Постанова від 09.04.2019 по справі 360/3785/18

ПЕРШИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 квітня 2019 року справа №360/3785/18

приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15

Перший апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого Блохіна А.А., суддів Сіваченко І.В., Шишова О.О., секретар судового засідання Верховецька Г.О., за участю представника Головного управління ДФС у Луганській області Подройко Н.А., розглянув у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Луганській області на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 16 січня 2019 року (повний текст складено 21 січня 2019 року в м. Сєвєродонецьк) у справі № 360/3785/18 (суддя І інстанції - Смішлива Т.В.) за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "СЄВЄР-В-СЕРВІС" до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправними та скасування рішень,-

ВСТАНОВИВ:

20 листопада 2018 року товариство з обмеженою відповідальністю "СЄВЄР-В-СЕРВІС" (далі- позивач) звернулось до суду з позовом до Державної фіскальної служби України (далі-відповідач) в якому позивач просив суд: - визнати протиправним та скасувати рішення Державної фіскальної служби України № 864030/39124869 від 30.07.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної Товариства з обмеженою відповідальністю "СЄВЄР-В-СЕРВІС" № 152 від 25.10.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних; - зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю "СЄВЄР-В-СЕРВІС" № 152 від 25.10.2017 датою її подання до Державної фіскальної служби України 14.11.2017; - визнати протиправним та скасувати рішення Державної фіскальної служби України № 864031/39124869 від 30.07.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної Товариства з обмеженою відповідальністю "СЄВЄР-В-СЕРВІС" № 202 від 31.10.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних; - зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю "СЄВЄР-В-СЕРВІС" № 202 від 31.10.2017 датою її подання до Державної фіскальної служби України 14.11.2017.

В обґрунтуванням позовних вимог позивач зазначає, що рішенням Державної фіскальної служби України № 864030/39124869 від 30.07.2018 та №864031/39124869 від 30.07.2018 відмовлено Товариству з обмеженою відповідальністю "СЄВЄР-В-СЕРВІС" у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 152 від 25.10.2017 та податкової накладної № 202 від 31.10.2017, відповідно, тому як вони відповідають критеріям оцінки ступеня ризиків. Податковим органом запропоновано позивачу надати пояснення та копії документів. Позивачем надано контролюючому органу пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податкових накладних № 152 від 25.10.2017 та № 202 від 31.10.2017, реєстрація яких була зупинена.

Рішенням комісії Державної фіскальної служби України № 864030/39124869 від 30.07.2018 відмовлено у реєстрації податкової накладної № 152 від 25.10.2017 в ЄРПН, та рішенням комісії Державної фіскальної служби України № 864031/39124869 від 30.07.2018 відмовлено у реєстрації податкової накладної № 202 від 31.10.2017.

При цьому, на думку позивача, оскаржувані рішення контролюючого органу про відмову у реєстрації податкових накладних не містять конкретної інформації щодо причин та підстав для прийняття такого рішення, а лише містять загальну фразу про те, що підставою для прийняття рішень стало ненадання платником податку копій документів без будь-якої конкретизації.

Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 16 січня 2019 року у справі № 360/3785/18 позов задоволено. Визнано протиправними та скасовано рішення Головного управління ДФС у Луганській області № 864030/39124869 від 30.07.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної Товариства з обмеженою відповідальністю "СЄВЄР-В-СЕРВІС" № 152 від 25.10.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних та № 864031/39124869 від 30.07.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної Товариства з обмеженою відповідальністю "СЄВЄР-В-СЕРВІС" № 202 від 31.10.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних. Зобов'язано Державну фіскальну службу України зареєструвати податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю "СЄВЄР-В-СЕРВІС" від 25 жовтня 2017 року № 152 та від 31 жовтня 2017 року № 202 в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її подання - 14 листопада 2017 року.

Головне управління ДФС у Луганській області не погодившись з рішенням суду першої інстанції, подало апеляційну скаргу, в якій просив скасувати оскаржене судове рішення та прийняти нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог.

В обгрунтування апеляційної скарги зазначено, що посилання позивача та суду на невизначеність у Квитанціях № 1 Критерію, за яким зупинено реєстрацію податкових накладних та, як наслідок, незрозумілість платнику податків, який перелік документів необхідно надати, є незмістовним, оскільки з усіх підстав зупинення реєстрації податкових накладних наданню з повідомленням підлягає один і той самий перелік документів.

