Рішення від 02.04.2019 по справі 641/7603/18

Провадження № 2/641/437/2019 Справа № 641/7603/18

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 квітня 2019 року Комінтернівський районний суд м. Харкова в складі:

головуючого судді - Колодяжної І.М.

за участю секретаря - Ягодіній М.С.

справа №641/ 7603/18

за участю:

позивача - ОСОБА_1

представника відповідача КП «ХТМ» - Панько Н.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Харкові в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до КП «Харківські теплові мережі» та Управління праці та соціального захисту населення Адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради про захист прав споживачів ,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом , з урахуванням його уточнень , в якому просить: визнати його неналежним боржником по сплаті додаткових витрат за гаряче водопостачання за опалювальний сезон 2017-2018 р.р. на суму 2632,05 грн. ; зобов,язати КП «ХТМ» надати позивачу послугу централізованого опалення в межах встановлених соціальних норм та в силу п. 7 «Порядку розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг » затвердженого Постановою КМУ від 23.08.2016 року за №534, не допускати на особистому рахунку отримувача субсидії нарахування та облік заборгованості по сплаті додаткових витрат за послуги , надані з вини відповідача поверх встановлених соціальних норм.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що він є отримувачем субсидії , та має право витрачати на сплату за комунальні послуги не більше частини сукупного доходу , розрахованого відповідно до постанови КМУ від 27.07.1998 року за №1156 «Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії» . За час опалювального сезону 2017-2018 р. Позивачу призначена щомісячна субсидія у розмірі 1046.02 грн. та обов,язкових платіж відповідно до постанови КМУ за №1156 від 27.07.1998 року , в тому числі за опалення щомісячно 61,75 грн. За період опалювального сезону за опалення позивачу нараховано до сплати 6057,97 грн. За час опалювального сезону 2017-2018 р.р. позивач повинен був виплатити за опалення 61,75 х 7 міс.= 432,25 грн. та гаряче водопостачання 9,92 грн. х 7 міс. = 69,44 грн. , а разом дорівнює 501,69 грн. . Позивачем за цей період сплачено 588,39 грн. Таким чином, за опалювальний період 2017 -2018 р.р. позивач свій обов,язковий платіж за опалення та гаряче водопостачання виплатив. За цей же період було виплачено субсидії у розмірі 4755,55 грн. , в результаті субсидія не покривала усі витрати та виникла заборгованість : 6057,97 -4755,55=1302,42 грн. ,яку відповідачі своїми діями спонукають позивача виплатити за свій рахунок , тобто фактично примушують позивача понести витрати на сплату за житлово- комунальні послуги понад частини середньомісячного сукупного доходу , встановленого постановою КМУ від 27.07.1998 року за №1156, чим порушують його право витрачати на сплату за житлово -комунальні послуги не більше частини середньомісячного сукупного доходу . Крім того , відповідачами позивачу нарахована заборгованість за сплату додаткових витрат на перевищення норм споживання гарячого водопостачання , затвердженого рішенням Виконкому ХМР , що також порушує право позивача витрачати на сплату житлово- комунальних послуг не більше частини середньомісячного сукупного доходу , встановленої постановою КМУ від 27.07.1998 року за № 1156. Позивачу відповідно до законодавства України призначена субсидія на оплату житлово- комунальних послуг та у позивача відсутні прибори обліку гарячої води , тому компенсація додаткових витрат повинна здійснюватися за рахунок місцевого бюджету. Дійсно , за період опалювального сезону 2017 -2018 р.р. було нараховано до сплати за гаряче водопостачання 1447,72 грн. Обов'язковий платіж за гаряче водопостачання за цей період позивач повністю сплатив, таким чином сума 1447,72 грн. , це сума додаткових витрат ,яка відпровідно до п. 3 Постанови КМУ від 06.08.2014 року за №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово- комунального обслуговування» підлягає компенсації за рахунок місцевого бюджету. За опалювальний період 2017-2018 р.р. позивачу протиправно нарахована заборгованість за опалення та гаряче водопостачання на суму 1302,42 +1447,72 грн.= 2 750,14 грн. Позивач не укладав з КП «ХТМ» договорів на умовах сплати за свій рахунок додаткових витрат на гаряче водопостачання та опалення понад соціальних норм, тому у позивача не виникли зобов.язання сплачувати додаткові витрати. Таким чином позивач вважає, що він є неналежним боржником.

