Ухвала від 25.03.2019 по справі 913/609/18

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 61022 м. Харків, пр. Науки, буд.5, тел./факс 702-10-79 inbox@lg.arbitr.gov.ua _____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

УХВАЛА

про закриття підготовчого провадження

25 березня 2019 року Справа № 913/609/18

м. Харків Провадження №17/913/609/18

Господарський суд Луганської області у складі судді Фонової О.С., розглянувши матеріали справи в порядку загального позовного провадження за позовною заявою Головного управління Держгеокадастру у Луганській області, м. Сєвєродонецьк Луганської області,

до Лисичанського комунального автотранспортного підприємства 032806, м. Лисичанськ Луганської області,

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Лисичанська міська рада Луганської області, м. Лисичанськ Луганської області,

про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок самовільно зайнятої земельної ділянки та звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки.

Секретар судового засідання Медуниця Р.І.

У засіданні брали участь:

від позивача: від позивача: Лобко М.А., довіреність № 31-12-0.61-25/62-19 від 04.02.2019;

від відповідача: представник не прибув;

від третьої особи: представник не прибув.

Обставини справи: Головне управління Держгеокадастру у Луганській області (далі-позивач) звернулось до Господарського суду Луганської області з позовом від 30.11.2018 №9-12-0.6-9609/2-18 до Лисичанського комунального автотранспортного підприємства 032806 з вимогами:

- зобов'язати Лисичанське комунальне автотранспортне підприємство 032806 відшкодувати шкоду, заподіяну внаслідок самовільно зайнятої земельної ділянки загальною площею 1,5631 га, яка розташована в межах населених пунктів, на території, Лисичанської міської ради Луганської області, в сумі 55247,50 грн;

- зобов'язати Лисичанське комунальне автотранспортне підприємство 032806 звільнити самовільно зайняту земельну ділянку загальною площею 1,5631 га, яка розташована в межах населених пунктів, на території Лисичанської міської ради Луганської області;

- стягнути витрати зі сплати судового збору з відповідача у сумі 3524,00 грн.

14.03.2019 до відділу документального забезпечення суду від відповідача надійшло клопотання від 06.03.2019 №711, в якому він просить долучити до матеріалів справи копію постанови Лисичанського відділу поліції ГУНП в Луганській області від 21.12.2018 про закриття кримінального провадження №12018130240000381.

Крім того, відповідач просить справу розглянути без його участі.

Суд, розглянувши клопотання відповідача, дійшов висновку про його задоволення.

14.03.2019 до відділу документального забезпечення суду від слідчого СВ Лисичанського ВП ГУНП в Луганській області надійшов лист №8960/111/35-2019 від 06.03.2018, з яким він надіслав належним чином завірену копію постанови від 21.12.2018 про закриття кримінального провадження №12018130240000381 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 239 КК України.

Судом вказану постанову долучено до матеріалів справи.

25.03.2019 до відділу документального забезпечення суду від позивача надійшла заява щодо уточнення позовних вимог від 21.03.2019 б/н, в якій він просить залишити без розгляду в частині вимоги щодо зобов'язання Лисичанського КАТП 032806 звільнити самовільно зайняту земельну ділянку загальною площею 1,5631 га, яка розташована на землях промисловості, транспорту, енергетики, зв'язку та іншого призначення комунальної власності, в межах населеного пункту, на території Лисичанської міської ради Луганської області» на підставі п. 5 ч. 1 ст. 226 ГПК України. Повернути частину сплаченого судового збору згідно платіжного доручення № 1768 від 03.12.2018 у сумі 1762,00 грн відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» на рахунок Головного управління Держгеокадастру у Луганській області код ЄДРПОУ 39771244 розрахунковий рахунок № 35219061090279 МФО 820172 ГУ ДКСУ у Луганській області.

У заяві позивач зазначив, що він не змінює підстави викладені в позовній заяві та повідомив таке.

ПП «Континент - ЛВК» на підставі листа від 21.12.2017 № 9287/39/111/0/-2017 Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки в Луганській області Національної поліції України було проведено геодезичну зйомку в масштабі 1:5000, полярним методом за допомогою електронного тахеометра NTS-3 52 R/L земельної ділянки фактично зайнятої полігоном побутових відходів, який обслуговує «Лисичанське КАТП 032806» за адресою: Луганська область, м. Лисичанськ. За результатами геодезичних робіт було складено план геодезичної зйомки масштабу 1:5000 з нанесенням на нього меж земельної ділянки згідно плану зовнішніх меж землекористування відображених в Державному акті на право постійного користування землею зареєстрованого за № 67 від 30.06.1995 року серії ІІ-ЛГ № 000327 та картографічної основи з офіційного вебресурсу «Публічна кадастрова карта України» - http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta.

Після опрацювання усіх матеріалів за допомогою програмного забезпечення «DIGITALS» було виявлено наступне - загальна площа земельної ділянки фактично зайнятою полігоном побутових відходів, який обслуговує Лисичанське КАТП 032806 згідно геодезичної зйомки склала 6,6246 га, загальна площа земель фактично зайнятими полігоном побутових відходів поза межами графічних даних Державного акту на право постійного користування землею склала - 1,5631 га, яке зазначено на плані.

На підставі клопотання Лисичанського КАТП 032806 від 01.02.2018 № 72 про надання дозволу на розробку технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) Лисичанською міською радою сьомого скликання прийнято рішення від 16.03.2018 № 43/606 «Про надання дозволу на розробку технічної документації із землеустрою».

Лисичанське КАТП 032806 листом від 07.06.2018 № 337 звернулося до Лисичанської міської ради у якому було зазначено «на підставі листа КП «Лисичанського міського землевпорядного центру» від 07.06.2018 № 135, прошу внести зміни в рішення Лисичанської міської ради сьомого скликання від 16.03.2018 № 43/606 «Про надання дозволу на розробку технічної документації із землеустрою». В частині найменування технічної документації, змінити на технічну документацію із землеустрою щодо інвентаризації земель» на підставі цього клопотання було прийнято рішення Лисичанської міської ради від 21.06.2018 №47/707 «Про внесення змін в рішення міської ради від 16.03.2018 № 43/606».

Абзацом 5 Пояснювальної записки Технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель по земельній ділянці для розміщення та експлуатації звалища з утилізації твердих побутових відходів Лисичанського КАТП 032806 за адресою: Луганська область, м. Лисичанськ, південна частина міста встановлено наступне: «При виконанні робіт було виявлено, що площа, межі та конфігурація земельної ділянки згідно фактичного розташування на місцевості не відповідає даним, що враховуються в Державному земельному кадастрі. Згідно фактичних вимірів площа земельної ділянки, що входить в межі Лисичанської міської ради, становить 11,1170 га. Під'їзна дорога, що зазначена на Державному акті і раніше входила в межі земельної ділянки, розташована на землях Попаснянського району, що зазначено на плані меж земельної ділянки (ситуаційна схема), тому до складу про інвентаризованої земельної ділянки її включено не було.

Порядок проведення інвентаризації земель, затверджується Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2017 №890 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» виключено пункт 6 Порядку проведення інвентаризації земель, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 № 513 (Офіційний вісник України, 2012 р., № 44, ст. 1701; 2016 р., № 79, ст. 2639). Раніше пунктом 6 Порядку було встановлено: «Під час проведення інвентаризації земель установлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та оформлення документів, що посвідчують право на земельну ділянку, не здійснюються».

Головне управління Держгеокадастру у Луганській області вважає недоцільним вимагати від Лисичанського КАТП 032806 звільнити самовільно зайняту земельну ділянку загальною площею 1,5631 га, яка розташована на землях промисловості, транспорту, енергетики, зв'язку та іншого призначення комунальної власності, в межах населеного пункту, на території Лисичанської міської ради Луганської області, з огляду на що вважає, доцільним вказану позовну вимогу залишити без розгляду на підставі п. 5 ч. 1 ст. 226 ГПК України.

Розглянувши заяву позивача та додані до неї документи, суд враховує таке.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 226 ГПК України, суд залишає позов без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.

Позивач звернувся до суду із заявою про залишення позову без розгляду в межах строку визначеного п. 5 ч. 1 ст. 226 ГПК України, тобто до початку розгляду справи по суті.

Заява позивача про уточнення позовних вимог від 21.03.2019 б/н та його клопотання про повернення судового збору в сумі 1762,00 грн, сплаченого згідно платіжного доручення № 1768 від 03.12.2018 при зверненні з позовом, будуть вирішені за результатами розгляду справи по суті.

25.03.2019 до відділу документального забезпечення суду від позивача надійшли письмові пояснення на заперечення від 21.03.2019, в яких він просить задовольнити в повному обсязі позовну заяву (з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 21.03.2019), з огляду на таке.