В судовому засіданні в режимі відеконференції представник відповідача підтримав доводи апеляційної скарги.

Відповідно до вимог ч. 1,2 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обгрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов'язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права.

Колегія суддів заслухала доповідь судді-доповідача, пояснення представників сторін, перевірила матеріали справи, вивчила доводи апеляційної скарги, і дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанцій встановлено, що ТОВ "СЄВЄР-В-СЕРВІС", ідентифікаційний код юридичної особи 39124869, є юридичною особою, що підтверджено копією виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР), зареєстровано платником податку на додану вартість з 01.11.2014, індивідуальний податковий номер 391248612149 (арк. спр. 16-17).

ТОВ "СЄВЄР-В-СЕРВІС" здійснює придбання природного газу за договором постачання природного газу № 2007/1 від 20.07.2016, укладеного з ТОВ "Газенерджі", відповідно до якого ТОВ "Газенерджі" (далі - Постачальник) зобов'язується поставити ТОВ "СЄВЄР-В-СЕРВІС" (далі - Споживач) природний газ належної якості та кількості у порядку, передбаченому договором. Газ, що постачається за даним договором, використовується Споживачем виключно для продажу на автозаправних станціях в якості пального. Споживач зобов'язується не продавати та не відчужувати будь-яким іншим способом Газ, прийнятий за цим договором. Споживач не є кінцевим споживачем газу (арк. спр. 62-67).

За вказаним договором ТОВ "СЄВЄР-В-СЕРВІС" отримало від ТОВ "Газенерджі" природний газ у кількості 95,734 тис. м куб на загальну суму 880756,63 грн, що підтверджено актом передачі-приймання природного газу від 31.10.2017 (арк. спр. 68).

Оплата ТОВ "СЄВЄР-В-СЕРВІС" вартості придбаного у ТОВ "Газенерджі" природного газа підтверджена банківськими виписками та копіями платіжних доручень ТОВ "СЄВЄР-В-СЕРВІС" 9арк. спр. 69-87).

На підтвердження факту транспортування природного газу від ТОВ "Газенерджі" до ТОВ "СЄВЄР-В-СЕРВІС" позивачем надано заяву-приєднання до Типового договору розподілу природного газу з ПАТ "Луганськгаз", технічний акт про фактичне споживання природного газу від 31.10.2017, акт надання послуг з розподілу природного газу від 31.10.2017, звіт та паспорт фізико-хімічних показників природного газу за період з 01.10.2017 по 31.10.2017 (арк. спр. 88-93)

ТОВ "СЄВЄР-В-СЕРВІС" має дозволи Головного управління Держпраці у Луганській області на експлуатацію обладнання, пов'язаного з використанням небезпечних речовин, зокрема колонок для заправлення автомобілів природним газом, зберіганням небезпечних речовин (природний газ метан) (арк. спр. 94-95).

За договором оренди № 2/16 від 18.02.2016 ТОВ "СЄВЄР-В-СЕРВІС" орендує у ТОВ "Абсолют плюс К" комплекс виробничих будівель та споруд автомобільної газонаповнювальної компресорної станції та обладнання АГНКС (арк. спр. 96-100).

Також, на підтвердження здійснення господарської діяльності, пов'язаної з використанням колонок для заправлення автомобілів природним газом позивачем надано договір № 403776 від 22.05.2017 про надання ТОВ "СЄВЄР-В-СЕРВІС" метрологічних послуг (арк. спр. 101-102), договір на інкасацію готівкових коштів № 04/16 від 01.03.2016, за яким ПАТ "Державний ощадний банк" забезпечує інкасацію готівкових коштів послуг з об'єктів ТОВ "СЄВЄР-В-СЕРВІС" - АГНКС у м. Сєвєродонецьку та м. Лисичанську (арк. спр. 103-106), договори на постійне та обов'язкове аварійно-рятувальне обслуговування (арк. спр. 107-110).

Також судом встановлено, що між ТОВ "СЄВЄР-В-СЕРВІС" (продавець) та ПП "Люксавто-СДК" (покупець) 19.02.2016 укладено договір поставки № 4, предметом якого є заправка продавцем автомобілів покупця скрапленим природним газом (метан) (далі - товар) через автомобільну газонаповнювану компресорну станцію. Товар відпускається по заборним відомостям (п. 2 Договору). Згідно п. 4 договору розрахунки за проданий товар здійснюються продовж 2-х робочих днів з моменту отримання видаткової накладної та заборної відомості (арк. спр. 18-28).

На підтвердження виконання умов зазначеного договору у жовтні 2017 року позивачем надано копію заборної відомості на відпуск скрапленого газу працівникам ПП "Люксавто-СДК" (арк. спр. 34-47), видаткову накладну № РН-0000202 від 31.10.2017 на відпущений газ у кількості 10288,5 м3 на загальну суму 147742,90 грн, у т.ч. ПДВ - 24623,82 грн, (арк. спр. 33), платіжні доручення № 34237 від 25.10.2017 та № 34239 від 31.10.2017 про перерахування ПП "Люксавто-СДК" коштів на рахунок ТОВ "СЄВЄР-В-СЕРВІС" у сумі відповідно 30000,00 грн та 50000,00 грн (арк. сп. 31-32).

За вказаним договором № 4 від 19.02.2016 за фактом оплати ПП "Люксавто-СДК" вартості придбаного газу (платіжне доручення № 34237 від 25.10.2017 на суму 30000,00 грн) складено податкову накладну від 25.10.2017 № 152 на суму 27065,36 грн (арк. спр. 48).

За фактом поставки товару на адресу ПП "Люксавто-СДК" позивачем складено податкову накладну від 31.10.2017 № 202 на суму 120677,54 грн (арк. спр. 55).

Вказані податкові накладні ТОВ "СЄВЄР-В-СЕРВІС" внесено до ЄРПН, однак, їх реєстрацію зупинено згідно квитанції від 14.11.2017 із зазначенням підстав: "Відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПКУ реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 № 567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 2711. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК" (арк. спр. 49, 56).

24.07.2018 ТОВ "СЄВЄР-В-СЕРВІС" направило до податкового органу повідомлення про надання документів на підтвердження правомірності реєстрації податкових накладних № 152 від 25.10.2017 та № 202 від 31.10.2017, виписаних на поставку газу для ПП "Люксавто-СДК", зазначивши в поясненнях, що даний товар за кодом УКТ ЗЕД 2711210000 придбано від постачальника ТОВ "Газенерджі" (арк. спр. 50, 57).

30.07.2018 комісією ГУ ДФС у Луганській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації прийнято рішення № 864030/39124869 про відмову в реєстрації податкової накладної ТОВ "СЄВЄР-В-СЕРВІС" № 152 від 25.10.2017 на суму 27065,36 грн з посиланням на те, що платником податку надано первинні документи, які не відповідають складеним податковим накладним, а саме платіжні доручення (арк. спр. 51).

Аналогічного змісту комісією ГУ ДФС у Луганській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації прийнято рішення № 864031/39124869 від 30.07.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної ТОВ "СЄВЄР-В-СЕРВІС" № 202 від 31.10.2017 на суму 120677,54 грн (арк. спр. 58).

Зазначені рішення оскаржувались позивачем в адміністративному порядку (арк. спр. 52, 59), однак, рішеннями комісії з питань розгляду скарг від 15.08.2018 скарги ТОВ "СЄВЄР-В-СЕРВІС" залишено без задоволення та рішення про відмуву у реєстрації податкових накладних № 152 від 25.10.2017 на суму 27065,36 грн та № 202 від 31.10.2017 на суму 120677,54 грн залишено без змін (арк. спр. 53, 60).

Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд першої інстанції виходив з наступного.

На час реєстрації спірних податкових накладних № 152 від 25.10.2017 та № 202 від 31.10.2017 пунктом 74.2 статті 74 Податкового кодексу України передбачалось, що в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних / розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Положення вказаного пункту статті 74 ПК України виключено на підставі Закону № 2245-VIII від 07.12.2017.

