П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
09 квітня 2019 р.м.ОдесаСправа № 420/6680/18
П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
судді-доповідача Крусян А.В.,
суддів Градовський Ю.М. , Яковлєв О.В. ,, розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Центрального об'єднаного Управління Пенсійного фонду України у м. Одесі на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 24 січня 2019 р. у справі за позовом ОСОБА_2 до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області, 3-тя особа Центральне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Одесі
про визнання протиправними дії та скасування постанови про закінчення виконавчого провадження, зобов'язання вчинити певні дії,
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 24 січня 2019 р. задоволено позов ОСОБА_2 до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області, 3-тя особа Центральне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Одесі про визнання протиправними дії та скасування постанови про закінчення виконавчого провадження, зобов'язання вчинити певні дії.
На зазначене рішення суду Центральне об'єднане Управління Пенсійного фонду України у м. Одесі подало апеляційну скаргу.
Ухвалою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 11.03.2019 року зазначена апеляційна скарга була залишена без руху у зв'язку з тим, що по справі не сплачено судовий збір (державне мито) за її подачу. Апелянту надано строк для усунення недоліків до 05.04.2019 року.
Вищезазначену ухвалу від 11.03.2019 року, апелянтом було отримано 26.03.2019 р., що підтверджується поштовим повідомленням./а.с. 117/
05.04.2019р. до суду надійшла заява апелянта про усунення недоліків, та просить звільнити управління від сплати судового збору, посилаючись на повну відсутність фінансування на виплату судового збору.
Згідно ч. 1 ст. 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Частиною 2 ст.8 Закону України "Про судовий збір" суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Частиною 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або позивачами є військовослужбовці; батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Що стосується суб'єктів владних повноважень, які фінансується з Державного бюджету України, слід зазначити, що в частині видатків на оплату судового збору держава повинна створити належні фінансові можливості і заздалегідь передбачити відповідні кошти на вказані цілі у кошторисах установ.
Наведене кореспондується з пунктами 44, 45 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 року №228, за змістом яких штатні розписи бюджетних установ затверджуються в установленому порядку у місячний строк з початку року. До затвердження в установленому порядку кошторисів використання бюджетних коштів підставою для здійснення видатків бюджету є проекти зазначених кошторисів (з довідками про зміни до них у разі їх внесення), засвідчені підписами керівника установи та керівника її фінансового підрозділу або бухгалтерської служби. У разі коли бюджетний розпис на наступний рік не затверджено в установлений законодавством термін, в обов'язковому порядку складається тимчасовий розпис бюджету на відповідний період. Бюджетні установи складають на цей період тимчасові індивідуальні кошториси (з довідками про зміни до них у разі їх внесення), а під час складання кошторисів на наступний рік враховуються обсяги здійснених видатків.
Отже, відсутність затвердженого кошторису суб'єктів владних повноважень й відповідного бюджетного фінансування щодо видатків на оплату судового збору унеможливлюють звільнення від сплати судового збору.
З матеріалів справи вбачається, що апелянтом не надано доказів, що були б підставою для звільнення від сплату судового збору, таким чином клопотання про звільнення від сплати судового збору задоволенню не підлягає.
Згідно з ч.4 ст.169 та ч.2 ст.298 КАС України, апеляційна скарга повертається особі, що її подала якщо цією особою не усунуто недоліків, залишеної без руху апеляційної скарги.
Таким чином, оскільки апелянтом не виконано вимоги ухвали П'ятого апеляційного адміністративного суду від 11.03.2019 року, суд вважає, що апеляційна скарга підлягає поверненню апелянту.
Керуючись ст.ст. 169, 298, 325, 329 КАС України, -
Відмовити у задоволенні клопотання Центрального об'єднаного Управління Пенсійного фонду у м.Одесі про звільненння від сплати судового збору.
Апеляційну скаргу Центрального об'єднаного Управління Пенсійного фонду України у м. Одесі на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 24 січня 2019 р. повернути скаржнику.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня отримання судового рішення.
Суддя-доповідач Крусян А.В.
Судді Градовський Ю.М. Яковлєв О.В.