Ухвала від 08.04.2019 по справі 305/2056/15-а

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

08 квітня 2019 рокуЛьвів№ 857/4560/18

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі :

головуючого судді Большакової О.О.,

суддів Глушка І.В., Макарика В.Я.,

розглянувши в порядку письмового провадження у м. Львові питання про виправлення описки в постанові Восьмого апеляційного адміністративного суду від 21 лютого 2019 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Тячівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Закарпатської області про визнання дій протиправними в частині призначення пенсії та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії,

ВСТАНОВИВ:

В листопаді 2015 року ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в Рахівському районі Закарпатської області, в якому з уточненням позовних вимог просила суд: визнати протиправним та скасувати рішення посадової особи управління Пенсійного фонду України в Рахівському районі Закарпатської області щодо призначення пенсії на загальних підставах, як таке, що не відповідає вимогам чинного законодавства; зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Рахівському районі Закарпатської області призначити пенсію у відповідності до умов Закону України «Про державну службу»; здійснити перерахунок пенсії державної служби з часу досягнення ним пенсійного віку 06.08.1997 у відповідності до умов передбачених положенням статті 37-1 Закону України «Про державну службу» та рішення Конституційного Суду України від 11 жовтня 2005 року № 8-рп/2005 на підставі заяви та трудової книжки прийнятих і зареєстрованих управлінням Пенсійного фонду України за № 160 від 05.08.1997 для призначення пенсії, та виплатити у порядку передбаченому Положенням ч. 2 ст. 87 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-ХІІ різницю неодержаної відповідної пенсії за вказаний період до дня призначення пенсії державної служби.

Постановою Рахівського районного суду Закарпатської області від 07 грудня 2016 року адміністративний позов задоволено. Визнано протиправним та скасовано, як таке, що не відповідає вимогам чинного законодавства, рішення посадової особи управління Пенсійного фонду України в Рахівському районі Закарпатської області щодо відмови у призначенні ОСОБА_1 пенсії державного службовця у відповідності до положень Законів України «Про державну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування». Зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Рахівському районі Закарпатської області призначити ОСОБА_1 пенсію державного службовця у відповідності до положень Законів України «Про державну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування» та провести відповідний перерахунок.

Не погодившись із таким рішенням, управління Пенсійного фонду України в Рахівському районі Закарпатської області оскаржило його в апеляційному порядку.

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 23 березня 2017 року скасовано постанову Рахівського районного суду Закарпатської області від 07 грудня 2016 року та відмовлено в задоволенні позовних вимог.

Постановою Верховного Суду від 27 листопада 2018 року постанову Львівського апеляційного адміністративного суду було скасовано, а справу направлено на новий апеляційний розгляд.

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 21 лютого 2019 року апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Рахівському районі Закарпатської області задоволено частково. Постанову Рахівського районного суду Закарпатської області від 07 грудня 2016 року у справі № 305/2056/15-а скасовано. Прийнято нову постанову, якою позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено частково. Зобов'язано Тячівське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Закарпатської області призначити пенсію ОСОБА_1 у відповідності до умов Закону України «Про державну службу» здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 3 квітня 2012 року та виплатити різницю. Інші позовні вимоги ОСОБА_1 залишено без розгляду.

Згідно матеріалів справи, ухвалою Верховного Суду від 26 листопада 2018 року задоволено клопотання відповідача про заміну первинного відповідача управління Пенсійного фонду України в Рахівському районі Закарпатської області на правонаступника - Тячівське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Закарпатської області.

Разом з тим, у вступній частині вказаної постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 21 лютого 2019 року судом було допущено описку, а саме: помилково зазначено відповідачем управління Пенсійного фонду України в Рахівському районі Закарпатської області замість Тячівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Закарпатської області.

Відповідно до ч. 1 ст. 253 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.

За таких обставин необхідно виправити допущену описку, про що постановити ухвалу.

Керуючись ст. 241, ч. 5 ст. 243, ст.ст. 248, 253, 321, 325 КАС України, суд,

УХВАЛИВ:

Внести виправлення у вступну частину постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 21 лютого 2019 року у справі № 305/2056/15-а вказавши замість відповідача управління Пенсійного фонду України в Рахівському районі Закарпатської області - Тячівське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Закарпатської області.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя О. О. Большакова

судді І. В. Глушко

В. Я. Макарик