Пунктом 201.10 статті 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Платник податку має право зареєструвати податкову накладну та/або розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, в якій загальна сума податку не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу протягом 365 календарних днів, що наступають за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування. У разі якщо реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена в порядку, визначеному в пункті 201.16 цієї статті, реєстрація таких податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у підпункті 201.16.4 пункту 201.16 цієї статті. У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних згідно з пунктом 201.16 цієї статті перебіг зазначеного строку переривається на період зупинення їх реєстрації та відновлюється з дня припинення процедури зупинення їх реєстрації згідно з підпунктом 201.16.4 пункту 201.16 цієї статті.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.

Пунктом 201.16 статті 201 ПК України (станом на 14.11.2017) реєстрація податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.

У підпункті 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 ПК України вказано, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:

а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;

б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування;

в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Згідно з підпунктом 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 ПК України письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті "в" підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Відповідно до підпункту 201.16.3 пункту 201.16 статті 201 ПК України письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Зазначена комісія приймає рішення про:

Реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Порядок роботи комісії визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту.

Форма таких рішень встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

Згідно з підпунктом 201.16.4 пункту 201.16 статті 201 ПК України податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій:

а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 "Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних" (далі - Порядок № 1246, Порядок наведений у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Згідно з пунктом 12 Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації / зупинення реєстрації / відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до пункту 13 Порядку № 1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС (пункт 14 Порядку № 1246).

Згідно з пунктом 17 Порядку № 1246 у разі відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення реєстрації таких податкових накладних та/або розрахунків коригування відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу, формується квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування, в якій зазначаються відомості та перелік документів, визначених підпунктом 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу. Така квитанція одночасно надсилається постачальнику (продавцю) та отримувачу (покупцю) - платнику податку.

У пункті 19 Порядку № 1246 вказано, що податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструються у день:

1) прийняття комісією рішення про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

2) набрання законної сили рішенням суду про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення суду).

У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду (пункт 20 Порядку № 1246).

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, були затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 567 (далі - Критерії) (наказ втратив чинність на підставі наказу Міністерства фінансів України від 06.04.2018 № 409).

У пункті 6 Критеріїв зазначено, що моніторинг податкової накладної/розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями:

1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 раза більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу постачання такого товару/послуг, зазначеного у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, та обсягу придбання на митній території України та/або ввезення на митну територію України відповідного товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, та митних деклараціях, і переважання в такому залишку товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, більше 75 % загального такого залишку та відсутність товару/послуги, зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);

2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб'єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Податкового кодексу України (далі - Кодекс), стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі.

Разом з тим, Законом України від 07.12.2017 № 2245-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році" (далі - Закон № 2245-VIII), який набрав чинності з 01.01.2018, внесено такі зміни до Податкового кодексу України, зокрема:

- пункт 74.2 статті 74 виключено (пункт 13);

- пункт 201.16 викладено в такій редакції: " 201.16. Реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України" (підпункт 2 пункту 31);

- у розділі ХХ "Перехідні положення": доповнити пунктом 57-1 такого змісту: " 57-1. Податкові накладні/розрахунки коригування, реєстрацію яких у Єдиному реєстрі податкових накладних зупинено відповідно до пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу, реєструються з урахуванням вимог пунктів 200-1.3 та 200-1.9 статті 200-1 та пункту 201.10 статті 201 цього Кодексу не пізніше 2 січня 2018 року, крім:

податкових накладних/розрахунків коригування, щодо яких станом на 1 грудня 2017 року не подані пояснення і копії документів відповідно до підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу;

податкових накладних/розрахунків коригування, щодо яких прийнято рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних, по яких станом на 1 грудня 2017 року не розпочинали процедуру оскарження в адміністративному або судовому порядку.

Податкові накладні/розрахунки коригування, реєстрацію яких у Єдиному реєстрі податкових накладних зупинено відповідно до пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу з 1 грудня 2017 року до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році" та щодо яких платником податку після 1 грудня 2017 року подані пояснення і копії документів відповідно до підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу, реєструються у Єдиному реєстрі податкових накладних у порядку, що діяв до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році" щодо зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних. У разі якщо протягом п'яти робочих днів з дня подання пояснень і копій документів не прийнято та/або не надіслано платнику податку рішення про реєстрацію або про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрація таких податкових накладних/розрахунків коригування здійснюється на наступний робочий день за днем закінчення строку розгляду пояснень і копій документів платника податку.

