Справа № 127/9503/19
Провадження № 3/127/2198/19
03 квітня 2019 рокум. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Каленяк Р.А., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Центрального відділу державної виконавчої служби м. Вінниця, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, у вчинені правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 183-1 КУпАП, -
До Вінницького міського суду Вінницької області 02 квітня 2019 року надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 183-1 КУпАП.
Під час розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя зобов'язаний забезпечити дотримання прав особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також своєчасність, повноту і всебічність такого розгляду, встановити усі обставини справи, як фактичні так і ті, що характеризують цю особу.
За приписами ч.1-3 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Однак, при складанні протоколу про адміністративне правопорушення не було дотримано вищезазначених вимог, що вбачається з того, що з протоколу неможливо встановити період часу, за який виникла аліментна заборгованість.
Крім того, матеріали справи та протокол про адміністративне правопорушення не містить пояснень особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Також протокол не містить підпису особи, яка притягається до адміністративної відповідальності або запису про відмови цієї особи від підписання протоколу.
Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність або відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовують ся при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
В матеріалах справи містяться копії виконавчого листа та списку згрупованих поштових відправлень, які належним чином не завірені, що позбавляє суд належним чином вивчити та дослідити зазначені докази.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за ч.1 ст. 183-1 КУпАП слід направити до Центрального відділу державної виконавчої служби м. Вінниця для доопрацювання та належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 254, 256, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 183-1 КУпАП - повернути до Центрального відділу державної виконавчої служби м. Вінниця для доопрацювання та належного оформлення.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя: