Справа №: 478/497/19 Провадження №2-а/478/11/2019
02 квітня 2019 року. Суддя Казанківського районного суду Миколаївської області Іщенко Х.В., вивчивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби у Миколаївській області про визнання постанови про накладення адміністративного стягнення неправомірною та її скасування, -
29.03.2019 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ГУ ДФС у Миколаївській області про визнання постанови про накладення адміністративного стягнення неправомірною та її скасування, в якому вказує, що головним державним ревізором - інспектором відділу контрольно-перевірочної роботи юридичних осіб, управління податків і зборів фізичних осіб ГУ ДФС у Миколаївській області ОСОБА_2, за результатами перевірки Державної установи «Підприємство Державної кримінально - виконавчої служби України (93)», код ЄДРПОУ 08680543, складено протокол за №70 від 26.02.2019 року про адміністративне правопорушення, відносно нього як в.о. директора зазначеної установи за вчинення правопорушення, передбаченого ст.165-1 КУпАП.
Постановою першого заступника начальника ГУ ДФС у Миколаївській області ОСОБА_3 від 05.03.2019 року про накладення адміністративного стягнення, отриманою 23.03.2019 року, йог (позивача), було притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено на адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 1360 грн. 00 коп. за порушення, передбачене ст.165-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення - порушення порядку нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а саме занижено суму нарахованого єдиного внеску в загальній сумі 1155635 грн. 36 коп.
Вважає постанову неправомірною, винесеною за відсутності доказів наявності в його діях складу правопорушення та просить визнати постанову про накладення адміністративного стягнення від 05.03.2019 року неправомірною та скасувати її, а провадження в справі закрити.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд приходить до висновку, що дана адміністративна справа не підсудна Казанківського районного суду Миколаївської області та підлягає переданню іншому суду з огляду на наступне.
Відповідно до ч.1 ст.25 КАС України, адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Згідно ч.2 ст.26 КАС України позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Як вбачається з позовної заяви, позивач ОСОБА_1 проживає та зареєстрований за адресою: 56022, Миколаївська обл., Казанківський р-н., с. Новоданилівка, вул. Садова, 50, тобто на території Казанківського району Миколаївської, тоді як місцезнаходження відповідача за адресою: 54001, м. Миколаїв, вул. Лягіна, 6, тобто на території Цнтрального району м. Миколаєва.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.20, 29, 248, 318 КАС України, суд -
Справу №478/497/19 (провадження №2-а/478/11/2019) за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби у Миколаївській області про визнання постанови про накладення адміністративного стягнення неправомірною та її скасування передати на розгляд до Центрального районного суду м. Миколаєва.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п'ятнадцяти днів шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції - до П'ятого апеляційного адміністративного суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: