Постанова від 04.04.2019 по справі 709/440/19

Справа № 709/440/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 квітня 2019 року смт. Чорнобай

Суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області Чубай В.В., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли від Управління державного агентства рибного господарства у Полтавській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,

за ч. 4 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -

ВСТАНОВИВ:

До Чорнобаївського районного суду Черкаської області надійшли три адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1

за ч. 4 ст. 85 КУпАП.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 2 березня 2019 року

№ 003362 ОСОБА_1 2 березня 2019 року на території Сулинської затоки Кременчуцького водосховища біля с. Кліщинці Чорнобаївського району Черкаської області ловив рибу забороненим знаряддям лову для любительського рибальства - мисиновою риболовною сіткою, яку ставив з криги, та виловив рибу карась у кількості 10 штук вагою 3 кг, чим завдав державі збитків у розмірі 300,00 (триста гривень 00 копійок) гривень.

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 10 березня 2019 року

№ 003187 він же 10 березня 2019 року о 14:00 ловив рибу з гумового човна, риболовною мисиновою сіткою на території Сулинської затоки Кременчуцького водосховища поблизу

с. Кліщинці Чорнобаївського району Черкаської області, та виловив рибу карась сріблястий у кількості 12 штук вагою 5 кг, чим завдав державі збитків у розмірі 360,00 (триста шістдесят гривень 00 копійок) гривень.

Він же відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 14 березня

2019 року № 002836 14 березня 2019 року о 07:00 на території Сулинської затоки

Кременчуцького водосховища біля с. Кліщинці Чорнобаївського району Черкаської області ловив рибу забороненим знаряддям лову для любительського рибальства - мисиновою риболовною сіткою, яку ставив у водойму в забрід, та виловив рибу карась у кількості 9 штук вагою 4 кг, чим завдав державі збитків у розмірі 270,00 (двісті сімдесят гривень 00 копійок) гривень.

Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.п. 3.14, 3.15, 4.13.3 Правил любительського і спортивного рибальства (затверджено наказом Державного комітету рибного господарства України від 15 лютого 1999 року № 19), за що ч. 4 ст. 85 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність.

Згідно з актами виявлення та вилучення від 2, 10 та 14 березня 2019 року виявлено та вилучено у ОСОБА_1 три риболовні мисинові сітки (довжина - 40 м, висота - 2 м, вічко -

50х50 мм, довжина - 50 м, висота - 3 м, вічко - 60х60 мм та довжина - 50 м, висота - 1,8 м, вічко - 50х50 мм ), а виловлену рибу та гумовий човен повернуто йому під розписку.

Відповідно до приймальних актів від 15 березня 2019 року № 127, 135 і 138 риболовні мисинові сітки прийнято на зберігання на склад Управління державного агентства рибного господарства у Полтавській області (вул. Флотська, 4, м. Кременчук, Полтавська обл., 39630).

ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, причини неявки до суду не повідомив. Про дату, час і місце розгляду адміністративних матеріалів повідомлений належним чином, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення. Згідно з наявними в протоколах про адміністративне правопорушення поясненнями ОСОБА_1 останній вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав.

Розглянувши адміністративні матеріали, суд встановив таке.

Відповідно до ч. 4 ст. 85 КУпАП грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову) тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої і на посадових осіб - від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої.

Вина ОСОБА_1 у вчинених правопорушеннях за наведених вище обставин підтверджується сукупністю досліджених в судовому засіданні доказів, які не викликають сумнівів у їх достовірності і допустимості, зокрема даними, що містяться у протоколах про адміністративне правопорушення від 2, 10 та 14 березня 2019 року № 003362, № 003187 та № 002836.

З огляду на викладене суд вважає, що ОСОБА_1 порушив вимоги п.п. 3.14, 3.15,

4.13.3 Правил любительського і спортивного рибальства (затверджено наказом Державного комітету рибного господарства України від 15 лютого 1999 року № 19), за що ч. 4 ст. 85 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність.

При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення згідно з вимогами

ч. 2 ст. 33 КУпАП суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, згідно зі ст.ст. 34-35 КУпАП судом не встановлено.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

За таких обставин суд вважає, що ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності у виді штрафу у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 680,00 (шістсот вісімдесят гривень 00 копійок) гривень з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та без конфіскації незаконно добутих водних живих ресурсів.

Відповідно до ст. 40 КУпАП якщо в результаті вчинення адміністративного правопорушення заподіяно майнову шкоду, то суддя під час вирішення питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення, має право одночасно вирішити питання про відшкодування винним майнової шкоди.

Згідно з розрахунками збитків, заподіяних рибному господарству внаслідок незаконного добування, або знищення цінних видів риб та інших об'єктів водного промислу згідно такс Постанови Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2011 року № 1209 збитки становлять 930,00 (дев'ятсот тридцять гривень 00 копійок) гривень.

З огляду на викладене суд вважає, що з ОСОБА_1 також підлягає стягненню завдана ним майнова шкода, що становить 930,00 (дев'ятсот тридцять гривень 00 копійок) гривень.

У зв'язку з винесенням постанови про накладення адміністративного стягнення та на підставі ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (п. 5 ч. 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір"), що становить 384,20 (триста вісімдесят чотири гривні 20 копійок) гривень.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 36, 40, 40-1, 85, 221, 283 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 680,00 (шістсот вісімдесят гривень 00 копійок) гривень з конфіскацією знаряддя вчинення правопорушення - трьох риболовних мисинових сіток (довжина - 40 м, висота - 2 м, вічко - 50х50 мм, довжина - 50 м, висота - 3 м, вічко - 60х60 мм та довжина - 50 м, висота - 1,8 м, вічко - 50х50 мм ), які знаходяться на зберіганні на складі Управління державного агентства рибного господарства у Полтавській області та без конфіскації незаконно добутих водних живих ресурсів - риби карась у кількості 31 штуки вагою 12 кг та гумового човна, що повернуті ОСОБА_1 на зберігання.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави завдану майнову шкоду, що становить 930,00 (дев'ятсот тридцять гривень 00 копійок) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795) судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 384,20 (триста вісімдесят чотири гривні 20 копійок) гривень.

Платіжні реквізити для сплати судового збору: стягувач - Державна судова адміністрація України; отримувач коштів - ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106; код ЄДРПОУ - 37993783; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) - 899998; рахунок отримувача 31211256026001; код класифікації доходів бюджету - 22030106.

У разі несплати штрафу не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а у разі оскарження постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, постанова надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна для стягнення штрафу у подвійному розмірі.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Черкаської області через Чорнобаївський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Строк звернення постанови до виконання три місяці з дня винесення постанови.

Суддя В.В. Чубай