Як повідомив позивача, 12.02.2018 було відкрито кримінальне провадження за №12018130240000381, у зв'язку з чим Лисичанський відділ поліції Головного управління поліції в Луганській області Національної поліції України в ході проведення слідчих дій звернувся до позивача (лист від 23.03.2018 №14802/111/35/2018) з метою виділення спеціаліста для проведення обстеження земельної ділянки на якій розташоване звалище побутових відходів, яка числиться за Лисичанським КАТП 032806 (відповідач у справі). Посадовими особами позивача було забезпечено кваліфіковану допомогу під час здійснення слідчих дій по кримінальному провадженню за №12018130240000381, зокрема, з використанням плану складеного за матеріалами геодезичної зйомки на викопіюванні з публічної кадастрової карти України (http://map.land,gov.ua/kadastrova-karta) ПП «ЗФ «Континент-ЛВК» проведено обстеження земельної ділянки, яка знаходиться на землях промисловості, транспорту, енергетики, зв'язку та іншого призначення комунальної власності, які не надані у власність, користування (оренду), яка знаходиться в межах населеного пункту, на території Лисичанської міської ради Луганської області, за результатами якого складено акт обстеження земельної ділянки від 19.04.2018 №92-ДК/26/АО/10/01/-18, акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 19.04.2018 №92-ДК/215/АП/09/01/-17. За результатами перевірки виявлено факт самовільного зайняття Лисичанським КАТП 032806, земельної ділянки площею 1,5631 га, яка розташована на землях промисловості, транспорту, енергетики, зв'язку та іншого призначення, комунальної власності, в межах населеного пункту, на території Лисичанської міської ради Луганської області. На час перевірки земельна ділянка використовується по всій площі під розміщення полігону твердих паливних відходів (далі - ТПВ), що порушує вимоги ст. 79-1, 125 Земельного кодексу України, та свідчить про самовільне зайняття земельної ділянки. Державна реєстрація права на зазначену земельну ділянку відсутня, рішення щодо надання у власність або користування зазначеної земельної ділянки Лисичанському КАТП 032806 не приймалось. 04.05.2018 на підставі ст. 254 КУпАП було складено протокол про адміністративне правопорушення №92-ДК/0041/П/08/01/-18 у відношенні заступника директора Лисичанського КАТП 032806 ОСОБА_2, в якому передбачено, що відповідальність за вчинене правопорушення передбачена ч.1 ст.531 КУпАП та п. «б» ч. 1 ст. 211 Земельного кодексу України.

Відповідач зазначив, що при виявленні факту самовільного зайняття земельної ділянки відповідно до ч. 2 ст. 9 КУпАП визначено, що адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності. Кримінальне провадження за №12018130240000381 було відкрито за ознаками кримінального правопорушення передбачено ч. 1 ст. 239 КК України. Разом із тим, злочин передбачений ч. 1 ст. 239 КК України та правопорушення передбачене ч. 1 ст. 531 КУпАП є за своєю суттю та природою не пов'язані та не залежні один від одного, з чого слідує, що твердження відповідача щодо відсутності складу адміністративного правопорушення у зв'язку наявністю постанови про закриття кримінального провадження за №12018130240000381 відкритого за ознаками кримінального правопорушення передбачено ч. 1 ст. 239 КК України - є спростованими та необґрунтованими, та взагалі в силу приписів ст. ст. 76, 77 ГПК України не повинні враховуватися судом як належний та допустимий доказ у цій справі.

Щодо твердження відповідача щодо неможливості ПП «ЗФ «Континент-ЛВК» під час складання плану складеного за матеріалами геодезичної зйомки на викопіюванні з публічної кадастрової карти України (http://map.land,gov.ua/kadastrova-karta) нанести на нього межі земельної ділянки згідно плану зовнішніх меж землекористування відображених в Державному акті на право постійного користування землею зареєстрованого за № 67 від 30.06.1995 серії ІІ-ЛГ № 000327 у зв'язку із помилкою визначення румбів в Державному акті, позивач повідомив таке.

Сертифікованими інженерами землевпорядниками ПП «ЗФ «Континент- ЛВК» розроблено план складений за матеріалами геодезичної зйомки на викопіюванні з публічної кадастрової карти України (http://map.land,gov.ua/kadastrova-karta), згідно якого загальна площа земельної ділянки фактично зайнятою полігоном побутових відходів, який обслуговує Лисичанське КАТП 032806, склала 6,6246 га, загальна площа земель фактично зайнятими полігоном побутових відходів поза межами графічних даних Державного акту на право постійного користування землею склала - 1,5631 га, яке зазначено на плані.

Відповідно пояснювальної записки до Технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель по земельній ділянці для розміщення та експлуатації звалища з утилізації твердих побутових відходів кадастровий номер: 4411800000:46:001:0001 визначено, що «при виконанні робіт було виявлено, що площа, межі та конфігурація земельної ділянки, згідно фактичного розташування на місцевості не відповідає даним, що враховуються в Державному земельному кадастрі. Згідно фактичних вимірів площа земельної ділянки, що входить в межі Лисичанської міської ради, становить 11,1170 га. Під'їзна дорога, що зазначена в Державному акті і раніше входила в межі земельної ділянки, розташована на землях Попаснянського району, що зазначено на плані меж земельної ділянки (ситуаційна схема), тому до складу про інвентаризованої земельної ділянки її включено не було».

У листі КП «Лисичанський міський землевпорядний центр» від 28.09.2018 №225 зазначено, що площа земельної ділянки, згідно Державного акту на право постійного користування землею серія ІІ-ЛГ № 000327 реєстраційний номер в книзі записів 67 від 30.06.1995 становить 11,1440 га. Площа земельної ділянки, згідно фактичного використання на місцевості в межах земель Лисичанської міської ради становить 11,1170 га. Під'їзна дорога, що зазначена на Державному акті, і входила в межі земельної ділянки раніше, розташована на землях Попаснянського району, тому її площу до складу про інвентаризованої земельної ділянки включено не було».

У зв'язку з викладеним, відповідач вважає, що землевпорядною організацією під час складання документації із землеустрою було виявлено, що до складу земельної ділянки згідно Державного акту на право постійного користування землею серія ІІ-ЛГ №000327 ввійшли землі Попаснянського району Луганської області та Лисичанської міської ради, у зв'язку з чим й було проведено саме роботи зі складання технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель та зменшена площа земельної ділянки. У вказаній технічній документації жодним чином не зазначено про помилки в румбах Державного акту на право постійного користування землею серія ІІ-ЛГ №000327.

Відповідач надав до матеріалів справи витяг з Технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель по земельній ділянці для розміщення та експлуатації звалища з утилізації твердих побутових відходів кадастровий номер: 4411800000:46:001:0001, зміст якого спростовує доводи відповідача про наявність помилки в румбах визначених в Державному акті на право постійного користування землею серія ІІ-ЛГ №000327.

Щодо твердження відповідача: «Висновок про самовільне зайняття земельної ділянки не відповідає законодавству», позивач зазначив, що з наявних в матеріалах справи доказів, він на законних підставах здійснив державний контроль за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності шляхом проведення перевірки земельної ділянки, яка знаходиться на землях промисловості, транспорту, енергетики, зв'язку та інші, комунальної власності, які не надані у власність, користування (оренду), яка знаходиться в межах населеного пункту, на території Лисичанської міської ради Луганської області. Результати перевірки правомірно оформлені актом обстеження земельної ділянки від 19.04.2018 №92-ДК/26/АО/10/01/-18, актом перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 19.04.2018 №92- ДК/215/АП/09/01/-17. Державний інспектор при здійсненні контролю за додержанням земельного законодавства діяв у відповідності до положень Інструкції з оформлення державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженою наказом Міністерства агропромислової політики та продовольства України від 19.01.2017 № 6. Оскільки в матеріалах справи відсутні докази, які б свідчили про те, що відповідач в установленому законом порядку набув (саме на час проведення перевірки) право власності чи право користування вказаною земельною ділянкою, позивач вважає, що з боку відповідача мало місце самовільне зайняття вказаної земельної ділянки.

Як зазначив відповідач, розмір шкоди заподіяної відповідачем внаслідок самовільного зайняття вказаної земельної ділянки становить 55247,50 грн, розрахування якої зроблено на підставі матеріалів обстежень земельних ділянок, відповідно до Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття грунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.2007 № 963.

