Постанова від 02.04.2019 по справі 673/539/19

Деражнянський районний суд Хмельницької області

ін. 32200 , місто Деражня , вул. Миру, 43 тел. (факс): 038 56 2 10 24

02 квітня 2019 року Справа № 673/539/19 Провадження № 3/673/308/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Суддя Деражнянського районного суду Хмельницької області Ягодіна Т.В., з участю секретаря судових засідань Ясінської М.О., прокурора Делінди В.Ю., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_2, розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Хмельницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України,про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, уродженки с. Юрченки Летичівського району Хмельницької області, жительки АДРЕСА_1, приватного підприємця, депутата Деражнянської міської ради,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2, будучи депутатом Деражнянської міської ради та являючись відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно, а саме о 17 год. 52 хв. 29.01.2019 року, подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.

В судовому засіданні ОСОБА_2, не оспорюючи викладені у протоколі про адміністративне правопорушення обставини, пояснила, що допустила недбалість, в зв'язку з чим вчасно не подала декларацію. При цьому, підтвердила, що будь-яких об'єктивних перешкод для належного виконання обов'язку по декларування не було. Крім того, вказала, що під час надання письмових пояснень помилково зазначила про своєчасне вжиття заходів для подання декларації за 2017р., при тому, що такі були здійсненні з метою декларування за 2018 р.

Прокурор підтримав обвинувачення, викладене у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення відносно ОСОБА_2, просив притягнути її до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Так, крім повного визнання вини ОСОБА_2, її винуватість у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, №97 від 15.03.2019 року, скріншотом з офіційного сайту НАЗК, копією декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_2 за 2017 рік та іншими наявними у справі документами.

Судом встановлено, що згідно з рішенням першої сесії сьомого скликання Деражнянської міської ради №1 від 17.11.2015 року, за підсумками виборів депутатів міської ради та міського голови Деражнянської міської ради, які відбулись 25.10.2015 року, за ОСОБА_2 визнано повноваження депутата Деражнянської міської ради.

У відповідності до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Таким чином, ОСОБА_2, як депутат міської ради, зобов'язана була подати таку декларацію за 2017 рік до 01.04.2018 року.

Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, була подана ОСОБА_2 лише 29.01.2019 року, тобто несвоєчасно.

При цьому, як з'ясовано в ході судового розгляду, зокрема, із пояснень самої ОСОБА_2, будь-яких поважних причин, у зв'язку з якими нею було порушено встановлений законодавством строк для подання декларації, не було.

Так, згідно з інформацією ДП «Українські спеціальні системи» №07-530 від 27.04.2018 року, за період з 01.01.2018 року по 27.04.2018 року двічі мало місце неналежне функціонування роботи порталу Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування:

- близько 09 год. 00 хв. 02.01.2018 року, після чого роботу системи було відновлено того ж дня о 09 год. 50 хв.;

- близько 12 год. 00 хв. 15.03.2018 року, після чого роботу системи було відновлено того ж дня о 12 год. 40 хв.

Встановлені обставини свідчать про те, що періоди, протягом яких спостерігалися перебої у роботі інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», не могли стати причиною неподання ОСОБА_2 декларації до 01.04.2018 року.

Не здобуто судом і будь-яких інших належних та допустимих доказів, які б вказували на поважність пропуску ОСОБА_2 строку для подання декларації.

З огляду на наведене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_2, будучи депутатом Деражнянської міської ради та являючись відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно, а саме о 17 год. 52 хв. 29.01.2019 року, подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.

Дії ОСОБА_2 слід кваліфікувати за ч. 1 ст.172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При обранні стягнення судом враховується характер правопорушення, особа порушниці, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.

Крім того, судом враховується, що ОСОБА_2 визнала свою у вину, у вчиненому щиро розкаялася, в зв'язку з чим є доцільним застосування щодо неї адміністративного стягнення в мінімальних межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.

У відповідності до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_2 підлягає стягненню в дохід держави судовий збір у розмірі 384,20 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст. 40-1, ч. 1 ст.172-6, 279, 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 грн.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп. на користь держави.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення до Хмельницького апеляційного суду.

Суддя Деражнянського районного суду Хмельницької області Т. В. Ягодіна