Рішення від 10.04.2019 по справі 520/1208/19

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Харків

10 квітня 2019 р. справа № 520/1208/19

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Біленський О.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, рнокпп НОМЕР_1) до Барвінківського міського голови Харківської області Бало Олександра Олексійовича (64701, буд.3, вул. Центральна, м. Барвінкове, Харківська обл., код ЄДРПОУ 04058634) про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Барвінківського міського голови Харківської області Бало Олександра Олексійовича, в якому просить суд:

- визнати протиправною відмову Барвінківського міського голови Харківської області Бало О.О., що викладена у листі від 29 січня 2019 року №02-26/М-42/06 у задоволенні звернення позивача від 06 серпня 2018 року про вжиття заходів щодо забезпечення стану узбіччя на вул.Північній напроти буд. НОМЕР_3 та АДРЕСА_2, де містяться газо-, та водопровід будівельним нормам, тобто вимог «Правил безпеки систем газопостачання», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15.05.2015 р. N285 та ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій»;

- визнати протиправним ненадання відповіді щодо правомірності використання земельної ділянки кадастровий НОМЕР_2 площею 0,0491 га. та відповідності будівельним нормам забудови на земельній ділянці ОСОБА_4, яка розташована на АДРЕСА_2, двох гаражів не по лінії забудови, а по червоній лінії, а також щодо порушень діючого законодавства при спорудженні інженерних споруд у вигляді жолобу, виготовленого із каменю та бетону, шириною близько 1 метра, глибиною 80 см., а довжиною більше 20 м. поблизу буд.НОМЕР_3 на узбіччі вул.Північній у м.Барвінкове Харківської області;

- зобов'язати Барвінківського міського голову Харківської області Бало О.О. вжити заходів за зверненням позивача від 06 серпня 2018 року щодо забезпечення стану узбіччя на вул. Північній напроти буд.НОМЕР_3 та АДРЕСА_2, де містяться газо-, та водопровід будівельним нормам, тобто вимог «Правил безпеки систем газопостачання», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15.05.2015 р. N285 та ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій»;

- зобов'язати Барвінківського міського голову Харківської області Бало О.О. на дати відповідь щодо правомірності використання земельної ділянки кадастровий НОМЕР_4 площею 0,0491 га. та відповідності будівельним нормам забудови на земельній ділянці ОСОБА_4, яка розташована на АДРЕСА_2, двох гаражів не по лінії забудови, а по червоній лінії, а також щодо порушень діючого законодавства при спорудженні інженерних споруд у вигляді жолобу, виготовленого із каменю та бетону, шириною близько 1 метра, глибиною 80 см., а довжиною більше 20 м. поблизу буд.НОМЕР_3 на узбіччі вул.Північній у м.Барвінкове Харківської області.

Суд зазначає, що дана адміністративна справа не належить до переліку справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження та має незначну складність.

Відповідно до положень ч.1 ст.257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 11.02.2019 року відкрито спрощене провадження в адміністративній справі згідно з положеннями ст.ст. 258, 262 КАС України, якою унормовано що розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.

Згідно з положеннями ч.4 ст.229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно до положень ст.258 КАС України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Згідно з положеннями ч.2,3,4,5 ст.262 КАС України, розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі. Підготовче засідання при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - протягом п'ятнадцяти днів з дня відкриття провадження у справі. Перше судове засідання у справі проводиться не пізніше тридцяти днів із дня відкриття провадження у справі. За клопотанням сторони суд може відкласти розгляд справи з метою надання додаткового часу для подання відповіді на відзив та (або) заперечення, якщо вони не подані до першого судового засідання з поважних причин. Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

