Рішення від 10.04.2019 по справі 440/466/19

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 квітня 2019 року м. ПолтаваСправа № 440/466/19

Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сич С.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

06 лютого 2019 року ОСОБА_1 /надалі - позивач; ОСОБА_1М./ звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області /надалі - відповідач; Кременчуцьке ОУПФУ Полтавської області/ про:

1) визнання протиправною відмови ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області у нарахуванні компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати;

2) зобов'язання ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області вчинити дії по нарахуванню та виплаті ОСОБА_1 компенсації:

- за порушення строків виплати 29304,84 грн. належної ОСОБА_1 за період з 10.11.2010 по 22.07.2011 пенсії з дати набрання законної сили постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 02.12.2011 у адміністративній справі №1615/2а-4613/11, тобто з 02.12.2011, до дня фактичної виплати вказаних сум пенсії - 22.11.2017;

- за порушення строків виплати 12384,86 грн. належної ОСОБА_1 за період з 01.01.2014 по 15.04.2014 пенсії з дати набрання законної сили постановою Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 15.04.2014 у адміністративній справі №537/593/14-а, тобто з 03.06.2014, по дату ухвалення судом постанови за результатами розгляду справи, що розглядається, включно;

- за порушення строків виплати 12605,55 грн. належної ОСОБА_1 за період з 16.04.2014 по 02.08.2014 пенсії з дати набрання законної сили постановою Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 04.09.2014 у адміністративній справі №537/3332/14-а, тобто з 27.11.2014, по дату ухвалення судом постанови за результатами розгляду справи, що розглядається, включно.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що ОСОБА_1 має право на компенсацію втрати частини доходів у зв'язку із несвоєчасною виплатою пенсії на підставі рішень судів, які набрали законної сили, оскільки тривале не нарахування пенсії за минулі періоди сталося з вини відповідача.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 11 лютого 2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі, визначено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження з викликом учасників справи, призначено судове засідання для розгляду справи по суті на 11:30 12 березня 2019 року, витребувано докази.

06 березня 2019 року до суду надійшов відзив відповідача на позов /том 2 а.с. 3-5/, у якому представник ОСОБА_2 ОУПФУ Полтавської області просить відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі, посилаючись на те, що не виплата пенсії позивачу не є виною управління, адже до компетенції відповідача не входить можливість збільшення видатків з Державного бюджету України.

Учасники справи у судове засідання 12 березня 2019 року не з'явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином. Позивач подав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності /том 2 а.с. 1/, представник відповідача у відзиві заявив клопотання про розгляд справи без участі представника управління /том 2 а.с. 5/.

Відповідно до частини 4 статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відтак, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Частиною 3 статті 194 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.

Відповідно до частини 1 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Пунктом 1 частини 3 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.

Згідно частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Зважаючи на вищевикладене, враховуючи, що немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених статтею 205 Кодексу адміністративного судочинства України, учасники справи у судове засідання не з'явилися, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд вирішив розглядати справу за відсутності учасників справи у письмовому провадженні на підставі наявних у суду матеріалів.

Суд, дослідивши письмові докази, встановив наступні обставини та спірні правовідносини.

Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 02.12.2011 у справі №1615/2а-4613/11 /том 1 а.с. 11-13/ апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України Крюківського району в м. Кременчуці Полтавської області задоволено частково. Постанову Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 20.06.2011 р. по справі №1615/2а-4613/11 скасовано. Відмовлено ОСОБА_1 в клопотанні про поновлення строку звернення до суду. Позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Крюківського району в м. Кременчуці про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії за період з 01.11.2010р. по 09.11.2010р. залишено без розгляду. Прийнято нову постанову, якою позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Крюківського району в м. Кременчуці щодо невиплати ОСОБА_1 державної та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі встановленому ст. 50, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Крюківського району в м. Кременчуці провести перерахунок державної у розмірі 6 мінімальних пенсій за віком, та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі 50% мінімальної пенсії за віком, відповідно до ст. ст. 50, 54, 67 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", з урахуванням ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", та провести відповідні виплати з 10.11.2010 р. по 22.07.2011р. з урахуванням фактично виплачених сум.

ОСОБА_2 ОУПФУ Полтавської області від 27.07.2018 №231/К-14 /том 1 а.с. 14/ позивача повідомлено, що на виконання вказаного рішення суду управлінням проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 За результатами вжитих дій позивачу нараховано доплату у розмірі 29304,84 грн.

Зокрема, на виконання вказаного рішення суду, відповідачем 24.02.2014 здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 за період з 10.11.2010 р. по 22.07.2011 р. /том 1 а.с. 41/, та 22.11.2017 виплачено недоплачену суму пенсії в розмірі 29304,84 грн. /том 1 а.с. 18/.

Постановою Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 15.04.2014 у справі №537/593/14-а /том 1 а.с. 20-22/, яка залишена без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 03.06.2014 /том 1 а.с. 223-229/, позовні вимоги фізичної особи ОСОБА_1 до суб'єкта владних повноважень Управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії - задоволено частково. Зобов'язано Управління Пенсійного фонду в м. Кременчуці провести перерахунок державної, у розмірі 6 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі 50 % мінімальної пенсії за віком, відповідно до ст.ст. 50, 54, 67 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з урахуванням ч. 1 ст. 28 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та провести відповідні виплати з 01.01.2014 року по 15.04.2014 року з урахуванням фактично виплачених сум. Судові витрати у справі віднести за рахунок держави .

ОСОБА_2 ОУПФУ Полтавської області від 27.07.2018 №230/К-14 /том 1 а.с. 23/ позивача повідомлено, що на виконання вказаного рішення суду управлінням проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1, за результатами якого позивачу за період з 01.01.2014 по 15.04.2014 нараховано доплату у розмірі 12384,86 грн. Зазначена сума нарахувань залишилась невиплаченою.

Як вбачається з матеріалів справи, на виконання вказаного рішення суду, 20.08.2014 відповідачем здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 за період з 01.01.2014 р. по 15.04.2014 р. /том 1 а.с. 41, 215-217/.

Постановою Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 04.09.2014 у справі №537/3332/14-а /том 1 а.с. 26-27, 257-260/, яка залишена без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 18.11.2014 /том 1 а.с. 262-264/, позовні вимоги фізичної особи ОСОБА_1 до суб'єкта владних повноважень Управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці Полтавської області про визнання дій неправомірними, зобов'язання поновити виплату основної державної і щомісячної додаткової пенсії у встановлених законом розмірах та про зобов'язання вчинити дії по перерахунку пенсії і виплаті недоплачених сум пенсій, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС задоволено частково. Визнано протиправною відмову Управління Пенсійного фонду України Крюківського району в м. Кременчуці Полтавської області ОСОБА_1 в перерахунку та виплаті недоплачених сум державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, категорії І, інваліду ІІІ групи, в розмірах, передбачених ст. ст. 50, 54, 67 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленою ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" за період з 16.04.2014 року по 02.08.2014 року включно. Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці Полтавської області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, категорії І, інваліду ІІІ групи щомісячної державної пенсії в розмірі 6 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмірі 50% мінімальної пенсії за віком, за період з 16.04.2014 року по 02.08.2014 року включно, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з урахуванням фактично виплачених сум. В іншій частині позовних вимог ОСОБА_1 відмовлено. Зобов'язано Управління Пенсійного Фонду України в м. Кременчуці подати в місячний строк звіт про виконання судового рішення.

ОСОБА_2 ОУПФУ Полтавської області від 27.07.2018 №2290/К-14 /том 1 а.с. 28/ позивача повідомлено, що на виконання вказаного рішення суду управлінням проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1, за результатами якого позивачу за період з 01.01.2014 по 15.04.2014 нараховано доплату у розмірі 12605,55 грн. Зазначена сума нарахувань залишилась невиплаченою.

Як вбачається з матеріалів справи, на виконання вказаного рішення суду, 09.12.2014 відповідачем здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 за період з 16.04.2014 р. по 02.08.2014 р. /том 1 а.с. 41, 254-256/.

21.12.2018 позивач звернувся до ОСОБА_2 ОУПФУ Полтавської області із заявою про нарахування компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати /том 1 а.с. 31-32/, у якій просив здійснити нарахування ОСОБА_1 компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати належних ОСОБА_1 до отримання пенсійних виплат:

- у розмірі 29304,84 грн. згідно постанови Харківського апеляційного адміністративного суду від 02.12.2011 у адміністративній справі №1615/2а-4613/11;

- у розмірі 12384,86 грн. згідно постанови Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 15.04.2014 у адміністративній справі №537/593/14-а;

- у розмірі 12605,55 грн. згідно постанови Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 04.09.2014 у адміністративній справі №537/3332/14-а.

