Постанова від 02.04.2019 по справі 2340/4969/18

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 2340/4969/18 Суддя першої інстанції: А.В. Руденко

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 квітня 2019 року м. Київ

Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді - Пилипенко О.Є.

суддів - Бужак Н.П. та Костюк Л.О.,

при секретарі - Грабовській Т.О.,

за участю:

представників позивача: - Коваля Д.П.,

- Заволокіна О.О.,

- Кравченка С.В.,

представника відповідача: - Топора А.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Черкаської обласної державної адміністрації на рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 31 січня 2019 року у справі за адміністративним позовом Шполянської міської ради об'єднаної територіальної громади до Черкаської обласної державної адміністрації про визнання протиправними дій та зобов'язання повторно розглянути подання,

ВСТАНОВИЛА:

У грудні 2018 року позивач - Шполянська міська рада об'єднаної територіальної громади звернулась до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Черкаської обласної державної адміністрації про визнання протиправними дій та зобов'язання повторно розглянути подання, в якому просила:

- визнати протиправними дії у видачі листа від 11.12.2018 року №01/01-23/8043/01/01-23 про повернення документів на доопрацювання;

- зобов'язати повторно розглянути подання про надання висновку щодо відповідності проектів рішень щодо добровільного об'єднання територіальних громад Конституції України та законам України, та надати відповідний висновок.

Рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 31 січня 2019 року адміністративний позов задоволено частково.

Не погоджуючись з судовим рішенням, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить суд апеляційної інстанції скасувати оскаржуване рішення суду першої інстанції в частині задоволених позовних вимог та прийняти нове, яким у задоволенні адміністративного позову відмовити в повному обсязі.

Свої вимоги апелянт обґрунтовує тим, що судом першої інстанції при постановленні оскаржуваного рішення було неповно з'ясовано обставини, що мають значення для справи, порушено норми матеріального та процесуального права.

Відповідно до ч.ч.1, 2, 3 ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

У відповідності до ст.. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Приймаючи рішення про часткове задоволення позову, суд першої інстанції виходив з того, що Шполянська міська рада об'єднаної територіальної громади надала Черкаській обласній державній адміністрації докази проведення громадського обговорення у порядку, що затверджений Іскренською сільською радою, у зв'язку з чим, відповідач, повернув позивачу документи на доопрацювання листом №01/01-23/8043/01/01-23 від 11.12.2018 безпідставно.

Колегія суддів вважає вказаний висновок суду першої інстанції обґрунтованим, з огляду на наступне.

Як встановлено судом та вбачається з наявних матеріалів справи, 05.11.2018 року Іскренська сільська рада Шполянського району Черкаської області прийняла рішення №35-10/V11 «Про скликання сходки села», яким на підставі ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування» вирішила скликати сходку села по питанню об'єднання громад в термін до 20 листопада 2018 року; контроль за виконанням рішення покласти на сільського голову.

Сільський голова Іскренської сільської ради прийняв розпорядження від 16.11.2018 року за №41 (а), яким відповідно до частин 1, 2 статті 5, статті 81 Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад», статей 42, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування», яким: ініціював добровільне приєднання територіальної громади села Іскрене та села Георгіївка до Шполянської міської об'єднаної територіальної громади (п.1); визначив проведення загальних зборів громадян села Іскрене та села Георгіївка щодо можливості добровільного приєднання 21.11.2018 року об 11 год. 00 хв. в приміщенні сільського будинку культури (п. 2); передбачив включити до порядку денного 37 сесії VІІ скликання Іскренської сільської ради питання про надання згоди на добровільне приєднання територіальної громади села Іскрене та села Георгіївка Іскренської сільської ради до Шполянської міської об'єднаної територіальної громади. (а.с. 9).

Згідно протоколу загальних зборів (сходки) громадян за місцем проживання сіл Іскрене та Георгіївка від 21.11.2018 року, проведених в приміщенні будинку культури с. Іскрене, в присутності 87 осіб за місцем проживання с. Іскрене та с. Георгіївка:

- за об'єднання громади сіл Іскрене, Георгіївка та с. Васильків в Васильківську територіальну громаду з центром в с. Васильків проголосувало «за» - 30 осіб, «проти» - 12 осіб, утримались - 13 осіб, рішення не прийнято;

- за приєднання громади сіл Іскрене та Георгіївка до Шполянської міської об'єднаної територіальної громади проголосувало «за» - 48 осіб, «проти» - 31, рішення прийняте більшістю голосів. (а.с. 14).

