Ухвала від 25.03.2019 по справі 369/3757/19

Справа № 369/3757/19

Провадження №1-кс/369/1241/19

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25.03.2019 року м. Київ

Слідчий суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві клопотання слідчого СВ Києво-Святошинського ВП ГУ НП в Київській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019110200001411 від 24.03.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

До суду звернувся слідчий СВ Києво-Святошинського ВП ГУ НП в Київській області лейтенант поліції ОСОБА_3 з клопотанням, погодженим прокурором Києво-Святошинської місцевої прокуратури ОСОБА_4 ,про арешт майна у кримінальному провадженні за № 12019110200001411 від 24.03.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.

Свої вимоги слідчий мотивує тим, що у провадженні СВ Києво-Святошинського ВП ГУНП в Київській області перебуває кримінальне провадження № 12019110200001411 від 24.03.2019 порушене за ч. 1 ст. 309 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 24.03.2019 року до Вишнівського ВП надійшло повідомлення від працівників поліції, що під час виїзду за адресою АДРЕСА_1 , де тимчасово проживає гр. ОСОБА_5 , було виявлено речовину рослинного походження зеленого кольору.

Під час огляду 24.03.2019 з квартирного приміщення АДРЕСА_2 , який було проведено за згодою власника квартири ОСОБА_6 , було виявлено та вилучено: пластикову ємність білого кольору з зеленою кришкою, об'ємом 0,85 л., в якій знаходиться речовина рослинного походження зеленого кольору; поліетиленовий пакет з застібкою в якому виявлено речовину рослинного походження зеленого походження; 31 пакетик обмотаний ізолентою чорного, синього та прозорого кольору; поліетиленовий пакет в якому виявлено невеликої кількості поліетиленові пакети для розфасування; пошкоджена пластикова пляшка марки «Пепсі Кола», об'ємом, 1 л., на стінках котрої виявлено сліди бурого кольору, на горловині якої виявлено металевий наперсток зі слідами бурого кольору; пошкоджена пластикова пляшка марки «Моршинська», об'ємом 1,5 л., на стінках котрої виявлено сліди бурого кольору; електроні віси; ноутбук марки «FUJITSU», серійний номер YLDN168025.

Пластикова ємність білого кольору з зеленою кришкою, об'ємом 0,85 л., в якій знаходиться речовина рослинного походження зеленого кольору; поліетиленовий пакет з застібкою в якому виявлено речовину рослинного походження зеленого походження; 31 пакетик обмотаний ізолентою чорного, синього та прозорого кольору; поліетиленовий пакет в якому виявлено невеликої кількості поліетиленові пакети для розфасування; пошкоджена пластикова пляшка марки «Пепсі Кола», об'ємом, 1 л., на стінках котрої виявлено сліди бурого кольору, на горловині якої виявлено металевий наперсток зі слідами бурого кольору; пошкоджена пластикова пляшка марки «Моршинська», об'ємом 1,5 л., на стінках котрої виявлено сліди бурого кольору; електроні віси; ноутбук марки «FUJITSU», серійний номер YLDN168025, які були виявлені та вилучені з квартирного приміщення АДРЕСА_2 , на підставі ст. 98 КПК України визнано речовими доказами у вказаному кримінальному провадженні.

У даному випадку на вищевказані речі, необхідно накласти арешт для запобігання можливості його пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Окрім того провести ряд експертиз, а саме судово хімічну експертизу матеріалів, речовин і виробів.

Метою арешту є збереження вказаного майна як речового доказу в даному кримінальному провадженні, оскільки необхідно встановити чи є вказані речі предметом вчинення злочину, знаряддям вчинення злочину, а також такі що зберегли на собі сліди вчинення злочину.

