Справа № 466/1229/19
22 березня 2019 року м. Львів
Суддя Шевченківського районного суду м. Львова Луців-Шумська Н.Л. розглянувши матеріали, які надійшли з Управління Укртрансбезпеки у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності, -
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, непрацюючого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 , -
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164 КУпАП,
Згідно протоколу №0003148 від 13.02.2019 року у м. Львові на вул. Б. Хмельницького, 165, гр. ОСОБА_1 на автомобілі марки «Daewoo - Nexia», д.н.з. «ВС 8476 ЕН» облаштованим як таксі здійснював господарську діяльність без ліцензії, чим порушив Закон України «Про автомобільний транспорт» та ч.1 ст. 164 КУпАП.
При розгляді адміністративних матеріалів в суді громадянин ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав, пояснив, що господарської діяльності не здійснював, оскільки не надавав послуг з перевезень пасажирів на таксі, у тому числі на замовлення, а також вказав, що в органах ДФС, як платник єдиного податку не зареєстрований, а тому господарською діяльністю не займається. Відтак, ОСОБА_1 просив адміністративну справу закрити в зв'язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Диспозиція частини 1 статті 164КУпАП передбачає відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
У відповідності до положень ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність.
Статтею 251 КупАП передбачено, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ч. 1 ст. 252 КУпАП Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
У відповідності до ч. 1 ст. 280 КУпАП Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Заслухавши пояснення правопорушника, ознайомившись з матеріалами адміністративної справи, суд прийшов до висновку, що у діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення.
Судом встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення № 0003148 від 13 лютого 2019 року, складений за відсутності свідків, які могли б засвідчити щодо факту здійснення ОСОБА_1 господарської діяльності з перевезення пасажирів на таксі та обставин її проведення, а також в матеріалах справи відсутні допустимі докази, які б підтверджували здійснення ним господарської діяльності без одержання ліцензії та ліцензійної картки на таксі. В суті правопорушення не зазначено прізвище пасажира, а також не відібрано пояснення у пасажира та не долучено їх до матеріалів адміністративної справи. Також, у протоколі не відображено факт отримання прибутку за надання послуг по перевезенню пасажирів на таксі, а також дані докази відсутні в матеріалах справи.
Відповідно факти наведені в протоколі про адміністративне правопорушення № 0003148 від 13 лютого 2018 року, не знайшли свого підтвердження в суді та заперечуються ОСОБА_1
У відповідності до п. 1 ст. 247 КУпАП в разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення, провадження по справі підлягає закриттю.
В зв'язку з вищенаведеним, оскільки встановлено, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164 КУпАП, справу про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності слід провадженням закрити.
Керуючись ст. 9; п. 1 ст. 247; ст. ст. 283, 284 КУпАП, суддя -
Провадження по справі про адміністративне правопорушення за ознаками ч.1 ст. 164 КУпАП щодо ОСОБА_1 на підставі протоколу про адміністративне правопорушення № 0003148 від 13.02.2019року закрити у зв'язку з відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Шевченківський районний суд м. Львова.
Суддя ОСОБА_3