Справа № 676/2065/19
Номер провадження 3/676/694/19
02 квітня 2019 року м. Кам'янець-Подільський
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Гладій Л.М., розглянувши матеріали справи, які надійшли від УПП у Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя АДРЕСА_1, заступника міського голови ,
за ч.4 ст. 140 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
До Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області з УПП у Хмельницькій області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст.140 КУпАП, щодо ОСОБА_2
Вивчивши матеріали справи, вважаю необхідним повернути до УПП у Хмельницькій області матеріали справи про адміністративне правопорушення з наступних підстав.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 218037 від 15 березня 2019 року, ОСОБА_2 31 грудня 2018 року близько 18 год. 30 хв. в м. Кам'янець-Подільському по просп. Грушевського,32 будучи посадовою особою відповідно за експлуатаційний стан, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Кам'янець-Подільської міської ради порушив правила, норми та стандарти, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху п. 3.1.1, п. 3.1.2 ДСТУ 3587-97, а саме не вжив заходи щодо ліквідації вибоїни довжиною 1,5 м., шириною 1,35 м., глибиною 0,1м., що спричинило пошкодження транспортного засобу марки «Citroen» державний номерний знак НОМЕР_1, під керуванням ОСОБА_3 Відповідно до даного протоколу ОСОБА_2 порушив вимоги п. 1.5 ПДР та вчинив правопорушення, передбачене ч.4 ст. 140 КУпАП.
Пунктом 1.5 ПДР України передбачено, що дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків. Особа, яка створила такі умови, зобов'язана негайно вжити заходів до забезпечення безпеки дорожнього руху на цій ділянці дороги та вжити всіх можливих заходів до усунення перешкод, а якщо це неможливо, попередити про них інших учасників дорожнього руху, повідомити уповноважений підрозділ Національної поліції, власника дороги або уповноважений ним орган.
Згідно ч. 4 ст. 140 КУпАП передбачено відповідальність за порушення, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, що спричинили створення аварійної обстановки або пошкодження транспортних засобів, вантажів, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Так, згідно ч.1, 2, 3 ст. 140 КУпАП передбачено відповідальність за порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні автомобільних доріг і вулиць, залізничних переїздів, інших дорожніх споруд, невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху при виникненні умов, які загрожують безпеці руху, або неприйняття своєчасних заходів до відновлення безпечних умов для руху. Порушення визначеного законодавством порядку погодження з уповноваженим підрозділом Національної поліції: встановлення рекламоносіїв, технічних засобів організації дорожнього руху, проведення будь-яких робіт на автомобільних дорогах, вулицях, залізничних переїздах; розроблення проектної документації на будівництво, реконструкцію і ремонт автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів та об'єктів дорожнього сервісу; здійснення пасажирських перевезень за встановленими маршрутами руху транспортних засобів загального користування. Порушення нормативів щодо обладнання на автомобільних дорогах, вулицях, залізничних переїздах місць: провадження робіт, залишення дорожніх машин, будівельних матеріалів, конструкцій тощо, а так само неусунення після закінчення робіт перешкод і неприведення автомобільної дороги, вулиці, залізничного переїзду в стан, що гарантує безперешкодний і безпечний рух транспортних засобів та пішоходів.
Так, згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Статтею 269 КУпАП передбачено, що, потерпілим є особа, якій адміністративним правопорушенням заподіяно моральну, фізичну або майнову шкоду.
Оскільки, у вказаному протоколі зазначено, що транспортний засіб «Citroen» державний номерний знак НОМЕР_1, отримав пошкодження, під керуванням ОСОБА_3, але у протоколі в графі «свідки чи потерпілі» не вказано хто є потерпілим.
Матеріали справи також не містять протокол огляду автомобіля з наявними ушкодженнями, а є тільки схема місця ДТП.
Також до протоколу про адміністративне правопорушення не надано доказів, які підтверджують те, що ОСОБА_2 є суб'єктом правопорушення, передбаченого ч.4 ст.140 КУпАП.
Пунктом 3.1.1 ДСТУ 3587-97 передбачено, що покриття проїзної частини не повинно мати осідань, вибоїн, напливів чи інших деформацій, що утруднюють рух транспортних засобів. Гранично допустимі пошкодження площі покриття, а також терміни ліквідації з моменту їх виявлення повинні відповідати наведеним у таблиці 1. Примітка. Стан покриття проїзної частини та інших елементів дороги повинні перевірятися організаціями, які їх експлуатують, щодекадно.
Пунктом 3.1.2 ДСТУ 3587-97 передбачено, що гранична глибина окремих осідань, вибоїн не повинна перевищувати 4 см для доріг ІIII категорій і груп А, Б вулиць і доріг населених пунктів; 6 см для решти категорій і груп. Гранична висота напливів не повинна перевищувати 2 см для доріг І III категорій і груп А, Б і В вулиць і доріг населених пунктів; 4 см для решти категорій і груп. У разі перевищення зазначених розмірів окремих осідань, ям, вибоїн, напливів терміни їх ліквідації не повинні перевищувати зазначені в таблиці 1.
Згідно таблиці 1 до розділу п. 3.1 Покриття проїзної частини ДСТУ 3587-97, встановлює такі характеристики як «Категорія та група вулиць і доріг», «Пошкодження (наявність ям) на 100 000 м2 покриття, м 2 , не більше ніж» та «Термін ліквідації пошкоджень, діб, не більше ніж».
При цьому, всупереч вимогам п. 3.1.1 та п. 3.1.2 та таблиці 1 до розділу 3.1 Покриття проїзної частини ДСТУ 3587-97, при складанні протоколу, було залишено поза увагою та не встановлено до якої категорії та групи вулиць і доріг відноситься зазначений проспект Грушевського в м. Кам'янець-Подільському, що в свою чергу надасть визначити розміри згідно графи «Пошкодження (наявність ям) на 100 000 м2 покриття, м 2 , не більше ніж», а також термінів визначених в графі «Термін ліквідації пошкоджень, діб, не більше ніж».
Крім того, як вбачається з протоколу, він складався за даними бази НАІС, таким чином невідомо, чи в присутності особи складався протокол, чи роз'яснювались їй права, що є обов'язковою умовою для його складання.
За таких обставин, поданий протокол про адміністративне правопорушення з матеріалами підлягає поверненню для доопрацювання.
Керуючись ст.ст. 140, 256, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Повернути матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст.140 КУпАП, стосовно ОСОБА_2 для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її оголошення.
Суддя Кам'янець-Подільського
міськрайонного суду Гладій Л.М