27 березня 2019 рокуЛьвів№ 857/492/19
Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Коваля Р.Й.,
суддів Гуляка В.В.,
Ільчишин Н.В.,
з участю секретаря судового засідання Дідик Н.С.,
позивача ОСОБА_2,
представника позивача ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 20 листопада 2018 року (прийняте у м. Львові суддею Костецьким Н.В.) в адміністративній справі №1340/4806/18 за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій,
У жовтні 2018 року ОСОБА_2 звернувся до суду із вказаним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (далі - ГУПФ України у Львівській області), у якому просив:
- визнати протиправними дії ГУПФ України у Львівській області щодо невиконання законодавства України та у непроведенні йому перерахунку пенсії згідно виготовленої ГУМВС України у Львівській області в особі ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Львівській області нової довідки № 91-03156 від 24.09.2018;
- зобов'язати ГУПФ України у Львівській області виконати законодавство України та провести йому перерахунок пенсії згідно довідки № 91-03156 від 24.09.2018;
- зобов'язати ГУПФ України у Львівській області подати протягом 10 робочих днів з дня набрання постанови законної сили, звіт про виконання судового рішення, що передбачений частиною першою статті 382 КАС України.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що при попередньому перерахунку пенсії на підставі довідки від 23.03.2018 не були враховані основні і додаткові види грошового забезпечення, що є порушенням законодавства та його прав, у зв'язку з чим він змушений був звертатися до суду із позовом про виготовлення нової довідки.
На виконання рішення суду 24.07.2018 ліквідаційна комісія ГУ МВС України у Львівській області видала нову довідку за № 91-03156 від 24.09.2018 про розмір грошового забезпечення з повною реальною інформацією.
Проте, ГУПФ України у Львівській області відмовило йому у проведенні перерахунку пенсії на підставі цієї довідки.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 20 листопада 2018 року позов задоволено частково.
Визнано протиправною бездіяльність ГУПФ України у Львівській області щодо невиконання постанови Кабінету Міністрів України (далі - КМУ) від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», та статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992, у непроведенні перерахунку пенсії ОСОБА_2 згідно виготовленої ГУ МВС України у Львівській області в особі ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Львівській області нової довідки № 91-03156 від 24.09.2018 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), у якій відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанови КМУ від 15.11.2015 за № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», постанови КМУ від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» визначено розмір грошового забезпечення за нормами, чинними за січень 2016 рік, на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 24.07.2018 у адміністративній справі № 813/1598/18, яке набрало законної сили 30.08.2018.
Зобов'язано ГУПФ України у Львівській області виконати постанову КМУ від 2.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», та статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992, та провести перерахунок пенсії ОСОБА_2 згідно виготовленої ГУ МВС України у Львівській області в особі ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Львівській області нової довідки № 91-03156 від 24.09.2018 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), у якій відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанови КМУ від 15.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», постанови КМУ від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», визначено розмір грошового забезпечення за нормами, чинними за січень 2016 рік, на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 24.07.2018 в справі № 813/1598/18, яке набрало законної сили 30.08.2018.
У задоволенні позовних вимог щодо визнання протиправними дій ГУ ПФ України у Львівській області щодо не виконання постанови КМУ від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», та статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992, у непроведенні перерахунку пенсії ОСОБА_2 згідно виготовленої ГУ МВС України у Львівській області в особі ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Львівській області нової довідки № 91-03156 від 24.09.2018 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), в якій відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанови КМУ від 15.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», постанови КМУ від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» визначено розмір грошового забезпечення за нормами, чинними за січень 2016 рік, на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 24.07.2018 у адміністративній справі № 813/1598/18, яке набрало законної сили 30.08.2018 та зобов'язання ГУ ПФ України у Львівській області подати протягом 10 робочих днів з дня набрання постанови законної сили, звіт про виконання судового рішення, що передбачений частиною першою статті 382 КАС України відмовлено.
Допущено до негайного виконання рішення суду в частині присудження виплати пенсії у межах суми стягнення за один місяць.
Не погодившись із цим рішенням, його оскаржило ГУ ПФ України у Львівській області, яке вважає, що рішення суду першої інстанції прийняте з порушенням норм матеріального і процесуального права. Тому просило скасувати рішення суду першої інстанції і ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог.
Вимоги апеляційної скарги обґрунтовує тим, що на адресу ГУПФ України у Львівській області на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова №103)надійшла довідка від 23.03.2018 № 91-03156 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), яка виготовлена Ліквідаційною комісією ГУМВС України у Львівській області. ГУ ПФ України у Львівській області на виконання Постанови №103, з урахуванням довідки від 23.03.2018 № 91-03156, провело перерахунок пенсії позивачу з 01.01.2016. Станом на 01.05.2018 основний розмір пенсійної виплати позивача становить 6176,09 грн, з урахуванням доплати до попереднього розміру пенсії у сумі 2040,69 грн.
