Ухвала від 11.04.2019 по справі 520/9422/18

УХВАЛА

11 квітня 2019 р.Справа № 520/9422/18

Суддя Другого апеляційного адміністративного суду Лях О.П., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Лозівського міськрайонного суду Харківської області на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 22.11.2018 по справі № 520/9422/18

за позовом Лозівського міськрайонного суду Харківської області

до Головного управління ДФС у Харківській області, третя особа Територіальне управління Державної судової адміністрації України у Харківській області

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 22.11.2018 відмолвено у задоволенні адміністративного суду Лозівського міськрайонного суду Харківської області до Головного управління ДФС у Харківській області, третя особа Територіальне управління Державної судової адміністрації України у Харківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення. Повний текст оскаржуваного рішення складено .

На зазначене рішення суду першої інстанції Лозівським міськрайонним судом Харківської області подано апеляційну скаргу. У апеляційній скарзі заявником заявлено клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції та клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги.

Суд звертає увагу, що подана апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, а клопотання пропоновлення строку на апеляційне оскарження не може бути розглянуте з таких підстав.

Положеннями ч.3 ст.3 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Відповідно до ч.1 ст.295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Згідно із ч.2 ст.295 Кодексу адміністративного судочинства України учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; 2) на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Положеннями ч.3 ст.295 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Як слідує із матеріалів справи, оскаржуване рішення прийняте 22.11.2018, а апеляційну скаргу подано 01.04.2019.

При цьому, апелянтом не наведено у клопотанні про поновлення строку на апеляційне оскарження будь-яких поважних підстав пропуску строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції та не надано відповідних доказів на підтвердження доводів такого клопотання.

Крім того, положеннями п.1 ч.5 ст.296 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Однак, скаржником разом із апеляційною скаргою не надано документ про сплату судового збору.

Згідно із ч.2 ст.132 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно із ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" розмір ставки судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду встановлено на рівні 150% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

Із матеріалів справи вбачається, що адміністративний позов було подано у 2018 році.

Відповідно до пп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Слід також відмітити, що при визначенні характеру адміністративного позову як майнового необхідно враховувати, що вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.

Положеннями Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" встановлено у 2018 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня - 1762 гривні.

Таким чином, враховуючи дату подання позову, дату подання апеляційної скарги, оскарження рішення суду першої інстанції в повному обсязі та розмір оскаржуваних майнових вимог, розмір ставки судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції становить 2643,00 грн.

Відповідно до ст. 5 Закону України "Про судовий збір" апелянт не віднесений до осіб, звільнених від сплати судового збору.

При цьому ухвалою Другого апеляційного адміністративного суду від 11.04.2019 відмовлено у задоволенні клопотання апелянта про відстрочення сплати судового збору.

Отже, судовий збір повинен бути сплачений апелянтом на загальних умовах.

Враховуючи зазначене, недоліки апеляційної скарги мають бути усунені шляхом направлення до Другого апеляційного адміністративного суду:

- клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції із зазначенням поважних підстав пропуску строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції та наданням відповідних доказів на підтвердження доводів такого клопотання;

- оригіналу документа про сплату судового збору на реквізити: отримувач УДКСУ в Основ'янському районі м. Харкова, код отримувача (ЄДРПОУ) 37999628, банк: Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО) 899998, номер рахунку - 34318206081004, код класифікації доходів бюджету - 22030101, найменування коду класифікації доходів бюджету - Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), наявність відомчої ознаки - "81" Апеляційні адміністративні суди.

При цьому, слід звернути увагу, що у відповідності до ст.ст.169, 298 та 299 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неусунення вищевказаних недоліків апеляційної скарги остання буде повернута апелянту або буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.

Відповідно до ч.5 ст.298, ч.3 ст.299 Кодексу адміністративного судочинства України питання про повернення апеляційної скарги суд апеляційної інстанції вирішує протягом п'яти днів з дня надходження апеляційної скарги або з дня закінчення строку на усунення недоліків.

Питання про відмову у відкритті апеляційного провадження суд апеляційної інстанції вирішує протягом п'яти днів після надходження апеляційної скарги або з дня закінчення строку на усунення недоліків.

У зв'язку з цим, у випадку усунення вищевказаних недоліків апеляційної скарги шляхом направлення засобами поштового зв'язку відповідної заяви із необхідними документами, просимо зважати на строки поштового перебігу та, за наявності можливості, вживати відповідні заходи заздалегідь.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ч. 1 ст. 169, ст.ст.295, 296, 298, 299, п.п. 12, 13 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Лозівського міськрайонного суду Харківської області на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 22.11.2018 року по справі № 520/9422/18 за позовом Лозівського міськрайонного суду Харківської області до Головного управління ДФС у Харківській області, третя особа Територіальне управління Державної судової адміністрації України у Харківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - залишити без руху.

Надати апелянту строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги протягом 10 днів з моменту отримання копії ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.

Роз'яснити апелянту, що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст.169 та ч.5 ст.298 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга буде повернута скаржнику, або відповідно до п.4 ч.1 ст. 299 Кодексу адміністративного судочинства України буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження у справі.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя: (підпис) О.П. Лях