Тому слідчий просив накласти арешт на пластикову ємність білого кольору з зеленою кришкою, об'ємом 0,85 л., в якій знаходиться речовина рослинного походження зеленого кольору; поліетиленовий пакет з застібкою в якому виявлено речовину рослинного походження зеленого походження; 31 пакетик обмотаний ізолентою чорного, синього та прозорого кольору; поліетиленовий пакет в якому виявлено невеликої кількості поліетиленові пакети для розфасування; пошкоджена пластикова пляшка марки «Пепсі Кола», об'ємом, 1 л., на стінках котрої виявлено сліди бурого кольору, на горловині якої виявлено металевий наперсток зі слідами бурого кольору; пошкоджена пластикова пляшка марки «Моршинська», об'ємом 1,5 л., на стінках котрої виявлено сліди бурого кольору; електроні віси; ноутбук марки «FUJITSU», серійний номер YLDN168025, задля забезпечення кримінального провадження та запобігання можливості його пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі та відчуження.

В судове засідання слідчий не з'явився, просив здійснити розгляд клопотання за його відсутності.

Відповідно до ч. 6 ст.107 КПК України незастосування технічних засобів фіксування кримінального провадження у випадках, якщо воно є обов'язковим, тягне за собою недійсність відповідної процесуальної дії та отриманих внаслідок її вчинення результатів, за винятком випадків, якщо сторони не заперечують проти визнання такої дії та результатів її здійснення чинними.

Розглянувши клопотання, вислухавши доводи прокурора, дослідивши документи та матеріали, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання про накладення арешту, з наступних підстав.

Згідно ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

У відповідності до ч. 2 ст. 167 KПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони є предметом кримінального правопорушення, пов'язаного з їх незаконним обігом.

Стаття 170 КПК України визначає що арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у разі якщо до такої юридичної особи може бути застосовано захід кримінально-правового характеру у вигляді конфіскації майна, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку. Відповідно до вимог цього Кодексу арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його.

Арешт майна допускається з метою забезпечення:

1) збереження речових доказів;

2) спеціальної конфіскації;

3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;

4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Стаття 171 КПК України визначає що з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач.

У клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено:

1) підстави і мету відповідно до положень статті 170 цього Кодексу та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна;

2) перелік і види майна, що належить арештувати;

3) документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном;

4) розмір шкоди, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, у разі подання клопотання відповідно до частини шостої статті 170 цього Кодексу.

До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання.

Відповідно до ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Слідчий суддя, вивчивши клопотання, матеріали кримінального провадження, приходить до переконання, що клопотання обґрунтоване та підлягає до задоволення, оскільки є достатні підстави вважати, що вказані у клопотанні речі відповідають критеріям, зазначеним ст. 98 та ст.167 КПК України та існує можливість використання даного майна як доказів у кримінальному провадженні.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 170-173, 175, 309 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ :

Клопотання слідчого СВ Києво-Святошинського ВП ГУ НП в Київській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019110200001411 від 24.03.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України - задовольнити.

Накласти арешт на пластикову ємність білого кольору з зеленою кришкою, об'ємом 0,85 л., в якій знаходиться речовина рослинного походження зеленого кольору; поліетиленовий пакет з застібкою в якому виявлено речовину рослинного походження зеленого походження; 31 пакетик обмотаний ізолентою чорного, синього та прозорого кольору; поліетиленовий пакет в якому виявлено невеликої кількості поліетиленові пакети для розфасування; пошкоджена пластикова пляшка марки «Пепсі Кола», об'ємом, 1 л., на стінках котрої виявлено сліди бурого кольору, на горловині якої виявлено металевий наперсток зі слідами бурого кольору; пошкоджена пластикова пляшка марки «Моршинська», об'ємом 1,5 л., на стінках котрої виявлено сліди бурого кольору; електроні віси; ноутбук марки «FUJITSU», серійний номер YLDN168025, задля забезпечення кримінального провадження та запобігання можливості його пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі та відчуження.

Ухвала про арешт майна виконується слідчим негайно.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 5 (п'яти) днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
80832897
Наступний документ
80832899
Інформація про рішення:
№ рішення: 80832898
№ справи: 369/3757/19
Дата рішення: 25.03.2019
Дата публікації: 15.02.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Києво-Святошинський районний суд Київської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; арешт майна