ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
м. Київ
01.04.2019Справа № 910/2695/19
Суддя Бондаренко Г.П., розглянувши
Позовну заяву Публічного акціонерного товариства "Київгаз" (01103, м. Київ, вул. М. Бойчука, буд. 4Б)
До Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна організація 107" Голосіївського району в особі голови комісії з реорганізації Курбет Раїси Михайлівни (АДРЕСА_1)
Про включення вимог у розмірі 70 383,12 грн до передавального акту
Публічне акціонерне товариство "Київгаз" (далі - позивач) звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна організація 107" Голосіївського району в особі голови комісії з реорганізації Курбет Раїси Михайлівни (далі - відповідач) про включення вимог у розмірі 70 383, 12 до передавального акту.
Позовні вимоги обґрунтовані ухиленням відповідача від розгляду кредиторських вимог компанії, що викладені у вимозі по сплату боргу від 27.12.2018 № 3463/09 в порушення вимог законодавства.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 14.03.2019 залишено позовну заяву Публічного акціонерного товариства "Київгаз" без руху, встановлено позивачеві строк на усунення недоліків позовної заяви протягом 5 (п'яти) днів з дня вручення даної ухвали шляхом: подання до суду оригіналу довіреності № Д-09/19 від 02.01.2019; подання до суду письмової заяви з доданням до неї доказів відповідно до ст. 91 ГПК України.
26.03.2019 від позивача надійшла заява з долученими документами на виконання вимог ухвали суду від 14.03.2019 про залишення позовної заяви без руху, якими останній усунув недоліки, встановлені даною ухвалою суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п'яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Частиною 1 ст.247 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Відповідно до норм ч. 5 ст. 12 ГПК України малозначними справами є: справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З огляду на малозначність справи в розумінні частини 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України, беручи до уваги характер спірних правовідносин, предмет доказування, який є незначної складності, суд дійшов висновку, що справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження на підставі частини 1 статті 247 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з частиною 5 статті 252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше.
Керуючись ст.ст. 12, 176, 234, 247, 251, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд -
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Розгляд справи № 910/2695/19 здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та без виклику сторін.
3. Запропонувати відповідачу надати суду відзив на позовну заяву з доказами направлення позивачу - протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали та заперечення на відповідь на відзив (якщо така буде подана) - протягом 5 днів з дня отримання відповіді на відзив.
4. Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України).
5. Запропонувати позивачу у строк протягом п'яти днів з дня отримання відзиву на позов надати суду відповідь на відзив на позов, а також докази направлення відповіді на відзив відповідачу.
6. Позивачу у строк протягом п'яти днів з дня отримання відзиву на позов надати суду відповідь на відзив на позов, а також докази направлення відповіді на відзив відповідачу.
7. Повідомити сторін, що подання ними додаткових письмових доказів, висновків експертів, клопотань, заяв, пояснень, можуть бути подані до суду у строк до 16.04.2019.
8. Запропонувати сторонам вжити можливих заходів до врегулювання спору мирним шляхом.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://ki.arbitr.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Дата підписання: 01.04.2019.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Г. П. Бондаренко