Справа № 344/10031/16-а
Провадження № 2-а/344/46/19
25 березня 2019 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:
головуючої судді Пастернак І.А.
секретаря Кріцак Г.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання дій неправомірними та зобов"язання вчинити дії, -
Позивач фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання дій неправомірними та зобов"язання вчинити дії, посилаючись на те, що на підставі рішення ВК Івано-Франківської міської ради від 06.07.2010 року №364 позивач отримав дозволи на розміщення об"єкта зовнішньої реклами, строк дії яких вперше було отримано на п"ять років до 06.07.2015 року. В подальшому на підставі поданої позивачем заяви дію вищевказаних дозволів було продовжено строком на 1 рік до 06.07.2016 року. 02.06.2016 року ОСОБА_1 звернувся до ЦНАП із відповідними заявами про продовження строку дії дозволів. Проте, 02.08.2016 року отримав листа від 01.08.2016 року від відповідача про надання схеми розташування рекламних конструкцій виконаних на оновлених інженерно-геодезичних зйомках М1:500, відповідно до ДБН А.2.-1-2014 року. Вважає дії Департаменту щодо розгляду його звернень та неприйняття рішення відповідно до Порядку розміщення зовнішньої реклами у м. Івано-Франківську №657 від 20.12.2009 року неправомірними.
Позивач в судове засідання не з'явився, 20.11.2018 року подав заяву, якою просив позов задоволити в повному обсязі, справу розглянути без його участі (а.с.81, 82).
Представник відповідача проти задоволення позову заперечив з підстав викладених у відзиві. Просив в задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі, справу розглянути без участі представника (а.с. 89-93).
Дослідивши письмові докази у справі, суд, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення на них, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, застосувавши до спірних правовідносин відповідні норми матеріального та процесуального права, встановив наступні фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.
Згідно частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, до компетенції адміністративних судів віднесена перевірка, чи вчинені дії суб'єктом владних повноважень на підставі, у межах повноважень та спосіб, що визначені Конституцією України та законами України.
У відповідності до частини 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Згідно ч. 1 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму. Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Статтею 3 Конституції України передбачено, що права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав людини є головним обов'язком держави.
Відповідно до ч.1 ст.144 Конституції, України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Згідно ч.3 ст. 24 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні", органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
Статтею 1 ЗУ "Про рекламу" зазначено, що зовнішня реклама - реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях - рекламоносіях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг.
Відповідно до ст. 16 ЗУ "Про рекламу" розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а поза межами населених пунктів - на підставі дозволів, що надаються обласними державними адміністраціями, а на території Автономної Республіки Крим - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Як вбачається з дозволів №№(01-10-1) 01/2/03-03-205, (01-04) 01/2/03-03-200, (01-05) 01/2/03-03-199, (01-06) 01/2/03-03-202, (01-07) 01/2/03-03-203, (01-08) 01/2/03-03-201, (01-09) 01/2/03-03-204, (01-10) 01/2/03-03-206, на розміщення об"єкта зовнішньої реклами виданих на підставі рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 06.07.2010 року №364 ПП ОСОБА_1 місце розташування рекламного засобу м. Івано-Франківськ вул. Тисменицька 232, строк дії дозволу з 06.07.2010 року по 06.07.2015 рік та продовжено з 06.07.2015 року по 06.07.2016 рік(а.с.14-45).
02.06.2016 року позивач звернувся із заявою до ЦНАП Івано-Франківської міської ради для надання дозволу на розміщення об"єкту зовнішньої реклами Департаментом містобудування, архітектури та культурної спадщини МВК(а.с.12).
П. 4 "Типових правил розміщення зовнішньої реклами" зазначено, що на територіях, будинках і спорудах зовнішня реклама розміщується за згодою їх власників або уповноважених ними органів (осіб) з урахуванням архітектурних, функціонально-планувальних, історико-культурних чинників, типології елементів місцевого середовища та з додержанням правил благоустрою територій населених пунктів.
Відповідно до ДБН А.2.1-1-2014 "Інженерні вишукування для будівництва", що вступив в дію з 01.08.2014 року, а саме п.5.1.7, строк використання матеріалів інженерно-геодезичних вишукувань.інженерно-топографічних планів масштабів 1:1000, 1:500, 1:200 й точніше складає не більше ніж один рік з дати реєстрації (без додаткового оновлення).
01.08.2016 року листом Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини № 1214/51-08/23, 1215/51-08/23, 1216/51-08/23, 1217/51-08/23 на №171431, 171429, 171430, 171425, 171422, 171421, 171417,171419 від 02.06.2016 року розглянуто заяви позивача щодо продовження терміну дії дозволів на розташування рекламних конструкцій в м. Івано-Франківську. Та повідомлено, що відповідно до ДБН А.2.1-1-2014 року "Інженерні вишукування для будівництва", що вступив в дію з 01.08.2014 року, а саме п. 5.1.7, строк використання матеріалів інженерно-геодезичних вишукувань інженерно-топографічних планів масштабів 1:1 000, 1: 500, 1:200 й точніше складає не більше ніж один рік з дати реєстрації (без додаткового оновлення). Для розгляду можливості продовження терміну дії дозволів просять надати схеми розташування рекламних конструкцій виконаних на оновлених інженерно-геодезичних зйомках М 1:500 (а.с. 95).
Як вбачається з матеріалів справи позивач не надав зазначені схеми розташування рекламних конструкцій виконаних на оновлених інженерно-геодезичних зйомках М 1:500 та не звертався до Департаменту з заявами щодо продовження терміну дії дозволів на розміщення рекламних конструкцій.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, окрім цього, згідно ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу, а також ч. 2 ст. 74 КАС України, обставини справи, які за законом мають бути підтвердженні певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку, що позивачу слід відмовити в задоволенні адміністративного позову.
На підставі викладеного, ст.ст. 9, 19, 20, 74, 77 КАС України, керуючись ст. ст. 241-246, 250, 255, 293, 295, 297 КАС України, суд -
В задоволенні адміністративного позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання дій неправомірними та зобов"язання вчинити дії - відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Довідка: повний текст рішення виготовлено 04.04.2019 року.
Суддя Пастернак І.А.