Справа № 703/823/19
3/703/404/19
08 квітня 2019 року м.Сміла
Смілянський міськрайонний суд Черкаської області у складі
головуючого - судді Кирилюк Н.А.,
з секретарем судового засідання Кочетковою І.В.,
розглянувши у відкритому судовому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення щодо
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, уродженої у м.Смілі, працює адміністратором центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Смілянської міської ради, проживає: АДРЕСА_1
за ч.2 с.172-6 КУпАП
за участю
особи, щодо якої складено протокол ОСОБА_1,
прокурора Міщенко В.М.
встановив:
04 березня 2019 року до Смілянського міськрайонного суду Черкаської області надійшов протокол № 306480 від 21.02.2019 року, складений оперуповноваженим управління захисту економіки в Черкаській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України лейтенантом поліції Будєєвим Василем Михайловичем, відповідно до якого ОСОБА_1, займаючи посаду адміністратора центру надання адміністративнних послуг виконавчого комітету Смілянської міської ради, будучи відповідно до пп."в" п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктом відповідальності за порушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч.2 ст.52 Закону України "Про запобігання корупції", без поважних причин, несвоєчасно подала повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією. Зі змісту протоколу вбачається, що ОСОБА_1 згідно свідоцтва про право на спадщину, 20.11.2018 року об 11.02. набула право власності на нерухоме майно, а саме на житловий будинок загальною площею 81,3 кв.м., вартість якого становить 90000 грн. за адресою АДРЕСА_1, тому вона як суб'єкт, який зобов'язаний подавати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, у десятиденний строк після внесення запису про реєстрацію права власності, а саме у продовж період часу з 20.11.2018 по 23.59 год. 29.11.2018 року мала виконати вищевказані вимоги. Згідно з відомостями, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомукаційної системи "Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" ОСОБА_1 несвоєчасно повідомила НАЗК про суттєві зміни у майновому стані, а саме 06.12.2018 року об 11.46.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнала, вказавши, що подала повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, так як не хотіла нічого приховувати. Вона консультувалася у юриста міськради, який запропонував їй подати повідомлення. При заповнення вказаного повідомлення, вона вказала вартість будинку - 90000 грн. навмання, так як форма повідомлення передбачала внесення відповідних даних. Також повідомила, що коли до неї на роботу приїхав працівник поліції, який складав протокол, все сталося так швидко, що вона навіть не встигла надати будь-які пояснення, так як була дуже розгублена. Надала суду документи, що підверджуюють, підстави набуття права власності на майно, витяг з Державного реєстру речових прав, що підтверджує вартість нерухомого майна та роз'яснення НАЗК щодо відсутності у неї обов'язку подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, так як не проводилася грошова оцінка майна.
Прокурор вказувала, що з огляду на надані ОСОБА_1 документи, особа, яка складала протокол не в повній обсязі розібралася у справі, тому вважала, що є підстави для закриття провадження у справі за відсутністю складу адмінправопорушення.
Суд, вислухавши учасників судового розгляду, вважає, що провадження у справі підлягає закриття з огляду на наступне.
Відповідно, до ч.2 ст.172-6 КУпАП передбачена відповідальність про неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.
Відповідно до ч.2 ст.52 Закону України "Про запобігання корупції" у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Як вбачається з документів, що надані до протоколу, ОСОБА_1 06.12.2018 року було подано повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, з якого вбачається що нею 20.11.2018р. набуто у власність житловий будинок загальною площею 81,3 кв.м вартістю 90000 грн., продавцем вказано ОСОБА_3 (а.с.17-19). Інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно містить інформацію про те, що 20.11.2018р. у ОСОБА_1 виникло право власності на житловийй будинок на вищевказаною адресою (а.с.20).
ОСОБА_1 надано копію свідоцтва про право на спадщину за заповітом, відповідно до якого ОСОБА_3 заповів своїй доньці ОСОБА_1 житловий будинок з надвірними спорудами, що знаходиться в АДРЕСА_1. Згідно з витягом про реєстрацію в Спадковому реєстру, який виданий 20.11.2018 року Смілянською державною нотаріальною конторою ОСОБА_1 за першим ступінем спорідненості отримала у спадщину житловий будинок загальною площею 81,3 кв.м, житловою площею 52,1 кв.м. у АДРЕСА_1 вартістю 0,01 грн. (а.с.51-53).
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Стаття 252 КУпАП зобов'язує орган (посадову особу) оцінювати докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Враховуючи, що під час судового розгляду особою, яка склала протокол не доведено обставини, що ОСОБА_1 набула у власність майно, вартість якого перевищує 77200 грн. та зобов'язувала її подати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, як того вимагає ч.2 ст.52 "Про запобігання корупції", а лише обмежилася формальним дослідженням даних, вказаними ОСОБА_1 у інформаційно-телекомукаційної системи "Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" без збирання інших доказів, що доводять вину особи, провадження у справі підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На підставіст.ст. 221, 283, 284 КпАПУкраїни,
постановив:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч.2 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо ОСОБА_1 (протокол № 306480 від 21.02.2019 р.) - закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова про закриття справи може бути оскаржена до апеляційного суду Черкаської області через Смілянський міськрайонний суд Черкаської області протягом 10 днів з дня її проголошення.
Головуючий Н.А.Кирилюк