Листом від 04.01.2019 № 475/К-14 /том 1 а.с. 33/ відповідач повідомив ОСОБА_1, що проведення фактичних виплат за рішенням суду можливо після виділення відповідного фінансування на зазначені цілі з Державного бюджету України. Іншого чинним законодавством не теперішній час не передбачено. Зазначено, що пенсія ОСОБА_1 нараховувалась та виплачувалась своєчасно, щомісячно, в терміни, визначені законодавством, а тому відсутні правові підстави для виплати донарахованої за рішенням суду суми пенсії із застосуванням індексів інфляції, так як в даному випадку факт порушення строків виплати пенсії відсутній.

Не погодившись з відмовою ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області у нарахуванні компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати за рішеннями суду, які набрали законної сили, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним відносинам, суд виходить з наступного.

Як визначено статтями 1, 2 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи). Компенсація громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати (далі - компенсація) провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з дня набрання чинності цим Законом.

Під доходами у цьому Законі слід розуміти грошові доходи громадян, які вони одержують на території України і які не мають разового характеру: пенсії; соціальні виплати; стипендії; заробітна плата (грошове забезпечення) та інші.

Згідно статті 3 зазначеного Закону сума компенсації обчислюється шляхом множення суми нарахованого, але не виплаченого громадянину доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов'язкових платежів) на індекс інфляції в період невиплати доходу (інфляція місяця, за який виплачується доход, до уваги не береться).

Відповідно до статті 4 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" виплата громадянам суми компенсації провадиться у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць.

З метою реалізації Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" Кабінетом Міністрів України 21.02.2001 прийнято постанову № 159, якою затверджено Порядок проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати (надалі - Порядок №159).

Згідно пунктом 1 Порядку №159 дія цього Порядку поширюється на підприємства, установи та організації всіх форм власності і господарювання та застосовується у всіх випадках порушення встановлених термінів виплати грошових доходів, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи).

Пунктом 2 Порядку №159 передбачено, що компенсація громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати (далі - компенсація) проводиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати грошових доходів, нарахованих громадянам за період, починаючи з 1 січня 2001 року.

З аналізу норм Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" та Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженим постановою КМУ від 21.02.2001 № 159 слідує, що підставою для здійснення компенсації громадянам втрати частини доходів є дотримання таких умов:

1) нарахування громадянину належних йому доходів, а саме заробітної плати (грошове забезпечення), пенсії, соціальних виплат, стипендії;

2) доходи не повинні носити разового характеру (пенсії, соціальні виплати, стипендії, заробітна плата).

3) порушення встановлених строків їх виплати (як з вини так і без вини підприємств всіх форм власності і господарювання);

4) затримка виплати доходів один і більше календарних місяців;

5) зростання цін на споживчі товари і тарифи на послуги.

Відповідно до правового висновку Верховного Суду України, наведеного у постанові від 18.11.2014 у справі №21-518а14, основною умовою для виплати громадянину передбаченої статтею 2 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" компенсації є порушення встановлених строків виплати нарахованих доходів (у тому числі заробітної плати/грошового забезпечення). При цьому компенсація за порушення строків виплати такого доходу проводиться незалежно від порядку і підстав його нарахування: самим підприємством, установою чи організацією добровільно чи на виконання судового рішення.

У постанові від 21.05.2014 у справі №6-43цс14 Верховний Суд України зазначив, що за наявності визначених Законом України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" умов у тому самому порядку компенсації підлягає присуджена за рішенням суду сума заробітної плати, якщо ці умови настали у зв'язку з несвоєчасним виконанням рішення суду.

Тобто, коли суми нараховуються рішенням суду, то підстава для виплати компенсації виникає у зв'язку з несвоєчасним виконанням рішення суду.

Тож визначальними обставинами для виплати компенсації є дати нарахування та виплати вказаних доходів.