22 жовтня 2018 року ухвалою судді позовну заяву залишено без руху .

12 листопада до суду надійшла уточнена позовна заява.

20 листопада 2018 року ухвалою судді позовну заяву залишено без руху .

06 грудня 2018 року ухвалою судді позовну заяву прийнято до розгляду , відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження і справу призначено у підготовче засідання .

15 січня 2019 року підготовче провадження у справі закрито і справу призначено до судового розгляду.

До суду надійшов відзив представника відповідача КП «ХТМ» , в якому представник відповідача зазначила, що вимога позивача визнати його неналежним боржником по сплаті додаткових витрат за послуги з опалення та постачання гарячої води за опалювальний сезон 2017-2018 на суму 2632,05 грн. та визнати його право не бути боржником по додатковим витратам по опаленню внаслідок відсутності у нього таких обов,язків , не відповідає способу захисту права , що визначені у ст. 16 ЦПК України. Щодо вимоги позивача «зобов,язати КП «ХТМ»» надавати йому послугу з централізованого опалення в рамках встановлених соціальних норм та в силу п. 7 Порядку розрахунку та повернення до бюджет невикористаних сум субсидій для відшкодування витрат на оплату за комунальних послуг» затвердженого Постановою КМУ від 23.08.2016 року за №534 представник зазначила, що призначення субсидій і контроль за їх цільовим використанням здійснюється УПСЗН районних держадміністрацій. У Немишлянському районі м. Харкова - це УПСЗН адміністрації Немишлянгського району ХМР ,яке надає інформацію про суми субсидій споживачів на підприємство в електронному вигляді. Щодо вимоги позивача не допускати на його особовому рахунку отримувача субсидії нарахуванням будь-якої заборгованості по сплаті додаткових витрат на послуги , надані відповідачем більше встановленої соціальної норми зазначила, що на території України встановлені єдині соціальні нормативи користування послугами , на які надаються пільги та субвенції. У квартирі позивача зареєстровано одну особу . Позивачу при сплаті послуги з теплопостачання та підігріву води надано субсидію. Нарахування за послуги з теплопостачання виконуються у відповідності до встановлених тарифів : централізоване опалення за 1 Гкал , згідно з показаннями загальнобудинкового приладу обліку теплової енергії. Призначення субсидій і контроль за їх цільовим використанням здійснюється УПСЗН районних держадміністрацій,у відповідності до п. 3 «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат та оплату житлово- комунальниї послуг , придбання скрепленого газу , твердого рідкого пічного побутово палива» затвердженого Постановою КМУ від 21.10.1995 р. №848. П. 15 положення передбачено, що громадяни ,яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово- комунальних послуг , зобов,язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії. Постановою КМУ від 06.08.2014 р. За №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово- комунального обслуговування встановлено соціальні норми житла та соціальні нормативи користування житлово- комунальними послугами , щодо оплати яких держава надає пільги та встановлює субсидії,а саме: для надання субсидії- 13,65 кв.м. опалювальної площі на одну особу та додатково 35.22 кв.м. на сім,ю ; соціальні нормативи користування послугами з централізованого постачання гарячої води 1,6 куб. м на одну особу на місяць. Зважаючи на те, що на будинку АДРЕСА_1 встановлено прилад обліку тепловох енергії , субсидія надається на 0,0431 Гкал на 1 кв.м. опалювальної площі на місяць в опалювальний період. Також у п. 3 Постанови №409 вказано , що у залежності від особливостей регіону та типу будівель соціальні нормативи користування житлово- комунальними послугами , визначаються з урахуванням коригуючих коефіцієнтів ,які для Харківській області для будинків п,яти та більше поверхів становить 0.43 ( в редакції Постанови від 27.04.2016). Тобто субсидія для мешканців житлових будинків п,яти поверхів та вище у м. Харкові надається на 0,0185331 кал/м2= (0,0431*0,43) у місяць за опалювальний період. Тарифи на теплову енергію , її виробництво , транспортування , постачання для потреб населення КП «ХТМ» встановлюється відповідними постановами Національної комісії , що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг і вони встановлені з 01.01.2017 року 1238,88 за 1 Гкал. Площа , на яку споживачеві надається субсидія 32. 8 кв.м. Норма спожитої теплової енергії у розрахункоий місяць , на яку надається субсидія в опалювальному сезоні 2017 - 2018 р.р. 0,6078Гкал=32,8 кв.м. *0,0185331 Гкал кв.м. , де 32. 8 кв.м. опалювальна площа. Таким чином , у разі якщо теплоспоживання у розрахунковому місяці перевищує встановлену соціальну норму , споживач додатково сплачує за опалення використане понад норму. З урахуванням вищевикладеного представник КП «ХТМ» просила у задоволенні позовних вимог відмовити.

