(про залишення заяви без руху)
Справа №348/650/19
01 квітня 2019 року м. Надвірна
Суддя Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області Грещук Р.П., ознайомившись із заявою ОСОБА_1, зацікавлена особа: Надвірнянський районний відділ ДРАЦС Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області про встановлення неправильності запису в актах громадянського стану, -
27.03.2019 року ОСОБА_1 звернулась в суд з заявою, зацікавлена особа: Надвірнянський районний відділ ДРАЦС Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області про встановлення неправильності запису в актах громадянського стану.
Суддя, перевіривши матеріали заяви, прийшов до наступного висновку.
Так, заява про встановлення неправильності запису в актах громадянського стану не відповідає вимогам ст.ст.175, 177 ЦПК України, а саме: до заяви не долучено оригінал документу про сплату судового збору, а долучено копію квитанції, по якій сплачено судовий збір в сумі 384 грн. 20 коп.
Оригінал платіжного документа необхідно направити до Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області.
Відповідно до ч.ч.1, 2, 3 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом пяти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи вище наведене, заяву ОСОБА_1, зацікавлена особа: Надвірнянський районний відділ ДРАЦС Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області про встановлення неправильності запису в актах громадянського стану слід залишити без руху.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст.175, 177, 185 ЦПК України, суддя, -
Заяву ОСОБА_1, зацікавлена особа: Надвірнянський районний відділ ДРАЦС Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області про встановлення неправильності запису в актах громадянського стану - залишити без руху.
Надати заявнику ОСОБА_1 строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
У випадку, якщо вказані недоліки не буде усунуто у встановлений строк, заява про встановлення неправильності запису в актах громадянського стану буде вважатись неподаною та повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Грещук Р.П.