11 квітня 2019 р.Справа № 480/4205/18
Суддя Другого апеляційного адміністративного суду Григоров А.М., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Управління Держпраці у Сумській області на рішення Сумського окружного адміністративного суду від 19.12.2018 року по справі № 480/4205/18
за позовом Приватного підприємства "Запорожець ОВ"
до Управління Держпраці у Сумській області
про скасування постанови,
Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 19.12.2018 року задоволено адміністративний позов Приватного підприємства "Запорожець ОВ" до Управління Держпраці у Сумській області про скасування постанови.
На зазначене рішення суду Управлінням Держпраці у Сумській області подано апеляційну скаргу. До апеляційної скарги апелянтом додано клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження.
Ухвалою Другого апеляційного адміністративного суду від 25.03.2019 р. задоволено клопотання Управління Держпраці у Сумській області та поновлено процесуальний строк на апеляційне оскарження рішення Сумського окружного адміністративного суду від 19.12.2018 р. по справі № 480/4205/18.
Ухвалою Другого апеляційного адміністративного суду від 25.03.19 р. апеляційну скаргу Управління Держпраці у Сумській області на рішення Сумського окружного адміністративного суду від 19.12.2018 р. по справі № 480/4205/18 залишено без руху, через несплату судового збору та наданий строк для усунення недоліків протягом 10 днів з дня отримання копії ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
Згідно поштового повідомлення Управління Держпраці у Сумській області отримано копію ухвали про залишення апеляційної скарги без руху 01.04.2019 р.
Таким чином останній день на усунення недоліків поданої апеляційної скарги 11.04.19 року.
10.04.2019 р. до Другого апеляційного адміністративного суду через засоби електронного зв'язку, надійшло клопотання від імені Управління Держпраці у Сумській області, до якого додано копія платіжного доручення № 181 від 08.04.2019 р. на суму 8376 грн. 75 коп.
Клопотання від імені Управління Держпраці у Сумській області надійшло на електронну пошту Другого апеляційного адміністративного суду, проте, вказані файли не підписані електронним цифровим підписом, що підтверджується актом про відсутність ЕЦП.
Інструкція з діловодства в адміністративних судах України, затверджена наказом Державної судової адміністрації України від 17.12.2013 № 174 (далі - Інструкція), встановлює правила ведення діловодства у Вищому адміністративному суді України, апеляційних та окружних адміністративних судах і регламентує порядок роботи з документами з моменту надходження чи створення в суді до знищення в установленому порядку або передачі до державної архівної установи чи архіву суду.
Положеннями п.п. 2.2.7. п. 2.2 Інструкції встановлено, що надсилання офіційного листа електронною поштою здійснюється за умови реєстрації документа та запису вихідного реєстраційного номера і дати документа у файл, що відповідає конкретному документу. Електронний лист є офіційним, якщо містить вкладення з текстом офіційного документа у вигляді файлу, скріпленого електронним цифровим підписом.
Відповідно до п.п. 2.2.18. п.2.2 Інструкції для підтвердження офіційного статусу документів, отриманих електронною поштою, не скріплених електронно-цифровим підписом, або отриманих каналами факсимільного зв'язку, повинні бути надані (надіслані) їх оригінали.
Колегія суддів вважає за необхідне зауважити, що правовий статус електронного цифрового підпису визначає Закон України "Про електронний цифровий підпис" 22 травня 2003 року N 852-IV (зі змінами). Згідно приписів статті 4 Закону електронний цифровий підпис призначений для забезпечення діяльності фізичних та юридичних осіб, яка здійснюється з використанням електронних документів.
Електронний цифровий підпис використовується фізичними та юридичними особами - суб'єктами електронного документообігу для ідентифікації підписувача та підтвердження цілісності даних в електронній формі.
За приписами статті 7 Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" від 22 травня 2003 року N 851-IV оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов'язковими реквізитами, у тому числі з електронним цифровим підписом автора.
Таким чином, оскільки клопотання не містить електронного цифрового підпису, воно не може розглядатися як документ, у суду відсутні підстави для її розгляду.
У зв'язку з тим, що Управлінням Держпраці у Сумській області надіслано до суду копію платіжного доручення про сплату судового збору, це є не належним доказом сплати судового збору.
Суд зазначає, що нормами КАС України не передбачено можливості подання відповідачем до суду копії платіжного доручення про сплату судового збору, тому відповідачу слід долучити до матеріалів справи оригінал платіжного доручення про сплату судового збору.
Проте, суд зазначає, що згідно виписки про зарахування судового збору до спеціального фонду державного бюджету України зараховано судовий збір до спеціального фонду Державного бюджету України 09.04.2019 року.
Також суд зазначає що, відповідно до ч.2 ст. 298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Згідно ч. 2 ст. 169 КАС України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 1 ст. 118 КАС України процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії.
Частиною другою статті 121 КАС України визначено, що встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Відповідно до ст. 129 Конституції України однією з засад судочинства є забезпечення апеляційного оскарження рішення суду, згідно ст. 13 КАС України принципом здійснення правосуддя в адміністративних судах є забезпечення апеляційного оскарження рішень адміністративного суду.
Враховуючи вищенаведене, вимоги ст. 129 Конституції України, ст. 13 КАС України та наявне у Управління Держпраці у Сумській області право на оскарження рішення суду, а також те, що судовий збір зараховано до на казначейський рахунок, суд вважає за необхідне за власною ініціативою продовжити строк для усунення недоліків поданої скаржником апеляційної скарги протягом 2 днів з моменту отримання ухвали суду для можливості направлення до суду оригіналу документу про сплату судового збору на суму 8376 грн. 75 коп.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 13, 118, 121, 195, 321 169, п. 1 ч. 5 ст. 296, ч. 2 ст. 298 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Продовжити Управлінню Держпраці у Сумській області строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги шляхом направлення до суду оригіналу документу про сплату судового збору на суму 8376 грн. 75 коп. - протягом 2 днів з дня отримання данної ухвали суду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: (підпис) А.М. Григоров