про залишення позовної заяви без руху
01 квітня 2019 року СєвєродонецькСправа № 360/1223/19
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чернявська Т.І., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,
25 березня 2019 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області (далі - відповідач), в якій позивач просить:
- визнати протиправними дії управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області щодо відмови ОСОБА_1 в призначенні щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, за період з 20 жовтня 2016 року та з 26 червня 207 року;
- скасувати рішення (протокол) управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області від 06 липня 2017 року № 63 про відмову в призначенні ОСОБА_1 щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам;
- зобов'язати управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області призначити щомісячну адресну допомогу за заявою ОСОБА_1 та виплатити заборгованість з щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, що виникла за період з 20 жовтня 2016 року та з 26 червня 2017 року.
За приписами пунктів 3 та 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Розглянувши матеріали адміністративного позову, суддя дійшов висновку, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України, у зв'язку з чим вона має бути залишена без руху з таких підстав.
Згідно з пунктами 4, 5 частини п'ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Зі змісту позовної зави та доданих до неї документів судом встановлено, що за двома зверненнями позивача до управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області від 20 жовтня 2016 року та від 26 червня 2017 року прийнято два рішення, оформлені протоколами від 09 листопада 2016 року № 19 та від 06 липня 2017 року № 63. Позивач в резолютивній частині позовної заяви просить скасувати лише рішення від 06 липня 2017 року № 63.
Окрім того, суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації - керівника районної військово-цивільної адміністрації Станично-Луганського району Луганської області від 09 березня 2016 року № 40 «Про створення комісії з розгляду питань надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», зареєстрованого у Станично-Луганському районному управління юстиції 07 квітня 2016 року за № 05/276, створено комісію з розгляду питань надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам на оплату житлово-комунальних послуг та затверджено Положення про неї.
Згідно з пунктом 1 Положення про комісію з розгляду питань надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, комісія з розгляду питань надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, є постійно діючим органом, що створюється з метою розгляду та практичного вирішення питань з призначення адресної допомоги, які в неповній мірі врегульовані чинним законодавством України або віднесені до компетенції місцевих органів влади.
Комісія реалізує соціальну політику у сфері соціального захисту внутрішньо переміщених осіб шляхом надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Основним завданням Комісії є розгляд заяв переміщених осіб з питань надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (пункти 3, 4 Положення про комісію з розгляду питань надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг).
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
У разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску (частина шоста статті 161 КАС України).
Згідно з частинами першою та другою статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Позивачем до позовної заяви додано заяву про поновлення пропущеного строку звернення до суду. Втім, в заяві про поновлення пропущеного строку звернення до суду позивач не зазначає, чи отримані нею повідомлення відповідача про відмову у призначенні щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, за наслідками розгляду її звернень до відповідача, чи про причини не призначення щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, вона дізналась з листа управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області від 11 червня 2018 року № 1822.
У разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку (частина перша статті 123 КАС України).
Згідно з частиною сьомою статті 161 КАС України до заяви про визнання індивідуального акта протиправним чи адміністративного договору недійсним додається також оригінал або копія оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.
Позивач серед іншого просить визнати протиправним та скасувати рішення (протокол) управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області від 06 липня 2017 року № 63 про відмову в призначенні ОСОБА_1 щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам.
До позовної заяви позивачем не додано оскаржуваного рішення та не заявлено клопотання про його витребування.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Позовну заяву ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.
Запропонувати ОСОБА_1 протягом 10-ти (десяти) календарних днів з дати отримання даної ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду позовної заяви, оформленої з дотриманням вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України, та її копії для вручення відповідачу, заяви про поновлення строку звернення до суду з обґрунтуванням та документальним підтвердженням наявності поважних причин пропуску строку звернення до суду з даною позовною заявою.
Якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті позивачем у строк, встановлений судом, позовна заява буде повернута позивачу та вважатиметься неподаною.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяОСОБА_2