Основною умовою для виплати громадянину компенсації, передбаченої статтею 2 Закону № 2050-ІІІ та Порядком є порушення встановлених строків виплати нарахованих доходів.

Судом встановлено, що постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 02.12.2011 у справі №1615/2а-4613/11 /том 1 а.с. 11-13/ апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України Крюківського району в м. Кременчуці Полтавської області задоволено частково. Постанову Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 20.06.2011 р. по справі №1615/2а-4613/11 скасовано. Відмовлено ОСОБА_1 в клопотанні про поновлення строку звернення до суду. Позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Крюківського району в м. Кременчуці про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії за період з 01.11.2010р. по 09.11.2010р. залишено без розгляду. Прийнято нову постанову, якою позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Крюківського району в м. Кременчуці щодо невиплати ОСОБА_1 державної та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі встановленому ст. 50, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Крюківського району в м. Кременчуці провести перерахунок державної у розмірі 6 мінімальних пенсій за віком, та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі 50% мінімальної пенсії за віком, відповідно до ст. ст. 50, 54, 67 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", з урахуванням ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", та провести відповідні виплати з 10.11.2010 р. по 22.07.2011р. з урахуванням фактично виплачених сум.

При цьому, вищевказаним рішенням суду апеляційної інстанції суми, належні ОСОБА_1 до виплати, не нараховувалися, питання стягнення конкретно визначених сум не вирішувалися, натомість зобов'язання провести таке нарахування та подальшу виплату було покладено на відповідача.

ОСОБА_2 ОУПФУ Полтавської області від 27.07.2018 №231/К-14 /том 1 а.с. 14/ позивача повідомлено, що на виконання вказаного рішення суду управлінням проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 10.11.2010 по 22.07.2011. За результатами вжитих дій позивачу нараховано доплату у розмірі 29304,84 грн.

Матеріалами справи підтверджується, що на виконання вказаного вище судового рішення здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 за період з 10.11.2010 по 22.07.2011 згідно розпорядження від 24.02.2014 /том 1 а.с. 41, 205-206, 208-209/, сума заборгованості становила 29304,84 грн. Згідно реєстру рішень суду, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 №649 (за 1 квартал 2015 року) наявна сума коштів, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів державного бюджету була виплачена 22.11.2017 /том 1 а.с. 41/.

Факт виплати 22.11.2017 позивачу коштів в сумі 29304,84 грн. на виконання вказаного вище судового рішення підтверджується випискою по картковому рахунку ОСОБА_1 /том 1 а.с. 18/.

В той же час, компенсація передбачена у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати громадянам нарахованих доходів (стаття 2 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати").

В даному випадку перерахунок пенсії позивачу за період з 10.11.2010 по 22.07.2011 було здійснено 24.02.2014, а виплата - 22.11.2017, відтак, пройшло більше одного календарного місяця виплати нарахованої ОСОБА_1 пенсії.

На підставі викладеного, суд приходить висновку, що на отриману позивачем суму недотриманої пенсії у розмірі 29304,84 грн., повинна бути нарахована компенсація за період з 24 лютого 2014 року по 22 листопада 2017 року.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Однак, відповідачем, в порушення статті 19 Конституції України, положень Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати", протиправно відмовлено позивачу у задоволенні його заяви від 21.12.2018 в частині здійснення нарахування ОСОБА_1 компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати належних ОСОБА_1 до отримання пенсійних виплат у розмірі 29304,84 грн. згідно постанови Харківського апеляційного адміністративного суду від 02.12.2011 у справі №1615/2а-4613/11, оскільки є законні підстави для нарахування та виплати позивачу компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати за період з 10.11.2010 по 22.07.2011, в порядку Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" та Постанови КМУ №159 від 20.02.2001 року.

Відтак, суд вважає за необхідне визнати протиправною відмову ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області, оформлену листом від 04 січня 2019 року №475/К-14, в частині не нарахування та невиплати компенсації втрати частини доходів за період з 24 лютого 2014 року по 22 листопада 2017 року у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії ОСОБА_1, яка була нарахована та виплачена за період з 10.11.2010 по 22.07.2011 на підставі постанови Харківського апеляційного адміністративного суду від 02 грудня 2011 року у справі №1615/2а-4613/11 та зобов'язати Кременчуцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області (ідентифікаційний код 40367050, вул. Велика набережна, 9, м. Кременчук, Полтавська область, 39630) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, вул. Різдвяна, 6, м. Кременчук, Полтавська область, 39619) компенсацію втрати частини доходів за період з 24 лютого 2014 року по 22 листопада 2017 року у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії, яка була нарахована та виплачена на підставі постанови Харківського апеляційного адміністративного суду від 02 грудня 2011 року у справі №1615/2а-4613/11.