Дія абзацу третього пункту 201.10 статті 201 цього Кодексу зупиняється до дня набрання чинності порядком, затвердженим відповідно до пункту 201.16 цього Кодексу" (пункт 56).

Відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 117 (далі - Постанова № 117), яка набрала чинності з 22.03.2018, затверджено:

Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок зупинення реєстрації);

Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - Порядок роботи комісій);

Порядок розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - Порядок розгляду скарг).

Пунктом 2 Постанови № 117 установлено, що платники податку на додану вартість, у яких до 1 грудня 2017 року зупинено реєстрацію податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, що діяв до набрання чинності Законом України від 7 грудня 2017 року № 2245-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році", та які станом на 1 грудня 2017 року не подали пояснень і копій документів до таких податкових накладних / розрахунків коригування, мають право протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній / розрахунку коригування, подати пояснення і копії документів до таких податкових накладних / розрахунків коригування на розгляд комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, порядок роботи яких затверджується цією постановою.

Пунктом 14 Порядку зупинення реєстрації визначено, що перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе:

договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Згідно з пунктом 15 Порядку зупинення реєстрації письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній / розрахунку коригування.

Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складені на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображені однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з УКТЗЕД або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг).

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку подає до ДФС в електронній формі засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку (пункт 16 Порядку зупинення реєстрації).

Відповідно до пункту 18 Порядку зупинення реєстрації письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 15 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів.

Комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС) (пункт 19 Порядку зупинення реєстрації).

Зазначені комісії приймають рішення про:

реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі;

відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (пункт 20 Порядку зупинення реєстрації).

Згідно з пунктом 21 Порядку зупинення реєстрації підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є:

ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено;

ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку;

надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.

Пунктом 28 Порядку зупинення реєстрації визначено, що податкова накладна / розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій, зокрема, у випадку набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.

Судом першої інстанції встановлено, що контролюючий орган зобов'язаний був у квитанції про зупинення реєстрації податкових накладних чітко вказати на конкретний вид критерію, встановлений пунктом 6 Критеріїв, оскільки це прямо впливає на можливість надання платником податків відповідного пакету документів, достатнього для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної. Разом з тим, дослідженням квитанцій про зупинення реєстрації податкових накладних ТОВ "СЄВЄР-В-СЕРВІС" встановлено, що відповідачем не зазначено конкретний вид критерію, з огляду на який зупинено реєстрацію податкової накладної (арк. спр. 49, 56).

Такий критерій, як невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 2711, пунктом 6 Критеріїв не передбачений.

З наданих позивачем до податкового органу документів вбачається, що ТОВ "СЄВЄР-В-СЕРВІС" у жовтні 2017 року здійснив реалізацію ПП "Люксавто-СДК" природного газу через автозаправні станції, придбаного у ТОВ "Газенерджі" за договором постачання природного газу № 2007/1 від 20.07.2016.

Вказаним договором ТОВ "СЄВЄР-В-СЕРВІС" отримало від ТОВ "Газенерджі" природний газ у кількості 95,734 тис. м куб на загальну суму 880756,63 грн, а реалізувало ПП "Люксавто-СДК" природний газ у кількості 10288,5 м3 на загальну суму 147742,90 грн згідно видаткової накладної № РН-0000202 від 31.10.2017.

Отже обсяги постачання не перевищують обсяги придбання.

Посилання представника другого відповідача на те, що наданим до податкового органу примірником договору постачання природного газу від 20.07.2016 № 2007/1, укладеного між ТОВ "Газенерджі" та ТОВ "СЄВЄР-В-СЕРВІС", передбачено, що газ, що постачається за даним договором, використовується споживачем виключно для власних потреб. Споживач зобов'язується не продавати та не відчужувати будь-яким іншим способом газ, прийнятий за цим договором, а тому придбаний за вищевказаним договором газ позивач не мав права реалізовувати ПП "Люксавто-СДК", судом до уваги не прийнято, оскільки, зазначені обставини не були підставою для відмови у реєстрації спірних податкових накладних.

