Справа № 450/4244/18 Провадження № 3/450/326/19
22 січня 2019 року суддя Пустомитівського районного суду Львівської області Мельничук І. І. розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, який працює начальником комплексу АЗС ПП «Укрпалетсистем», проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2
за ч. 1 ст. 188-16 КУпАП,-
ОСОБА_1, будучи начальником комплексу АЗС ПП «Укрпалетсистем» станом на 10.12.2018 року не виконав вимоги пунктів 10-16 припису № 141 від 03.08.2016 року про усунення порушень вимог законодавства у сферах пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту врученого Пустомитівским РВ ГУ ДСНС України у Львівській області 05.08.2016 року, а саме: п. 10 - не проведено паспортизацію потенційно-небезпечного об'єкта, а саме не заповнено паспорт потенційно-небезпечного об'єкта і не подано до територіального органу державного нагляду у сфері цивільного захисту (п. 1.2, 1.3, 1.4 наказу МНС України №338 «Положення про паспортизацію потенційно небезпечних об'єктів», п. 17 наказу МНС України №140 «Про внесення змін до наказу МНС України від 18.12.2000 N 338»); п. 11 - на об'єкті не впроваджено систему раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення, шляхом: розроблення та погодження технічних завдань; розроблення проектної документації; монтажу комплексу систем виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій, (ст. 53 Кодексу цивільного захисту України, п. 3.1.1 наказу МНС України №557 «Правила техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях»); п. 12 - на АЗС не розроблено інженерно-технічні заходи цивільного захисту (цивільної оборони) у відповідності до вимог чинного законодавства (п. 1.1 наказу МНС України №557 «Правила техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях» п. 1.9 ДБН В. 1.2-4:2006 «Інженерно-технічні заходи цивільного захисту (цивільної оборони)»); п. 13 - не створено матеріальний резерв для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та проведення невідкладних відновлювальних робіт та не затверджено керівником підприємства (п. 4.2 наказу МНС України №557 «Правила техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях», п. 3, п. 4 постанови КМУ №775 «Порядок створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій»); п. 14 - відсутній діючий договір (угода) про обов'язкове обслуговування державними аварійно-рятувальними службами (cт. 133 Кодексу цивільного захисту України, Перелік постанови КМУ №1214 «Перелік об'єктів та окремих територій, які підлягають постійному та обов'язковому на договірній основі обслуговуванню державними аварійно-рятувальними службами»); п. 15 - не розроблено графіки проведення спеціальних об'єктових навчання і тренування з питань цивільного захисту, не затверджено керівником підприємств та не узгоджено з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та територіальними органами ДСНС (п. 17 постанови КМУ №444 «Порядок здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях»); п. 16 - не проведено розрахунок потреб забезпечення працюючого персоналу засобами індивідуального захисту (п. 2, б, 9, 10 постанови КМУ №1200 «Порядок забезпечення населення і працівників формувань та спеціалізованих служб цивільного захисту засобами індивідуального захисту, приладами радіаційної та хімічної розвідки, дозиметричного і хімічного контролю»). Термін виконання заходів минув 01.11.2016 року. Дані порушення є триваючими.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, хоч був належним чином повідомленим про час та місце розгляду справи.
Вина правопорушника доведена матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ЛВ № 007449 від 20.12.2018 року, приписом № 141 про усунення порушень вимог законодавства у сферах пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту від 03.08.2016 року Державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки Пустомитівським РВ ГУ ДСНС України у Львівській області.
Проаналізувавши матеріали справи, приходжу до висновку, що у діях ОСОБА_1, наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 188-16 КУпАП, а саме: невиконання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань цивільного захисту, нагляду та контролю за станом захисту територій від надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, щодо розроблення та реалізації заходів у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
Вирішуючи питання про вид стягнення, з врахуванням особи правопорушника, приходжу до висновку, що на правопорушника слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті, що передбачає відповідальність за вчинене правопорушення, у виді штрафу.
Керуючись ст. 283, 284 КУпАП, суддя, -
ОСОБА_1, РНОКПП НОМЕР_1, який працює начальником комплексу АЗС ПП «Укрпалетсистем», визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 188-16 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340,00 /триста сорок гривень 00 копійок/ гривень в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 384,20 грн. судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення
СуддяОСОБА_2