Постанова від 22.03.2019 по справі 617/449/19

Справа № 617/449/19

Провадження № 3/617/156/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 березня 2019 року суддя Вовчанського районного суду Харківської області - Глоба М.М., розглянувши у залі суду у м. Вовчанську Харківської області справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від начальника відділу інспекторів прикордонної служби «Вовчанськ» Харківського прикордонного загону Східного регіонального управління про притягнення

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця р-п Красне Шебекінського району Білгородської області, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_2, розлученого, не працюючого, пенсіонера, має 2 групу інвалідності, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,

до відповідальності за ч. 1 ст. 204-1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

22 березня 2019 року до Вовчанського районного суду Харківської області надійшов матеріал із протоколом про адміністративне правопорушення серії СхРУ № 181906 від 20 березня 2019 року, відповідно до якого, ОСОБА_1 19 березня 2019 року в період часу з 10 год. 00 хв. до 14 год. 00 хв. на напрямку н.п. Бочкове (Україна) - н.п. Вознесенівка (Російська Федерація) в пішому порядку, поза пунктом пропуску незаконно перетнув Державний кордон України з Росією, чим порушив вимоги ст. 9 ЗУ «Про Державний кордон України».

Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 204-1 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину не визнав, пояснив, що він є інвалідом другої групи.

Перевіривши матеріали справи, приходжу до висновку про необхідність повернення матеріалу до відділу прикордонної служби «Вовчанськ», для належного оформлення виходячи з наступного.

У відповідності до статті 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Положеннями статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свободи громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушення, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, повага до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.

Згідно положень 2 КУпАП законодавство України про адміністративні правопорушення складається з цього Кодексу та інших Законів України.

Відповідно до ст. 20 КУпАП не підлягає адміністративній відповідальності особа, яка під час вчинення протиправної дії чи бездіяльності була встані неосудності, тобто не могла усвідомлювати свої дії або керувати ними внаслідок хронічної душевної хвороби, тимчасового розладу душевної діяльності, слабоумства чи іншого хворобливого стану.

Крім того, відповідно до п.3 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо неосудна особа, яка вчинила протиправну дію чи бездіяльність.

З довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12 ААА № 689534, від 11 січня 2018 року , суд вбачає, що ОСОБА_1, є інвалідом другої групи з 01 січня 2018 року загального захворювання.

Однак, в матеріалах справи не містяться жодних документів, які б засвідчили про психічний стан правопорушника, з яких можна було б зробити висновок про його осудність чи неосудність.

Частиною першою статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» визначено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Відповідно до частини першої статті 6 Європейської Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Вказані недоліки заважають своєчасно, всебічно, повно і об'єктивно з'ясувати обставини справи, вирішити її в точній відповідності із законом, виявленню причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративного правопорушення, запобіганню правопорушенню, вихованню громадянина у дусі додержання законів, зміцнення законності, забезпечити виконання винесеної постанови за результатами розгляду, а саме надходження до державного бюджету судового збору, що є необхідним при накладенні стягнення за вчинене правопорушення.

Враховуючи викладене, вказаний матеріал підлягає поверненню особі, яка направила його у суд, для усунення встановлених недоліків та належного оформлення.

На підставі викладеного, керуючись п. 1 ч. 1 ст. ст. 255, 256, 268, 276, 278 КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Справу про притягненняОСОБА_1 до відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 204-1 КУпАП, повернутиначальнику відділу інспекторів прикордонної служби «Вовчанськ» Харківського прикордонного загону - для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя -