Постанова від 11.04.2019 по справі 2240/3087/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2240/3087/18

Головуючий у 1-й інстанції: Блонський В.К.

Суддя-доповідач: Драчук Т. О.

11 квітня 2019 року

м. Вінниця

Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Драчук Т. О.

суддів: Кузьменко Л.В. Франовської К.С.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Шепетівської міської ради Хмельницької області на рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 20 грудня 2018 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до виконавчого комітету Шепетівської міської ради Хмельницької області, Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Шепетівської міської ради Хмельницької області про визнання протиправним рішення,

ВСТАНОВИВ:

в серпні 2018 року ОСОБА_2 звернулася до Хмельницького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до виконавчого комітету Шепетівської міської ради Хмельницької області, Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Шепетівської міської ради про визнання протиправним рішення виконавчого комітету Шепетівської міської ради від 10.05.2018 №ІІ-879 про припинення призначеної субсидії.

Підставою позову ОСОБА_2 зазначила порушення відповідачем постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива".

В обґрунтування позову зазначала, що 10.05.2018 отримала від виконавчого комітету Шепетівської міської ради відповідь на запит про призначення субсидії ОСОБА_3 (чоловіку позивача), в якій повідомлено, що на запит Департаменту соціального захисту населення Хмельницької ОДА від 04.04.2018 отримана відповідь Міністерства соцполітики України від 27.04.2018 стосовно врахування при призначенні субсидії до сукупного доходу підприємця, який перебуває на загальній системі оподаткування, доходу, який надається ДФС по "157 ознаці доходу". Відповідно вищевикладеного проведено перерахунок призначеної субсидії, починаючи з травня 2017 року.

Вважаючи рішення виконавчого комітету Шепетівської міської ради від 10.05.2018 про призначення субсидії протиправним, позивач звернулася з адміністративним позовом до суду.

Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 20 грудня 2018 року позов задоволено частково.

Визнано протиправним та скасовано рішення-повідомлення управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Шепетівської міської ради від 16.03.2018 № 8 про обсяг надміру виплачених коштів внаслідок подання неповної (невірної) інформації про доходи (майновий стан).

В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Не погодившись із вказаним рішенням Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Шепетівської міської ради звернулось до суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати оскаржуване рішення та ухвалити нове судове рішення про відмову в задоволенні позову.

Доводи апелянта обґрунтовані тим, що сукупний дохід обчислюється виходячи з доходів, відомості про які надаються виключно на запит структурним підрозділам з питань соціального захисту населення органами ДФС. Розрахунок субсидії з 01.05.2017 проведено на підставі отриманої інформації з ДФС та відповідно до вимог законодавства. Рішення управління щодо відмови у наданні позивачу субсидії прийнято без порушення встановленого порядку та в межах компетенції.

Виходячи з приписів п.3 ч.1 ст.311 КАС України та враховуючи, що в матеріалах справи достатньо доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, колегія суддів зазначає, що вищезазначена апеляційна скарга розглядається в порядку письмового провадження.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, прийшла до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а рішення суду першої інстанції скасуванню, з таких підстав.

Як встановлено судом першої інстанції, підтверджується матеріалами справи, ОСОБА_3 - чоловік позивача 06.07.2016 звернувся із заявою до управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Шепетівської міської ради про призначення субсидії з розрахунку фактично проживаючих осіб. Після закінчення строку отримання субсидії управлінням самостійно здійснено розрахунок субсидії, всі наступні перерахунки розміру субсидії проводились у відповідності до заяв поданих одержувачем субсидії.

Сукупний дохід при цьому обчислювався відповідно до пункту 8 Положення про порядок призначення та надання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України №848 від 21.10.1995, а саме виходячи з доходів, відомості про які надаються виключно на запит структурним підрозділам з питань соціального захисту населення органами Державної фіскальної служи, Пенсійним фондом України, фондами соціального страхування, у порядку визначеному пунктом 13 даного Положення.

Управлінням праці та соціального захисту населення обраховано сукупний дохід домогосподарства ОСОБА_3 із врахуванням доходів членів сім'ї.

У грудні 2017 року прийнято рішення про надання субсидії з розрахунку фактично проживаючих осіб та відмову у призначенні субсидії на загальну площу житла, оскільки дружина заявника працює та займається підприємницькою діяльністю.

Позивач була зареєстрована фізичною-особою підприємцем, перебувала на загальній системі оподаткування та на виконання норм Податкового кодексу України подала до контролюючого органу Податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2017 рік та за І квартал 2018 року. Шепетівським відділенням Славутської ОДПІ Управління ДФС у Хмельницькій області видано довідку №1707/11/22-20-30 від 03.04.2018 із зазначенням суми задекларованих доходів. Дана довідка не взята до уваги управлінням праці та соціального захисту населення Шепетівської міської ради. Натомість при обчисленні сукупного доходу управлінням праці та соціального захисту населення враховано лист Міністерства соціальної політики України №838/0/111-18/201 від 27.04.2018, яким надано роз'яснення, щодо включення до переліку ознак доходів, за якими надається інформація про джерела та суми отриманих доходів осіб, які звернулись за призначенням субсидії доходу виплаченого самозайнятій особі (код доходу 157) та довідки отриманої від ДФС про суми доходів, отриманих позивачем за ознакою доходу 157.

Після отримання управлінням праці та соціального захисту населення Шепетівської міської ради від Державної фіскальної служби України уточненої інформації про доходи позивача здійснено перерахунок субсидії, починаючи з травня 2017 року. В результаті розрахунку розміру встановлено, що вартість житлово-комунальних послуг для домогосподарства не перевищує обов'язковий платіж, в зв'язку з чим надання раніше призначеної субсидії припинено з 01.03.2018, а кошти перераховані за період отримання субсидії з 01.05.2017 по 28.02.2018 повернуті управлінням шляхом зняття відповідних сум з особових рахунків підприємств - виробників/виконавців житлово-комунальних послуг.

Управлінням праці та соціального захисту населення Шепетівської міської ради рішення про припинення раніше призначеної субсидії прийняте на підставі відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків ДФС України про суми виплачених доходів ОСОБА_2, виданої Шепетівським управлінням Головного управління ДФС у Хмельницькій області.

Задовольняючи адміністративний позов, суд першої інстанції виходив з того, що рішення-повідомлення управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Шепетівської міської ради від 16.03.2018 № 8 про обсяг надміру виплачених коштів внаслідок подання неповної (невірної) інформації про доходи (майновий стан) є протиправним, оскільки базується на даних, які не відображають реальний дохід позивача.

Колегія суддів не погоджується з такими висновками суду з огляду на наступне.

Згідно з вимог ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Відповідно до вимог ч.1 ст.5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Згідно з вимогами ч.1 ст.6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

В силу ст.308 КАС України суд апеляційної інстанції перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

З метою спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива Кабінетом Міністрів України постановою від 21 жовтня 1995 № 848 (в редакції постанови від 27 квітня 2018 № 329) затверджено Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (далі - Положення №848).

Відповідно до п.1 Положення №848 це Положення визначає умови призначення та порядок надання громадянам таких житлових субсидій:

- щомісячної житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг;

- щомісячної житлової субсидії на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком, в якому створено об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельний (житловий) кооператив (далі - об'єднання);

- житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива один раз на рік.

Згідно з п.2 Положення №848 право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (далі - громадяни), що проживають у житлових приміщеннях (будинках).

Як передбачено п.3 Положення №848 призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у містах Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення). У територіальних громадах (в тому числі об'єднаних), у виконавчих органах яких відсутні структурні підрозділи з питань соціального захисту населення, прийняття заяв громадян з необхідними документами для призначення житлових субсидій та передачу їх відповідним структурним підрозділам з питань соціального захисту населення безпосередньо або через центри надання адміністративних послуг чи їх фронт-офіси здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад. Інформація про призначені житлові субсидії вноситься структурним підрозділом з питань соціального захисту населення до Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій, держателем якого є Мінсоцполітики.

У відповідності до п.6 Положення №848 субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб. В окремих випадках на підставі рішення районної, районної у мм. Києві і Севастополі держадміністрації та виконавчого органу міської і районної ради або утвореної ними комісії та акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства субсидія може призначатися особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла (далі - орендар), якщо їй нараховується плата за житлово-комунальні послуги, або індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію.

Отже, з урахуванням зазначеного можна зробити висновок, що право на отримання субсидії мають громадяни, які проживають у житлових приміщеннях (будинках), однак таку субсидію може бути призначено лише особі, яка зареєстрована у такому приміщенні (будинку), або, в окремих випадках, є його орендарем.

Відповідно до п.7 Положення №848 субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, у тому числі осіб, призваних на строкову військову службу.

Згідно з п.13 Положення №848 для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації (орендарі - за місцем проживання): заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за встановленими формами; довідки про доходи - у разі зазначення в декларації інших отриманих доходів, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування, і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у порядку, встановленому цим Положенням. У разі зазначення в декларації інших отриманих доходів, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування, та неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення з зазначенням їх розміру; договір найму (оренди) житла (за наявності).

Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

Для нарахування субсидій на запит структурних підрозділів з питань соціального захисту населення у п'ятиденний строк з дня його отримання подаються відомості про: склад зареєстрованих у житлових приміщеннях осіб - житлово-експлуатаційними організаціями або іншими органами, що визначені місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування; у сільській місцевості - сільськими (селищними) радами; органами самоорганізації населення.

Рішення про призначення (не призначення) субсидії приймається протягом десяти днів після подання заяви та отримання відомостей, визначених абзацами дев'ятим - тринадцятим цього пункту.

Відповідно до п.20 Положення №848 надання раніше призначеної субсидії припиняється зокрема, якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи (не зазначив один із видів доходів) та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії, - з місяця, в якому виявлено порушення.

Таким чином, відповідальність громадянина наступає лише в разі приховування або свідомого подання недостовірних відомостей про доходи та майновий стан, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач надала до Управління праці та соціального захисту населення Шепетівської міської ради довідку від 03.04.2018 №1707/11/22-20-30 видану Шепетівським відділенням Славутської ОДПІ Управління ДФС у Хмельницькій області про те, що нею в податковій декларації про майновий стан і доходи за 2017 рік та І квартал 2018 року відображено суму чистого доходу.

Відповідно до п.177.2 ст.177 ПК України об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.

Згідно з п.177.4 ст.177 ПК України встановлено, що до переліку витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів, належать:

- витрати, до складу яких включається вартість сировини, матеріалів, товарів, що утворюють основу для виготовлення (продажу) продукції або товарів (надання робіт, послуг), купівельних напівфабрикатів та комплектуючих виробів, палива й енергії, будівельних матеріалів, запасних частин, тари й тарних матеріалів, допоміжних та інших матеріалів, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об'єкта витрат (пп.177.4.1);

- витрати на оплату праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з таким платником податку (далі - працівники), які включають витрати на оплату основної та додаткової заробітної плати та інших видів заохочень і виплат виходячи з тарифних ставок, у вигляді премій, заохочень, відшкодувань вартості товарів (робіт, послуг), витрати на оплату за виконання робіт, послуг згідно з договорами цивільно-правового характеру, будь - яка інша оплата у грошовій або натуральній формі, встановлена за домовленістю сторін (крім сум матеріальної допомоги, які звільняються від оподаткування згідно з нормами цього розділу); обов'язкові виплати, а також компенсація вартості послуг, які надаються працівникам у випадках, передбачених законодавством, внески платника податку на обов'язкове страхування життя або здоров'я працівників у випадках, передбачених законодавством (пп.177.4.2);

- суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірах і порядку, встановлених законом (пп.177.4.3);

- інші витрати, до складу яких включаються витрати, пов'язані з веденням господарської діяльності, які не зазначені у підпунктах 177.4.1 - 177.4.3 цього пункту, до яких відносяться витрати на відрядження найманих працівників, на послуги зв'язку, реклами, плати за РКО, на оплату оренди, ремонт та експлуатацію майна, що використовується у господарській діяльності, на транспортування готової продукції (товарів), транспортно-експедиційні та інші послуги, пов'язані з транспортуванням продукції (товарів), вартість придбаних послуг, прямо пов'язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг (пп.177.4.4).

Отже, дохід підприємця це сума одержаного доходу від якої віднімаються всі витрати в межах господарської діяльності.

Відповідно до розрахунку податкових зобов'язань податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою (додаток 2 до податкової декларації про майновий стан і доходи) ОСОБА_2 за 2017 рік сума одержаного доходу від провадження підприємницької діяльності складає 243171,88 грн. При цьому вартість документально підтверджених витрат, пов'язаних господарською діяльністю, у тому числі: вартість придбаних товарно-матеріальних цінностей, що реалізовані або використані у виробництві продукції складає 187381,28 грн., витрати на оплату праці та нарахування на заробітну плату - 47799,60 грн., інші витрати, включаючи вартість виконаних робіт, наданих послуг - 2000,00 грн. Вартість чистого доходу ОСОБА_2 за 2017 рік становила 5991,00 грн. За І квартал 2018 року сума одержаного доходу від провадження підприємницької діяльності складає 98404,00 грн. При цьому вартість документально підтверджених витрат, пов'язаних з господарською діяльністю, у тому числі: вартість придбаних товарно-матеріальних цінностей, що реалізовані або використані у виробництві продукції складає 85729,00 грн., витрати на оплату праці та нарахування на заробітну плату - 11175,00 грн. Вартість чистого доходу ОСОБА_2 за І квартал 2018 року становила 1500,00 грн. (а.с.39).