З огляду на відсутність клопотань про розгляд даної справи в судовому засіданні з викликом сторін, зважаючи на наявність відзиву на позовну заяву та те, що тридцятиденний строк з дня відкриття провадження у справі сплинув, суд вважає за можливе розглянути справу по суті.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 16 листопада 2018 року у справі №520/7998/18, яке набрало законної сили 16 грудня поточного року, зобов'язано Барвінківського міського голову Харківської області Бало О.О. повторно розглянути звернення позивача від 06 серпня 2018 року про вжиття заходів щодо забезпечення стану узбіччя на вул.Північній, будівельним нормам та наявність у тому місці водовідвідних канав, а поряд - навпаки, приведення у відповідність таких споруд з метою унеможливлення в подальшому промерзання поверхневого ґрунтового шару, де містяться газо- та водопровід і вирішення питання щодо запобігання в подальшому виникнення стихій ного лиха шляхом потрапляння поверхневих вод із вул.Північної до подвір'я позивача буд. 94 на вул.Пушкіна і, як наслідок, підтоплення споруд та спричинення матеріальних збитків. Листом Барвінківського міського голови Харківської області Бало О.О. від 29 січня 2019 року №02-26/М-42/06 позивачу повторно від мовлено у задоволенні звернення від 06 серпня 2018 року про вжиття зазначених заходів. Позивач зазначив, що Листом Директора технічного ПАТ «Харківгаз» Ільєнко А.С. від 08.11.2018 року №Кh01.3-ЛВ-19772-1118 зазначено, що перевіркою за запитом позивача виявлені порушення власником буд.АДРЕСА_3 вимог «Правил безпеки систем газопостачання», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15.05.2015 р. N285 га ДБН Б.2.2-12:20І8 «Планування і забудова територій», натомість відповідач у листі від 29 січня 2019 року №02-26/М-42/06 продовжує стверджувати, що діями ОСОБА_8 не порушені будівельні норми на узбіччі вул.Північній у м.Барвінкове Харків ської області. Крім того, за зверненням позивача від 06 серпня 2018 року відповідачем генеральному директору Комунального підприємства «Обласний інформаційно-технічний центр» - Кошарному В.В. надісланий запит ще від 24 вересня минулого року №02-18/1407 щодо порушень діючого законодавства при спо рудженні інженерних споруд у вигляді жолобу, виготовленого із каменю та бетону, шириною близько 1 метра, глибиною 80 см., а довжиною більше 20 м. поблизу буд.НОМЕР_3 на узбіччі вул.Північній у м.Барвінкове Харківської області, незважаючи на це про результати вказаної перевірки після спливу 4-х місяців позивачу так і не повідомлено. Також, листом Барвінківського міського голови Харківської області Бало О.О. від 12.11.2018 року №02-26/М-62/78 позивача повідомлено, що Управлінню з контролю за використанням та охороною земель 16.10.2018 року направлений лист про проведення перевірки відносно користувача земельної ділянки кадастровий НОМЕР_4 площею 0.0491 га. цільового призначення 1.8. для сінокосіння та випасання худоби за нецільове її використання, про результати якої позивача буде проінформовано додатково, однак, після спливу двох місяців, за вказаним вище питанням відповідачем так і не надана від повідь позивачу щодо законності використання ОСОБА_4 земельної ділянки. Разом з тим, листом Барвінківського міського голови Харківської області Бало О.О. від 12.11.2018 року №02-26/М-62/78 повідомлено, що звернення позивача в частині відповідності будівельним нор мам забудови на земельній ділянці ОСОБА_4, яка розташована на АДРЕСА_2, двох гаражів не по лінії забудови, а по червоній лінії, направлено до Інспекції ДАБІ в Харківській області, однак, перевірка за вказаним вище питанням так і не проведена і позивача не проінформовано про її результати.

Представник відповідача надав до суду відзив на позов в якому зазначив, що відповідачем надано відповіді на звернення позивача у повному обсязі та з дотриманням приписів чинного законодавства. В задоволенні позовних вимог просив відмовити з огляду на факти, викладені у відповіді на відзив.