Крім того, в матеріалах справи знаходиться примірник договору постачання природного газу № 2007/1 від 20.07.2016, укладеного ТОВ "СЄВЄР-В-СЕРВІС" з ТОВ "Газенерджі", за умовами якого газ, що постачається за даним договором, використовується Споживачем виключно для продажу на автозаправних станціях в якості пального. Споживач зобов'язується не продавати та не відчужувати будь-яким іншим способом Газ, прийнятий за цим договором. Споживач не є кінцевим споживачем газу (арк. спр. 62-67).

Будь-якому випадку порушення ТОВ "СЄВЄР-В-СЕРВІС" умов договору постачання природного газу № 2007/1 від 20.07.2016 останній несе відповідальність, встановлену господарським кодексом України, перед ТОВ "Газенерджі" і такі порушення не можуть бути підставою для застосування до позивача негативних наслідків, передбачених Податковим кодексом України.

Підстава для відмови в реєстрації спірних податкових накладних взагалі не пов'язана з підставами зупинення їх реєстрації, оскільки в оскаржуваних рішеннях вона сформульована як: "платником надані первинні документи, які не відповідають складеним податковим накладним, а саме платіжні доручення" (арк. спр. 51, 58).

Представником другого відповідача зазначено, що підставою для відмови у реєстрації податкових накладних № 152 від 25.10.2017 та № 202 від 31.10.2017 стало те, що відповідно до платіжного доручення № 34327 від 25.10.2017 ПП "Люксавто-СДК" перерахувало ТОВ "СЄВЄР-В-СЕРВІС" кошти у сумі 30000,00 грн, що не відповідає сумі, зазначеній у податковій накладній № 152 від 25.10.2017 та не дозволяє підтвердити, що надане платіжне доручення є авансом по господарській операції, зазначеній у вказаній податковій накладній.

До Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/PK, реєстрація якої/го зупинено № 2 від 24.07.2018, ТОВ "СЄВЄР-В-СЕРВІС" надано копію платіжного доручення ПП "Люксавто-СДК" № 34329 від 31.10.2017 на суму 50000,00 грн, що, також, не відповідає сумі, на яку виписана податкова накладна від 31.19.2017 № 202 (120677,54 грн).

Відповідно до пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Пунктом 201.4 статті 201 Податкового кодексу України передбачено, що платники податку в разі здійснення постачання товарів/послуг протягом періоду, за який складається така податкова накладна, постачання яких має безперервний або ритмічний характер покупцям - платникам податку - можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведені податкові накладні на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер протягом періоду, за який складається така податкова накладна, з урахуванням усього обсягу постачання товарів/послуг відповідному платнику протягом такого місяця.

У разі якщо станом на дату складення зазначених податкових накладних сума коштів, що надійшла на поточний рахунок продавця як оплата (передоплата) за товари/послуги, перевищує вартість поставлених товарів/послуг протягом місяця, таке перевищення вважається попередньою оплатою (авансом), на суму якої складається податкова накладна у загальному порядку не пізніше останнього дня такого місяця.

Отримавши 25.10.2017 від ПП "Люксавто-СДК" кошти у сумі 30000,00 грн, з яких 2934,64 грн спрямовано на погашення дебіторської заборгованості ПП "Люксавто-СДК" перед позивачем за газ, відпущений у попередніх періодах, ТОВ "СЄВЄР-В-СЕРВІС" правомірно сформовано податкову накладну № 152 від 25.10.2017 на суму 27065,36 грн (30000,00 грн - 2934,64 грн), яка є авансом, оскільки за договором поставки № 4 від 19.02.2016, укладеним з ПП "Люксавто-СДК", видаткова накладна формується в останній день місяця на підставі заборних відомостей.

Видаткову накладну № РН-0000202 на відпущений у жовтні 2017 року ПП "Люксавто-СДК" газ у кількості 10288,5 м3 на загальну суму 147742,90 грн, у т.ч. ПДВ - 24623,82 грн, складено позивачем 31.10.2017 (арк. спр. 33).

При цьому, податкова накладна № 202 від 31.10.2017 на суму 120677,54 грн сформована за фактом настання другої події - дата відвантаження товару з урахуванням раніше складеної податкової накладної № 152 від 25.10.2017 на суму 27065,36 грн.

