму ПДВ 73,92 грн. на 6 днів; № 18791/40 від 15.04.2016 р. на суму ПДВ 145,14 грн. на 6 днів; № 18792/40 від 15.04.2016 р. на суму ПДВ 547,08 грн. на 6 днів; № 18794/40 від 15.04.2016 р. на суму ПДВ 51,48 грн. на 4 дні; № 18798/40 від 15.04.2016 р. на суму ПДВ 129,96 грн. на 4 дні; № 18800/40 від 15.04.2016 р. на суму ПДВ 142,56 грн. на 4 дні; № 18803/40 від 15.04.2016 р. на суму ПДВ 59,76 грн. на 4 дні; № 18812/40 від 15.04.2016 р. на суму ПДВ 128,78 грн. на 4 дні; № 18831/40 від 15.04.2016 р. на суму ПДВ 64,44 грн. на 4 дні; № 18834/40 від 15.04.2016 р. на суму ПДВ 199,32 грн. на 4 дні; № 18839/40 від 15.04.2016 р. на суму ПДВ 196,36 грн. на 4 дні; № 19293/20 від 15.04.2016 р. на суму ПДВ 973,32 грн. на 4 дні; № 19319/20 від 15.04.2016 р. на суму ПДВ 317,52 грн. на 4 дні; № 19387/41 від 15.04.2016 р. на суму ПДВ 5 357,76 грн. на 4 дні; № 19483/41 від 15.04.2016 р. на суму ПДВ 1 877,09 грн. на 4 дні; № 19499/41 від 15.04.2016 р. на суму ПДВ 92,28 грн. на 4 дні; № 19527/41 від 15.04.2016 р. на суму ПДВ 93,18 грн. на 4 дні; № 19531/41 від 15.04.2016 р. на суму ПДВ 128,70 грн. на 4 дні; № 19544/41 від 15.04.2016 р. на суму ПДВ 108,90 грн. на 4 дні; № 19761/44 від 15.04.2016 р. на суму ПДВ 312,00 грн. на 6 днів; № 20047/30 від 15.04.2016 р. на суму ПДВ 15,12 грн. на 4 дні.
Разом з тим, згідно квитанцій № 1 та скріншотів із зображенням програмного забезпечення «Medoc» названі податкові накладні були своєчасно направлені для реєстрації до ДФС України, проте відомості про реєстрацію або про неприйняття накладних у день їх направлення Підприємству надані не були.
Відповідно ж до пункту 200.10 статті 200 ПК України якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Посилання відповідача на надані у ним у суді апеляційної інстанції копії квитанцій № 1 суд не приймає як доказ, оскільки вони містять лише відомості про направлення позивачем податкових накладних на реєстрацію і не засвідчують факт повідомлення платника про їх неприйняття.
Таким чином, колегія суддів приходить до висновку, що перелічені вище податкові накладні були своєчасно зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, а відтак і про протиправність спірних податкових повідомлень рішень у наступних частинах:
- податкове повідомлення-рішення №0003684102 від 25.07.2017 року в частині застосування штрафу в розмірі 29 223 грн. 73 коп. (платником не отримано відомостей про прийняття або неприйняття податкових накладних на загальну суму ПДВ 292 237, 37 грн. щодо яких відповідач дійшов висновку про порушення термінів реєстрації на строк до 15 днів. (292 237, 37 грн. х 10% = 29 223 грн. 73 коп.);
- податкове повідомлення-рішення №0003574102 від 25.07.2017 року в частині застосування штрафу в розмірі 20 622 грн. 58 коп. (позивачем не отримано відомостей про прийняття або неприйняття податкових накладних на суму ПДВ 291 127 грн. 82 коп. Офісом великих платників податків ДФС застосовані штрафи в розмірі 18 500 грн. 18 коп. за порушення термінів реєстрації до 15 днів. (185 001, 81 грн. х 10%) та в розмірі 2 122 грн. 40 коп. за порушення термінів реєстрації на строк від 16 до 30 днів (106 126, 01 грн. х 20%);
- податкове повідомлення-рішення №0003564102 від 25.07.2017 року в частині застосування штрафу в розмірі 114 118 грн. 57 коп. (Підприємством позивачем не отримано відомостей про прийняття або неприйняття податкових накладних на суму ПДВ 706 530 грн. 81 коп. Офісом великих платників податків ДФС застосовані штрафи в розмірі 30 567 грн. 51 коп. за порушення термінів реєстрації до 15 днів. (305 675 грн. 10 коп. х 10%), в розмірі 73 410 грн. 09 коп. за порушення термінів реєстрації на строк від 16 до 30 днів (367 050, 47 грн. х 20%) та в розмірі 10 140 грн. 97 коп. за порушення термінів реєстрації на строк від 31 до 60 днів (33 803, 24 грн. х 30%).
Разом з тим, помилковим є посилання позивача на те, що несвоєчасна реєстрація відбулася через затвердження нової форми податкових накладних та зміни у програмному забезпеченні.
Правильність заповнення податкових накладних не є предметом спору у цій справі.
В силу приписів підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 ПК України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
При цьому ризики, пов'язані як із правильним розумінням законодавчих актів, так і із правильним оформленням документів має нести платник податків.
З огляду на викладене ухвалене у справі судове рішення підлягає скасуванню з прийняттям постанови про часткове задоволення позову.
Керуючись статтями 315, 317, 321, 322, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
Апеляційну скаргу Офісу великих платників ДФС задовольнити частково.
Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 жовтня 2018 року скасувати ухвалити нове судове рішення.
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Офісу великих платників податків ДФС №0003684102 від 25.07.2017 року в частині застосування до Іноземного підприємства «Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед» штрафу в розмірі 29 223 грн. 73 коп.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Офісу великих платників податків ДФС №0003574102 від 25.07.2017 року в частині застосування до Іноземного підприємства «Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед» штрафу в розмірі 20 622 грн. 58 коп.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Офісу великих платників податків ДФС №0003564102 від 25.07.2017 року в частині застосування до Іноземного підприємства «Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед» штрафу в розмірі 114 118 грн. 57 коп.
В іншій частині позову відмовити.
Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття.
Касаційна скарга на постанову суду може бути подана безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Постанова складена в повному обсязі 09 квітня 2019 р.
Головуючий суддя І.О.Лічевецький
суддя Г.В.Земляна
суддя В.П.Мельничук