Ухвала від 10.04.2019 по справі 640/5803/19

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

10 квітня 2019 року м. Київ № 640/5803/19

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кармазін О.А., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

ОСОБА_1

до Регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Київської обласної державної адміністрації

про визнати незаконним та скасування рішення, визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1) звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Київської обласної державної адміністрації (03165, м. Київ, проспект Комарова, 7), в якому просить суд:

1) визнати незаконним та скасувати рішення Регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Київської міської державної адміністрації від 13.02.2019 (протокол .№ 1) про підтвердження раніше прийнятих рішень;

2) визнати протиправною бездіяльність регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Київської міської державної адміністрації, яка виражається у незадоволенні заяви позивача від 14.11.2018 по неподанні до Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації подання для видачі позивачу посвідчення особи, постраждалої внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії серія Б та вкладиш де цього посвідчення, для чого винести рішення про наявність у позивача права на отримання ним посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1 серія Б), на підставі пункту 11 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 551 від 11.07.2018;

3) зобов'язати регіональну комісію з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Київської міської державної адміністрації провести засідання комісії по розгляду заяви позивача від 14.11.2018, задовольнити мою заяву та подати до Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації подання щодо ОСОБА_1 для видачі позивачу посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія І серія Б), на підставі пункту 11 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 551 від 11 липня 2018 року.

Вирішуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі, суддя виходить з наступного.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Згідно з п. 9 ч. 1 ст. 4 КАС України відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

У відповідності до вимог ч.ч. 1 - 3 ст. 46 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Разом з тим, відповідно до ч. 1 ст. 43 КАС України здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається, зокрема, за органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).

Так, позивачем у позовній заяві визначено відповідача - Регіональну комісію з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Київської обласної державної адміністрації.

В той же час, розпорядженням Київської обласної державної адміністрації від 05.02.2019 № 50 затверджено Положення про комісію Київської обласної державної адміністрації з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян.

Відповідно до п. 1.2 вказаного Положення 1.2 комісія Київської обласної державної адміністрації з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян - це постійно діючий колегіальний орган, що утворюється розпорядженням голови Київської обласної державної адміністрації.

Таким чином, позивач звернувся з позовом до відповідача, правоздатність якого позивачем не підтверджена, зокрема, відомостями з ЄДР.

Суд зазначає, що Регіональна комісія з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Київської обласної державної адміністрації є структурним підрозділом Київської обласної державної адміністрації та не є самостійною особою публічного права та не має окремих процесуальних прав та обов'язків в адміністративному судочинстві, у зв'язку з чим не може бути відповідачем у справі.

Таким чином, зважаючи на викладене, позивачу слід усунути недоліки щодо визначення відповідача у справі, шляхом подання відповідної заяви до суду із зазначенням особи відповідача та його відомостей з ЄДР, як того вимагають вимоги п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України.

Наведене вище свідчить про недотримання вимог Кодексу адміністративного судочинства України та є недоліками позовної заяви, що в свою чергу створює перешкоди для вирішення питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до суду (вул. Болбочана Петра, 8, корп. 1, блок А, м. Київ, 01601) протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху уточненої позовної заяви із визначенням належного відповідача та належності у вказаної особи статусу правосуб'єктного утворення.

Керуючись статтями 160-162, 169, 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків - протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до пункту 1 частини третьої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.

Відповідно до положень ст. 169 та ч. 1 ст. 294 КАС України ухвала про залишення позову без руху не оскаржується.

Відповідно до ч. 2 ст. 256 КАС України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Суддя О.А. Кармазін