Згідно з довідкою №1707/11/22-20-30 від 03.04.2018 ОСОБА_2 в поданій податковій декларації про майновий стан і доходи відобразила суму чистого доходу, а саме: за І квартал 2017 року - 1497,85 грн., ІІ квартал 2017 року - 1497,85 грн., ІІІ квартал 2017 року - 1497,85 грн., ІV квартал 2017 року - 1497,85 грн. та І квартал 2018 року - 1500,00 грн. Відповідно сума чистого доходу позивача за кожен квартал 2017 та І квартал 2018 року не перевищувала 1500 грн. (а.с.11).

Як встановлено з матеріалів справи відповідачем при розрахунку субсидії враховано розмір доходу отриманий позивачем без врахування витрат, понесених підприємцем при здійсненні підприємницької діяльності.

Однак, як вірно зазначає апелянт у відповідності до п.4 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива затвердженого постановою КМ України №848 від 21.10.1995 (в редакції чинній на момент виникнення суперечностей) субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов'язкового відсотка платежу.

Згідно з нормами п.8 Положення №848 для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з доходів, нарахованих особам, які досягли 14-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, без урахування податку з доходів фізичних осіб, відомості про які надаються структурним підрозділам з питань соціального захисту населення ДФС, Пенсійним фондом України, фондами соціального страхування, у порядку, визначеному пунктом 13 цього Положення.

Згідно з абз.9, 12 п.13 Положення №848 для нарахування субсидій на запит структурних підрозділів з питань соціального захисту населення у п'ятиденний строк з дня його отримання подаються відомості про доходи осіб з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків - ДФС у порядку, встановленому Мінсоцполітики та Мінфіном.

Порядок надання Державною фіскальною службою України інформації з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про доходи фізичних осіб, які звернулись за призначенням житлових субсидій передбачений згідно з наказом Міністерства соціальної політики України, Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 431/447.

Крім того, п.23 Переліку ознак, за якими надається інформація про джерела та суми отриманих доходів фізичних осіб, які звернулись за призначенням субсидії (Протокол №1 про порядок взаємодії інформаційних систем структуру та формат відомостей до наказу Міністерства соціальної політики України, Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №431/447) враховується дохід, виплачений самозайнятій особі (ознака доходу "157").

На підставі цього (про що наголошує відповідач) було розраховано субсидію, виходячи з даних про доходи, які надані податковим органом та в подальшому уточнені, в зв'язку з поданням позивачем в 2018 році податкової декларації про доходи від заняття підприємницькою діяльністю в 2017 році. На підставі чого, проведено перерахунок, встановлено не перевищення обов'язкового платежу та припинено надання раніше визначеної субсидії.

На підставі зазначеного та листа Міністерства соціальної політики України від 17.04.2018 №838/0/111-18/201 (а.с.68) колегія суддів приходить до висновку, що при призначенні субсидії до сукупного доходу фізичної особи-підприємця, який обрав загальну систему оподаткування, має враховуватись дохід, що надається ДФС з ознакою доходу "157". В свою чергу, взяття інформації щодо чистого доходу не передбачається.

Таким чином, колегія суддів не погоджується з висновком суду першої інстанції, що Управлінням праці та соціального захисту населення Шепетівської міської ради при розрахунку субсидії мала враховуватись довідка Шепетівського відділення Славутської ОДПІ Управління ДФС у Хмельницькій області №1707/11/22-20-30 від 03.04.2018 у якій відображено суму чистого доходу позивача - фізичної-особи підприємця, яка обрала загальну систему оподаткування, оскільки врахування такої довідки нормами законодавства не передбачена.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно з ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідачем в повній мірі доведено ті обставини на які він посилається та надано до справи усі відповідні докази на підтвердження прийнятого ним рішення.

У відповідності з ст.242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суд апеляційної інстанції має право скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити нове судове рішення у відповідній частині або змінити судове рішення.

Згідно з ч.1 ст.317 КАС України, підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є: неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

Зважаючи на обставини, що мають значення для справи, які суд першої інстанції не врахував, рішення суду першої інстанції є необґрунтованим в частині задоволення позовних вимог, що призвело до неправильного вирішення справи, тому рішення суду першої інстанції належить скасувати і ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 317, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Шепетівської міської ради Хмельницької області задовольнити повністю.

Рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 20 грудня 2018 року скасувати.

Прийняти нову постанову, якою у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2, відмовити.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття. Порядок касаційного оскарження передбачений ст.ст.328, 329 КАС України.

Головуючий Драчук Т. О.

Судді Кузьменко Л.В. Франовська К.С.