Справа № 600/296/19
Справа № 3/600/174/2019
02 квітня 2019 року суддя Козівського районного суду Тернопільської області Чорний І.А., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Хмельницькій області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2
за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
01 квітня 2019 року до Козівського районного суду Тернопільської області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП стосовно ОСОБА_1
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ №183415 від 25 березня 2019 року вбачається, що 25.03.2019 року о 21:00 год. на автодорозі М12 Стрий-Знам'янка 283 км + 430 м поблизу с. Прибузьке водій керуючи транспортним засобом Volvo FH 13.440 та напівпричіпом Schmits 301 державний номерний знак НОМЕР_1, ВО0184ХР при погіршені видимості в напрямку руху, засліпленні світлом фар зустрічного транспортного засобу, не зупинився, не змінюючи смугу руху, не дотримався безпечного бокового інтервалу та допустив зіткнення з металевим дорожнім огородженням. В результаті чого транспортний засіб отримав механічні пошкодження, а металева огорожа отримала деформацію, чим порушив вимоги п. 19.3, 13.1 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ст. 124 КУпАП.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
У відповідності до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
При складанні протоколу серії ОБ №183415 від 25.03.2019 року стосовно ОСОБА_1, зазначені вимоги закону порушені.
Так, в графі "дата, час, місце вчинення і суть адміністративного правопорушення" протоколу про адміністративне правопорушення не зазначено відомостей про особу, яка була за кермом автомобіля Volvo FH 13.440.
За змістом ст. 124 КУпАП склад правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, становлять дії, які полягають у порушенні учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Об'єктивна сторона правопорушення виражається у порушенні учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна (матеріальний склад).
Разом із тим, всупереч вимогам ч. 1ст. 256 КУпАП та інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції затвердженої наказом МВС від 06 листопада 2015 року № 1376, в протоколі не розкрито обєктивну сторону складу адміністративного правопорушення передбаченого ст. 124 КУпАП, зокрема у протоколі зазначено, що водій керуючи транспортним засобом Volvo FH 13.440 та напівпричіпом Schmits 301 державний номерний знак НОМЕР_1, ВО0184ХР при погіршені видимості в напрямку руху, засліпленні світлом фар зустрічного транспортного засобу, не зупинився, не змінюючи смугу руху, не дотримався безпечного бокового інтервалу та допустив зіткнення з металевим дорожнім огородженням, результаті чого транспортний засіб отримав механічні пошкодження, а металева огорожа отримала деформацію, однак кому саме правопорушник завдав матеріальних збитків у виді пошкодження металевої огорожі, їх розмір та інші відомості щодо пошкодження майна, працівником поліції не зазначено, як і не зазначено потерпілої сторони.
Згідно з пунктом 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 № 14 "Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті" звертається увага судів на неприпустимість спрощеного підходу до судового розгляду справ про адміністративні правопорушення на транспорті та ігнорування прав осіб, яких притягають до відповідальності, потерпілих, їх законних представників і захисників.
За таких обставин, з огляду на допущені недоліки при складанні матеріалів про адміністративне правопорушення та неповноту надісланих матеріалів, з метою їх усунення, такі матеріали підлягають поверненню органу, який їх підготував, для належного оформлення та усунення недоліків.
Ураховуючи викладене та керуючись ст.ст. 245, 256, 278, 280 КУпАП, суддя, -
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП повернути до Управління патрульної поліції в Хмельницькій області Департаменту патрульної поліціїдля належного оформлення та усунення недоліків.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя І.А. Чорний