ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
05 квітня 2019 року м. Київ № 640/5921/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Амельохіна В.В. розглянувши матеріали позовної заяви та додані до не матеріали
за позовомОфіційного спостерігача за виборами Президента України 2019 у Територіальному Виборчому Окрузі 221 від ГО «Українська Асоціація Акціонерів» ОСОБА_1
до про Кандидата на пост Президента України 2019 ОСОБА_2, Кандидата на пост Президента України 2019 ОСОБА_3, Центральної виборчої комісії України, НСК «Олімпійський», Міністерства охорони здоров'я України визнання фактів, зобов'язання вчинити дії,
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить:
- визнати факт порушення Закону України «Про вибори Президента України», Відповідачем 1 та Відповідачем 2, щодо здійсненням неправомірного виду агітації через зйомки за особистої участі у зйомці кандидатів на пост Президента України: ОСОБА_2 та ОСОБА_3 та випуску в соціальній мережі facebook та/або інших засобах масової інформації агітаційної інформації до моменту поки Відповідач 1 та Відповідач 2 не включені до виборчих бюлетенів у другому турі, та поки не підрахований підсумковий протокол ЦВК з виборів Президента України 31.03.2019 року;
- ухвалити відповідне рішення про заборону кандидатам на пост Президента Відповідачу 1 та Відповідачу 2: ОСОБА_2 та ОСОБА_3 проведення неправомірної агітації щодо організації, участі, закликів для проведення теледебатів на НСК «Олімпійський» оскільки вони не є учасниками другого туру виборів Президента України та не внесені до бюлетенів;
- визнати факт порушення Відповідачем 1 та Відповідачем 2, щодо здійсненням впливу, тиску, примушування до фізіологічного втручання, здачі біологічних аналізів для реалізації своїх виборчих прав з виборів Президента України 31.03.2019 року;
- зобов'язати Сторону 5 - Міністерство охорони здоров'я України - надати роз'яснення щодо законодавчої правомірності обов'язку подачі медичних біологічних зразків, аналізів з тіла кандидатів на пост Президента України для використання своїх виборчих прав для участі у виборчому процесі на вимогу одного з кандидатів;
- зобов'язати Сторону 3 - Центральну Виборчу Комісію України - надати роз'яснення щодо законодавчої правомірності обов'язку подачі біологічних зразків, аналізів з тіла кандидатів на пост Президента України для використання своїх виборчих прав для участі у виборчому процесі на вимогу одного з кандидатів;
- зобов'язати Сторону 4 - НСК "Олімпійський" - надати письмове пояснення, на якій підставі директор НСК "Олімпійський" публічно висловив згоду в організації проведення теледебатів кандидатів на пост Президента України з виборів Президента України 31.03.2019 року.
Відповідно до приписів ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Так, особливості провадження у справах, пов'язаних із виборами Президента України визначені статтею 277 Кодексу адміністративного судочинства України.
Частиною сьомою статті 277 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що дії кандидатів на пост Президента України, їхніх довірених осіб оскаржуються до апеляційного адміністративного суду в апеляційному окрузі, що включає місто Київ.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивач оскаржує дії кандидатів на пост Президента України ОСОБА_2 та ОСОБА_3 щодо порушення вимог Закону України «Про вибори Президента України» в частині організації, участі, закликів для проведення теледебатів на НСК «Олімпійський».
Згідно з частиною другою статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України Апеляційному адміністративному суду в апеляційному окрузі, що включає місто Київ, як суду першої інстанції підсудні справи щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності Центральної виборчої комісії (окрім визначених частиною четвертою цієї статті), дій кандидатів на пост Президента України, їх довірених осіб.
Пунктом 2 частини першої статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Вказані положення застосовується також до предметної (інстанційної) юрисдикції за аналогією закону згідно з частиною шостою статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до Указу Президента України від 29.12.2017р. №455/2017 «Про ліквідацію апеляційних адміністративних судів та утворення апеляційних адміністративних судів в апеляційних округах» ліквідовано Київський апеляційний адміністративний суд та утворено Шостий апеляційний адміністративний суд в апеляційному окрузі, що включає Київську, Черкаську, Чернігівську області та місто Київ, з місцезнаходженням у місті Києві.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для передачі адміністративної справи №640/5921/19 на розгляд Шостому апеляційному адміністративному суду.
Керуючись ст.ст. 7, 20, 22, 29, 248, 277 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративну справу №640/5921/19 за позовом офіційного спостерігача за виборами Президента України 2019 у Територіальному Виборчому Окрузі 221 від ГО «Українська Асоціація Акціонерів» ОСОБА_1 до Кандидата на пост Президента України 2019 ОСОБА_2, Кандидата на пост Президента України 2019 ОСОБА_3, Центральної виборчої комісії України, НСК «Олімпійський» та Міністерства охорони здоров'я України про визнання фактів, зобов'язання вчинити дії, направити на розгляд до Шостого апеляційного адміністративного суду.
Передачу справи №640/591/19 здійснити негайно.
Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена відповідно до ст. 294 Кодексу адміністративного судочинства України, в порядку, встановленому ст.ст. 295-297 цього Кодексу.
Суддя В.В. Амельохін