Рішенням Іскренської сільської ради Шполянського району Черкаської області №37-1/VІІ від 27.11.2018 р. вирішено:

- надати згоду на добровільне приєднання територіальної громади сіл Іскрене та Георгіївка Іскренської сільської ради до Шполянської міської об'єднаної територіальної громади Шполянського району Черкаської області;

- сільському голові звернутись до Шполянської міської ради об'єднаної територіальної громади з пропозицією про добровільне приєднання територіальної громади сіл Іскрене та Георгіївка Іскренської сільської ради (а.с. 17).

Рішенням позивача Шполянської міської ради об'єднаної територіальної громади Черкаської області №28-1/VІІІ від 28.11.2018 року вирішено надати згоду на добровільне приєднання територіальної громади села Іскрене та села Георгіївка Іскренської сільської ради до Шполянської міської об'єднаної територіальної громади Шполянського району Черкаської області з центром у міста Шпола. (а.с. 18).

Рішенням Іскренської сільської ради Шполянського району Черкаської області №38-1/VІІ від 30.11.2018 року вирішено:

- схвалити проект рішення сільської ради «Про добровільне приєднання територіальної громади сіл Іскрене та Георгіївка до Шполянської міської об'єднаної територіальної громади» (додається);

- доручено Іскренському сільському голові ОСОБА_7 подати проект рішення сільської ради «Про добровільне приєднання територіальної громади сіл Іскрене та Георгіївка до Шполянської міської об'єднаної територіальної громади» у п'ятиденний строк Черкаській обласній державній адміністрації для надання висновку щодо відповідності цього проекту Конституції та законам України. (а.с. 19).

Рішенням позивача №29-21/VІІІ від 04.12.2018 р. вирішено:

- схвалити проект рішення міської ради «Про добровільне приєднання територіальної громади села Іскрене та Георгіївки до Шполянської міської об'єднаної територіальної громади»;

- доручити Шполянському міському голові Кравченку С.В. подати проект рішення міської ради «Про добровільне приєднання територіальної громади села Іскрене та Георгіївки до Шполянської міської об'єднаної територіальної громади» Черкаській обласній державній адміністрації для надання висновку щодо відповідності цього проекту Конституції та законам України. (а.с. 22).

Листом №01-28/1561 від 05.12.2018 року позивач подав до відповідача Черкаської обласної державної адміністрації для надання висновку щодо їх відповідності Конституції та Законам України:

- розпорядження Іскренського сільського голови №41(а) від 16.11.2018 р. «Про ініціювання добровільного приєднання територіальної громади села Іскрене та села Георгіївна до Шполянської міської об'єднаної територіальної громади»;

- протокол загальних зборів (сходки) громадян за місцем проживання сіл Іскрене та Георгіївка від 21.11.2018 р.;

- рішення Іскренської сільської ради №37-1/VІІ від 27.11.2018 р. «Про надання згоди на добровільне приєднання територіальної громади сіл Іскрене та Георгіївка до Шполянської міської об'єднаної територіальної громади»;

- рішення Шполянської міської ради об'єднаної територіальної громади №28-1/VІІІ від 28.11.2018 р. «Про надання згоди на добровільне приєднання територіальної громади села Іскрене та села Георгіївка до Шполянської міської об'єднаної територіальної громади»;

- рішення Іскренської сільської ради №38-1/VІІ від 30.11.2018 р. «Про схвалення проекту рішення сільської ради «Про добровільне приєднання територіальної громади села Іскрене і Георгіївка до Шполянської міської об'єднаної територіальної громади»;

- рішення Шполянської міської ради об'єднаної територіальної громади №29-21/VІІІ від 04.12.2018 р. «Про схвалення проекту рішення міської ради «Про добровільне приєднання територіальної громади села Іскрене і Георгіївка до Шполянської міської об'єднаної територіальної громади». (а.с. 7-8).

Відповідач листом №01/01-23/8043/01/01-23 від 11.12.2018 року повідомив позивача, що порядок проведення громадського обговорення з питань визначається сільською, селищною, міською радою, а серед поданих позивачем документів відсутнє відповідне рішення Іскренської сільської ради. Із вказаної обставини та з врахуванням позиції Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України відповідач повідомив, що повертає проект рішення з доданими матеріалами на доопрацювання. (а.с. 25-26).

Позивач 13.12.2018 року звернувся до відповідача з листом №01-28/1607, в якому подав відповідачу документи для надання висновку щодо їх відповідності Конституції та законам України, яким надав:

- розпорядження Іскренського сільського голови №41(а) від 16.11.2018 р. «Про ініціювання добровільного приєднання територіальної громади села Іскрене та села Георгіївка до Шполянської міської об'єднаної територіальної громади», у пункті 2 якого було зазначено: «Провести загальні збори громадян села Іскрене та села Георгіївка щодо можливості добровільного приєднання 21 листопада 2018 року о 11 год. в приміщенні сільського будинку культури згідно Порядку проведення громадських обговорень з питань добровільного об'єднання (приєднання) територіальних громад (додається), та Порядок проведення громадських обговорень з питань добровільного об'єднання (приєднання) територіальних громад (додаток до розпорядження сільського голови №41 (а) від 16.11.2018 р.;

- протокол загальних зборів (сходки) громадян за місцем проживання за місцем проживання сіл Іскрене та Георгіївка від 21.11.2018 р.;

- рішення Іскренської сільської ради №37-1/VІІ від 27.11.2018 року «Про надання згоди на добровільне приєднання територіальної громади сіл Іскрене та Георгіївка до Шполянської міської об'єднаної територіальної громади»;

- рішення Шполянської міської ради об'єднаної територіальної громади №28-1/VІІІ від 28.11.2018 року «Про надання згоди на добровільне приєднання територіальної громади села Іскрене та села Георгіївка до Шполянської міської об'єднаної територіальної громади»;

- рішення Іскренської сільської ради №38-1/VІІ від 30.11.2018 р. «Про схвалення проекту рішення сільської ради «Про добровільне приєднання територіальної громади села Іскрене і Георгіївка до Шполянської міської об'єднаної територіальної громади»;

- рішення Шполянської міської ради об'єднаної територіальної громади №29-21/VІІІ від 04.12.2018 року «Про схвалення проекту рішення міської ради «Про добровільне приєднання територіальної громади села Іскрене і Георгіївка до Шполянської міської об'єднаної територіальної громади». (а.с. 58-59).

Відповідач листом №01/01-23/8229/01/01-23 від 28.12.2018 року повідомив позивача, що до відповідача не надходило рішення Іскренської сільської ради Шполянського району Черкаської області, яким визначено порядок проведення громадського обговорення, а розпорядження сільського голови №41(а) від 16.11.2018 р. за своєю суттю не може підміняти рішення органу місцевого самоврядування. До відповідача надійшло звернення депутата Іскренської сільської ради ОСОБА_8 від 18.12.2018 р., в якому він вказував на порушення, на його думку, сільським головою ОСОБА_7 Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» з доданими відомостями про опитування жителів сіл Іскрене та Георгіївка, згідно яких за об'єднання з Васильківською сільською радою підписалося 263 особи, а проти - 180 осіб. Крім цього зазначив, що згідно листа Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлового-комунального господарства України №7/34/15409-18 від 26.12.2018 р. перспективним планом формування територій громад Черкаської області, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України №999 від 08.09.2015 р., передбачено входження Іскренської сільської ради Шполянського району Черкаської області до Васильківської спроможної громади цього ж району. З вказаних підстав відповідач повторно повернув проект рішення з доданими матеріалами на доопрацювання. (а.с. 94-95).

14.12.2018 року за №39-1/V сесія Іскренської сільської ради Шполянського району Черкаської області прийняла рішення про приєднання територіальної громади сіл Іскрене та Георгіївка Іскренської сільської ради до Шполянської міської об'єднаної територіальної громади Шполянського району з центром у м. Шпола.

Також 14.12.2018 року за №30-1/V111 сесія Шполянської міської ради об'єднаної територіальної громади Черкаської області прийняла рішення про приєднання територіальної громади села Іскрене та села Георгіївка Іскренської сільської ради до Шполянської міської об'єднаної територіальної громади Шполянського району з центром у м. Шпола.

Вважаючи дії відповідача щодо повернення документів Шполянської міської ради об'єднаної територіальної громади Черкаської області на доопрацювання протиправними, позивач звернувся із вказаним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, висновкам суду першої інстанції та доводам апелянта, колегія суддів зазначає наступне.

Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

Згідно зі ст. 3 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» громадяни України реалізують своє право на участь у місцевому самоврядуванні за належністю до відповідних територіальних громад.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» територіальна громада - жителі, об'єднані постійним проживанням у межах села, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями.

Частина 1 статті 6 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначає, що первинним суб'єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій і повноважень є територіальна громада села, селища, міста.

Згідно з ч. 2 ст. 6 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» територіальні громади в порядку, встановленому законом, можуть об'єднуватися в одну сільську, селищну, міську територіальну громаду, утворювати єдині органи місцевого самоврядування та обирати відповідно сільського, селищного, міського голову.

Відносини, що виникають у процесі добровільного об'єднання територіальних громад сіл, селищ, міст, а також добровільного приєднання до об'єднаних територіальних громад, врегульовані Законом України №157-VIII від 05.02.2015 р. «Про добровільне об'єднання територіальних громад» (далі - Закон №157-VIII).

Відповідно до ст. 3 Закону №157-VIII суб'єктами добровільного об'єднання територіальних громад є суміжні територіальні громади сіл, селищ, міст.

Об'єднана територіальна громада, адміністративним центром якої визначено місто, є міською територіальною громадою, центром якої визначено селище, - селищною, центром якої визначено село, - сільською.

Порядок добровільного приєднання до об'єднаних територіальних громад врегульовано розділом ІІ1 Закону №157-VIII.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 5 Закону №157-VIII ініціаторами добровільного об'єднання територіальних громад сіл, селищ, міст можуть бути: члени територіальної громади в порядку місцевої ініціативи.

Пропозиція щодо ініціювання добровільного об'єднання територіальних громад повинна, зокрема, містити: 1) перелік територіальних громад, що об'єднуються, із зазначенням відповідних населених пунктів; 2) визначення адміністративного центру об'єднаної територіальної громади та її найменування (ч. 2 ст. 5 Закону №157-VIII).

Так, ст. 81 Закону №157-VIII врегульовує ініціювання добровільного приєднання до об'єднаних територіальних громад, та передбачає: добровільно приєднатися до об'єднаної територіальної громади, визнаної спроможною відповідно до частини четвертої статті 9 цього Закону, має право суміжна сільська, селищна територіальна громада, яка відповідно до перспективного плану формування територій громад Автономної Республіки Крим, області належить до цієї об'єднаної територіальної громади (ч. 1). Ініціаторами добровільного приєднання до об'єднаної територіальної громади можуть бути суб'єкти, визначені частиною першою статті 5 цього Закону (ч. 2). Сільський, селищний голова забезпечує вивчення пропозиції щодо ініціювання добровільного приєднання до об'єднаної територіальної громади та її громадське обговорення, яке проводиться протягом 30 днів з дня надходження такої пропозиції. Після завершення громадського обговорення пропозиція подається до відповідної ради на наступну сесію для прийняття рішення про надання згоди на добровільне приєднання до об'єднаної територіальної громади (ч. 3). Сільський, селищний голова після прийняття відповідною радою рішення про надання згоди на добровільне приєднання до об'єднаної територіальної громади надсилає пропозицію до сільської, селищної, міської ради об'єднаної територіальної громади, до якої є намір приєднатися (ч. 4). Сільська, селищна, міська рада об'єднаної територіальної громади на наступній сесії розглядає пропозицію щодо ініціювання добровільного приєднання до об'єднаної територіальної громади та за результатами розгляду приймає рішення про надання згоди на добровільне приєднання до об'єднаної територіальної громади або про відмову в наданні такої згоди (ч. 5).

Порядок підготовки проекту рішення про добровільне приєднання до об'єднаної територіальної громади передбачений ст. 82 Закону №157-VIII, згідно з яким, сільський, селищний, міський голова після прийняття відповідною сільською, селищною, міською радою об'єднаної територіальної громади рішення про надання згоди на добровільне приєднання до об'єднаної територіальної громади вживає заходів для підготовки проекту рішення про добровільне приєднання до об'єднаної територіальної громади (ч. 1); Проекти рішень про добровільне приєднання до об'єднаної територіальної громади повинні, зокрема, містити: 1) найменування територіальної громади, яка має намір приєднатися, із зазначенням відповідних населених пунктів; 2) найменування об'єднаної територіальної громади, до складу якої є намір приєднатися; 3) план організаційних заходів щодо добровільного приєднання територіальної громади (ч. 2). Питання про схвалення проекту рішення про добровільне приєднання до об'єднаної територіальної громади розглядається сільськими, селищними, міськими радами протягом 30 днів з дня його внесення на їхній розгляд (ч. 3).

Згідно ч. 4 ст. ст. 82 Закону №157-VIII схвалені сільськими, селищними, міськими радами проекти рішень про добровільне приєднання до об'єднаної територіальної громади у п'ятиденний строк подаються Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній державній адміністрації для надання висновку щодо відповідності цього проекту Конституції та законам України.