Позивачем до суду надана письмова відповідь на відзив, в якому він зазначив, що він з відповідачем договору не укладав на умовах ,які допускають отримання та оплату теплопостачання понад норми. В той час , коли температура зимової погоди була тепла, позивач не мав фізичної можливості зменшити теплопостачання та температура в квартирі позивача доходила до 38 градусів, а претензії позивача до КП «ХТМ» залишені без задоволення. Однак, відповідач міг та був забов,язаний в силу ст. 20 ЗУ «Про енергопостачання» від 01.07.1994 року за №74/94-ВР в обов,язковому порядку вімкнути нормативи витрачання тепла, шляхом регулювання температури теплоносія , дотримуватися нормативів витрачання теплової енергії відповідно до температури зовнішнього повітря , не зробивши цього відповідач поніс збитки за своєї вини.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив їх задовольнити .

Представник відповідача КП «ХТМ» в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечувала , просила відмовити у задоволенні позову, з підстав вказаних у відзиві.

Представник відповідача Управління праці та соціального захисту населення Адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради в судовому засіданні проти позову заперечував посилаючись на його безпідставність , в подальшому в судове засідання не з,явився.

Суд, вислухавши вступне слово учасників справи, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, прийшов до наступного.

Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.

Відповідно до ч.1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідного до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Згідно ч.1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

У відповідності до ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Ці дані встановлюються письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Статтями 77, 78 ЦПК України визначено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Судом встановлено, що позивач звертався до КП «ХТМ» щодо внесення змін до договору про надання послуг по централізованому опаленню та постачання гарячого водопостачання води у запропонованому ним варіанті . Листом від 01.03.2018 року позивачу повідомлено, що споживач має право приєднатися до договору , запропонованому КП «ХТМ» , але не має права запропропоновувати свій варіант договору.

Відповідно до ст. 322 ЦК України власник зобов'язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Статтею 162 ЖК України встановлено, що плата за користування жилим приміщенням в будинку (квартирі), що належить громадянинові на праві приватної власності, встановлюється угодою сторін. Плата за комунальні послуги береться крім квартирної плати за затвердженими в установленому порядку тарифами.

Згідно з ч. 1 ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.

Частиною 3 статті 20 цього Закону встановлено обов'язок споживача оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом (п. 5).

Стаття 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачає види житлово-комунальних послуг залежно від функціонального їх призначення, зокрема, передбачає надання послуг з централізованого постачання гарячої води та централізованого опалення.

Відносини між споживачами та виконавцями у сфері надання послуг з централізованого опалення регулюються Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630.

19.03.2018 року позивачем на адресу КП «ХТМ» направлено акт - претензію про неналежне ненадання послуг за період з 01.11.2017 року по 01.02.2018 року , в якому прохав при опалюванні його квартири , виконувати розрахований на підставі державних стандартів нормативів на квартиру позивача в розмірі 0,5923 Гкал/міс, зберігаючи тепловою енергію , не допускаючи її перевитрат та не пред,являти йому до сплати перевитрати,які допускає КП «ХТМ».

