Постанова від 27.03.2019 по справі 1340/3751/18

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Головуючий суддя у першій інстанції : Мартинюк В.Я.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 березня 2019 рокуЛьвів№ 857/264/19

Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Бруновської Н.В.

суддів: Затолочного В.С., Матковської З.М.

за участю секретаря судового засідання: Бедрій Х.П.

представника відповідача: ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Фізичної особи підприємця ОСОБА_4 на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 13 листопада 2018 року у справі № 1340/3751/18 за адміністративним позовом Фізичної особи підприємця ОСОБА_4 до Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради про визнання протиправним та скасування розпорядження, -

ВСТАНОВИВ :

21.08.2018р. позивач Фізична особа підприємець ОСОБА_4 (надалі ФОП ОСОБА_4.) звернулась в суд із позовом до Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради про визнання протиправним та скасування розпорядження «Про демонтаж тимчасової споруди на АДРЕСА_1 від 04.07.2018р. № 260.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 13.11.2018р. в позові відмовлено.

Не погоджуючись із даним рішенням, апелянт ФОП ОСОБА_4 подала апеляційну скаргу, в якій зазначає, що судом порушено норми матеріального та процесуального права. Зокрема, суд першої інстанції не залучив до участі у справі в якості відповідача Львівську міську раду та не витребував докази що вплинуло на неповне з'ясування обставин справи та дослідження доказів.

Апелянт просить суд, рішення Львівського окружного адміністративного суду від 13.11.2018р. скасувати та прийняти нове рішення, яким позов задовольнити.

Представник відповідача ОСОБА_6 в судовому засіданні просила суд, апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення суду без змін.

Інші особи, які беруть участь у справі, в судове засідання не з'явились, хоча належним чином повідомленні про дату, час і місце розгляду справи в порядку ст.126 КАС України, що не перешкоджає розгляду справи у їх відсутності відповідно до ст.313 КАС України.

Заслухавши суддю-доповідача, учасника процесу, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи скарги, законність і обґрунтованість рішення суду, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення виходячи з наступних підстав.

Як видно із матеріалів справи, на території Личаківського району функціонує тимчасова споруда встановлена ФОП ОСОБА_4, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 у м. Львові.

06.04.2009р. між позивачем та Львівською міською радою укладено Договір оренди землі, згідно якого ФОП ОСОБА_4 передано у строкове платне користування земельну ділянку (кадастровий № НОМЕР_1) за адресою: АДРЕСА_2 для обслуговування малої архітектурної форми, загальна площа 0,0038га.

Відповідно до ч.2 ст.28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.

Згідно п. 2.2.1 ухвали Львівської міської ради № 4526 від 23.04.2015р. «Про затвердження Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові та Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові» розміщення тимчасових споруд здійснюється замовником відповідно до паспорту прив'язки, плану земельної ділянки та договору оренди земельної ділянки або договору окремих конструктивних елементів благоустрою. Місце встановлення тимчасових споруд повинно відповідати адресі, вказані у паспорті прив'язки та плану земельної ділянки або схеми прив'язки.

Із змісту ухвали Львівської міської ради від 02.03.2017 р. № 1568 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова» тимчасова споруда ФОП ОСОБА_4 розміщена за адресою АДРЕСА_1 не увійшла у Комплексну схему розміщення тимчасових споруд як частина Програми комплексного благоустрою міста.

Договір оренди земельної ділянки укладено терміном до 30.12.2016 р., що підтверджується додатковою угодою до договору оренди земельної ділянки від 01.07.2015 р. (а.с. 40 )

Термін дії паспорта прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності на АДРЕСА_1 від 14.09.2015 р. № 153 закінчився - 30.12.2016р.

ст.20 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» передбачено, що організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом.

Згідно ухвали Львівської міської ради № 4526 від 23.04.2015р. «Про затвердження Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові та Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові» самовільно встановлена тимчасова споруда (ТС) - ТС, яка встановлена за відсутності одного із документів, передбачених цим Положенням: ухвали міської ради, договору оренди земельної ділянки чи договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою, паспорту прив'язки ТС.

04.07.2018 р. Личаківською районною адміністрацією видано розпорядження № 260 від «Про демонтаж тимчасової споруди на АДРЕСА_1». (а.с. 9 )

Зокрема, в п.1 вказаного розпорядження передбачено, що тимчасова споруда, площею 30,0 кв.м., встановлена ФОП ОСОБА_4 за адресою: АДРЕСА_1 на земельній ділянці площею 38,0 кв.м. підглядає демонтажу у зв'язку із закінченням терміну дії договору оренди земельної ділянки та паспорту прив'язки.

Відповідно до ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території. Місцеві органи виконавчої влади, підприємства, установи та організації, а також громадяни несуть встановлену законом відповідальність перед органами місцевого самоврядування за заподіяну місцевому самоврядуванню шкоду їх діями або бездіяльністю, а також у результаті невиконання рішень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, прийнятих у межах наданих їм повноважень.

Отже, на час прийняття даного розпорядження 04.07.2018 р. в позивача закінчився термін дії договору оренди земельної ділянки та термін дії паспорту прив'язки.

За таких обставин, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про відсутність підстав для задоволення позову оскільки, Личаківська районна адміністрація Львівської міської ради як суб'єкт владних повноважень приймаючи оскаржуване розпорядження № 260 від 04.07.2018 р. діяв в межах повноважень та у спосіб передбачений законами та Конституцією України.

Колегія суддів не приймає до уваги доводи апелянта про те, що суд першої інстанції не залучив у справу в якості третьої особи яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Львівську міську раду та не витребував ряд документів оскільки, це не спростовує висновки суду. Пролонгація договору оренди землі не є предметом спору в даній справі. В матеріалах справи відсутній чинний договір оренди земельної ділянки та паспорт при»язки. Пролонгація договору оренди землі є предметом спору в справі № 914/1903/18 яка розглядається в порядку господарського судочинства.

В ст.242 КАС України передбачено, що рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

ст. 316 КАС України передбачено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Із врахуванням викладеного, колегія суддів вважає, що рішення суду першої інстанції є законним, доводи апеляційної скарги зроблених судом першої інстанції висновків не спростовують і при ухваленні оскарженого судового рішення порушень норм матеріального та процесуального права ним допущено не було, тому, відсутні підстави для скасування чи зміни рішення суду першої інстанції.

Керуючись ст.ст.229, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ :

Апеляційну скаргу Фізичної особи підприємця ОСОБА_4 залишити без задоволення, а рішення Львівського окружного адміністративного суду від 13 листопада 2018 року у справі № 1340/3751/18 - без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня її проголошення.

Строк оскарження постанови, в якій оголошено вступну та резолютивну частину судового рішення обчислюється з дня складення постанови у повному обсязі.

Суддя Н.В. Бруновська

Суддя В.С. Затолочний

Суддя З.М. Матковська

Постанова складена в повному обсязі 08.04.2019р.