Ухвала від 01.04.2019 по справі 120/857/19-а

УХВАЛА

м. Вінниця

01 квітня 2019 р. Справа № 120/857/19-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Жданкіної Наталії Володимирівни, розглянувши у письмовому провадженні клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.

Ухвалою від 18.03.2019 відкрито провадження у даній справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

27.03.2019 представником відповідача подано клопотання про зупинення провадження у даній справі, у якому останній посилаючись на положення п. 5 ч. 2 ст. 236 КАС України просить зупинити провадження у даній справі до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі №Пз/9901/58/18 (№240/5401/18).

Визначаючись щодо заявленого клопотання, суд виходив із наступного.

Так, відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 236 КАС України, суд має право зупинити провадження у справі в разі перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об'єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду - до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції.

В даному ж випадку, з інформації, що міститься в Єдиному державному реєстрі судових рішень встановлено, що ухвалою від 10.01.2019 Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду відкрив провадження у зразковій адміністративній справі №240/5401/18.

Таким чином, мотиви, наведені позивачем у клопотанні від 27.03.2019, жодним чином не можуть свідчити про існування обставин для зупинення провадження у даній справ саме на підставі п. 5 ч. 2 ст. 236 КАС України, адже доказів перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку саме палатою, об'єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду, представником відповідача не надано.

При цьому, судом враховано, що ухвалою від 10.01.2019 Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду відкрив провадження у зразковій адміністративній справі №240/5401/18 предмет і підстави якої, є ідентичними предмету і підставам у даній справі, що, в свою чергу, може бути підставою для зупинення провадження у справі відповідно до п. 9 ч. 2 ст. 236 КАС України.

В той же час, аналіз положень ст. 236 КАС України вказує на те, що розгляд типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі не зумовлює виникнення в суду обов'язку зупиняти провадження у справі, адже зупинення провадження з підстав, визначених ч. 2 ст. 236 КАС України є його правом, а не обов'язком.

В даному ж випадку, суд не вважає за необхідне зупиняти провадження у справі, оскільки дана категорія справ є справами незначної складності, які уже не одноразово вирішувались судом по суті заявлених позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 236, 248, 256 КАС України суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання представника відповідача про зупинення провадження у даній справі, - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

Суддя Жданкіна Наталія Володимирівна