Постанова від 03.04.2019 по справі 623/1146/19

Номер справи 623/1146/19

Номер провадження 3/623/247/2019

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 квітня 2019 року Суддя Ізюмського міськрайонного суду Харківської області Бєссонова Т.Д., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли від Ізюмського міжрайонного ВДВС по Барвінківському, Борівському, Ізюмському районах та місту Ізюм ГТУЮ у Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Ізюма Харківської області, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, паспорт серії НОМЕР_2,виданий 26.09.2007 року Ізюмським МВ ГУМВСУкраїни в Харківськійобласті, РНОЕПП: НОМЕР_1, контактний телефон: НОМЕР_3

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 183-1 КУпАП.

Правопорушник з вимогами ст.268 КУпАП ознайомлений

ВСТАНОВИВ:

До Ізюмського міськрайонного суду Харківської області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, відносно ОСОБА_1

З протоколу про адміністративне правопорушення № 4018804 від 18.03.2019 року вбачається, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4 не сплачує аліменти згідно виконавчого листа №2-1385/07, виданого 18.06.2007 Ізюмським міськрайонним судом Харківської області, що призвело до виникнення заборгованості у сумі 24768,86 грн., яка перевищує відповідних платежів за 6 місяців з дня пред'явлення виконавчого документу до примусового виконання. Дата і місце вчинення порушення - в період з 06.02.2018 по 18.03.2019. Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вини своєї не визнав, посилаючись на те, що з 2014 року проживає разом з дітьми, чому дружина не забрала виконавчий лист з ВДВС, пояснити не може.

Вислухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1, дослідивши матеріали про адміністративне правопорушення, суд дійшов висновку про наявність в діях гр. ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 183 КУпАП, виходячи з наступного.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 4018804 від 18.03.2019 року вбачається, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4 не сплачує аліменти згідно виконавчого листа № 2-1385/07, виданого 18.06.2007 Ізюмським міськрайонним судом Харківської області, що призвело до виникнення заборгованості у сумі 24768,86 грн., яка перевищує відповідних платежів за 6 місяців з дня пред'явлення виконавчого документу до примусового виконання. Дата і місце вчинення порушення - в період з 06.02.2018 по 18.03.2019.

Відповідно до ст.251КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Факт правопорушення підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення № 4018804 від 18.03.2019, складеним головним державним виконавцем Міжрайонного ВДВС по Барвінківському, Борівському, Ізюмському районах та місту Ізюм ГТУЮ у Харківській області Тертишним А.В. (а.с.2), поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності в протоколі (а.с.2-оборот), копією виконавчого листа №2-1385/07, виданого 18.06.2007 Ізюмським міськрайонним судом Харківської області (а.с.4-5), копією постанови про відкриття виконавчого провадження (а.с.6), розрахунком заборгованості по стягненню аліментів (а.с.3).

Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.183-1 КУпАП, як несплата аліментів на утримання дітей, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.

Відповідно до ч.1 ст.183-1 КУпАП передбачена відповідальність за несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання, у вигляді виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.

Відповідальність за вказане правопорушення була встановлена Верховною Радою України Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» №2234-УІІІ від 7 грудня 2017 року, який набув чинності через місяць з дня опублікування, а саме 6 лютого 2018 року.

Відповідно до ст.58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.

Згідно з ч. 1, 2 ст.8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.

Оскільки, згідно протоколу про адміністративне правопорушення № № 4018804 від 18.03.2019, ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП, а саме: за несплату аліментів на утримання дитини, вчинену у період з 06.02.2018 по 18.03.2019, проте до 06 лютого 2018 року вказані діяння не передбачали адміністративної відповідальності, а після встановлення відповідальності (06 лютого 2018 року) станом на 18.03.2019 (дату складення адміністративного протоколу) сукупний розмір заборгованості перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, тому в діях ОСОБА_1 судом встановлений склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП.

При накладенні адміністративного стягнення відповідно до ст.33 КУпАП враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Відповідно до ст.34,35 КУпАП обставин, пом'якшуючих або обтяжуючих відповідальність ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, судом не встановлено

Відповідно до ст. 31-1 КУпАП суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких та перелік обєктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Суспільно корисні роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею) на строк від ста двадцяти до трьохсот шістдесяти годин і виконуються не більше восьми годин, а неповнолітніми - не більше двох годин на день. Суспільно корисні роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами I або II групи, вагітним жінкам, жінкам, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років.

Враховуючи вищевикладене, характер вчиненого правопорушення, особу, відносно якої складено адміністративний протокол, ступінь його вини, майновий стан, відсутність пом'якшуючих та обтяжуючих відповідальність обставин, суд дійшов висновку про необхідність притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт.

Крім того, у відповідності до ст. 40-1 КУпАП та п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню на користь держави судовий збір в сумі 384,20 грн.

Керуючись ч.1 ст.183-1, ст. 33, 34, 35, 283, п.1 ст. 284 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1КУпАП і притягнути до адміністративної відповідальності.

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді суспільно-корисних робіт строком 120 (сто двадцять) годин.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача: 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Роз'яснити правопорушнику, що суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування.

Суспільно корисні роботи виконуються не більше восьми годин на день.

У разі ухилення порушника від виконання суспільно корисних робіт постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, строк невиконаних суспільно корисних робіт може бути замінений адміністративним арештом.

Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду через Ізюмський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: Т. Д. Бєссонова