Не погодившись із діями відповідача щодо неналежного повторного розгляду звернення позивача від 06.08.2018 року та звернення щодо правомірності використання земельної ділянки кадастровий НОМЕР_4 площею 0,0491 га. та відповідності будівельним нормам забудови на земельній ділянці ОСОБА_4, яка розташована на АДРЕСА_2, двох гаражів не по лінії забудови, а по червоній лінії, а також щодо порушень діючого законодавства при спорудженні інженерних споруд у вигляді жолобу, виготовленого із каменю та бетону, шириною близько 1 метра, глибиною 80 см., а довжиною більше 20 м. поблизу буд.НОМЕР_3 на узбіччі вул.Північній у м.Барвінкове Харківської області, позивач звернулася до суду із даним позовом.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд зазначає наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 06.08.2018 р. звернувся до Барвінківського міського голови Харківської області Бало О.О. з зверненням, в якому просив: вжити заходів щодо забезпечення стану узбіччя на вул. Північній навпроти буд. АДРЕСА_1, будівельним нормам та наявність у тому місці водовідвідних каналів, а поряд - навпаки, приведення у відповідність таких споруд з метою унеможливлення в подальшому промерзання землі, де міститься водопровідна та газова магістралі; вирішити питання щодо запобігання в подальшому стихійного лиха шляхом потрапляння поверхневих вод із вул. Північної до подвір'я позивача буд. АДРЕСА_1 і, як наслідок, підтоплення споруд та господарства та спричинення збитків, тобто викличе стихійне лихо.

За результатами звернення 06 серпня 2018 року заявнику надана відповідь за №02-26/М-42/50 від 06.08.2018 р.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 16.11.2018 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Барвінківського міського голови Харківської області Бало Олександра Олексійовича про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії задоволено частково. Зобов'язано Барвінківського міського голову Харківської області Бало О.О. повторно розглянути звернення позивача від 06 серпня 2018 року про вжиття заходів щодо забезпечення стану узбіччя на вул. Північній напроти буд. НОМЕР_3 та АДРЕСА_2, будівельним нормам та наявність у тому місці водовідвідних канав, а поряд - навпаки, приведення у відповідність таких споруд з метою унеможливлення в подальшому промерзання поверхневого ґрунтового шару, де містяться газо-, та водопровід і вирішення питання щодо запобігання в подальшому виникнення стихійного лиха шляхом потрапляння поверхневих вод із вул. Північної до його подвір'я буд. АДРЕСА_1 і, як наслідок, підтоплення споруд та спричинення матеріальних збитків. В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовлено.

29 січня 2019 року позивачу була надана відповідь №02-26/М-42/06 про результати повторного розгляду звернення від 06.08.2018 року.

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Питання практичної реалізації громадянами права на звернення врегульовано Законом України "Про звернення громадян" від 02.10.1996 №393/96-ВР.

Статтею 1 Закону України «Про звернення громадян» визначено право громадян України звертатися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

У силу положень статті 3 Закону України «Про звернення громадян», під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги.

При цьому, заява (клопотання) - звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності. Клопотання - письмове звернення з проханням про визнання за особою відповідного статусу, прав чи свобод тощо.

Статтею 5 вищевказаного Закону встановлено, що звернення адресуються органам державної влади і місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форм власності, об'єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.

Положеннями статті 15 Закону України «Про звернення громадян» встановлено, що органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).

Відносно позовних вимог визнати протиправною відмову Барвінківського міського голови Харківської області Бало О.О., що викладена у листі від 29 січня 2019 року №02-26/М-42/06 у задоволенні звернення позивача від 06 серпня 2018 року про вжиття заходів щодо забезпечення стану узбіччя на вул.Північній напроти буд. НОМЕР_3 та АДРЕСА_2, де містяться газо-, та водопровід будівельним нормам, тобто вимог «Правил безпеки систем газопостачання», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15.05.2015 р. N285 та ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій» та зобов'язати Барвінківського міського голову Харківської області Бало О.О. вжити заходів за зверненням позивача від 06 серпня 2018 року щодо забезпечення стану узбіччя на вул. Північній напроти буд.НОМЕР_3 та АДРЕСА_2, де містяться газо-, та водопровід будівельним нормам, тобто вимог «Правил безпеки систем газопостачання», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15.05.2015 р. N285 та ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій», суд зазначає наступне.

Відповідно до п. 1.1 розділу І «Сфера застосування» Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15.05.2015 №285 (далі - Правила №285) ці Правила поширюються на всіх суб'єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правової форми, діяльність яких пов'язана з будівництвом, ремонтом, розширенням, реконструкцією, технічним переоснащенням (далі - будівництво), експлуатацією систем газопостачання (далі - експлуатація), а також роздрібною торгівлею зрідженим вуглеводним газом у балонах.