Вказує, що вимога позивача про перерахунок йому пенсії відповідно до Постанови №103, з урахуванням розміру грошового забезпечення, встановленого у довідці від 24.09.2018 № 91-03156, є безпідставною, оскільки ця довідка виготовлена Ліквідаційною комісією ГУМВС України у Львівській області на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 24.07.2018 у справі № 813/1598/18. Разом з тим, рішення Львівського окружного адміністративного суду від 24.07.2018 у справі № 813/1598/18 не покладає на ГУ ПФ України у Львівській області жодних зобов'язань. Зазначає, що у цій довідці грошове забезпечення обраховано станом на момент призначення пенсії, тобто станом на 31.12.2014, а не станом на 01.01.2016, як це передбачено Постановою №103.
Крім того, звертає увагу суду на правову позицію Верховного Суду викладену у рішенні від 12.03.2018 у зразковій справі №802/2196/17-а.
На цю апеляційну скаргу позивач подав відзив, у якому зазначив, що попередня довідка і дії по її виготовленню визнані протиправними, а тому ГУ ПФ України у Львівській області повинно дотримуватись Конституції та законів України і здійснити перерахунок його пенсії на підставі нової довідки, яка видана на підставі рішення суду.
У судовому засіданні представник апелянта підтримав вимоги апеляційної скарги із аналогічних підстав; просить апеляційну скаргу задовольнити. Позивача, вважаючи рішення суду першої інстанції законним та обгрунтованим, просив апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.
Заслухавши суддю-доповідача,пояснення учасників судового розгляду, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів дійшла переконання, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.
Як встановлено судом, ОСОБА_2 працював в органах МВС України (остання займана посада - старший юрисконсульт сектору юридичного забезпечення ГУМВС; спеціальне звання майор міліції) та був звільнений у запас 30.12.2014.
31.12.2014 відповідач призначив йому пенсію за вислугу років відповідно до Закону України від 09.04.1992 № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262-XII).
02.07.2015 прийнято Закон України «Про Національну поліцію» (набрав чинності 07.11.2015), пунктом 15 Прикінцевих та перехідних положень якого встановлено, що за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Відповідно до статті 63 Закону № 2262-ХІІ (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) перерахунок пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення, або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Постановою КМ України № 988 від 11.11.2015 затверджено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
21.02.2018 КМ України прийнято постанову № 103, яка передбачає перерахунок пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ.
На виконання цієї постанови КМ України, ГУ МВС України у Львівській області в особі ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Львівській області, виготовлено довідку за № 91-03156 від 23.03.2018 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 та надіслано до ГУПФ України у Львівській області для здійснення перерахунку.
Вважаючи, що у цій довідці не зазначено всіх складових грошового забезпечення та у неналежних розмірах, позивач звертався до ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Львівській області із заявою про видачу йому нової довідки, із зазначенням розмірів основних і додаткових видів грошового забезпечення та відсоткових надбавок, для перерахунку його пенсії, проте у видачі такої йому було відмовлено, покликаючись на відсутність для цього підстав.
Вважаючи таку відмову протиправною, позивач оскаржив її до суду.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 24.07.2018 а адміністративній справі № 813/1598/18 позов ОСОБА_2 задоволено частково і зокрема:
- визнано протиправними дії ГУ МВС України у Львівській області в особі ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Львівській області щодо виготовлення довідки від 23.03.2018 №91-03156 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2, що враховується для перерахунку пенсій осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ;
- зобов'язано ГУ МВС України у Львівській області в особі ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Львівській області виготовити та направити до ГУПФ України у Львівській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) з повною інформацією за формою, передбаченою Додатком 3 до постанови КМУ № 45 від 13.02.2008 «Про затвердження Порядку проведення розрахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови КМУ № 393 від 17.07.1992 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей», з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою КМУ № 988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та постановою КМУ за №1294 від 07.11.2007 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (в редакції, чинній до 01.03.2018, тобто на момент виникнення спірних правовідносин), з урахуванням усіх видів грошового забезпечення (посадовий оклад, оклад за спеціальним званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення, в тому числі і підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер, премії, одноразові додаткові види грошового забезпечення), а саме: посадовий оклад (за прирівняною посадою поліцейського); підвищення посадового окладу - 100%; оклад за спеціальним званням - майор; надбавка за стаж служби - 45%; надбавка за виконання особливо важливих завдань - 70% (на момент призначення пенсії); надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції - 100%; премія - 199% (на момент призначення пенсії); матеріальна допомога на оздоровлення (за останні 24 місяці перед звільненням); матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань (за останні 24 місяці перед звільненням); індексація заробітної плати (за останні 24 місяці перед звільненням); одноразова грошова допомога при звільненні (за останні 24 місяці перед звільненням), з 01.01.2016, тобто з дати виникнення права на перерахунок пенсії,
- у задоволенні решти позовних вимог щодо визнання довідки ГУ МВС України у Львівській області в особі ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Львівській області за №91-03156 від 23.03.2018 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), недійсною (нечинною) відмовлено.
