Справа №639/313/19
Провадження №3/639/806/19
08 квітня 2019 року м. Харків
Суддя Жовтневого районного суду м. Харкова Макаров В.О., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов із Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції у відношенні:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, офіційно не працюючого, фактично проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.126 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії БР №264269 від 05.01.2019 року, 05 січня 2019 року о 20 год. 30 хв. водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом ГАЗ 3302-282, реєстраційний номер НОМЕР_1, на автодорозі М-03, 471 км., при наявності постанови про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортним засобом від 25.03.2018 року ВП №40166907 Балаклійського районного відділу Державної виконавчої служби ГТУЮ у Харківській області, за що передбачена відповідальність за ч.3 ст.126 КУпАП.
Перевіривши надані матеріали у порядку, передбаченому ст.278 КУпАП, приходжу до висновку про необхідність повернення матеріалів для доопрацювання, виходячи із наступних обставин.
Згідно зі статтею 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Відповідно до вимог статті 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно зі статтею 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний, зокрема, з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до статті 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Вимогами статті 251 КУпАП визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Направлені до суду матеріали справи про адміністративне правопорушення не містять відомостей, які є необхідними для повного, всебічного та об'єктивного з'ясування обставин справи.
Диспозицією ч.3 ст.126 КУпАП передбачена відповідальність за керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
Частина 3 статті 126 КУпАП передбачає прямий умисел на вчинення адміністративного правопорушення.
Тобто, особа, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження, повинна бути обізнана про встановлення цього обмеження.
До матеріалів справи про адміністративне правопорушення долучено копію постанови Балаклійського районного відділу Державної виконавчої служби ГТУЮ у Харківській області від 25.03.2018 року ВП №40166907 про встановлення тимчасового обмеження ОСОБА_1 у праві керування транспортним засобом.
Однак, матеріали справи про адміністративне правопорушення не містять жодного доказу про ознайомлення ОСОБА_1 із зазначеною постановою.
У зв'язку із викладеним, органу, який є відповідальним за збирання доказів у даній справі, необхідно надати до суду докази (розписку про отримання постанови від 25.03.2018 року або поштове підтвердження про вручення листа з цією постановою) отримання ОСОБА_1 постанови від 25.03.2018 р. про встановлення йому тимчасового обмеження у праві керування транспортним засобом.
Так постановами Жовтневого районного суду м.Харкова від 08 лютого 2019 року та 18 березня 2019 року, вищезазначений адміністративний матеріал надсилався до Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції для належного оформлення. Адміністративний матеріал знову надісланий на адресу Жовтневого районного суду м.Харкова 03 квітня 2019 року без виконання вищезазначених постанов суду.
Вказані недоліки позбавляють суд можливості об'єктивно, повно та неупереджено вирішити питання про наявність чи відсутність в діях ОСОБА_1 правопорушення, адміністративна відповідальність за яке передбачена ч.3 ст.126 КУпАП.
Враховуючи вищезазначене, адміністративний матеріал необхідно повернути до Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції - для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись вимогами ст.ст. 278, 280 КУпАП, суддя, -
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.126 КУпАП, повернути до Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції - для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В.О. Макаров