Ухвала від 09.04.2019 по справі 520/990/19

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

УХВАЛА

про часткове закриття провадження по справі

09.04.2019 р. Справа № 520/990/19

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Шевченко О.В.,

при секретарі - Шаталовій Н.В.,

за участі представників:

позивача - Рисенка В.М., відповідача, Харківської районної ради, - Літвінова Р.О.,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні клопотання представника позивача про закриття провадження в частині позовних вимог по адміністративній справі №520/990/19 за позовом громадської організації "Харківський антикорупційний центр" до комунального підприємства Харківської районної ради "Комуненерго", Харківської районної ради про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, громадська організація "Харківський антикорупційний центр", з адміністративним позовом до комунального підприємства Харківської районної ради "Комуненерго", Харківської районної ради, в якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність комунального підприємства Харківської районної ради «Комуненерго» (код ЄДРПОУ 39402730) та Харківської районної ради (код ЄДРПОУ 25468715) з неоприлюднення на офіційному веб-сайті Харківської районної ради (http://khrada.gov.ua), як суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління комунального підприємства Харківської районної ради «Комуненерго», інформації, визначеної ч.8 ст. 78 Господарського кодексу України, а саме: квартальної, річної фінансової звітності комунального унітарного підприємства за останні три роки, включаючи (за наявності) видатки на виконання некомерційних цілей державної політики та джерела їх фінансування; аудиторських висновків щодо річної фінансової звітності комунального унітарного підприємства за останні три роки, якщо аудит проводився відповідно до вимоги закону або за рішенням наглядової ради комунального унітарного підприємства (у разі її утворення) або суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством; статуту комунального унітарного підприємства у чинній редакції, а також у редакціях, що діяли раніше; біографічної довідки (включаючи професійну характеристику) керівника комунального унітарного підприємства (з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних); біографічних довідок (включаючи професійні характеристики) членів наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства (з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних), принципи їх добору, їхнє членство у наглядових радах інших суб'єктів господарювання, а також зазначається, хто із членів наглядової ради комунального унітарного підприємства є незалежним; річних звітів керівника та наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства; структури, принципів формування і розміру винагороди керівника та членів наглядової ради комунального унітарного підприємства, включаючи компенсаційні пакети і додаткові блага, які вони отримують (або на отримання яких мають право) під час виконання посадових обов'язків, а також у зв'язку із звільненням; рішень суб'єкта управління об'єктами комунальної власності щодо комунального унітарного підприємства; опису істотних передбачуваних факторів ризику, що можуть вплинути на операції та результати діяльності комунального унітарного підприємства, та заходи щодо управління такими ризиками; відомостей про договори, учасником яких є комунальне унітарне підприємство, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України "Про відкритість використання публічних коштів"; інформації про операції та зобов'язання комунального унітарного підприємства з державним та/або місцевим бюджетом, державними та/або місцевими установами, підприємствами та організаціями, включаючи договірні зобов'язання комунального унітарного підприємства (фінансові та нефінансові), що виникають у результаті державно-приватного партнерства;