Згідно листа КП «ХТМ» від 10.04.2018 року позивачу на його акт - претензію від 19.03.2018 року , щодо питання «відхилення від встановленого державою норматива» повідомлено, що взаєморозрахунки за послуги теплопостачання регулюються «Правилами надання послуг по централізованому опаленню, постачанню холодної та гарячої води та водовідведення» затвердженими Постановою КМУ від 21.07.20015 року за №630. Прилад обліку встановлений на тепловому вводі жилого будинку 11.11.2004 року та знаходиться на балансі КП «ХТМ» , так як в будинку прилад обліку теплової енергії встановлений на межі балансової належності з КП «ХТМ», то до показників приладу обліку додаються нормативні теплові втрати . Нарахуванням за послуги централізованого опалення по квартирам будинку №256 проводяться відповідно до п. 12 Правил №630, за умови встановлення приладів обліку теплової енергії споживач сплачує послуги відповідно до їх показників пропорційно опалювальної площі квартири. Нарахування за послуги централізованого опалення по квартирі №130 складає: 79,51450 Гкал:2646,1 кв.м.(опалювальна площа квартир під,їзду №3) *32,8 (опалювальна площа квартири №130) =0,98563 Гкал= 1221,08 грн. Розрахунок виконується за кожний місяць опалювального сезону. Також повідомлено, що субсидія призначається громадянам відповідно до «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат та оплату житлово- комунальних послуг , придбання скрепленого газу , твердого рідкого пічного побутового палива» затвердженого Постановою КМУ від 21.10.1995 р. №848. Призначення субсидій і контроль за їх цільовим використанням здійснюється УПСЗН районних держадміністрацій,у відповідності до п. 3 Положення . П. 15 Положення передбачено, що громадяни ,яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово- комунальних послуг , зобов,язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії. Постановою КМУ від 06.08.2014 р. За №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово- комунального обслуговування» встановлено нормативи и користування житлово- комунальними послугами , щодо оплати яких держава надає пільги та встановлює субсидії,а саме: для надання субсидії- 13,65 кв.м. опалювальної площі на одну особу та додатково 35.22 кв.м. на сім,ю ; соціальні нормативи користування послугами з централізованого постачання гарячої води 1,6 куб. м на одну особу на місяць. Норма споживання теплової енергії в розрахунковий місяць , на яку ОСОБА_1 може надаватися субсидія по особистому рахунку кв. 130 в опалювальному сезоні 2017-2018 р.р., повинна бути не більше чим на 0,60788 Гкал =32,8 кв.м. х 0,018533 Гкал/м2, де 32,8 кв.м опалювальна площа квартири . Роз,яснено ОСОБА_1 , що з питань пов,язаних з призначенням та наданням субсидії йому необхідно звертатися до УПСЗН адміністрації Немишлянського району ХМР.

Згідно з п. 32 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання та гарячої води і водовідведення» затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630, виконавець зобов'язаний проводити перерахунок розміру плати за надання послуг у разі ненадання їх, надання не в повному обсязі, зниження якості, зокрема відхилення їх кількісних та/або якісних показників від затверджених нормативів (норм) споживання, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України та визначеному договором (п. 16).

Пунктом 35 Правил передбачено, що у разі неналежного надання або ненадання послуг виконавцем споживач повідомляє про це виконавця в усній формі за допомогою телефонного зв'язку чи у письмовій формі за адресами, що зазначені в договорі.

У повідомленні зазначається прізвище, ім'я та по батькові, точна адреса проживання споживача, а також найменування виду неналежно наданої або ненаданої послуги. Повідомлення споживача незалежно від його форми (усна або письмова) обов'язково реєструється представником виконавця у журналі реєстрації заявок споживачів. Представник виконавця зобов'язаний повідомити споживачеві відомості про особу, яка прийняла повідомлення (прізвище, ім'я та по батькові), реєстраційний номер повідомлення та час його прийняття.

Згідно з пунктом 36 Правил представник виконавця, якому відомі причини неналежного надання або ненадання послуги, зобов'язаний невідкладно повідомити про це споживача та зробити відповідну відмітку в журналі реєстрації заявок, що є підставою для визнання виконавцем факту неналежного надання або ненадання послуг.

Відповідно до п. 37 Правил представник виконавця, якому не відомі причини неналежного надання або ненадання послуг, зобов'язаний узгодити з виконавцем точний час та дату встановлення факту ненадання послуг, надання їх не у повному обсязі або перевірки кількісних та/або якісних показників надання послуг. У разі необхідності проведення такої перевірки у приміщенні споживача представник виконавця повинен з'явитися до споживача не пізніше визначеного у договорі строку.

Пунктами 37-39 Правил передбачено, що за результатами перевірки складається акт-претензія про неналежне надання або ненадання послуг (далі акт-претензія), який підписується споживачем та представником виконавця. Акт-претензія складається у двох примірниках по одному для споживача та виконавця.

У разі неприбуття представника виконавця в установлений договором строк для проведення перевірки кількісних та/або якісних показників або необґрунтованої відмови від підписання акта-претензії такий акт вважається дійсним, якщо його підписали не менш як два споживачі.

