Ухвала від 04.03.2019 по справі 0440/6862/18

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

04 березня 2019 року

м. Дніпро

справа № 0440/6862/18

Третій апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого - судді Сафронової С.В. (доповідач), суддів: Мельника В.В., Чепурнова Д.В., перевіривши на відповідність нормам КАС України апеляційну скаргу Державної фіскальної служби України на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14 листопада 2018 року у справі № 0440/6862/18 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Актан-Дніпро” до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання зареєструвати у реєстрі податкову накладну, -

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14.11.2018 року позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю “Актан-Дніпро” задоволено.

Відповідач-1 Державна фіскальна служба України, не погодившись з вищезазначеним рішенням суду, подала 22.12.2018 року, до суду апеляційну скаргу.

Ухвалою Третього апеляційного адміністративного суду від 10.01.2019 року апеляційну скаргу Державної фіскальної служби України було залишено без руху та надано строк для усунення недоліків апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання ухвали. З огляду на наявні недоліки апеляційної скарги, заявника зобов'язано надати до суду докази сплати судового збору.

Відповідно до поштового повідомлення про вручення відправлення, заявником апеляційної скарги було отримано копію вищезазначеної ухвали - 13.02.2019 року.

У встановлений судом строк, недоліки апеляційної скарги усунуті не були.

Третім апеляційним адміністративним судом ухвалою було надано строк для усунення недоліків протягом десяти днів з моменту отримання ухвали. Недоліки апеляційної скарги не усунуті.

Згідно ч. 2 ст. 298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.

Частиною 6 ст. 169 КАС України передбачено, що про повернення позовної заяви суд постановляє ухвалу. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху або про повернення позовної заяви надсилається особі, яка подала позовну заяву, не пізніше наступного дня після її постановлення. Копія позовної заяви залишається в суді.

Відповідно до ч. 5, ч. 6 ст. 298 КАС України питання про повернення апеляційної скарги суд апеляційної інстанції вирішує протягом п'яти днів з дня надходження апеляційної скарги або з дня закінчення строку на усунення недоліків. Про повернення апеляційної скарги постановляється ухвала, яка може бути оскаржена в касаційному порядку.

Аналіз вищезазначених норм свідчить про те, що недоліки апеляційної скарги повинні бути усунутими у повному обсязі та у строк, який було встановлено судом.

Враховуючи вищезазначене та приймаючи до уваги те, що заявник у строки, встановлені ухвалою суду, недоліки апеляційної скарги не усунув, будь-яких заяв про продовження встановленого судом строку на усунення недоліків апеляційної скарги не надавав, колегія суддів вважає за необхідне апеляційну скаргу повернути.

Керуючись ст.ст. 169, 298 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної фіскальної служби України на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14 листопада 2018 року у справі № 0440/6862/18 - повернути.

Ухвала Третього апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена до Верховного Суду відповідно до ст., ст. 328- 329 КАС України.

Головуючий - суддя С.В. Сафронова

суддя В.В. Мельник

суддя Д.В. Чепурнов