Ухвала від 11.04.2019 по справі 815/6377/17

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

11 квітня 2019 р. м.ОдесаСправа № 815/6377/17

Суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду Турецька І.О., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Головного управління ДФС в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 23 березня 2018 року у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "ДІІР" до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 23 березня 2018 року позов ТОВ "ДІІР" задоволено.

Не погодившись із судовим рішенням, Головним управлінням ДФС в Одеській області подано апеляційну скаргу, однак з пропуском встановленого ч.1 ст. 295 КАС України строку.

Згідно з ч.1 ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Як вбачається з матеріалів справи, копія оскаржуваного рішення отримана апелянтом 03.04.2018 року, проте апеляційну скаргу, відповідно до поштового конверту, подано до суду лише 25 березня 2019 року, тобто з пропуском, встановленого ч.1 ст. 295 КАС України, строку.

Частиною 3 ст. 298 КАС України визначено, що апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

Згідно з п.4 ч.1 ст. 299 КАС України, суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження визнані судом неповажними.

Оскільки апелянт в апеляційній скарзі не порушує питання про поновлення строку на апеляційне оскарження судового рішення, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без руху та надає строк для подання заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду.

Крім того, колегія суддів зазначає, що у випадку визнання зазначеної апелянтом причини пропуску строку на апеляційне оскарження судового рішення поважною, останній має надати до суду документ, що підтверджує сплату судового збору у розмірі 38655,16 грн.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 169, 296, 298 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління ДФС в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 23 березня 2018 року - залишити без руху.

Надати апелянту строк для усунення недоліку поданої апеляційної скарги - 10 днів з дня вручення цієї ухвали.

Роз'яснити апелянту, що у разі неподання заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження судового рішення або причини вказані у заяві будуть визнані неповажними, суд апеляційної інстанції, відповідно до п.4 ч.1 ст.299 КАС України, відмовить у відкритті апеляційного провадження. У разі ненадання документу, що підтверджує сплату судового збору, апеляційну скаргу, відповідно до ст.169 КАС України, буде повернуто скаржнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя І.О. Турецька