Провадження № 3/229/596/2019
ЄУН 229/1925/19
іменем України
04 квітня 2019 року м. Дружківка
Суддя Дружківського міського суду Донецької області Петров Є.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Військового коменданта військової комендатури м. Покровськ полковника ОСОБА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності:
прапорщика ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець н-п. Новгородка Кіровоградської області, громадянин України, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , посада: командир відділення пожежного взводу, ідентифікаційний податковий номер НОМЕР_1 ,
за ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Дружківського міського суду надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності прапорщика ОСОБА_2 за ч.3 ст.172-20 КУпАП. 03.04.2019 року згідно протоколу автоматизованого розподілу матеріали справу було розподіллено на суддю Петрова Є.В. Згідно ч. 2 ст. 277 КУпАП справа про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 172-20 КУпАП розглядається протягом доби.
Згідно з протоколом про військове адміністративне правопорушення серія ДНК № 0588 від 25 лютого 2019 року, прапорщик ОСОБА_2 24.02.2019 року о 20:00 год., вжив спиртні напої та перебував у нетверезому стані під час виконання обов'язків військової служби у зоні проведення операції об'єднаних сил на території Донецької області в умовах особливого періоду.
На думку військової комендатури м. Покровськ в діях прапорщика ОСОБА_2 , є адміністративне правопорушення, за яке передбачена адміністративна відповідальність згідно ч.3 ст.172-20 КУпАП України. Відповідно, було складено протокол серія ДНК № 0588 від 25 лютого 2019 року. Адміністративний матеріал направлено на розгляд по суті до Дружківського міського суду Донецької області.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Відповідно до Інструкції зі складання протоколів та оформлення матеріалів про військові адміністративні правопорушення, затв. Наказом МО України від 18.07.2017р. № 374, протокол про військове адміністративне правопорушення мають право складати командири (начальники) військових частин; командири підрозділів, які уповноважені на те командиром (начальником) військової частини, які визначаються наказами відповідних командирів (начальників) військових частин. Згідно п.1.6.1. наказу начальника Військової служби правопорядку у Збройних Силах України від 27 квітня 2018 року № 89, складати протоколи про адміністративні правопорушення у випадках передбачених ст. 172-20 КУпАП має право посадова особа військової комендатури, відповідальна за організацію патрульно-постової служби. Протокол стосовно прапорщика ОСОБА_2 , було складено офіцером ІНФОРМАЦІЯ_2 , відповідно правомочною особою.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей, документів, а також іншими документами.
В судове засідання прапорщик ОСОБА_2 не з'явився, проте надав заяву про розгляд справи без його участі, свою вину в скоєному правопорушенні визнав та щиро розкаявся.
Дослідивши повно і об'єктивно всі обставини справи в їх сукупності, оцінивши докази, суд приходить до висновку, що прапорщик ОСОБА_2 , винний у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 172-20 ч. 3 КУпАП.
Судом встановлено, що прапорщик ОСОБА_2 дійсно перебуває на військовій службі.
Винність прапорщика ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, медичними протоколами медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння в КЛПУ «Міський наркологічний диспансер м. Краматорська у м. Покровськ» від 24.02.2019 року; поясненнями самого прапорщика ОСОБА_2 , викладеними у протоколі про притягнення до адміністративної відповідальності та в поясненнях на ім'я коменданта ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Оскільки, адміністративна відповідальність за ст. 172-20 ч. 3 КУпАП настає за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння в умовах особливого періоду, в діях прапорщика ОСОБА_2 є склад даного адміністративного правопорушення. Згідно постанови ВАСУ від 16.02.2015 року по справі № 800/582/14 дія особливого періоду доведена.
За змістом ст. 9 КУпАП єдиною підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність у її діях (бездіяльності) складу адміністративного правопорушення, яким визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з ст.ст. 23, 33 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами та при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Суд при накладенні адміністративного стягнення враховує ступень вини прапорщика ОСОБА_2 особу порушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягався, який є військовослужбовцем, відсутність обставин що обтяжують покарання, та щире каяття та визнання провини.
Відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладання адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати встановлюється законом.
На підставі вимог п.5 ст.4 ЗУ «Про судовий збір» з прапорщика ОСОБА_2 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2% розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого законом на 1 січня календарного року.
Згідно зі ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01 січня 2019 року складає 1921 грн.
Керуючись ст.ст. 38, 221, 248-249, 251, 277-278, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
-
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 притягнути до адміністративної відповідальності за ст.172-20 ч. 3 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 3740 (три тисячі сімсот сорок) грн. 00 коп.
З ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 стягнути судовий збір в розмірі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири грн. 20 коп.)
Адміністративне стягнення у виді штрафу підлягає сплаті на р/р 31118106700040 Державний бюджет м. Дружківка ЄДРПОУ 37937273 МФО 834016.
Судовий збір підлягає сплаті на реквізити: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ: 37993783), Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова про адміністративне правопорушення може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Донецького апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: Є.В. Петров