Згідно п. 1.4. та п.1.6 розділу V «Вимоги безпечної експлуатації систем газопостачання (природний газ)» Правил №285, технічний стан газопроводів (підземних, надземних, наземних та ввідних) і споруд на них повинен систематично контролюватись власником (балансоутримувачем та/або орендарем (наймачем)) шляхом проведення комплексного технічного огляду (обходу) трас газопроводів, технічного обстеження, в тому числі КПО, вимірювання захисних потенціалів і перевірки ефективності роботи засобів ЕХЗ, а також контролюється виконання земляних і будівельних робіт, що проводяться у смузі 15 м з обох боків від осі газопроводу, з метою попередження його пошкодження.

Барвінківська міська рада та Барвінківський виконавчий комітет міської ради не є суб'єктами господарювання, зазначеними у п.1.1 розділу І Правил №285, не є власниками (балансоутримувачами та/або орендарями (наймачами)) траси газопроводу, який розташований на вул.Північній напроти буд.НОМЕР_3 та АДРЕСА_2, а відтак контроль за технічним станом вказаного газопроводу та контроль за виконанням земляних і будівельних робіт, що проводяться у смузі 15м з обох боків від осі газопроводу, з метою попередження його пошкодження, не входять до компетенції органу місцевого самоврядування.

Перевірка з вказаного питання проводилася ПАТ «Харківгаз», про що було повідомлено позивача у відповіді на звернення, копія якої долучена позивачем до позовної заяви.

Листом Директора технічного ПАТ «Харківгаз» Ільєнко А.С. від 08.11.2018 року №Кh01.3-ЛВ-19772-1118 за наслідками розгляду звернення позивача щодо облаштування власником будинку АДРЕСА_3 виїздів з гаражів та водовідвідного каналу, що перетинається з трасою проходження газопроводу низького тиску, який знаходиться на глибині 1 м від поверхні ґрунту, повідомлено, що власнику домоволодіння за адресою :АДРЕСА_3, надіслано припис на усунення порушень вимог нормативних документів шляхом демонтажу дорожніх плит, укладених перед гаражами, а також бетонних плит з обох боків водовідвідної канави та засипання траншеї до рівня поверхні ґрунту, або виготовлення проекту на виконання робіт з перенесення газопроводу за власні кошти.

Крім того, ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва про забезпечення позову від 27.08.2018 року у справі №826/13433/18, яка залишена без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 13.11.2018р., зупинено дію наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 23.04.2018 року №100 «Про затвердження ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій».

Також судом встановлено, що листом відповідача від 29 січня 2019 року №02-26/М-42/06 позивача повідомлено, що системи зливної (дощової) каналізації комунальної форми власності у вказаному місці не розташовані, відповідно дії гр. ОСОБА_8 не порушують існуючих мереж поверхневого водовідведення.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що відповідачем в повному обсязі надано обґрунтовану відповідь на звернення позивача від 06 серпня 2018 року, порушені у зверненні питання щодо вжиття заходів щодо забезпечення стану узбіччя на вул.Північній напроти буд. НОМЕР_3 та АДРЕСА_2, де містяться газо-, та водопровід будівельним нормам, тобто вимог «Правил безпеки систем газопостачання», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15.05.2015 року N285 та ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій» належать до повноважень ПАТ «Харківгаз», яким встановлені порушення та винесено відповідний припис, що було роз'яснено заявнику. Відповідно, підстави для задоволення позовних вимог в цій частині відсутні.

