ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
05 квітня 2019 року м. Київ № 640/972/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Бояринцевої М.А., розглянувши позовну заяву
ОСОБА_1
доГоловного управління Пенсійного фонду України в м. Києві
про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про визнання протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо не призначення наукової пенсії та про зобов"язання Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві призначити наукову пенсію з дати права на пенсію.
Ухвалою суду від 28 лютого 2019 року позовну заяву залишено без руху.
На виконання ухвали суду позивачем надано копію квитанції про доплату судового збору, докази звернення до органу Пенсійного фонду України із заявою про призначення/перерахунок пенсії та копії листів Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві від 17.03.2011 № 7402/10/Б-814 та від 26.04.2017 № 9462/02//Б-66611. Одночасно позивач надав пояснення, що спірні правовідносини тривають з квітня 2006 року.
Доказів звернення до відповідача у 2018 році, про що зазначалось у позові, позивачем не надано.
При цьому, відповідно до частини другої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Частиною першою статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Відтак, Кодекс адміністративного судочинства України визначає, що дотримання строків на подання позовної заяви є однією з умов дисциплінування учасників судового процесу. У випадку ж пропуску строку, підставами для його поновлення є лише наявність поважних причин, тобто, обставин, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення відповідних дій та підтверджені належними доказами.
Таким чином, позивачу необхідно уточнити, яке саме рішення суб"єкта владних повноважень він оскаржує (викладене в листі від 17.03.2011 № 7402/10/Б-814 чи в листі від 26.04.2017 № 9462/02//Б-66611) та подати заяву про поновлення строку звернення до суду із зазначенням поважності причин пропуску строку та наданням відповідних доказів.
Відповідно до частини другої статті 121 Кодексу адміністративного судочинства України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
За таких обставин, суд приходить до висновку про продовження позивачу строку для усунення недоліків позовної заяви шляхом уточнення позовних вимог та подання заяви про поновлення строку звернення до суду із зазначенням поважності причин пропуску строку звернення до суду та наданням відповідних доказів.
Керуючись ст. 121, 243 Кодексу адміністративного судочинства України Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Продовжити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви до десяти днів з дня отримання даної ухвали суду.
2. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч.4 ст. 169 КАСУ.
Ухвала, відповідно до змісту ч. 2 ст. 256 та п. 5 ч. 1 ст. 294 КАС України, набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя М.А. Бояринцева