Справа № 709/578/19
3/709/306/19
05 квітня 2019 року смт. Чорнобай
Суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області Чубай В.В., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли від ГУ ДФС у Черкаській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, українки, громадянки України, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, працює продавцем у ФОП ОСОБА_2, ідентифікаційний
номер НОМЕР_1,
за ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -
До Чорнобаївського районного суду Черкаської області надійшли адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за
ст. 155-1 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 27 березня 2019 року № 48 ОСОБА_1 при продажу товару (горілки "Статус"), не провела розрахункову операцію через РРО та не видала фіскальний чек, чим порушила п.п. 1, 2 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", за що ст. 155-1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність.
Згідно зі ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, з-поміж іншого, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи.
Дослідивши адміністративні матеріали, суд встановив таке.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Водночас в протоколі про адміністративне правопорушення від 27 березня 2019 року
№ 48 не зазначено частину ст. 155-1 КУпАП, за якою кваліфіковано дії ОСОБА_1, що суперечить вимогам ст. 256 КУпАП.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
За таких обставин суд дійшов висновку про необхідність повернення адміністративних матеріалів для належного оформлення, а саме для зазначення частини ст. 155-1 КУпАП, за якою кваліфіковано дії ОСОБА_1
Керуючись ст.ст. 7, 245, 256, 278 КУпАП, суд -
Адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 155-1 КУпАП повернути до ГУ ДФС у Черкаській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Чубай