Частиною 5 ст. 82 Закону №157-VIII передбачено, що Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласна державна адміністрація протягом 10 робочих днів з дня отримання проекту рішення про добровільне приєднання до об'єднаної територіальної громади готує відповідний висновок, що затверджується постановою Ради міністрів Автономної Республіки Крим, розпорядженням голови обласної державної адміністрації.

Згідно з ч. 6 ст. 82 Закону №157-VIII у разі відповідності проекту рішення про добровільне приєднання до об'єднаної територіальної громади Конституції та законам України сільські, селищні, міські ради на наступній сесії приймають рішення про добровільне приєднання до об'єднаної територіальної громади.

Згідно ч. 7 ст. 82 Закону №157-VIII у разі встановлення невідповідності проекту рішення про добровільне приєднання до об'єднаної територіальної громади Конституції та законам України Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласна державна адміністрація повертає його на доопрацювання.

Відтак, порядок добровільного приєднання до об'єднаної територіальної громади передбачає вчинення конкретних дій і їх послідовність, які складають у своїй сукупності процедуру, яка і врегульована ст.ст. 81-82 Закону №157-VIII. Відтак, доопрацювання проекту рішення про добровільне приєднання до об'єднаної територіальної громади можливе лише у разі порушення процедури, визначеної вказаним Законом, коли таке порушення можливо усунути і повторно звернутись до обласної державної адміністрації за відповідним висновком.

Зокрема, одним із етапів процедури приєднання до об'єднаної територіальної громади відповідно до ч. 3 ст. 81 №157-VIII є громадське обговорення.

Порядок проведення громадського обговорення з питань, передбачених цим Законом, визначається сільською, селищною, міською радою (ч. 4 ст. 5 Закону №157-VIII).

Судом першої інстанції вірно встановлено, що порядок громадського обговорення з питань об'єднання громад затверджений рішенням Іскренської сільської ради Шполянського району Черкаської області від 05.11.2018 року №35-10/V11 «Про скликання сходки села», яким на підставі ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування» скликано сходку села по питанню об'єднання громад в термін до 20 листопада 2018 року.

Вказане рішення було надано позивачем на усну вимогу відповідача до повернення документів на доопрацювання листом №01/01-23/8043/01/01-23 від 11.12.2018 року, і вказана обставина була підтверджена представником відповідача у судовому засіданні.

Протокол загальних зборів (сходки) громадян за місцем проживання сіл Іскрене та Георгіївка від 21.11.2018 року був наданий відповідачу листом позивача №01-28/1561 від 05.12.2018 року.

З урахуванням викладеного, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що позивач надав відповідачу докази проведення громадського обговорення у порядку, що затверджений Іскренською сільською радою, у зв'язку з чим, дії відповідача щодо повернення позивачу документів на доопрацювання листом №01/01-23/8043/01/01-23 від 11.12.2018 року є протиправними.

Колегія суддів вважає необґрунтованими посилання апелянта на той факт, що рішенням Іскренської сільської ради Шполянського району Черкаської області від 05.11.2018 року № 35-10/VII «Про скликання сходки села» визначено не порядок проведення громадського обговорення (особливості його організації та інші процедурні питання), а його форму, у зв'язку з чим дане рішення не може братися відповідачем як доказ належного проведення громадського обговорення у зв'язку з тим, що незначна невідповідність форми не може відміняти суті прийнятого рішення, зі змісту якого вбачається, що Іскренською сільською радою Шполянського району Черкаської області проведено громадські обговорення з питань добровільного об'єднання/приєднання територіальних громад, за результатом якого прийнято відповідне рішення.

З наведених вище підстав, колегія суддів не приймає до уваги розбіжність в даті - а саме - відповідно до рішення Іскренської сільської ради Шполянського району Черкаської області від 05.11.2018 року № 35-10/VII «Про скликання сходки села» визначено провести таку сходку до 20.11.2018 року, в той час як її проведено 21.11.2018 року, що і підтверджує відповідний протокол за дану дату.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції було правильно встановлено фактичні обставини справи, надано належну оцінку дослідженим доказам, правильно застосовано норми матеріального та процесуального права. У зв'язку з цим суд вважає необхідним апеляційну скаргу Черкаської обласної державної адміністрації - залишити без задоволення, а рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 31 січня 2019 року - без змін.

Керуючись ст..ст. 241, 242, 308, 310, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Черкаської обласної державної адміністрації - залишити без задоволення.

Рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 31 січня 2019 року - без змін.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуючий суддя: О.Є.Пилипенко

Суддя: Н.П.Бужак

Л.О.Костюк

Повний текст рішення виготовлений 02 квітня 2019 року.