ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
02 квітня 2019 року м. Київ № 826/14918/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Арсірія Р.О., розглянувши клоптання громадянина Еритреї ОСОБА_2 про заміну неналежного відповідача та зміну позовних вимог
громадянина Еритреї ОСОБА_2
доДержавної міграційної служби України
про про визнання протиправним та скасування рішення №280 від 23.08.2018
Громадянин Еритреї ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до відповідача, в якому просить визнати неправомірним та скасувати рішення № 280 від 23.08.2018 про відмову в оформленні документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.
Ухвалою суду від 18.02.2019 прийнято справу до судового провадження та відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.
29.03.2019 від позивача надійшло клопотання про про заміну неналежного відповідача та уточнення позовних вимог, в якому просить
- замінити неналежного відповідача Державну міграційну службу України на належного відповідача Управління Державної міграційної служби України в Київській області;
- визнати протиправним та скасувати наказ Управління Державної міграційної служби України в Київській області про відмову в оформленні документів для вирішення питання про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту ОСОБА_2.
При цьому, як слідує з прохальної частини позову в наказі відсутній відомості про номер та дату прийняття даного наказу.
Вирішуючи питання про прийняття вказаного клопотання до розгляду, суд виходить з наступного.
Як встановлено судом, згідно постанови «Про реорганізацію територіальних органів Державної міграційної служби» Кабінету Міністрів України від 12 вересня 2018 року № 732, утворено Центральне міжрегіональне управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області як юридичну особу публічного права, реорганізувавши шляхом злиття Управління Державної міграційної служби у Київській області та Головне управління Державної міграційної служби у м. Києві. Установлено, що Центральне міжрегіональне управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області є правонаступником майна, прав та обов'язків Управління Державної міграційної служби у Київській області та Головного управління Державної міграційної служби у м. Києві.
З виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, за посиланням у відкритому доступі інтернет за адресою: https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch, слідує, що за ідентифікаційним кодом юридичної особи - 42552598, зареєстровано Центральне міжрегіональне управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області.
Згідно з ч. 1 ст. 47 Кодексу адміністративного судочинства України, крім прав та обов'язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п'ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідного ч. 3 ст. 166 Кодексу адміністративного судочинства України заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом.
У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Згідно з ч. 1 ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити, зокрема, підстави заяви (клопотання, заперечення); інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необгрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду (ч. 2 ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України).
При цьому, слід зазначити, що під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення.
Підставою адміністративного позову є обставини (юридичні факти) і норми права, на яких у сукупності ґрунтуються вимоги позивача (предмет позову).
Збільшення чи зменшення розміру позовних вимог - це їх кількісна, а не якісна зміна. Зміна розміру позовних вимог може бути викликана уточненням розрахунку ціни позову, частковим виконання спірного зобов'язання відповідачем, тобто збільшити розмір позовних вимог можна лише тоді, коли вони виражені у певному цифровому еквіваленті, наприклад, у грошовому розмірі за тією ж раніше заявленою вимогою.
Зміна предмета позову означає зміну вимоги, з якою позивач звернувся до відповідача, а зміна підстав позову - це зміна обставин та правових підстав позову, на яких ґрунтується вимога позивача.
Одночасна зміна і предмета і підстав позову не допускається. Подання такої заяви не повинно призводити до заявлення по суті нового адміністративного позову.
Натомість, доповнення позову додатковими вимогами не вважається зміною розміру позовних вимог та, відповідно, не є зміною позовних вимог, оскільки тлумачення заміни передбачає заміну, наприклад, однієї вимоги іншою, а не доповнення раніше заявлених вимог.
Дотримання зазначених вимог забезпечує дотримання принципу правової визначеності, як складової принципу верховенства права.
При цьому, позивачем не змінено фактичних, юридичних підстав та обставин справи.
Відтак, враховуючи положення ч. 1 ст. 47 Кодексу адміністративного судочинства України, клоптання громадянина Еритреї ОСОБА_2 про заміну неналежного відповідача та уточнення позовних вимог підлягає поверненню, як безпідставна та необґрунтована.
Керуючись вимогами ч. 1 ст. 47, ч. 2 ст. 167, ч. 1 ст. 167, ч. 1 ст. 166, ст. ст. 243, 248, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
Повернути клопотання позивача про зміну предмету позову та заміну неналежного відповідача - без розгляду.
Ухвала набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки, передбачені ст.ст. 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Р.О. Арсірій