Ліквідаційна комісія ГУ МВС України у Львівській області на виконання рішення суду від 24.07.2018 у справі № 813/1598/18 виготовила довідку від 24.09.2018 № 91-03156 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та направила її до ГУ ПФ України у Львівській області.
ГУ ПФ України у Львівській області відмовило ОСОБА_2 у проведенні перерахунку пенсії на підставі цієї довідки, що стало підставою для звернення до суду із цим позовом.
Приймаючи рішення про часткове задоволення позову, суд першої інстанції мотивував його тим, що право позивача на перерахунок пенсії встановлено чинним законодавством України, а довідка від 24.09.2018 № 91-03156 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) видана ГУ МВС України у Львівській області в особі ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Львівській області на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 24.07.2018 у справі № 813/1598/18, яке набрало законної сили, тому ОСОБА_2 має законні підстави щодо перерахунку його пенсії на підставі такої довідки.
Проте, колегія суддів апеляційного суду вважає такі висновки суду першої інстанції помилковими, виходячи з таких підстав.
Відповідно до частини третьої статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ КМ України постановою від 13.02.2008 за № 45 затвердив Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Порядок), пунктом 1 якого визначено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Відповідно до пункту 5 Порядку для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів, зокрема:
посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;
щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;
інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
Пенсійний фонд України та його головні управління мають право перевіряти правильність складення довідок (пункт 9 Порядку).
Колегія суддів зазначає, що Верховний Суд у рішенні від 12.03.2018 у зразковій справі №802/2196/17-а зазначив, що якщо у цій категорії справ буде встановлено, що надбавка за виконання особливо важливих завдань, яку отримував позивач, на момент виникнення у нього права на перерахунок пенсії не виплачувалась, то, цю надбавку не належить вказувати у довідці про розмір грошового забезпечення. Такий висновок ґрунтується на положеннях абзацу сьомого пункту 5 Порядку перерахунку пенсій, відповідно до якого додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
Розмір премії для перерахунку пенсій враховується у середньому розмірі, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою. Такий висновок ґрунтується на положеннях абзацу 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій, відповідно до якого для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Як видно із довідки ГУ МВС України у Львівській області за № 91-03156 від 23.03.2018 про розмір грошового забезпечення, у ній зазначено види та розміри виплат, які отримували поліцейські за відповідною прирівняною посадою.
На підставі цієї довідки позивачу було здійснено перерахунок пенсії.
Разом з тим, довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_2, від 24.09.2018№ 91-03156 містить виплати, які поліцейським за відповідною посадою не виплачувались, а розмір премії не відповідає розміру, який виплачувався поліцейським за відповідною посадою, тому перерахунок пенсії позивачу на підставі цієї довідки суперечитиме Порядку.
Крім того, колегія суддів вважає за необхідне зауважити, що після проведення остан-нього перерахунку пенсії позивача КМУ не приймав рішень про зміну розміру видів грошового забезпечення поліцейських за відповідною посадою, як і не були введені для них нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення, тому відсутні підстави для будь-якого перерахунку пенсії позивача.
Рішення суду, на підставі якого видано нову довідку про грошове забезпечення, не містить зобов'язань щодо врахування цієї довідки відповідачем та здійснення перерахунку. Крім того, цим рішенням відмовлено у задоволенні позовних вимог щодо визнання довідки ГУ МВС України у Львівській області в особі ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Львівській області №91-03156 від 23.03.2018 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), недійсною (нечинною).
Враховуючи зазначене, колегія суддів погоджується із доводами апелянта в тому, що підстави для перерахунку пенсії на підставі довідки ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Львівській області від 24.09.2018№91-03156 відсутні, а відповідач у спірних правовідносинах діяв у межах своїх повноважень та згідно чинного законодавства.
За таких обставин рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню з прийняттям постанови про відмову в задоволенні позовних вимог.
Згідно зі статтею 317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є: неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.
З огляду на вищевикладене, доводи апеляційної скарги є суттєвими і складають підстави для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, через що рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню з прийняттям постанови про відмову у задоволенні заявленого позову, з вищевикладених мотивів.
Керуючись ст.ст. 308, 310, 315, 317, 321, 322, 325, 328 КАС України, суд
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області задовольнити.
Рішення Львівського окружного адміністративного суду від 20 листопада 2018 року в адміністративній справі №1340/4806/18 скасувати.
У задоволенні позову ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій та зобов'язання до вчинення дій відмовити.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає оскарженню в касаційному порядку, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.
Головуючий суддя Р. Й. Коваль
судді В. В. Гуляк
Н. В. Ільчишин
Постанова складена у повному обсязі 03 квітня 2019 року.