Позивач вважає, що встановлені обставини та зібрані по справі докази свідчать про те, що факт вчинення позивачем правопорушення земельного законодавства підтверджується у сукупності матеріалами перевірки позивача, які підтверджують фактичне використання відповідачем земельної ділянки площею 1,5631 га, яка розташована на землях промисловості, транспорту, енергетики, зв'язку та іншого призначення, комунальної власності, в межах населеного пункту, на території Лисичанської міської ради Луганської області за відсутності відповідного рішення (саме на час проведення перевірки) органу виконавчої влади про передачу у власність або надання у користування (оренду) та за відсутності договору оренди. Протиправність поведінки відповідача за даних обставин полягає в тому, що самовільне зайняття земельних ділянок є порушенням ст. 125, 126 Земельного кодексу України. Вина позивача підтверджується постановою про накладення адміністративного стягнення від 21.02.2018 №26-ДК/0008/По/08/01/-18, згідно з якою Лисичанське КАТП032806 за порушення вимог ст.ст. 79-1, 125, 126 Земельного кодексу України, а саме, за самовільне без правовстановлюючих документів заняття земельної ділянки, притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 340,00 грн. Розмір заподіяної шкоди підтверджується обґрунтованим розрахунком позивача. Вказані документи не визнані недійсними та не скасовані у встановленому порядку, тобто, вони з достовірністю свідчить про зафіксовані в них факти та обставини.

Водночас, позивач зазначив, що відповідачем не подано до суду доказів, які б спростували факт самовільного зайняття земельної ділянки (станом на момент проведення перевірки) площею 1,5631 га, яка розташована на землях промисловості, транспорту, енергетики, зв'язку та іншого призначення, комунальної власності, в межах населеного пункту, на території Лисичанської міської ради Луганської області.

У судове засіданні 25.03.2019 прибув представник позивача.

Відповідач та третя особа не скористалися правом участі у судовому засіданні 25.03.2019, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового засідання, що підтверджується матеріалами справи.

У судовому засіданні оголошувалась короткочасна перерва, після перерви в судове засідання прибув представник позивача, який надав письмові пояснення від 25.03.2019, де повідомив, що Лисичанською міською радою 21.06.2018 прийнято рішення №47/707 «Про внесення змін в рішення міської ради від 16.03.2018 №43/606», зокрема, в частині найменування технічної документації й змінено на технічну документацію із землеустрою щодо інвентаризації земель. Відповідно до п. 22 Порядку проведення інвентаризації земель, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 №513, встановлено, що під час виконання комерційних робіт на робочий інвентаризаційний план нанесення межі земельних ділянок, обмежень (обтяжень) у їх використанні та угідь, отримані в результаті виконання топографо-геодезичних робіт, складаються по контурні відомості з експлікацією, в яких зазначаються номери контурів, площа земельних ділянок, їх кадастрові номери, площа угідь, що фактично використовується на момент проведення інвентаризації.

Позивач посилаючись на положення ст. 35 Земельного кодексу України та Закону України «Про землеустрій» вказав, що площа земельної ділянки 1,5631 га, яка розташована в межах населеного пункту на території Лисичанської міської ради, яка була встановлена як самовільно захоплена матеріалами перевірки Головного управління на підставі наказу від 17.04.2018 №92-ДК в результаті проведення інвентаризації земельної ділянки Державний акт на право постійного користування серії ІІ-ЛГ №000329 увійшла в межі сформованої земельної ділянки кадастровий номер 4411800000:46:001:0001, яке було зареєстровано в Державному реєстрі речових прав 15.01.2019.

Відповідно до ст.177 Господарського процесуального кодексу України, завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті. Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання. Підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.

Згідно з ч.1 ст.181 Господарського процесуального кодексу України, для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.

Відповідно до п.3 ч.2 ст.185 Господарського процесуального кодексу України, за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

Враховуючи положення ст.177 Господарського процесуального кодексу України, завдання та строк підготовчого провадження, повідомлення належним чином усіх учасників справи про проведення підготовчих засідань, здійснення дій, необхідних для забезпечення правильного та своєчасного розгляду справи по суті, вислухавши представника позивача, суд дійшов висновку про можливість закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

Керуючись ст.12, 120, 177, п. 3 ч. 2 ст. 185, ст.ст.234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Закрити підготовче провадження.

2. Повідомити сторони про призначення справи до судового розгляду по суті на 08.04.2019 об 11 год. 40 хв.

3. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Луганської області за адресою: м. Харків, проспект Науки, буд. 5, зал судових засідань №205.

Учасники справи мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.

Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:

1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщену на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.

2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.

Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в заявці.

Іінформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: (https://court.gov.ua/FAIR).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 01.04.2019 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду першої інстанції в апеляційному порядку відповідно до ст.255 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя О.С. Фонова