Постанова від 04.04.2019 по справі 614/292/19

Борівський районний суд Харківської області

справа: № 614/292/19

провадження: 3/614/63/19

категорія:

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04.04.2019 р. Борівський районний суд Харківської області в складі:

головуючого Гуляєвої Ганни Миколаївни,

за участю секретаря Євтіхієвої С.В.

прокурора Дудника В.В.

розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від УЗЕ в Харківській області ДЗЕ Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3; проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, яка є депутатом Борівської районної ради Харківської області, паспорт серії МК №978594, РНОКПП НОМЕР_1,

за ст.172-6 ч.1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, будучи відповідно до ст. 1, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом декларування, відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII - депутатом Борівської районної ради Харківської області, примітки до статті 172-6 КУпАП суб'єктом правопорушення, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону, несвоєчасно без поважних причин подала щорічну Е-декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 року, а саме 07.09.2018 р., чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, надала заяву про розгляд справи про адміністративне правопорушення без її участі, вину визнає.

Прокурор в судовому засіданні пояснив, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, тому просить визнати її винуватою у вчиненні даного правопорушення та притягнути до адміністративної відповідальності.

Судом встановлено, що згідно протоколу №254 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 22.03.2019 р. ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, а саме: будучи відповідно до ст. 1, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом декларування, відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII - депутатом Борівської районної ради Харківської області, примітки до статті 172-6 КУпАП суб'єктом правопорушення, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону, несвоєчасно без поважних причин подав щорічну Е-декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 року, а саме 07.09.2018 р.

Відповідно до п.п. 3 п. 2 розділу IV Положення про Департамент захисту економіки Національної поліції України, затвердженого Наказом Національної поліції України № 81 від 07.11.2015 року, працівники Департаменту мають право складати адміністративні протоколи про виявлені факти порушення антикорупційного законодавства та направляти їх до судових органів у встановленому законодавством порядку.

З копії протоколу Борівської районної виборчої комісії Харківської обл. вбачається, що ОСОБА_1 обрано депутатом Борівської районної ради Харківської обл. у багатомандатному виборчому окрузі.

Відповідно до інформації Управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації, станом на 20.08.2018 офіційних звернень від ОСОБА_1 на адресу Національного агентства не надходило, також суб'єкт декларування не звертався з особистого кабінету до Національного агентства стосовно зміни електронного цифрового підпису.

З копії протоколу зняття з електронних інформаційних систем інформації доступ до якої не обмежується її власником, володільцем або утримувачем від 14 вересня 2018 р., дата публікації декларації ОСОБА_1 - 07.09.2018, 11:46, виправлена декларація (щорічна), посада: депутат.

Відповідно до копії протоколу свідка від 17 жовтня 2018 р., ОСОБА_1 в силу ст.63 КУ відмовилась відповідати на запитання - з яких причин нею було подано Е декларацію за 2017 р. не в строк визначений ЗУ «Про запобігання корупції», а лише 07.09.2018.

З копії протоколу зняття з електронних інформаційних систем інформації доступ до якої не обмежується її власником, володільцем або утримувачем від 25 лютого 2019 р., дата публікації декларації ОСОБА_1 - 23.02.2019, 16:38, декларація (щорічна), посада: депутат.

Відповідно до копії повідомлення В.о. генерального директора ДП «Українські спеціальні системи», дати та години тимчасового обмеження в доступі до ресурсів потралу Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період з 01 січня 2018 р. по теперішній час: 02.01.2018 близько 09:00 виявлено помилки при спробі авторизації у Реєстрі; належне безперебійне функціонування Реєстру забезпечено з 09:50 02.01.2018; близько 12:00 15.03.2018 Реєстр не функціонував (фіксувалась помилка доступу до сайту, помилка шлюзу 502); о 12:40 15.03.2018 роботу Реєстру відновлено; починаючи із зазначеного часу дотепер портал Реєстру функціонує в штатному режимі.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Ст. 1 вказаного Закону передбачено, що суб'єктами декларування є особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

ОСОБА_1 є депутатом Борівської районної ради Борівського району Харківської області, тому в силу п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом декларування.

На виконання вимог абзацу 3 п.2 Перехідних положень Закону №1700-VІІ, ОСОБА_1 07.09.2018 подала Е-декларацію за 2017 р. шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі, однак була зобов'язана подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2017 р. у строк з 01 січня 2018 р. по 01 квітня 2018 р.

Згідно ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що в матеріалах адміністративної справи наявні належні та допустимі докази, які підтверджують факт вчинення ОСОБА_1 вказаного адміністративного правопорушення, а тому кваліфікує її дії за ст.172-6 ч.1 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно роз'яснень, які містяться в листі ВССУ "Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією" вих. N 223-943/0/4-17 від 22.05.2017 року, вирішуючи питання про притягнення осіб до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, щодо порушення вимог фінансового контролю, яке полягало у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, слід враховувати: 1) об'єктивні ознаки складу цього адміністративного правопорушення, зокрема його об'єктивну сторону, яка має активну форму прояву та полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації…; 2)предметом правопорушення є декларація, подана шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції: а) за минулий рік; б) за період, не охоплений раніше поданими деклараціями; 3) суб'єктивна сторона правопорушення характеризується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу, вчинення цього діяння через необережність виключає притягнення особи до адміністративної відповідальності.

Крім того, у вказаному Листі зазначено, що конструктивною ознакою цього правопорушення є також несвоєчасне подання декларації без поважних на те причин. Тобто за наявності останніх відповідальність за аналізованою частиною статті виключається. Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.

Судом в ході розгляду справи встановлено, що суб'єктом декларування ОСОБА_1 подано декларацію з порушенням встановлених Законом термінів, тобто 07.09.2018 р. При цьому, поважних причин несвоєчасного подання декларації не виявлено.

Враховуючи викладене вище, особу правопорушника, яка має постійне місце проживання, є депутатом, характер скоєного правопорушення, обставини, що пом'якшують відповідальність правопорушника: визнання вини, відсутність обставин, які обтяжують відповідальність правопорушника, вважаю за необхідне притягнути до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП, наклавши на неї адміністративне стягнення в межах санкції статті.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом. Відповідно до п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 384,20 грн.

З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст.7,40-1,221,241,251,252,283-285 КУпАП, на підставі ст.172-6 ч.1 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч. 1 КУпАП і призначити їй адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. на користь держави (Рахунок отримувача: 31111106020105; Отримувач коштів: УДКСУ у Борівському районі Харківської області; Код отримувача: 37880458; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Призначення платежу: Штраф за рішенням суду, справа № 614/292/19 відносно ОСОБА_1Г.).

На підставі частини другої статті 308 КУпАП у разі несплати гр. ОСОБА_1 штрафу протягом 15 днів з метою примусового виконання цієї постанови, органами державної виконавчої служби стягнути з правопорушника подвійний розмір штрафу в сумі 1700 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 384 грн. 20 коп. на користь держави (отримувач: ГУК у м. Києві/ м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ):37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу:*;106; НОМЕР_1; судовий збір, за накладення адмін. стягнення на ОСОБА_1, Борівський районний суд Харківської області, код ЄДРПОУ 02893806).

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Борівський районний суд Харківської області протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя Борівського

районного суду: ОСОБА_2М.