Відносно позовних вимог про визнання протиправним ненадання відповіді щодо правомірності використання земельної ділянки кадастровий НОМЕР_2 площею 0,0491 га. та відповідності будівельним нормам забудови на земельній ділянці ОСОБА_4, яка розташована на АДРЕСА_2, двох гаражів не по лінії забудови, а по червоній лінії, а також щодо порушень діючого законодавства при спорудженні інженерних споруд у вигляді жолобу, виготовленого із каменю та бетону, шириною близько 1 метра, глибиною 80 см., а довжиною більше 20 м. поблизу буд.НОМЕР_3 на узбіччі вул.Північній у м.Барвінкове Харківської області та зобов'язання Барвінківського міського голову Харківської області Бало О.О. на дати відповідь щодо правомірності використання земельної ділянки кадастровий НОМЕР_4 площею 0,0491 га. та відповідності будівельним нормам забудови на земельній ділянці ОСОБА_4, яка розташована на АДРЕСА_2, двох гаражів не по лінії забудови, а по червоній лінії, а також щодо порушень діючого законодавства при спорудженні інженерних споруд у вигляді жолобу, виготовленого із каменю та бетону, шириною близько 1 метра, глибиною 80 см., а довжиною більше 20 м. поблизу буд.НОМЕР_3 на узбіччі вул.Північній у м.Барвінкове Харківської області, судом встановлено наступне.

При зверненні до суду позивачем не надано копій звернень, в яких порушувались вказані питання.

При цьому, з наявних матеріалів справи встановлено, що листом Барвінківського виконавчого комітету міської ради за вих.№02-18/1528 від 16.10.2018р. до Інспекції ДАБІ у Харківській області направлено копія звернення позивача, поданого у формі інформаційного запиту 08.10.2018 року для проведення перевірки відповідності будівельним нормам забудови на земельній ділянці ОСОБА_4, яка розташована на АДРЕСА_2, двох гаражів не по лінії забудови, а по червоній лінії.

Листом від 30.10.2018р. №1020-6428 Департаментом ДАБІ у Харківській області повідомлено про відсутність правових підстав для надання гр.ОСОБА_1 відповідної інформації.

Не погодившись з прийнятим рішенням Барвінківським виконавчим комітетом міської ради повторно був направлений лист вих.№02-18/1665 від 07.11.2018р. про проведення перевірки, про що проінформовано Відповідача листом від 07.11.2018р. №02-28/М-62/77.

Відповідь на зазначений лист надана Департаментом ДАБІ у Харківській області 29.11.2018р. за вих.№ 1020-6926, про що проінформовано Позивача листом вих.№02-26/М-62/83 від 03.12.2018р..

Крім того, судом встановлено, що Барвінківським виконавчим комітетом 15.02.2019р. було направлено повторний запит щодо надання інформації про вжиті заходи.

Також судом встановлено, що в ході розгляду звернення позивача, поданого у формі інформаційного запиту 08.10.2018 року, Барвінківський виконавчий комітет міської ради направив лист до Управління з контролю за використанням та охороною земель ГУ Держгеокадастру у Харківській області за вих.№02/18-1527 від 16.10.2018р. щодо проведення перевірки використання земельної ділянки кадастровий НОМЕР_2, яка розташована по АДРЕСА_4.

Станом на 15 лютого 2019 року відповіді щодо розгляду зазначеного вище листа до Барвінківського виконавчого комітету міської ради не надано.

З огляду на викладене, відповідачем 15.02.2019 року за вих.№02/18-311 направлено повторний запит щодо надання інформації щодо результатів розгляду листа Барвінківського виконавчого комітету міської ради та звернення гр.ОСОБА_1.

Отже, відповідач, з метою належного розгляду звернень позивача, спрямував належні запити до органів, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань, відповідно підстави для задоволення позовних вимог в цій частині відсутні.

Таким чином, з огляду на встановлені у справі фактичні обставини та досліджені докази, суд приходить до висновку, що відповідач діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені чинним законодавством, а тому відсутні підстави для задоволення позовних вимог. Порушені позивачем у зверненнях питання не належать до повноважень відповідача, відповіді на звернення надані відповідачем своєчасно та у повному обсязі, доказів зворотнього позивачем не надано, підстави для задоволення позовних вимог відсутні.

Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Розглянувши подані учасниками справи документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні позовних вимог.

Судові витрати підлягають розподілу відповідно до приписів ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст.ст. 19, 139, 205, 229, 241-247, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, рнокпп НОМЕР_1) до Барвінківського міського голови Харківської області Бало Олександра Олексійовича (64701, буд.3, вул. Центральна, м. Барвінкове, Харківська обл., код ЄДРПОУ 04058634) про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне судове рішення складено 10.04.2019 року.

Суддя Біленський О.О.