Ухвала від 20.03.2019 по справі 826/18092/16

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

20 березня 2019 року м. Київ № 826/18092/16

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Васильченко І.П., суддів Вєкуа Н.Г., Патратій О.В., при секретарі судових засідань Ксендзові А.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву про збільшення позовних вимог в адміністративній справі

за позовомОСОБА_2

до третя особаМіністерства оборони України, Міністра оборони України Полторак Степана Тимофійовича Начальник Київського міського військового ліцею імені Івана Богуна Гордійчук І.В.

провизнання протиправним та скасування наказу

за участю представників сторін:

від позивача: ОСОБА_2,

від відповідача 1,2 : Пустоляков Є.Д.,

від третьої особи: не прибув

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Міністерства оборони України, Міністра оборони України Полторак Степана Тимофійовича, третя особа: начальник Київського міського військового ліцею імені Івана Богуна Гордійчук І.В. про визнання протиправними та скасування наказу.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 24.11.2016 р. відкрито провадження по справі та призначено попереднє судове засідання.

На підставі рішення зборів суддів Окружного адміністративного суду м. Києва від 10.10.2017 р., з метою пришвидшення розгляду даної справи, керівником апарату Окружного адміністративного суду міста Києва прийнято розпорядження № 5683 від 10.10.2017 р., яким відповідно до п. 2.3.49 Положення про автоматизовану систему документообігу дану справу передано на повторний автоматичний розподіл справ між суддями.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 01.11.2017 р. справу прийнято до провадження суддею Васильченко І.П. та призначено до колегіального судового розгляду.

Відповідно до ч. 2 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Одночасно, ч. 13 цієї ж статті КАС України передбачено, що суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня вручення позивачу ухвали.

Відповідно до ч. 5 ст. 122 КАС України визначено, що для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

За приписами ч. 1 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

При цьому слід зазначити, що день, коли особа дізналася про порушення свого права, - це встановлений доказами день, коли особа дізналась про рішення, дію чи бездіяльність, внаслідок якої відбулося порушення її прав, свобод чи інтересів.

Якщо цей день встановити точно неможливо, строк обчислюється з дня, коли особа повинна була дізнатися про порушення своїх прав (свобод чи інтересів). При цьому "повинна" слід тлумачити як неможливість незнання, припущення про високу вірогідність дізнатися, а не обов'язок особи дізнатися про порушення своїх прав. Зокрема, особа повинна була дізнатися про порушення своїх прав, якщо: особа знала про обставини прийняття рішення чи вчинення дій і не було перешкод для того, щоб дізнатися про те, яке рішення прийняте або які дії вчинені.

Доказами того, що особа знала про порушення своїх прав, є, зокрема, умови, за яких особа мала реальну можливість дізнатися про порушення своїх прав.

В позовній заяві не зазначено, коли він став учасником правовідносин, які регулюються оскаржуваним актом і коли йому стало відомо про порушення його прав.

Так, у позовній заяві позивач просить скасувати наказ від 17.11.2014 року №686.

В той же час, зі штампу вхідної кореспонденції Окружного адміністративного суду м. Києва, проставленого на позовній заяві про збільшення позовних вимог видно, що позивач звернувся до суду з вимогою про оскарження наказу від 17.11.2014 року №686 лише 07.02.2018 року, тобто з порушенням місячного строку.

Як вбачається із заявленого клопотання, позивачем заявлена позовна вимога про визнання протиправним та скасування наказу Міністра оборони України (по особовому складу) від 17.11.2014 року № 686. Між тим, з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2 звернувся до відповідача із запитом на інформацію від 21.11.2016 року. У відповідь на вказану заяву відповідачем було надано витяг із наказу Міністра оборони України від 17.11.2014 року № 686.

Крім того, суд звертає увагу, що ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 30.05.2018 року прийнято до розгляду заяву позивача про збільшення позовних вимог та надано позивачу строк для обґрунтування причин поважності строку звернення до суду.

Однак, станом на 20.03.2019 року позивачем не виконано вимоги ухвали від 30.05.2018 року.

Відповідно до частини тринадцятої статті 171 КАС України суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня вручення позивачу ухвали.

Згідно частини другої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до суду заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду з посиланням на обставини, які перешкоджали позивачу звернутись до суду із відповідним позовом з дотриманням строку, встановленого КАС України, навести доводи на обґрунтування поважності причин пропуску строку та надати докази на підтвердження таких доводів.

Водночас, суд попереджає позивача про те, що якщо визначені судом недоліки не буде подано особою, суд повертає позовну заяву (частина друга статті 123 КАС України).

Керуючись статтями 122, 123, 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву без руху.

2. Встановити позивачу п'ятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання даної ухвали.

3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя І.П. Васильченко

Судді Н.Г. Вєкуа

О.В. Патратій