Акт-претензія реєструється уповноваженими особами виконавця у журналі реєстрації актів-претензій. Виконавець зобов'язаний розглянути такий акт-претензію і повідомити протягом трьох робочих днів споживача про її задоволення або про відмову у задоволенні з обґрунтуванням причини такої відмови. У разі ненадання протягом установленого строку виконавцем відповіді вважається, що він визнав викладені в акті-претензії факти неналежного надання або ненадання послуг.

Судом встановлено , що будинок АДРЕСА_2 з 2004 року обладнано приладом обліку теплової енергії.

З наданих позивачем копій рахунків за послуги з теплопостачання вбачається, що опалювальна площа квартири по особовому рахунку складає 32,80 кв.м.

З повідомлення про призначення субсидії на ЖКП ОСОБА_4 за період з травня 2017 року по квітень 2018 року включно вбачається, що субсидію розраховано на 5 місяців з листопада 2017 року по березень 2018 року включно , щомісячно в сумі 1046,02 грн. , опалювальна площа квартири АДРЕСА_2 складає 31,96 кв.м., площа , на яку призначається субсидія склада 32,80 кв.м. . Обов,язковий платіж за централізоване опалення КП «ХТМ» складає 61,75 грн.

Відповідно до статей 5 і 9 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» встановлені єдині для всієї України соціальні нормативи на оплату житлово-комунальних послуг, соціальну норму житла та нормативи користування житлово-комунальними послугами, щодо оплати яких держава надає пільги та встановлює субсидії малозабезпеченим громадянам.

ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» (до яких відноситься теплопостачання) передбачено, що стандарти, нормативи, норми, порядки і правила у сфері житлово-комунальних послуг розробляють і затверджують Кабінет Міністрів України, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері технічного регулювання, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування в межах їхніх повноважень та згідно із законодавством.

Пунктом 2 частини 2 Постанови Кабінету Міністрів України №409 від 06 серпня 2014 року«Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» встановлено соціальну норму житла, в межах якої держава надає громадянам субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, в якому створено об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельний (житловий) кооператив, для: оплати комунальних послуг - послуг з постачання теплової енергії для централізованого опалення; з постачання та розподілу природного газу або постачання та розподілу електричної енергії для індивідуального опалення незалежно від джерела та виду енергії - 13,65 кв. метра опалюваної площі на одну особу та додатково 35,22 кв. метра на домогосподарство.: соціальні нормативи постачання користування послугами з централізованого постачання гарячої води 1,6 куб. м. на одну особу в місяць.

Згідно п.3 Постанови Кабінету Міністрів України № 409 від 06.08.2014р встановлені соціальні нормативи, в межах яких держава надає громадянам пільги або субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком: у разі використання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) абонентами, житлові будинки яких обладнані будинковими та/або квартирними приладами обліку, - 0,0431 Гкал на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період.

Згідно змін внесених 21.02.2018 р. №114 до Постанови № 409 - при розрахунку розміру витрат теплової енергії на потреби централізованого опалення використовуються корегуючи коефіцієнти . Для Харківської області у будинках 5-ти поверхових та вище-0,43.

0,0431 Гкал (за 1 кв.метр опалювальної площі на ,на які розповсюджується пільга) * 0,43 (коригуючий коефіцієнт)= 0.18533 Гкал за 1 м2 опалювальної площі.

За наведених обставин, враховуючи, що нарахування за надані послуги з централізованого постачання позивачу ОСОБА_1 є правомірними та відповідають вимогам закону, а також те, що позивач не довів належними та допустимими доказами факту неналежного надання послуг з теплопостачання відповідачем КП «ХТМ» протягом опалювального сезону 2017-2018 р.р. , а також - порушення його прав відповідачем Управлінням праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району ХМР , суд вважає , що позовні вимоги ОСОБА_1 задоволенню не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 4,5,13,76-83,141,265 ЦПК України, суд,

ВИРІШИВ:

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до КП «Харківські теплові мережі» та Управління праці та соціального захисту населення Адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради про захист прав споживачів - відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду через Комінтернівський районний суд м. Харкова протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Позивач:

ОСОБА_5, РНОКПП НОМЕР_1, АДРЕСА_1, інші відомості не відомі.

Відповідачі:

Комунальне підприємство «Харківські теплові мережі» , код 31557119, м. Харків, вул. Мефодіївська, 11.

Управління праці та соціального захисту Адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради. Код 04059243, м. Харків, пр. Льва Ландау, 48.

Повний текст судового рішення складено 04 квітня 2019 року .

Суддя: І. М. Колодяжна