Щодо виплати компенсації втрати частини доходів за період з 01.01.2014 по 15.04.2014 та з 16.04.2014 по 02.08.2014, суд виходить з того, що перерахована ОСОБА_1 17.09.2014 та 19.11.2014 відповідно пенсія на виконання судових рішень на даний час відповідачем не виплачена, а відтак, відсутня обов'язкова умова для виплати суми компенсації - виплата заборгованості, оскільки статтею 4 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" встановлено, що виплата громадянам суми компенсації провадиться у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць.

Відповідно до статті 7 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" відмова власника або уповноваженого ним органу (особи) від виплати компенсації може бути оскаржена громадянином у судовому порядку.

Отже, оскільки на даний час виплата заборгованості відповідача за період з 01.01.2014 по 15.04.2014 та з 16.04.2014 по 02.08.2014 на виконання судових рішень не проведена, позовні вимоги в частині зобов'язання ОСОБА_2 ОУПФУ Полтавської області вчинити дії по нарахуванню та виплаті ОСОБА_1 компенсації за порушення строків виплати 12384,86 грн. належної ОСОБА_1 за період з 01.01.2014 по 15.04.2014 пенсії з дати набрання законної сили постановою Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 15.04.2014 у адміністративній справі №537/593/14-а, тобто з 03.06.2014, по дату ухвалення судом постанови за результатами розгляду справи, що розглядається, включно, та за порушення строків виплати 12605,55 грн. належної ОСОБА_1 за період з 16.04.2014 по 02.08.2014 пенсії з дати набрання законної сили постановою Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 04.09.2014 у адміністративній справі №537/3332/14-а, тобто з 27.11.2014, по дату ухвалення судом постанови за результатами розгляду справи, що розглядається, включно, - є необґрунтованими та передчасними, а тому задоволенню не підлягають.

Таким чином, адміністративний позов ОСОБА_1 підлягають задоволенню частково.

Стосовно клопотання позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання Кременчуцьке ОУПФУ Полтавської області у місячний строк з дня набрання законної сили рішенням суду за результатами розгляду справи подати звіт про виконання судового рішення, суд зазначає про відсутність підстав для його задоволення з огляду на наступне.

Відповідно до частини 1 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Отже, за приписами вказаної норми покладення таких зобов'язань на суб'єкта владних повноважень є правом, а не обов'язком суду.

Приймаючи до уваги обставини даної справи, підстави зобов'язувати суб'єкта владних повноважень подавати звіт про виконання судового рішення відсутні.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 3, 6-10, 194, 205, 229, 241-245, 262, 371 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, вул. Різдвяна, 6, м. Кременчук, Полтавська область, 39619) до ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області (ідентифікаційний код 40367050, вул. Велика набережна, 9, м. Кременчук, Полтавська область, 39630) про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправною відмову ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області, оформлену листом від 04 січня 2019 року №475/К-14, в частині не нарахування та невиплати компенсації втрати частини доходів за період з 24 лютого 2014 року по 22 листопада 2017 року у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії ОСОБА_1, яка була нарахована та виплачена за період з 10.11.2010 по 22.07.2011 на підставі постанови Харківського апеляційного адміністративного суду від 02 грудня 2011 року у справі №1615/2а-4613/11.

Зобов'язати Кременчуцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області (ідентифікаційний код 40367050, вул. Велика набережна, 9, м. Кременчук, Полтавська область, 39630) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, вул. Різдвяна, 6, м. Кременчук, Полтавська область, 39619) компенсацію втрати частини доходів за період з 24 лютого 2014 року по 22 листопада 2017 року у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії, яка була нарахована та виплачена на підставі постанови Харківського апеляційного адміністративного суду від 02 грудня 2011 року у справі №1615/2а-4613/11.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Другого апеляційного адміністративного суду.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII.

Суддя С.С. Сич