- зобов'язати комунальне підприємство Харківської районної ради «Комуненерго» (код ЄДРПОУ 39402730) та Харківську районну раду (код ЄДРПОУ 25468715) оприлюднити на офіційному веб-сайті Харківської районної ради (http://khrada.gov.ua), як суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління комунальним підприємством Харківської районної ради «Комуненерго», інформацію, визначену ч.8 ст. 78 Господарського кодексу України, а саме: квартальну, річну фінансову звітність комунального унітарного підприємства за останні три роки, включаючи (за наявності) видатки на виконання некомерційних цілей державної політики та джерела їх фінансування; аудиторські висновків щодо річної фінансової звітності комунального унітарного підприємства за останні три роки, якщо аудит проводився відповідно до вимоги закону або за рішенням наглядової ради комунального унітарного підприємства (у разі її утворення) або суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством; статут комунального унітарного підприємства у чинній редакції, а також у редакціях, що діяли раніше; біографічну довідку (включаючи професійну характеристику) керівника комунального унітарного підприємства (з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних); біографічні довідки (включаючи професійні характеристики) членів наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства (з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних), принципи їх добору, їхнє членство у наглядових радах інших суб'єктів господарювання, а також зазначається, хто із членів наглядової ради комунального унітарного підприємства є незалежним; річні звіти керівника та наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства; структури, принципи формування і розміри винагороди керівника та членів наглядової ради комунального унітарного підприємства, включаючи компенсаційні пакети і додаткові блага, які вони отримують (або на отримання яких мають право) під час виконання посадових обов'язків, а також у зв'язку із звільненням; рішення суб'єкта управління об'єктами комунальної власності щодо комунального унітарного підприємства; опис істотних передбачуваних факторів ризику, що можуть вплинути на операції та результати діяльності комунального унітарного підприємства, та заходи щодо управління такими ризиками; відомості про договори, учасником яких є комунальне унітарне підприємство, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України "Про відкритість використання публічних коштів"; інформацію про операції та зобов'язання комунального унітарного підприємства з державним та/або місцевим бюджетом, державними та/або місцевими установами, підприємствами та організаціями, включаючи договірні зобов'язання комунального унітарного підприємства (фінансові та нефінансові), що виникають у результаті державно-приватного партнерства.

Ухвалою суду від 06.02.2019 року відкрито провадження по справі. Призначено підготовче засідання.

04.04.2019 року (Вх. № 01-26/19967/19) представником позивача було подано до канцелярії суду відповідь на відзив, в якому він, серед іншого, просив суд закрити провадження по справі в частині позовних вимог про зобов'язання комунального підприємства Харківської районної ради «Комуненерго» та Харківської районної ради опублікувати річні звіти керівника та наглядової ради (у разі їх утворення) комунального унітарного підприємства згідно п.8 ч.1 ст. 238 КАС України, оскільки вказана інформація була розміщена відповідачами на офіційному веб-сайті Харківської районної ради за адресою: http://khrada.gov.ua/fctivity/kp-harkivskoi-rajonnoi-radi-komunenergo/.

Разом з відповіддю на відзив представником позивача надано до суду електронні роздруківки, якими підтверджено розміщення на офіційному веб-сайті Харківської районної ради (http://khrada.gov.ua) відповідної інформації щодо фінансової звітності підприємства.

Згідно п. 8 ч.1 ст. 238 КАС України, суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.

Враховуючи, що відповідачами оскаржувані порушення частково усунуті шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Харківської районної ради фінансової звітності підприємства, що підтверджено електронними роздруківками, суд вважає, що наявні підстави для задоволення клопотання представника позивача та закриття провадження в підготовчому судовому засіданні в частині позовних вимог про зобов'язання КП Харківської районної ради «Комуненерго» та Харківської районної ради опублікування річних звітів керівника та наглядової ради (у разі їх утворення) комунального унітарного підприємства згідно п.8 ч.1 ст. 238 КАС України.

Відповідно до п.2 ч.2 ст. 183 КАС України, за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття провадження по справі.

Згідно ч. 2 ст. 238 КАС України, про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про закриття провадження у справі може бути оскаржена.

Керуючись положеннями ст. ст. 183, 238, 241-243, 248, 256, 294, 295, пп.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання представника позивача про закриття провадження в частині позовних вимог по адміністративній справі №520/990/19 за позовом громадської організації "Харківський антикорупційний центр" до комунального підприємства Харківської районної ради "Комуненерго", Харківської районної ради про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Закрити провадження по адміністративній справі №520/990/19 в частині позовних вимог про зобов'язання комунального підприємства Харківської районної ради «Комуненерго» та Харківської районної ради опублікувати річні звіти керівника та наглядової ради (у разі їх утворення) комунального унітарного підприємства.

В іншій частині позовних вимог - продовжити розгляд справи.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання.

Повний текст ухвали виготовлено 11 квітня 2019 року.

Суддя О.В.Шевченко