Посилання відповідача на те, що за платіжним дорученням ПП "Люксавто-СДК" № 34329 від 31.10.2017 на рахунок позивача сплачено 50000,00 грн, що не відповідає сумі, на яку виписана податкова накладна від 31.19.2017 № 202 (120677,54 грн) суд вважає безпідставним, оскільки згідно п. 4 договору з ПП "Люксавто-СДК" передбачено, що розрахунки за проданий товар здійснюються продовж 2-х робочих днів з моменту отримання видаткової накладної та заборної відомості (арк. спр. 18-28).

Видаткова накладна складена 31.10.2017, а тому 31.10.2017 покупець не зобов'язаний був сплачувати всю вартість отриманого газу.

Щодо посилань відповідача, що ТОВ "СЄВЄР-В-СЕРВІС" не надано доказів оплати у листопаді 2017 року ПП "Люксавто-СДК" вартості отриманого газу за податковою накладною № 202 від 31.10.2017 на суму 120677,54 грн, судом першої інстанції вірно зазначено, що позивач надавав податковому органу докази відповідності обсягів постачання обсягам придбання, оскільки саме невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах стало підставою для зупинення реєстрації податкових накладних. Отже, платник податків не міг передбачити, що у податкового органу виникнуть сумніви щодо оплати поставленого товару.

Крім того, наявність дебіторської заборгованості не є підставою для відмови в реєстрації податкових накладних.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

З огляду на встановлені у справі фактичні обставини та досліджені докази суд першої інстанції дійшов висновку, що відповідач при прийнятті оскаржуваних рішень № 864030/39124869 від 30.07.2018 та № 864031/39124869 від 30.07.2018 про відмову в реєстрації податкових накладних ТОВ "СЄВЄР-В-СЕРВІС" № 152 від 25.10.2017 та № 202 від 31.10.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних, діяв не на підставі та не у спосіб, що передбачені Податковим кодексом України, без дотримання вимог ч.2 ст.2 КАС України, отже, наявні підстави для визнання протиправними та скасування вказаних рішень.

Зазначений висновок узгоджується з правовою позицією Верховного Суду викладеною у постанові від 23 жовтня 2018 року у справі № 822/1817/18.

У вищевказаній постанові Верховний Суд зазначив, що вживання податковим органом загального посилання на пункт шостий Критеріїв оцінки, без наведення відповідного підпункту, є неконкретизованим та призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не будь-яких на власний розсуд.

Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.

Що стосується вимоги позивача про зобов'язання ДФС України зареєструвати податкові накладні № 152 від 25.10.2017 та № 202 від 31.10.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних датою їх подання до ДФС України, а саме 14.11.2017, судом першої інстанції зазначено наступне.

Пунктом 28 Порядку зупинення реєстрації та пунктами 19, 20 Порядку № 1246 визначено, що податкова накладна, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день, зокрема, набрання законної сили рішенням суду про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення суду). У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Зважаючи на те, що зупинення реєстрації податкових накладних ТОВ "СЄВЄР-В-СЕРВІС" № 152 від 25.10.2017 та № 202 від 31.10.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних відбулося безпідставно, а рішення про відмову у реєстрації вказаних податкових накладних визнані судом протиправними, суд першої інстанції дійшов висновку, що вимога позивача про зобов'язання ДФС України, як органу уповноваженого на здійснення реєстрації податкових накладних за рішенням суду, зареєструвати податкові накладні № 152 від 25.10.2017 та № 202 від 31.10.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її подання до ДФС, а саме 14.11.2017, є обґрунтованою та підлягає задоволенню.

За таких обставин, суд першої інстанції дійшов висновку, що внаслідок обрання судом належного способу захисту порушених прав в частині позовних вимог та необхідності виходу за межі позовних вимог, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

При викладених обставинах, колегія суддів вважає вірним висновок суду першої інстанції про часткове задоволення позову.

Статтею 316 КАС України визначено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Зважаючи на наведене, судова колегія дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, та ухвалено судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. У зв'язку з викладеним доводи апеляційної скарги не приймаються до уваги, тому апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.

Керуючись 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ :

Апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Луганській області на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 16 січня 2019 року у справі № 360/3785/18 - залишити без задоволення.

Рішення Луганського окружного адміністративного суду від 16 січня 2019 року у справі № 360/3785/18 - залишити без змін.

Повне судове рішення складено 10 квітня 2019 року.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення в порядку, передбаченому ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий А.А. Блохін

Судді І.В.Сіваченко

О.О. Шишов